Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Spiralne świetne, acz niedoskonałe

tech-rb cast spacing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 styczeń 2006 - 11:30

Bartku,
Emocje, emocje, emocje ....

Zauważ w moich wywodach nie szczycę się znajomością sprzętu, nie robię z siebie eksperta światowej klasy. Moje wypowiedzi są komentarzem do Twoich eksperckich rad. Tak jak powiedziałem staram się poinformować moich gości, uczestników jerkbait.pl, o ciemnej stronie castingu, a nie piać w tonie wysokiego C. Wszystko ma swoje zalety i wady. Natomiast w Twoich wypowiedziach nie ma wad, są tylko zalety. Osobiście, temat castingu, mimo, że jestem jego miłośnikiem, wypowiadam się z niesamowitą ostrożnością i odpowiedzialnością. Każde słowo staram się ważyć bo wiem, że zagadnienie to wymaga ogromnego doświadczenia nie tylko wyczytanego ale również praktycznego. Na to potrzeba czasu ...

Nie napisałem, że jestem guru od Japońskiego sprzętu. Ty, Bartku, za to przeciwnie. Nie widziałeś, nie dotykałeś a wypowiadasz się na ten temat w sposób autorytatywny i jednoznaczny. Więc tak jak napisałem - powinieneś się spodziewać takiej reakcji. Jeśli puścisz wahadło w jedną strone powinieneś liczyć się, że ono wróci do Ciebie z przeciwną siłą. Co do mojej znajomości wspomnianej firmy MB, chyba nie powinienem wogóle się z Tobą licytować co też czynię - fakty mówią same za siebie. Nawet nie wiesz jaką drogę przeszedłem by kupić wspomniane przez Ciebie wędki.

Co do Twoich zarzutów odnośnie ryb udawadniasz jak mało mnie znasz. Na szczęście są inni, którzy widzieli mnie podczas wypraw wędkarskich.

Bartku, dyskutujmy a nie obrażajmy się. Moim zdaniem korzystne jest to, że jest w tej dyskusji prawica i lewica. Z tego mogą wyniknąć tylko korzyści. Każdy wybierze to co uważa za słuszne.

Sam osobiście jestem bardzo ciekawy Waszych eksperymentów. Życzę Tobie przyjemności w poznawaniu kolejnych kroków castingowego wtajemniczenia.

Pozdrawiam serdecznie
Remek

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2006 - 11:38

Ha ha ha :lol: :lol: widze ze jak co roku, w styczniu - kiedy generalnie o rybke trudno, wędkarze staja się czupurni i niewinne pytanie wystarcza żeby sobie skoczyć do oczu <_< :mellow:

Ech, coś mi się wydaje że paru Kolegów nie było dawno na rybkach albo co gorsza było i wróciło o kiju <_< :mellow:

Jako że zdarza mi się podobna sytuacja często Embarassed mogę poradzić sprawdzone metody na wyluzowanie i nabranie dystansu do otaczajcej rzeczywistosci

- ogladanie filmow o tematyce wedkarskiej,
- planowanie wiosennych wypraw na ryby, moze byc za granice,
- głaskanie wędek,
- segregowanie przynęt spinningowych,
- wizyta w sklepie wedkarskim polaczona z macankiem sprzetu,
- lektura opowiadan R.Ziemkiewicza przy kieliszku nalewki (moze byc koniaczek, ale z umiarem)
- spotkanie z kolegami, najlepiej przy kufelku, pod warunkiem iz bedzie poswiecone wspolnemu narzekaniu na otaczajca rzeczywistosc. Jak takie narzekanie jednoczy ludzi! Niesamowita sprawa :mellow:

Bezwzglednie nalezy unikac natomiast jakichkolwiek prob konstruktywnej dyskusji czy tez przekonywac innych do ulubionych przez siebie technik polowu etc - na to przyjdzie czas gdzies w marcu, albo nawet pod koniec lutego jak zima okaze sie wyjatkowo laskawa, wraz z pierwszym zlowionym jazikiem, klenikiem, okonkiem, pstrazkiem - wtedy jak najbardziej :mellow:

Pozdrawiam serdecznie

ps. jak ktos zna inne sposoby na radzenie sobie z wędkarska chandrą to niech może się dopisze, co?



#23 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 23 listopad 2010 - 08:57

witam,
pytanie w związku z uzbrojeniem blanku pod cast spiralnie. mam dwuskład szklaka 210 cm c.w 5-20 g. pytanie czy przelotki skręcające linkę na blanku muszą być na 1 składzie czy ostatnia z nich może być na drugim składzie blanku? jeśli by była to nie będzie powodowała skręcania się 2 części blanku względem pierwszej?

pozdr

#24 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 09:51

Nie bój się, nie obróci się. Tylko nie rób prób bez omotki na górnej części blanku :D . Kwestia tylko tego czy zrobisz proste przejście od 0 do 180 z (bumper guide) przelotką 90 pomiędzy nimi czy też wykorzystasz łągodne przejście na trzech czy czterech przelotkach.

To będzie bardzo pomocne
http://www.acidrod.c...nstructions.pdf

:D

#25 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 23 listopad 2010 - 10:15

dzięki za odpowiedź. bardzo pomocny link.
opcja na zielono chyba będzie odpowiednia. dość łagodne przejście.
jeszcze pytanie czy jak pierwszą przelotkę dam pod kątem (do 10 stopni) to będzie to miało jakis wpływ na układanie się linki na multiku?

pozdr

#26 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 10:28

Na razie nie myśl jak dasz pierwszą przelotkę. Ułożysz sobie wszystko na spokojnie, zrobisz kilka prób ugięcia przy różnych konfiguracjach, wszystko wyjdzie samo :D . Spiral jest bardzo wrażliwy na wiele czynników: wysokość wodzika, odległość pierwszej od wodzika (o wiele bardziej niż przy tradycyjnym zbrojeniu) szerokość szpuli multika. Łagodne przejście jest fajne bo powiększa kąty i zmniejsza ramię momentu skręcającego. Niektórzy uważają, że łatwiej się też rzuca. Linka i tak jest układana ciut inaczej bez względu na te 10 stopni, bo na następnej przelotce i tak idzie mocniej w bok. Była fajna dyskusja kiedyś na JB:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7465& ;start=0&

no i :

http://rodbuilding.org/list.php?2

wpisz spiral wrap w wyszukiwarkę, masa dyskusji.



#27 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 listopad 2010 - 19:01

A co Cię zainspirowało i skłoniło do wyprawy w świat spiralnej alternatywy , Artur ??

#28 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2010 - 21:02

żeby uniknąć dotykania linki o blank w mojej wędce musiał bym omotać min 9 przelotek co mogło by negatywnie wpłynąć na wyważenie wędki. spiralnie wyszło 7 i jest ok. nie ma obawy też o siły skręcające.
a poza tym chcę na własnej skórze przekonać się co daje takie uzbrojenie blanku.
po próbach z rozstawem przelotek nie jest źle :mellow: :D

#29 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 listopad 2010 - 06:48

Na typowo castingowych blankach scrubing prawie nie istnieje , ale przecież także różne ich typy też trafiają pod multiplikator :D
I spacing też pewnie niestandardowy ?

#30 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 27 listopad 2010 - 13:43

Kol. Łukasz z RODMAS zbroi spiralnie, jego spytaj ma doświadczenie

#31 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 listopad 2010 - 12:04

O tak !! Łukasz nie jest skostniałym , stetryczałym rodbuilderem , który tylko odpłatnie składa klocki dla mniej zdeterminowanych kolegów , a wiedzy , inwencji i odwagi tylko możemy pozazdrościć . Bardzo dobry namiar .. :D

#32 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 listopad 2010 - 13:09

tia.... :mellow: .

#33 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 05 marzec 2011 - 11:25

Pytanie odnosnie przelotek pod ciezszy casting batson IC747-3.
Odwiedzilem jedna z najlepszych pracowni rodbuilding w Polsce i tam niemalze wszystkie castingowe wedziska uzbraja sie w spirale. Z tego co mowili wedzisko jest lzejsze, czulsze, linka jest blizej blanku i sa dalsze rzuty.
Nie wiem jak to sie bedzie tak do konca sprawowalo na 3 skladowym blanku (czasami sklady sie obracaja wzdledem siebie ) .
Drugie pytanie jezeli to rozwiazanie jest lepsze to jakie przelotki spiralne byscie polecali do tego blanku? i gdzie je moge nabyc

#34 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 05 marzec 2011 - 11:36

Koks, mam pytanie: czy Ty miałes ten blank w reku?

Cytat z artykułu....oczywiscie z naszego forum :D

Kilkanaście dni temu ubył IC 747. To było typowe niechciane dziecko i żenująca pomyłka. Trzyskład o mocy 3 oz. uzbrojony w wersji cast/spining. Z pierwsza przelotką nr 20. Miał urok szpadla i taką samą pracę.

#35 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 05 marzec 2011 - 14:43

nie nie mialem ale podobno pod jerki taki powininen byc blank - tzn szpadlowaty czyz nie?

#36 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 09 marzec 2011 - 18:20

prosze podajcie mi jakie przelotki (rozmiar, ilosc, rodzaj) kupic do spiralnego zestawu pod ten blank. Bo wlasnie zamawiam ze stanow . jakie brac alkonity , sic na szczyt? . prosilbym o konkretne symbole bo ci goscie z amerykanskich sklepow zasypuja mnie pytaniami ktorych nie rozumiem (symbole przelotek) .
przelotki maja byc pod spirale. Chce zeby to bylo jak najlzejsze ale w granicach cenowego rozsadku:)
Jezeli rowniez mozecie to jakie siodlo pod multika z pazurem byscie polecali? Mi sie podobaja takie gdzie przy pazurze widac blank - mowa o fuji.


#37 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 19:38

Pytanie odnosnie przelotek pod ciezszy casting batson IC747-3.
Odwiedzilem jedna z najlepszych pracowni rodbuilding w Polsce i tam niemalze wszystkie castingowe wedziska uzbraja sie w spirale. Z tego co mowili wedzisko jest lzejsze, czulsze, linka jest blizej blanku i sa dalsze rzuty.
Nie wiem jak to sie bedzie tak do konca sprawowalo na 3 skladowym blanku (czasami sklady sie obracaja wzdledem siebie ) .
Drugie pytanie jezeli to rozwiazanie jest lepsze to jakie przelotki spiralne byscie polecali do tego blanku? i gdzie je moge nabyc


Lowilem kijem 3-czesciowym zbudowanym na blanku ATC TL704-3 uzbrojonym w spirale w pracowni Rodmas.

To byla swietna wedka. Spirala generalnie jest swietnym rozwiazaniem na wedke castingowa o ile rodbuilder wie jak ja zrobic poprawnie.



#38 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 marzec 2011 - 22:12

Panowie , nie sugerujcie się zupełnie moim prostackim subiektywizmem . Odnosiłem opis tylko i wyłącznie do charakteru blanku z 1999 roku . One były dość różne od następnych edycji , choć nie po IC-ku to oceniam :D
Składy się nie obracają jednak , choć może ta realna zdolność sugeruje mimochodem nowatorską niewątpliwie kreacje spirali trójstopniowej .

Jerzy ma rację , koksie , spirala z reguły jest sprawniejszym i lżejszym rozwiązaniem . Choć na sztywniejszych , masywniejszych blankach traci sporo z przewagi nad castingowym standardem , moim zdaniem ..

Jeśli nie wiesz jak zacząć , to spacing z ilości i rozstawu jest nieco podobny do spinningowego . Na trzyskładzie jest co kombinować , żeby było i ładnie dla oka i najlepiej dla linki . Do żyłki od 20 do 8 . Do plecionki 16 do 7 na końcu . Każde przelotki będą dobre , byle na mocnych ramkach były..


#39 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 22:22

.

#40 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 11 marzec 2011 - 09:16

Wymiary blanku IC747-3 ;
dolnik 0,590
szczytówka 8.0

czyli 14,75 mm w dolniku
i 3,2 mm w szczytówce

a to zejscie na długosci 180cm i do tego 25lbs mocy :D

Na moją wyobraźnie to miałbym takie same obawy jak kolega Garowy :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, cast, spacing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych