Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Melanzyk - jerki i swimbaity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3151 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 kwiecień 2014 - 07:04

Witam.
W ostatnia srode wybralem sie z kumplem na kilkugodzinna wyprawe na szczupaki. 
Po przejechaniu ok 30km okazalo sie ze aparat i dwa goprosy zostaly w domu :o  juz wtedy wiedzialem, ze bedzie to dobry dzien! zawsze tak jest. No nic bedziemy focic telefonem, sprawdzam baterie a telefon padniety :( zdjecia robilismy przedwojennym telefonem kumpla wiec przepraszam za jakosc (ten telefon robil zdjecia kiedy chcial a nie wtedy kiedy my chcielismy).
 
 
Dzien mozna zaliczyc do udanych. Na ta wyprawe uzbroilem woblerki Rio Grande (Joker) z przeznaczeniem na pstragi gdyz tydzien wczesniej na tej mecie ladny pstrag odprowadzil mi 10cm jerka. Podczas trollingu za szczupakiem postanowilem zarzucic trzecia lzejsza wedke pod pstraga. Jakie bylo moje zdziwienie jak po doslownie 20-30sek od wypuszczenia Rio Grande moglem krzyknac do kumpla "RYBA"!! Oczywiscie w pierwszych sekundach nie uwierzyl. 
 
Załączony plik  DSC_0145.jpg   78,29 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0148.jpg   73,9 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0144.jpg   80,13 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0149.jpg   75,31 KB   21 Ilość pobrań
 
Worek z rybami otworzyl sie na dobre. Na przemian trollujac pod fale a pozniej spinningujac w dryfie wyciagalismy rybe za ryba. Kilka ryb nam spadlo. Po wyciagnieciu 2 fajnych ryb na Rio Grande doczekalem sie kolejnego brania. Tym razem bylo to cos naprawde duzego. Przez pierwszych 2min holu myslalem ze to moze byc Ferox ale pozniej poczulem charaketertyczne dla duzych szczupakow powolne szarpanie glowa na boki i juz wiedzialem ze mam do czynienia z olbrzymem. Niestety po ok 5min holu ryba sie spiela ok 2-3m od lodzi nie pokazujac nam swoich rozmiarów.
 
A teraz moze skoncze spamowac i wkleje kilka fotek. Reszte ryb zlowilem na swoje jerki 10-tki. Kumpel lowil rowniez na swoje samorobki.
 
Załączony plik  DSC_0122.jpg   78,61 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0152.jpg   71,04 KB   20 Ilość pobrań
Powyzej dwoch amatorow zielonego brzydala  :ph34r:  kumpel niedawno zalozyl swoj watek tutaj - MaYk 
 
Załączony plik  DSC_0156.jpg   82,58 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0173.jpg   60,95 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0176.jpg   65,76 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0181.jpg   72,45 KB   21 Ilość pobrań
Załączony plik  DSC_0184.jpg   90,85 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0186.jpg   77,82 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0189.jpg   76,45 KB   21 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0195.jpg   57,4 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0196.jpg   63,1 KB   21 Ilość pobrań
 
 
Na ostatniej fotce sprawcy calego zamieszania.
Załączony plik  DSC_0203.jpg   53,15 KB   18 Ilość pobrań
 
Najwiekszy z 3 ostatnich fotek zlapany na okonia, ktory jak widac ma zniszczone kotwice. Podczas odhaczania niezbedne bylo ciecie grotów gdyz nie bylo innej opcji zeby bez uszczerbku odhaczyc ta rybe. Gdybym nie posiadal dlugich i dobrych nozyc do ciecia drutu to ryba w 99% nie przezyla by takiego zahaczenia. Pisze to z tego wzgledu ze moze nie kazdy wie ze to jest wyposazenie obowiazkowe jezeli wybieramy sie na szczupaki i mamy w planie im darowac wolnosc. Jak widac mamy juz wiosne, powoli idzie lato a im wyzsza temp wody tym szybciej musimy sobie radzic z odhaczaniem ryb.
 
Podsumowujac zlapalismy 16 szczupakow i jednego okonka. Kilkugodzinny wypad przedluzyl sie do prawie pelnego dnia i ledwo zdazylem do pracy na 19:30 na 12-godzinna zmiane. Ojjj bylo ciezko...
 
Pozdrawiam Melek


#362 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 09:19

Piękna relacja, piękne woblery, piękne ryby... wszystko piękne :)  gratuluję i zazdroszczę ;)



#363 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 11:43

Pięknie połowiliście gratuluję  :D



#364 OFFLINE   mayk13

mayk13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaDublin/Częstochowa/Kol. Borek
  • Imię:michal
  • Nazwisko:maciejewski

Napisano 18 kwiecień 2014 - 14:57

Dzieki Melek za wspólną wyprawe :) było ostro i przynęty spisały sie :)


  • joker lubi to

#365 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 18 kwiecień 2014 - 18:58

Pięknie połowiliście. :o

 

Czy brania na jerki również mieliście z trola?



#366 OFFLINE   mayk13

mayk13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaDublin/Częstochowa/Kol. Borek
  • Imię:michal
  • Nazwisko:maciejewski

Napisano 18 kwiecień 2014 - 19:18

Tak , brania były z trola jak i przy dryfie i jerkowaniu :)



#367 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 18 kwiecień 2014 - 20:50

Joker jerki to są najlepsze przynety do trolla. Zawsze przy jerkowaniu warto przetrolowac zatokę bo szybciej zlokaluzuje sie ryby. Ja często troluje nawet wodę 1 metrowa. Jerki maja ten plus ze smigaja między zielskiem i mało sie zaczepiają. Latem tonacymi jerkami można trolowac wodę nawet do 5 metrów. Szczupaki bez problemu wychodzą z dna na 5m zeby zasmakowac soczystego jerka.
  • Zelldo lubi to

#368 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 kwiecień 2014 - 07:23

Mam bardzo małe doświadczenie w trolu, a jerkami to symboliczne, że tak powiem, bo jedynie Roninem 12. Dobrze wiedzieć i koniecznie sprawdzę w trakcie tego sezonu. 

Świetne otwarcie sezonu tam macie. Jeszcze raz gratulacje :)



#369 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:52

Witam.

Znajomy złapał kolejnego meterka na mojego jerka (jaki rym, haha).

Pozwolę sobie go zacytować.

 

rozowy juz zrobil dwa razy 101 , dobry jest

masz jeszcze kilka? biore kilo

jednego zerwalem tego srebrnego z niebieskim grzbietem na zaczepie, tez zrobil pare fajnhych rybek

juz jestem , sie kapalem , sluchaj lakier bajer , nie bede ci sciemnial sam pedaluch wyciagnal na roznych lowiskach tylko w tym roku ponad setke szczupcow w tym dwa metry i grube 90tki , nie wiem czemu bo nie uzywam go czesto , czesciej lapie na muchy , swimbaity i busterjerk z grzechota a duze ryby zawsze na twojego, nie kumam , lakier trzyma bajer prawie zero sladow , dzielo sztuki serialnie

ostatnio w kilka godzin na (ciach nazwa jeziora  :ph34r: ) 14 szczuplych

Yaro tez taka chce

jer robi robote

raz mi taki kaban wyszedl do lodzi ze daje mu 120 miekim (cenzura) jak nie duuuuzo wiecej

a ile metrowek na tego jerka juz dostales? musisz mu nazwe wymyslic

cos serialnie jest w tej przynecie

 

Bardzo miło dostawać takie wiadomości ;-) a tutaj fotka tej 101 :D
Załączony plik  101cm nietek.jpg   49,29 KB   15 Ilość pobrań


I tutaj zwracam się z prośbą o pomoc :) trzeba wymyślić nazwę dla killera :P bo tak głupio, że się nie nazywa.

Zainteresowanych proszę o podanie swoich propozycji. Dla najlepszej nazwy przewidziana niespodzianka w postaci paczuszki z przyneta :)

 

Pozdrawiam Melek


  • joker, RUDI75 i woblery z Bielska lubią to

#370 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 16:31

Wczoraj z samego rana udałem się na 2,5h na rzeczke w poszukiwaniu pstragów (przedwczoraj w nocy spadł pierwszy deszcz w Irlandii od prawie miesiąca). Woda dalej bardzo niska i czysta ale juz było lepiej niz przez ostatni okres. Udało mi się wyrwać dwa pstrągi, pierwszy ok 45 a drugi blisko 40cm, które złapałem na moją modyfikację przynęty, która oryginalnie nadawała się tylko w kosz (tak spartaczonej roboty nie widziałem nigdy). Złowiłem także pierwsza w życiu trotkę na igiełkę od kolegi fishbartek1. Widać było, że po deszczu ryby stały się bardziej aktywne niz w ostatnim czasie (sporo odprowadzeń) ale i tak ciężko było je zmusić do brania. Oprócz 3 ryb wyjętych miałem też 2 brania ładnych ryb około 50-53cm na wyżej wspomniane igiełki, niestety nie zacięte.

 

Załączony plik  P1050163.JPG   154,31 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  P1050165.JPG   118,18 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  P1050174.JPG   78,43 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  P1050180.JPG   66,49 KB   15 Ilość pobrań

 

Po powrocie z rzeki zjadłem śniadanie i udałem się na pierwsze w tym roku nurkowanie. Znaleźliśmy fajny odcinek kanału a co się działo pod wodą przeszło ludzkie pojęcie. Tak rybnego snurkowania nie miałem przez cały zeszły sezon łącząc wszystkie wcześniejsze wyprawy do kupy. Na odcinku niewiele ponad 100m widziałem tysiące płoci w rozmiarach XXL, widziałem kilka wielkich leszczy w tym jednego olbrzyma który był tak wielki i stary ze stał w bezruchu na dnie i prawie nie reagował na moją obecność. Patrząc od góry to ten leszcz był szerszy niż moja ręka w bicepsie... Oprócz tego trafiły nam się 3 szczupaki, które oceniamy na ok 95-100cm (nigdy wcześniej nie trafiłem dużych szczupaków) i kilka grubaśnych linów. Nie było wiele okoni ale gdzieś tam widziałem pojedynczego 35cm+.

Przed chwilą przeglądnąłem materiał z GoPro i powiem, że jest naprawdę kozak!! Jak znajdę chwilę to na dniach pojawi się ze 2 filmiki z tego nurkowania. Poniżej wrzucam screena zrobionego na szybko z filmiku.

 

Załączony plik  screenshot.jpg   20,39 KB   18 Ilość pobrań

 

Po powrocie do domu szybki prysznic i na 12h na nockę, ojjj jaki ja byłem znów nieprzytomny.... :wacko:

Pozdrawiam Melek



#371 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 22 kwiecień 2014 - 21:50

Wczoraj z samego rana udałem się na 2,5h na rzeczke w poszukiwaniu pstragów (przedwczoraj w nocy spadł pierwszy deszcz w Irlandii od prawie miesiąca). Woda dalej bardzo niska i czysta ale juz było lepiej niz przez ostatni okres. Udało mi się wyrwać dwa pstrągi, pierwszy ok 45 a drugi blisko 40cm, które złapałem na moją modyfikację przynęty, która oryginalnie nadawała się tylko w kosz (tak spartaczonej roboty nie widziałem nigdy). Złowiłem także pierwsza w życiu trotkę na igiełkę od kolegi fishbartek1. Widać było, że po deszczu ryby stały się bardziej aktywne niz w ostatnim czasie (sporo odprowadzeń) ale i tak ciężko było je zmusić do brania. Oprócz 3 ryb wyjętych miałem też 2 brania ładnych ryb około 50-53cm na wyżej wspomniane igiełki, niestety nie zacięte.

 

attachicon.gifP1050163.JPGattachicon.gifP1050165.JPGattachicon.gifP1050174.JPGattachicon.gifP1050180.JPG

 

Po powrocie z rzeki zjadłem śniadanie i udałem się na pierwsze w tym roku nurkowanie. Znaleźliśmy fajny odcinek kanału a co się działo pod wodą przeszło ludzkie pojęcie. Tak rybnego snurkowania nie miałem przez cały zeszły sezon łącząc wszystkie wcześniejsze wyprawy do kupy. Na odcinku niewiele ponad 100m widziałem tysiące płoci w rozmiarach XXL, widziałem kilka wielkich leszczy w tym jednego olbrzyma który był tak wielki i stary ze stał w bezruchu na dnie i prawie nie reagował na moją obecność. Patrząc od góry to ten leszcz był szerszy niż moja ręka w bicepsie... Oprócz tego trafiły nam się 3 szczupaki, które oceniamy na ok 95-100cm (nigdy wcześniej nie trafiłem dużych szczupaków) i kilka grubaśnych linów. Nie było wiele okoni ale gdzieś tam widziałem pojedynczego 35cm+.

Przed chwilą przeglądnąłem materiał z GoPro i powiem, że jest naprawdę kozak!! Jak znajdę chwilę to na dniach pojawi się ze 2 filmiki z tego nurkowania. Poniżej wrzucam screena zrobionego na szybko z filmiku.

 

attachicon.gifscreenshot.jpg

 

Po powrocie do domu szybki prysznic i na 12h na nockę, ojjj jaki ja byłem znów nieprzytomny.... :wacko:

Pozdrawiam Melek

Łza w oku się kręci, podobno 100 lat temu to i w Polsce też tak było :(



#372 OFFLINE   justalittleman

justalittleman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWojnowice Wlkp.
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kaczmarek

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:55

Super przynęty, zazdroszczę talentu...
Nazwę jerka proponuję prostą, skoro tak skuteczny: Killer :) Ewentualnie Nemo dla różowego malowania.

#373 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 22 kwiecień 2014 - 23:00

Pink snajper :D



#374 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 kwiecień 2014 - 23:42

Rudi tu chodzi o nazwę dla modelu a nie koloru. Różowy juz chyba zawsze będzie pedaluch. Pozdro

#375 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 22 kwiecień 2014 - 23:51

O ja głupi :P . To może PATRYK od wiadomo czego :lol: :lol: :lol: :lol:



#376 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 kwiecień 2014 - 08:29

Oj nie nie. Żadnych irl akcentów :P
  • RUDI75 lubi to

#377 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 23 kwiecień 2014 - 08:39

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :P



#378 OFFLINE   Kanon123

Kanon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:01

No to może. pike shad? ;)
Pozdrawiam

#379 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:55

Wczoraj z samego rana udałem się na 2,5h na rzeczke w poszukiwaniu pstragów (przedwczoraj w nocy spadł pierwszy deszcz w Irlandii od prawie miesiąca). Woda dalej bardzo niska i czysta ale juz było lepiej niz przez ostatni okres. Udało mi się wyrwać dwa pstrągi, pierwszy ok 45 a drugi blisko 40cm, które złapałem na moją modyfikację przynęty, która oryginalnie nadawała się tylko w kosz (tak spartaczonej roboty nie widziałem nigdy). Złowiłem także pierwsza w życiu trotkę na igiełkę od kolegi fishbartek1. Widać było, że po deszczu ryby stały się bardziej aktywne niz w ostatnim czasie (sporo odprowadzeń) ale i tak ciężko było je zmusić do brania. Oprócz 3 ryb wyjętych miałem też 2 brania ładnych ryb około 50-53cm na wyżej wspomniane igiełki, niestety nie zacięte.

 

attachicon.gifP1050163.JPGattachicon.gifP1050165.JPGattachicon.gifP1050174.JPGattachicon.gifP1050180.JPG

 

Po powrocie z rzeki zjadłem śniadanie i udałem się na pierwsze w tym roku nurkowanie. Znaleźliśmy fajny odcinek kanału a co się działo pod wodą przeszło ludzkie pojęcie. Tak rybnego snurkowania nie miałem przez cały zeszły sezon łącząc wszystkie wcześniejsze wyprawy do kupy. Na odcinku niewiele ponad 100m widziałem tysiące płoci w rozmiarach XXL, widziałem kilka wielkich leszczy w tym jednego olbrzyma który był tak wielki i stary ze stał w bezruchu na dnie i prawie nie reagował na moją obecność. Patrząc od góry to ten leszcz był szerszy niż moja ręka w bicepsie... Oprócz tego trafiły nam się 3 szczupaki, które oceniamy na ok 95-100cm (nigdy wcześniej nie trafiłem dużych szczupaków) i kilka grubaśnych linów. Nie było wiele okoni ale gdzieś tam widziałem pojedynczego 35cm+.

Przed chwilą przeglądnąłem materiał z GoPro i powiem, że jest naprawdę kozak!! Jak znajdę chwilę to na dniach pojawi się ze 2 filmiki z tego nurkowania. Poniżej wrzucam screena zrobionego na szybko z filmiku.

 

attachicon.gifscreenshot.jpg

 

Po powrocie do domu szybki prysznic i na 12h na nockę, ojjj jaki ja byłem znów nieprzytomny.... :wacko:

Pozdrawiam Melek

 

Dajesz te filmy pędzikiem. Lata całe nie nurkowałem.



#380 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 24 kwiecień 2014 - 16:27

Witam.

Dzisiaj zaczałem odlewać ostatnią serię moich jerków 10-tek w starym designie. Planuję ich zrobić ok 30szt. Są tu jery dla Jokera i Rudiego :P

Forma była już strasznie zajechana więc musiałem ją poprawić bo za dużo czasu schodziło na poprawianiu niedoróbek.

Przy okazji odlało się kilka nowych pstragówek nad którymi obecnie pracuje. No i dalej walczę z piranią, żeby jej nadać pracę jaką mam w głowie. Ponad 1kg żywicy na nią poszedł a ja jeszcze nie jestem zadowolony.

 

Załączony plik  P1050187 (768x1024).jpg   61,33 KB   11 Ilość pobrań

 

Dzisiaj powinienem dostać paczkę z silikonem, ale jak się okazało babka od której biore chemie wysłała paczkę na stary adres więc nie wiem czy przed weekendem się to uda odkręcić :/

 

Jerk 10-tka w designie z łuskami i szczupaczek czekają na kąpiel w gumie.

 

A teraz pytanie do znawców tematu. Czy ten maluszek, którego dostałem dziś rano to trotka?

Expertem nie jestem ale jakoś za srebrne mi to było na pstrążka.

 

Załączony plik  P1050183 (1024x768).jpg   59,08 KB   12 Ilość pobrań

 

Pozdrawiam Melek

 

 

EDIT: sporo osób do mnie pisało o te jerki w okresie gdy nie mogłem działać, więc jak ktoś jest jeszcze zainteresowany to proszę na priv jaki kolor trzeba pomalować.


Użytkownik Melanzyk edytował ten post 24 kwiecień 2014 - 16:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych