Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Buty na brzegowe wędrówki

buty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2023 - 23:40

Z racji pracy i upodobań po niej (szlajanie się), mam parę rożnych butów. Niestety wszystkie robocze nawet uvexy są raczej na powierzchńie płaskie. Kiedyś zachodziłem jakieś niedrogie buty z Decathlonu, ale tam chyba jakość już przegrała z wyścigiem cenowym dziś bym już nie próbował.

Mam Dolomity nad kostkę, mocne, stabilne czy wygodne na godziny łażenia? Da sie ale bez szału. No Oczywiście jakiś średni model.

Mam Salomona przyzwoite, membrany stany,  ieprzemakalne, super bieżnik, czy wygodne? Na dzień w pracy ok. Na wędrówki …?

Za to uwielbiam, wręcz kocham, najwiecej używam, niedrogie wcale Magnum. Super wygodne niezajebywalne buty. Chodzę w wysokich, jest trochę sznurowania, ale potem? Nie chce innych. Mam 3 pary. 2 żółte pustynne i jedne czarne na mokre dni. Lato, zima jest git. Na suche, latem chętniej zamszowe, na blocko i włażenie do wody czarna licowka.

Ktos mnie kiedyś namówił, że Chopaki w tym biegają runmagedony. Oklejają górę taśmą na gada i w błoto.

ja ich nie oszczędzam. Łażenie po polach w pracy, ryby, wędrówki, ogród, moto enduro, potem mycie karcherem, nic sie nie rozkleja. Najstarsze maja chyba z 7 lat i juz nie wyglądają szałowo i sie od łażenia przetargu na kostce w srodku. Poza tym nigdzie nie puściły. Od razu kupiłem niedawno dwie nowe pary jakby pomyśleli przestać produkować.

O te ( można je wyrwać za ok 250pln było w necie. Bywają tez w którejś sieci sportowej.

 martes? Czasem w promocji i podobno ze zniżką dla wojskowych)

https://www.eobuwie....ozostałe - Buty

 

Czarne do szycia języka wody nie puszczają. Zamszowe, jak zamszowe.  Na chwile można wejść. Ale jak trzeba to tez mi sie zdarzało wejść po kolana i je potem suszyć przy ognisku. Najlepsze buty jakie miałem i nie puszczają z torbami. Któraś armia w nich biega.
 


Użytkownik Qh_ edytował ten post 28 styczeń 2023 - 23:49


#262 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 29 styczeń 2023 - 13:41

Hehehe, żeby nie było, że ich nie tyram, albo sie nie da wejść do wody  :D tak wyglądają te 7 letnie…

d9b89eaeecd90231med.jpg


Użytkownik Qh_ edytował ten post 29 styczeń 2023 - 13:44

  • tomi101 i Polspin lubią to

#263 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 styczeń 2023 - 22:29

Ja używam buty Meindl- nie pamiętam nazwy- na zewnątrz skóra i w środku wyściółka ze skóry . Buty zaolejowane , a potem nałożony Tucan mink oil pasta Tarrago. Co roku myję i impregnuję. Zero przecieków, pęknięć skóry i odklejających się podeszw. Wygodne. Posiadam 6 rok. Używam przez wszysktkie pory roku. Warunek trzeba o nie dbać plus odpowiednie skarpety, a nie zawiodą .

Zapewne Jersey Pro



#264 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2023 - 02:11

Zapewne Jersey Pro


Model Borneo. Po impregnacji i ciasnym zasznurowaniu , można całe buty zamoczyć powyżej ich wysokości i zero przecieku, oczywiście nie stoję w nich godzinę, ale można pokonać jakiś trudny teren bez obawy zamoczenia skarpet. Buty drogie , ale warto.
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#265 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2023 - 08:15

Borneo? No trudno  ;)  :D



#266 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 31 styczeń 2023 - 08:48

Ja polecam ukraińskie talany,używam od roku czasu,mega zayebiste buciory,tylko teraz może być problem z kupieniem.



#267 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 31 styczeń 2023 - 16:27

Słyszałem że dobre. Szczególnie, ze bardziej niemieckie niż ukraińskie  :D. Oczywiście robione dla ukraińskiej armii.

Trochę cięższe niż magnum. Ale cena tez dobra. 
A jak z wygodą? Ja mam delikatne nóżki i te wszystkie membrany jakoś mi nie służą, w przeciwieństwie do prostych skórzanych butów, które z czasem stają się drugą skórą.



#268 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 luty 2023 - 19:08

Ma ktoś jakieś doświadczenia z Magnum Bondsteel mid WP?
Szukam czegoś na spacery z psem po lesie i ścieżkami wśród łąk, na zasiadki, grzyby itp

https://www.combat.p...d-wp-black.html

Salomony x ultra nie wytrzymały próby czasu spyuly się na szwach .
NorrhFace poległy jeszcze szybciej.

I szukam jakoś alternatyw - tym razem bez gore.
Byłem dzisiaj w Martresie i te Magnum wyglądają spoko tylko mało info w necie jest o nich.

A nie potrzebuje typowych taktyków tylko coś mid.


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

#269 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 02 luty 2023 - 21:10

Magnum używam od lat, ale te co wkleiłem, sprawdzone nie chce innych. Co do prucia i rozklejania nic sie nie dzieje przez wiele lat. Jak widać na zdjęciu one są szyte tylko kawałkiem na pięcie i palcach, reszta klejona nic nie puszcza po latach moczenia, męczenia, łażenia. Tego co wkleiłeś modelu nie znam. Ale może takie jak moje tylko niższe? Są i zamszowe i z licowej. Szwagier w takich biega w warsztacie i innych nie chce. W ogóle nie znam nikogo kto by tych spróbował i nie pokochał  :D kolega jak założył tez już ma dwie pary …

szwagier i kumpel takie katują:

https://allegro.pl/o...-eu-11846898925



#270 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 04 luty 2023 - 22:35

Ja mam Meindle z armii niemieckiej. Lepsze niż cywilny odpowiednik. Załączony plik  pobrane (1).jpg   9,02 KB   23 Ilość pobrań

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

#271 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 05 luty 2023 - 18:21

Wczoraj byłem zmuszony zakupić nowe buty od ręki. Bez szukania w necie i czekania kilku dni na przesyłkę. Udałem się do lokalnego sklepu Martes. Docelowo przymierzałem się do tych Magnum opisywanych wyżej. Chciałem wziąć wersję z krótszą cholewką (6.0). Niestety ceny w stacjonarnym sklepie znacznie ostudziły moją chęć posiadania, a brak właściwego rozmiaru dopełnił reszty. Musiałem jednak coś kupić i wybór padł na buty marki Elbrus.
Po kilku godzinach chodzenia było wygodnie. Jak będzie z wytrzymałością czas pokaże.
5f7f4d4788f36941med.jpg 4888db4f1a0a6d8emed.jpg

Jako, że była promocja - druga para za 50 % ceny, wziąłem jeszcze lekkie, przewiewne Hi -Tec na lato.
0af57bc14cb05949med.jpg 30b23555639744femed.jpg

Pozdrawiam Tomi 🐜.

#272 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 luty 2023 - 08:13

Wczoraj byłem zmuszony zakupić nowe buty od ręki. Bez szukania w necie i czekania kilku dni na przesyłkę. Udałem się do lokalnego sklepu Martes. Docelowo przymierzałem się do tych Magnum opisywanych wyżej. Chciałem wziąć wersję z krótszą cholewką (6.0). Niestety ceny w stacjonarnym sklepie znacznie ostudziły moją chęć posiadania, a brak właściwego rozmiaru dopełnił reszty. Musiałem jednak coś kupić i wybór padł na buty marki Elbrus.
Po kilku godzinach chodzenia było wygodnie. Jak będzie z wytrzymałością czas pokaże.
5f7f4d4788f36941med.jpg 4888db4f1a0a6d8emed.jpg

Jako, że była promocja - druga para za 50 % ceny, wziąłem jeszcze lekkie, przewiewne Hi -Tec na lato.
0af57bc14cb05949med.jpg 30b23555639744femed.jpg

Pozdrawiam Tomi 🐜.


Tomi, te buty Hi-Tec latem nad wodą pokona poranna rosa.

#273 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 06 luty 2023 - 10:19

Tomi, te buty Hi-Tec latem nad wodą pokona poranna rosa.

Michał, te Hi-Tec wziąłem przy okazji.
Do chodzenia latem na co dzień do pracy, sklepu i na dojazdy nad wodę.
Nad rzeką cały sezon chodzę w woderach lub śpiochach.

Pozdrawiam Tomi 🐜.
  • kacperek993 lubi to

#274 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 06 luty 2023 - 21:34

Jak ktoś dużo chodzi to warto pamiętać o rękojmi. Dwa lata tyrania to jednak kupa czasu a przy firmowych butach raczej nie ma problemów z wymianą. Tylko trzeba od razu skserować paragon ;-). Jak coś się nie da zatyrać w dwa lata to zazwyczaj potem też służy.

Właśnie mi pękły jedne takie delikatne hitec przy podeszwie, a ze kosztowały stówaka na jakiejś przecenie to się paragon nie zachował i dupa.

 

Te z siateczki fajowe na łódkę.



#275 ONLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 luty 2023 - 10:00

Taaa, rękojmia i gwarancja na buty jest taką bajką, którą onegdaj tatuś mi opowiadał przed snem... Jest jeszcze inna, która ją przebija. To legenda o "bezstronnych" rzeczoznawcach branży obuwniczej (oceniających zasadność gwarancji)...

 

:-)))

 

P.S. Co do jakości butów z Decathlona. 3 lata temu kupiłem takie do śpiochów na mało wymagające rzeczki (szkoda filcu i wkrętów na taka Rabę czy Skawę). Jestem zaskoczony ich trwałości. Był to jeden z low-endowych modeli i jakoś do tej pory nie chce się rozejść (średnio około 30 wyjść rocznie). Okazuje się, że panowie z rzeczonej firmy opracowali takie know how w dziedzinie klejenia obuwia, której nie posiadają tuzy produkujące dedykowane buty do brodzenia ;-). 


Użytkownik zeralda edytował ten post 07 luty 2023 - 10:07


#276 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 luty 2023 - 10:27

Taaa, rękojmia i gwarancja na buty jest taką bajką, którą onegdaj tatuś mi opowiadał przed snem... Jest jeszcze inna, która ją przebija. To legenda o "bezstronnych" rzeczoznawcach branży obuwniczej (oceniających zasadność gwarancji)...


Nie ma tak źle
Mi terrexy wymieniali a jak już nie było tego modelu oddali kasę
Wszystko na rękojmi
  • zeralda lubi to

#277 ONLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 luty 2023 - 10:39

Może  rzeczywiście niektóre firmy zmieniły politykę reklamacyjną ale ja z kilkoma znajomymi mamy raczej złe doświadczenia.



#278 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 07 luty 2023 - 19:31

Oj sporo sie zmieniło.

 

Nie żebym był taki kat, ale mam dwóch synów i babę i już reklamowaliśmy:

Nike - kilka razy

Lesta

Ecco

jakieś trepy górskie

jakieś dziecięce

Tak naprawdę nigdy mi nie nie uznali reklamacji butów. Tylko:

1. Nigdy nie reklamowałem butów które nie miały rzeczywiście wady produktu, jak pęknięcie podeszwy, szwu, czy najczęściej pęknięcie przy podeszwie.

2. Zawsze oddawałem buty czyste

3. Trzeba wiedzieć na co sie powołuje. Na gwarancje, czy rękojmię. Na wadę czy niezgodność towaru z umową itd.

 

Porządne firmy nie robią problemów. Co więcej porządne firmy reklamacje traktują jako możliwość doskonalenia produktów.

 

Tez miałem kiedyś niedrogie buty z Decathlonu. Wtedy łaziłem nawet do 40km dziennie po błocie, betonie, kałużach itp i w nich w ciagu dwóch lat z grubego protektora zrobiłem slicki i nic nie puściło. Ale dziś to już chyba nie to samo.



#279 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 luty 2023 - 06:52

W goretexowych Meindlach - których skórzane wersje są moim zdaniem doskonałe, ale k...nie drogie, kilka jak nie kilkanaście lat temu wstecz, po niecałym sezonie nad wodą przestały być wodoszczelne pięty i zewnętrzne boki. Bo źle ich używałem, jak na reklamację odpowiedział sprzedawca. Tak samo jak łokcie i barki w oryginalnej kurtce us army woodland. Jedna jesień na wiosłach.. no i finito  :D Trza kupić następne.. Bo tak ma być..  



#280 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 11 luty 2023 - 20:43

Czy używał ktoś z Was butów trekkingowych/górskich z firmy Garmont?

Spotkałem kolegę na wyprawie z którym nie widzielismy się ,,trochę czasu" nad woda i polecał mi buty tej firmy , którez powodzeniem  użytkuje od 3 sezonów.Jestem przed zakupem i szukam dodatkowego potwierdzenia,że warto w nie inwestować.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych