Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hand Made Janus-Softjerks

janus softjerks hand made softbait spinning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
790 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 luty 2017 - 00:37

Janus jedno musimy sobie wyjaśnić na początku . Na marchewkę też łowią szczupaki przecież , a ilu z Nas ma to w pudle  ;)

Odnośnie Twoich i innych Twórców przynęt gumowych ( i na tych przynętach się skupimy ) . Czy Ty naprawdę myślisz , że kupuję te przynęty bo są łowne i łowią więcej niż dużo tańsze seryjne gumy ?  Kupuję te gumy płacąc sporą kasę bo mi się podobają , są inne i nie ma takich ogólnie dostępnych tańszych .  Absolutnie nie łowią więcej czy większych ryb . Można równie skutecznie połowić i dużo i dużych ryb na znacznie tańsze zwykłe gumki ( przykłady podam niżej ) .  Oczy w Twoich gumkach to jedyny element , który moim zdaniem wymaga dopracowania . Cała przynęta jest super . Jej kształt , kolor , praca , czosnek :D  . A oczy ot przyklejone i tyle . Chciałbym zaznaczyć , że przynęty Twoje czy mają te oczy , czy ich nie mają ( nie stosuję się do zaleceń odnośnie główek jigowych bo mam swoje sprawdzone bdb haki i główki w nich zawsze mają kołnierz co przy niektórych wąskich gumkach skutkuje tym , że oczko się może odkleić )  łowią ryby tak samo . Oczy  są mało istotne i tak jak piszesz łapią wędkarza i bardzo dobrze moim zdaniem . Łowna przynęta , ładnie wyglądająca i nawet jak nie bierze można się cieszyć z dnia spędzonego nad wodą ;)  Co do tańszych gumek ogólnie dostępnych to mam swojego faworyta i nie tylko ja , jeżeli chodzi o skuteczność i częstotliwość brań dużych kaczodziobów . Przez lata niezmiennie jest skuteczna na większości zbiorników czy rzek .  To  Relax kopyto 6 ( K6) . Na tą gumę złowiłem najwięcej najładniejszych szczupali a kiedyś namiętnie jeździłem za tymi rybami i nie tylko łowiłem na gumy . Skuteczne były wahadła , woblery , swimbaity . Na każdą z tych przynęt złowiłem ładną rybę  . K6 łowiła najwięcej największych , w różnych wydaniach kolorystycznych ale to zdecydowanie najskuteczniejsza przynęta jaką kiedykolwiek dane było mi łowić . Zawsze mam kilka w pudłach . Obecnie tylko okazjonalnie jeżdżę za szczupakiem .

Aktualne wydarzenia z przed kilku dni . Mam kolegę , który pozostał przy polowaniu na 40lb+ mamkę . Przynęty u niego to 99% guma . Różne gumy , małe od 10cm do ponad 20cm i większość tanie i ogólnodostępne  . Tym kosi szczupale jak się patrzy . Kilka dni temu na zwykłego seledynowego jankesa ( cały seledyn bez dodatków )  10cm wyholował rybę 12kg+ . Na tą samą przynętę dwa dni później siadła mu wymarzona sztuka ale niestety przypon okazał się za krótki i obcinka . Na zwykłą , tanią seryjną gumkę też bierze i nie ma tutaj żadnej filozofi . Może poza jednym , ryby w wodzie muszą być . 

Podsumowując . Kupuję te drogie gumy bo mi sie podobają i łowią . Nie widzę różnicy w skuteczności w porównaniu do ogólnodostępnych tanich gumek. Oczywiście trzeba wiedzieć co kupić , nawet jak tanie  . 

Nie wiem czy przesłanie jest czytelne ale chodzi o to , że są wędkarze którzy kupują przynęty hand made i łowią na te przynęty  bo są ładne i niepowtarzalne a nie dlatego , że przynęty te tylko łowią jak większość innych   ;) Zresztą pokuszę się o stwierdzenie , że pierwszą ofiarą ładnej przynęty hand made jest właśnie wędkarz a dopiero później ryba 

 

Pozdrowionka  B)



#342 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 15 luty 2017 - 13:47

Niektóre gatunki mają fałszywe oko na płetwie ogonowej lub w tylnej części tułowia dla zmylenia atakującego drapieznika .

#343 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 16 luty 2017 - 22:01

Janus jedno musimy sobie wyjaśnić na początku . Na marchewkę też łowią szczupaki przecież , a ilu z Nas ma to w pudle  ;)

Odnośnie Twoich i innych Twórców przynęt gumowych ( i na tych przynętach się skupimy ) . Czy Ty naprawdę myślisz , że kupuję te przynęty bo są łowne i łowią więcej niż dużo tańsze seryjne gumy ?  Kupuję te gumy płacąc sporą kasę bo mi się podobają , są inne i nie ma takich ogólnie dostępnych tańszych .  Absolutnie nie łowią więcej czy większych ryb . Można równie skutecznie połowić i dużo i dużych ryb na znacznie tańsze zwykłe gumki ( przykłady podam niżej ) .  Oczy w Twoich gumkach to jedyny element , który moim zdaniem wymaga dopracowania . Cała przynęta jest super . Jej kształt , kolor , praca , czosnek :D  . A oczy ot przyklejone i tyle . Chciałbym zaznaczyć , że przynęty Twoje czy mają te oczy , czy ich nie mają ( nie stosuję się do zaleceń odnośnie główek jigowych bo mam swoje sprawdzone bdb haki i główki w nich zawsze mają kołnierz co przy niektórych wąskich gumkach skutkuje tym , że oczko się może odkleić )  łowią ryby tak samo . Oczy  są mało istotne i tak jak piszesz łapią wędkarza i bardzo dobrze moim zdaniem . Łowna przynęta , ładnie wyglądająca i nawet jak nie bierze można się cieszyć z dnia spędzonego nad wodą ;)  Co do tańszych gumek ogólnie dostępnych to mam swojego faworyta i nie tylko ja , jeżeli chodzi o skuteczność i częstotliwość brań dużych kaczodziobów . Przez lata niezmiennie jest skuteczna na większości zbiorników czy rzek .  To  Relax kopyto 6 ( K6) . Na tą gumę złowiłem najwięcej najładniejszych szczupali a kiedyś namiętnie jeździłem za tymi rybami i nie tylko łowiłem na gumy . Skuteczne były wahadła , woblery , swimbaity . Na każdą z tych przynęt złowiłem ładną rybę  . K6 łowiła najwięcej największych , w różnych wydaniach kolorystycznych ale to zdecydowanie najskuteczniejsza przynęta jaką kiedykolwiek dane było mi łowić . Zawsze mam kilka w pudłach . Obecnie tylko okazjonalnie jeżdżę za szczupakiem .

Aktualne wydarzenia z przed kilku dni . Mam kolegę , który pozostał przy polowaniu na 40lb+ mamkę . Przynęty u niego to 99% guma . Różne gumy , małe od 10cm do ponad 20cm i większość tanie i ogólnodostępne  . Tym kosi szczupale jak się patrzy . Kilka dni temu na zwykłego seledynowego jankesa ( cały seledyn bez dodatków )  10cm wyholował rybę 12kg+ . Na tą samą przynętę dwa dni później siadła mu wymarzona sztuka ale niestety przypon okazał się za krótki i obcinka . Na zwykłą , tanią seryjną gumkę też bierze i nie ma tutaj żadnej filozofi . Może poza jednym , ryby w wodzie muszą być . 

Podsumowując . Kupuję te drogie gumy bo mi sie podobają i łowią . Nie widzę różnicy w skuteczności w porównaniu do ogólnodostępnych tanich gumek. Oczywiście trzeba wiedzieć co kupić , nawet jak tanie  . 

Nie wiem czy przesłanie jest czytelne ale chodzi o to , że są wędkarze którzy kupują przynęty hand made i łowią na te przynęty  bo są ładne i niepowtarzalne a nie dlatego , że przynęty te tylko łowią jak większość innych   ;) Zresztą pokuszę się o stwierdzenie , że pierwszą ofiarą ładnej przynęty hand made jest właśnie wędkarz a dopiero później ryba 

 

Pozdrowionka  B)

 

Tu pojawił się konflikt interesów.
Jasne, że tam gdzie jest ryba (szczególnie głodny szczupak) weźmie na wszystko. Łowiono też na kapsle od piwa. Jest to jednak bardzo niepewne szczególnie na wodach o kiepskim rybostanie.
Będąc w Szwecji na połowach okoni złapałem ze swoim synem na moje stynki 80 niezłych sztuk w ciągu 2 godzin. Więcej tam nie pojadę.
Jest absolutnie Twoją sprawą co Ty robisz z kupowanymi przynętami. Możesz je trzymać w gablocie i patrzeć jak się starzeją, możesz zrobić naszyjnik lub kolczyki.
W przeciwieństwie do Ciebie mam instynkt łowcy i jeśli jestem nad wodą chcę wrócić ze zdjęciem bestii i niepowtarzalnym wspomnieniem
Ja zacząłem opracowywać własne kreacje po tym jak nie specjalnie byłem zadowolony z przynęt masowych. Jedyne przynęty, które mi pasowaly pochodziły z firmy Castaic. Oni pierwsi zaczęli budować na bazie naturalnych ryb. Pamiętam że za dużego pstrąga zapłaciłem 49 Euro, ale poszedł do wody I przyniósł mi kilka ładnych szczupaków.
Piszesz, że przynęty wyglądające naturalnie nie łowią więcej niż zwykłe tanie gumki . Otóż się z tym nie zgadzam.
Mały, głupiutki drapieżnik pójdzie na wszystko natomiast dojrzały osobnik już uważa na to co bierze (szczególnie taki co już był zahaczony) , innaczej by do 1m czy ponad metra nie dorósł. Wyjątkiem są szczupaki, one biorą co popadnie, ale już duzy sandacz jest ostrożniejszy. Ja właśnie głównie poluję na sandacze.

Wracając do oczu. jest dla mnie stratą czasu pracować nad oczami rybek, które są tylko punktami oriętacyjnymi dla drapieżników i to tylko w dość przejżystej wodzie. Drapieżnik oblicza mniej więcej jak głęboki musi nastąpić atak.
Poniżej są oczy, które maluję w portretach I tu rzeczywiście musi być perfekcja jeśli ktoś płaci za portret od 5000 Euro wzwyż.

Załączony plik  Oko.jpg   71,72 KB   17 Ilość pobrań  Załączony plik  Oko1.jpg   44,51 KB   16 Ilość pobrań

 

Wolę się koncentrować na ruchu I ogólnym wyglądzie gumki. I tu wymienię różne triki stosowane przeze mnie.
Naturalny kształt - odlewy z prawdziwych ryb. Dopasowywanie frekwencji fal poprzez różne wielkości, kąty I formy ogonków. Kładzenie zewnętrznego brokatu, stosowanie zależnie od potrzeby farb fluo no I zapach sardynki I czosnku. Stosuje też niekiedy substancję fosforyzującą. To sprawdziło się przy połowie sumów.
Na głębokości od 5 metrów żaden sandacz nie zobaczy załzawionych I dopracowanych oczu, ale kształt, ruch i zapach odbierze jak nie linią boczną to kubkami zapachowymi.
Co do moich pomysłów na obcinanie kołnierzy w główkach jigowych.
Możesz pchać kołnierze ołowiane. Są różne szkoły. Z tego co zaobserwowałem kołnierz niszczy w wielu przypadkach przynęty, powoduje jej deformację i wpływa negatywnie na ruch. Ponieważ w miejscu wepchnięcia kołnierza powstają naprężenia przy ataku szczególnie szczupaka guma często się rozrywa. W moim wariancie pozostaje tylko otwór. Mogę też bez problemu wymienić kilkakrotnie główkę jigową nie narażając na szwank gumkę. Nie mówię już o rybkach bardzo delikatnych lub wązkich.
Żeby było jasne o co chodzi poniżej zdjęcie poglądowe.

Załączony plik  Jig_ochronny1.jpg   73,45 KB   18 Ilość pobrań

 

A tu przykład dwóch metod - z kołnierzem I bez

Załączony plik  08a.jpg   67,72 KB   18 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam



#344 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 luty 2017 - 11:31

Janus nie mam żadnego interesu w tym co napisałem . To są fakty z życia przeciętnego wędkarza z ostatnich 20 lat wyłącznie spinningowania , w pigułce . Rzeczą naturalna jest , że będąc niezadowolonym z masówki , mogłeś , chciałeś i zacząłeś produkować swoje dzieła i co najmniej nienormalne było by sięganie po inne gumy w tej sytuacji . Po co . To , że Twoje gumy są dopracowane nie mam wątpliwości . Poza tym uważam , że kto nie ma ich w pudłach powinien coś zamówić , przydają się . Nie jestem zwolennikiem łowienia na tanie czy drogie gumy a raczej różne , różnych producentów .

I na moment wrócę do oczek  :D  Zdaję sobie sprawę i w sumie gdyby pojawiły się w tych gumach malowane oczka to musiało by to być " wyjebane w kosmos " jak cała reszta przynęty . Mały detal ale zrobiony ręką Artysty wymaga czasu i to rozumiem :)


  • Janus lubi to

#345 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 18 luty 2017 - 01:22

Janus nie mam żadnego interesu w tym co napisałem . To są fakty z życia przeciętnego wędkarza z ostatnich 20 lat wyłącznie spinningowania , w pigułce . Rzeczą naturalna jest , że będąc niezadowolonym z masówki , mogłeś , chciałeś i zacząłeś produkować swoje dzieła i co najmniej nienormalne było by sięganie po inne gumy w tej sytuacji . Po co . To , że Twoje gumy są dopracowane nie mam wątpliwości . Poza tym uważam , że kto nie ma ich w pudłach powinien coś zamówić , przydają się . Nie jestem zwolennikiem łowienia na tanie czy drogie gumy a raczej różne , różnych producentów .

I na moment wrócę do oczek  :D  Zdaję sobie sprawę i w sumie gdyby pojawiły się w tych gumach malowane oczka to musiało by to być " wyjebane w kosmos " jak cała reszta przynęty . Mały detal ale zrobiony ręką Artysty wymaga czasu i to rozumiem :)

Mateusz.

Błagam koniec z oczami, bo bedą mi się po nocach śniły. Zresztą ekstra dla Twojej satysfakcji zrobie kilka oczek jak mi czas pozwoli. Mam klienta, nie wędkarza, który bez przerwy przychodzi i kupuje przeróżne modele. Ot taki kolekcjoner. Pewnie mu się spodobają.


  • gulf, mr.8legs i biker1 lubią to

#346 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 18 luty 2017 - 08:30

(...) Mam klienta, nie wędkarza, który bez przerwy przychodzi i kupuje przeróżne modele. Ot taki kolekcjoner. (...)

Pewnie w domu kładzie je na talerz i podpuszcza gości ;)  :lol:  :lol:  :lol:


  • biker1 lubi to

#347 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 18 luty 2017 - 10:12

Pewnie w domu kładzie je na talerz i podpuszcza gości ;)  :lol:  :lol:  :lol:

Chyba jednak nie. On kupuje również obrazy, a w myśl tego co powiedział niejaki Beuys, że wszystko co powstaje w głowie artysty i jest realizowane jest sztuką liczy na profity. Niejaki Warhol obwieścił swojego czasu, że puszka Coca Coli oraz zupka pomidorowa są sztuką i w tej chwili te rzeczy osiągają bajońskie sumy na aukcjach, ale tylko te które wybrał.


Załączony plik  Warhol-Campbell_Soup-1-screenprint-1968.jpg   20,69 KB   15 Ilość pobrań
  • j-23 i woblery z Bielska lubią to

#348 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 luty 2017 - 10:22

Witam

 

"Wolę się koncentrować na ruchu I ogólnym wyglądzie gumki. I tu wymienię różne triki stosowane przeze mnie.

Naturalny kształt - odlewy z prawdziwych ryb. Dopasowywanie frekwencji fal poprzez różne wielkości, kąty I formy ogonków."

 

Tego to się chyba Kolego nie da zrobić???

Kształt można skopiować(nie do końca - te dodatki w postaci ogonków w naturze nie występują) Lecz jak skopiować ruch???

Co z badań skoro to wędkarz decyduje o prezentacji przynęty?

A przyznasz,że inaczej będzie się ta sama przynęta zachowywać prowadzona wolno i prowadzona szybko...

 

Pozdrawiam - Romek


Użytkownik eRKa edytował ten post 18 luty 2017 - 10:23


#349 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 18 luty 2017 - 10:33

Witam

 

"Wolę się koncentrować na ruchu I ogólnym wyglądzie gumki. I tu wymienię różne triki stosowane przeze mnie.

Naturalny kształt - odlewy z prawdziwych ryb. Dopasowywanie frekwencji fal poprzez różne wielkości, kąty I formy ogonków."

 

Tego to się chyba Kolego nie da zrobić???

Kształt można skopiować(nie do końca - te dodatki w postaci ogonków w naturze nie występują) Lecz jak skopiować ruch???

Co z badań skoro to wędkarz decyduje o prezentacji przynęty?

A przyznasz,że inaczej będzie się ta sama przynęta zachowywać prowadzona wolno i prowadzona szybko...

 

Pozdrawiam - Romek

Romek, masz absolutnie rację, że to wędkarz decyduje o ruchu, ale można skutecznie pomóc stosując odpowiedni ogonek lub odpowiednią mieszankę plastizolu i wtedy naturalny ruch jakby zostaje wymuszony. Już przy najwolniejszym prowadzeniu gumka imituje ruch leniwej rybki, w momęcie przyspieszenia przynęta zaczyna intenstywnie trzepać ogonkiem jakby była spłoszona. I to miałem na myśli.



#350 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 19 luty 2017 - 10:42

W tygodniu testowałem nowy plastizol (holenderski), bardziej rozciągliwy. Porównywałem go z plastizolem belgijskim na którym pracuję od lat. Nowy plastizol ma kilka interesujących cech. Wyzwala jeszcze mniej i mniejsze pęcherzyki powietrza przy osiągnieciu wysokiej temperatury. Podobnie jak belgijski jest prawie bezzapachowy. Trochę śmierdzi jakby starą bielizną albo piwnicą. Przy zastosowaniu moich "pachnideł" (czosnek i sardynka) zapach znika.Twardy a przy tym bardzo giętki. Rozciągliwość ma większą, ale minusem jest wyższa cena. Zostaje wobec tego przy belgijskim. Zamieszczam zdjęcia z eksperymentu.

Załączony plik  IMG_4906_800.jpg   131,31 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_4914_800.jpg   168,33 KB   15 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_4918_800.jpg   171,52 KB   15 Ilość pobrań


Użytkownik Janus edytował ten post 19 luty 2017 - 11:31


#351 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 19 luty 2017 - 11:17

Po takiej rozprawce na temat malowanych bądź przyklejanych oczu trudno cokolwiek coś  sensownego napisać , temat został całkowicie wyjaśniony . 

Januszu jak znajdziesz czas to zrób te artystyczne oko w Twoich gumach .


  • gulf lubi to

#352 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 19 luty 2017 - 11:37

Janus a cenowo ten holenderski plastizol?

Powiem że ten extra soft Belgijski na małe przynety super. :)



#353 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 19 luty 2017 - 13:46

Janus a cenowo ten holenderski plastizol?

Powiem że ten extra soft Belgijski na małe przynety super. :)

Ten holenderski kosztuje ponad 15 Euro za litr plus wysyłka. Ten belgijski jest bardzo podobny tyle, że tamten jest bardziej rozciągliwy. Może jeszcza pobawię się z nim.



#354 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 22 luty 2017 - 21:57

Ten holenderski kosztuje ponad 15 Euro za litr plus wysyłka. Ten belgijski jest bardzo podobny tyle, że tamten jest bardziej rozciągliwy. Może jeszcza pobawię się z nim.

Janusz jak możesz sprawdz czy nie wchodzi w reakcje chemiczną z innymi gumami z innego plastizolu.

Na jakimś filmiku widziałem ja Majki z pleciony opisywał gumy i miał taką gumę bardzo rozciagliwą ale jak umieścił ją z innymi przynętami innych producentów obie potrafiły się rozpuścić.



#355 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 luty 2017 - 22:17

Majki miał wtedy Z-mana bodajże. Ten faktycznie reaguje i to ostro.



#356 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 23 luty 2017 - 11:58

Janusz jak możesz sprawdz czy nie wchodzi w reakcje chemiczną z innymi gumami z innego plastizolu.

Na jakimś filmiku widziałem ja Majki z pleciony opisywał gumy i miał taką gumę bardzo rozciagliwą ale jak umieścił ją z innymi przynętami innych producentów obie potrafiły się rozpuścić.

Ten Z-Man jest robiony jest z czego innego niż plastizol i będzie reagował. Jest poza szkodliwy dla środowiska - nie rozkłada się. Ten holenderski to plastizol więc nie reaguje. Ja zostaje przy belgijskim. Holenderski niestety jest cięższy i tonie co np. jest kiepskie przy dropshot. Poza tym aż tak nie jest rozciągliwy.


  • biker1 lubi to

#357 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 23 luty 2017 - 13:08

I wszystko jasne :)



#358 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 24 luty 2017 - 12:41

Widoczna na zdjęciach niewielka część prawdziwych kilerów naddunajskich (głównie sandacz, szczupak) właśnie została wysłana do Polski.

Załączony plik  IMG_4935a.jpg   88,02 KB   28 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_4962a.jpg   180,92 KB   33 Ilość pobrań



#359 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 24 luty 2017 - 12:55

Dobre info ciekawi mnie aromat sardynki ;)
Twoje elitarne gumki mają u mnie dożywotni kwaterunek w pudełkach.

Użytkownik j-23 edytował ten post 24 luty 2017 - 13:02

  • Kaszub Bait lubi to

#360 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 luty 2017 - 13:04

Widoczna na zdjęciach niewielka część prawdziwych kilerów naddunajskich (głównie sandacz, szczupak) właśnie została wysłana do Polski.

attachicon.gifIMG_4935a.jpg  attachicon.gifIMG_4962a.jpg

No to jeszcze tylko Dunaj nam potrzebny:):)

Podeślesz?:)

 

Pozdrawiam Romek


  • martek, j-23 i cyprys19 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: janus, softjerks, hand made, softbait, spinning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych