Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Streeto i inne nowości Kongera 2016

konger streeto street fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
406 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 09 kwiecień 2016 - 11:52

Fajny design, KRy, blank na filmie ładnie gaśnie - wygląda mega zachęcająco. Aż mi lekko żal, że się pośpieszyłem i kupiłem Phoenixa. ;) a patyk z filmiku wygląda na idealny pod jaskółki.



#102 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 09 kwiecień 2016 - 13:34

A jakiego potwora PWzB mial na ugietym kijku?

Pewnie takiego metalowego, czerwono-niebieskiego...  :ph34r:



#103 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 09 kwiecień 2016 - 19:55

Obiecałem że wstawię info nt. najlżejszego Streeto którego testujemy od jakiegoś czasu, wiec wrzucam...

Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem


A czy wędka da radę także małej obrotówce w rozmiarze 0 lub 1?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Użytkownik immortal edytował ten post 09 kwiecień 2016 - 19:59


#104 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2016 - 20:06

Zerowkami nie probowalem, 1 spokojnie a jak long to 1+ tez

#105 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 kwiecień 2016 - 13:59

Da radę. Macałem w Poznaniu na Rybomanii. Nie jest to kij kluskowaty ... Na bank szybszy niż np. SG Parabellum.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 13 kwiecień 2016 - 14:00


#106 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 16:06

Chyba wszystkie wędki są szybsze SG Parabellum?


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 13 kwiecień 2016 - 16:08

  • popper, kubaS 1 i granvorka lubią to

#107 OFFLINE   KacperG

KacperG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 13 kwiecień 2016 - 19:20

Jak czucie w tym streeto? da sie jakoś choć troche porównać do jakiegos mhx, phenixa czy może faktycznie odbiega dużo od reszty...



#108 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 14 kwiecień 2016 - 06:31

Tylko dla tych co jej nie mają to już nie jest takie oczywiste. Naczyta się człowiek w necie, że to wędka okoniowa i zaczynają się tego typu porównania.



#109 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2016 - 07:52

Jak czucie w tym streeto? da sie jakoś choć troche porównać do jakiegos mhx, phenixa czy może faktycznie odbiega dużo od reszty...

 

Ja obłowiłem do tej pory tylko modelem Konger Streeto XUL więc o nim się wypowiem. Łowiłem zestawem z bardzo cienka plecionka + przypon z fluorocarbonu z małym kołowrotkiem Shimano w rozmiarze C2000. Piszę o tym dlatego że na waga zastawu przekłada się na to co subiektywnie określamy mianem "czułości". Zestaw którym opisałem jest bardzo lekki i byłem zadowolony z jego czułości. Przykładowo łowiąc na przynętę czeburaszka 2g + mała gumka na offsecie na płytkich wiosennych łowiskach miałem dobry kontakt z dnem, czułem kiedy wchodzę przynetą z miekkiego na twarde lub odwrotnie, otarcia o zaczepy i oczywiście brania okoni :)



#110 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2016 - 19:04

Friko, miałeś w ręce mocniejszy model, ten z ciężarem wyrzutu 2 - 9g? Zastanawiam się nad nim ale chyba będę musiał wstrzymać się z decyzją aż nim pomacham. Wędka miałaby odsłużyć główki 3 - 6 g, obrotówki nr 1 i 2, cykady 5 - 7 g.



#111 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2016 - 20:27

Mam go w rece w tej chwili :) jutro bede testował nad woda. Jest mocniejszy od XUL - da już radę powalczyc z poważniejszym przyłowem moim zdaniem. Zastanawiam sie czy nie zabrać go na okonie do Szwecji zeby sprawdzic na jakims szczupakowym przyłowie to moje podejrzenie.

 

Na sucho to myśle ze kij obsłuzy głowki  4-10gr plus guma wiecej bede wiedzial jak wroce znad wody


  • jersey lubi to

#112 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2016 - 20:50

Świetne wieści! Czekam na info i jakieś zdjęcia jeśli dasz radę :)



#113 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2016 - 21:04

Zabiore kijek na impreze Cierniczka do Lublina w sobote, to nawet jak jutro nic nie bede focił to w sobote chlopaki pomogą i będzie :)



#114 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 17 kwiecień 2016 - 17:58

Friko, obrzucałeś Streeto 2-9, zgodnie z powyższym postem? ;)

 

Jeśli tak - jak wrażenia? Jak z zakresem i czułością?

Z góry dzięki :)



#115 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 17 kwiecień 2016 - 20:31

Wczoraj udało mi się wykonać kilkadziesiąt rzutów patykiem Streeto 200cm. 2-9gr. zanim mnie burza przegoniła. Główki 2-4gr. + przynęty 5cm, do patyka mam Kołowrotek Okuma Ceymar 25, a na nim żyłkę Stroft GTM 0,12, jeżeli ktoś zwraca uwagę na wyważenie to kołowrotek 227gr. wyważa kijek prawidłowo. Rzuty celne, i na zadowalające odległości. Z rybkami kiepsko bo zameldowały się tylko dwa gargamele. To tyle odemnie na chwilę obecną.


  • wojciiech i Przemek_M lubią to

#116 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 19 kwiecień 2016 - 05:31

Mam go w rece w tej chwili :) jutro bede testował nad woda. Jest mocniejszy od XUL - da już radę powalczyc z poważniejszym przyłowem moim zdaniem. Zastanawiam sie czy nie zabrać go na okonie do Szwecji zeby sprawdzic na jakims szczupakowym przyłowie to moje podejrzenie.

 

Na sucho to myśle ze kij obsłuzy głowki  4-10gr plus guma wiecej bede wiedzial jak wroce znad wody

Też czekałem na relację ;)


  • kajman lubi to

#117 OFFLINE   bandog

bandog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 kwiecień 2016 - 20:48

Mam pytanie. Co z nowościami kongera na 2016. Miały być dostępne pod koniec marca. Zaraz będzie maj i dalej cisza. Macie może jakieś informacje jeśli chodzi o patyki?

#118 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 27 kwiecień 2016 - 21:46

Szkoda gadać, ja osobiście odpuściłem sobie Kongera. Moim zdaniem dziwne podejście do klienta.



#119 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 28 kwiecień 2016 - 05:29

Szkoda gadać, ja osobiście odpuściłem sobie Kongera. Moim zdaniem dziwne podejście do klienta.

Może napisz, dlaczego dziwne.

#120 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2016 - 07:44

Obiecana informacja nt Kongera Streeto UL 2002 2-9 gr. Na początek kilka fotek:

 

Załączony plik  streeto_0.jpg   14,04 KB   64 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Streeto_1.jpg   33,2 KB   55 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_2.jpg   22,01 KB   55 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_3.jpg   19,61 KB   55 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_4.jpg   32,35 KB   56 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_5.jpg   26,25 KB   57 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_6.jpg   40,28 KB   53 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_7.jpg   28,77 KB   54 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_8.jpg   33,16 KB   53 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_9.jpg   30,39 KB   57 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_91.jpg   30,04 KB   57 Ilość pobrańZałączony plik  streeto_92.jpg   19,73 KB   58 Ilość pobrań

 

 

Konger Streeto 2-9 gr oznaczony symbolem "UL" jest w moim odczuciu wyraźnie mocniejszy od swojego lżejszego i krótszego brata o oznaczeniu "XUL".  Jest również dłuższy.

 

Wędka w moim przekonaniu jest wprost stworzona do obrotówki nr 2. Również mały woblerek będzie na niej ładnie pracował. Jeśli ktoś szuka kijka pstrągowego to myślę ze Streeto "UL" może być tutaj ciekawym wyborem. Wędka ma spory zapas mocy w dolniku, można nią będzie wyjąć naprawdę dużą rybę. Jak na wędkę dwuczęściową ma również moim zdaniem bardzo dobre ugięcie - bez przesztywnienia na łączu - zresztą widać to dobrze na powyższych zdjęciach - ugięcia może pozazdrościć Streeto niejeden markowy blank.

 

Jeżeli chodzi o przynęty jigowe to pracuje ona w zakresie główka ołowiana od 5 do 15 gr + smukła guma 2-3 cale. W tym zakresie normalnie, dynamicznie rzucałem testowanym kijem nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Dobrze czułem również to co się dzieje z przynętą pod wodą. Łowiłem zestawem z cienka plecionką - zresztą również Kongera + przypon z fluorocarbonu.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konger, streeto, street fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych