Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 29 styczeń 2023 - 10:03

Dlatego trzeba się pogodzić z wędkami spełniającymi nasze wymogi w 80% ¯⁠\⁠_⁠༼⁠ ⁠ಥ⁠ ⁠‿⁠ ⁠ಥ⁠ ⁠༽⁠_⁠/⁠¯
  • scOOtt lubi to

#1462 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 styczeń 2023 - 10:41

Gdyby wody były zasobne w ryby, poszukiwań zaprzestałby znaczny odsetek wędkarzy. Tak myślę. Chociaż ja pewnie nadal bym kombinował🤔😉🤣

#1463 OFFLINE   WędkarzPro

WędkarzPro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:18

Witam,
Rozglądam się za kijkiem pod okoniowy twitch. Bede używać woblerów 5,7cm zastanawiam się nad
- DRAGON CXT SuperFast SF-X Spi 1.90m 2-14g 2cz
Czy znacie kijek?
Co używacie i możecie polecić?

#1464 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:52

Gdyby wody były zasobne w ryby, poszukiwań zaprzestałby znaczny odsetek wędkarzy. Tak myślę. Chociaż ja pewnie nadal bym kombinował

Ja się zgadzam z tym twierdzeniem w 100% :) 



#1465 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 29 styczeń 2023 - 21:50

Raczej ten Dragon CXT SF-X SUPER FAST 1,90m 1-12g

#1466 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 30 styczeń 2023 - 08:39

Raczej ten Dragon CXT SF-X SUPER FAST 1,90m 1-12g

Serii CXT nie miałem, ale mam CXT MSX. Blank jeśli chodzi o czucie jest kapitalny. Do tej pory jak przynęta przywali w kamień, albo roślinność, odruchowo zacinam. Powiem więcej, ten kij jest czulszy jak mój Diaflex Speeder. CXT jest kijem dużo szybszym od MSX. Ogólnie sam blank pod względem czucia polecam w ciemno. 



#1467 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 luty 2023 - 15:41

A takie mam pytanie odnośnie okoniówek - czy do 660zł w ogóle jest szansa na zrobienie ciekawszego kija z pracowni (coś do 6-7g, ale koło 220-230cm i z delikatną szczytówką, ale tubular i progresywne ugięcie - taki uniwersał okoniowy z potencjałem na klenia lub pstrąga z mniej wymagającej wody)? Zgaduję, że główne zalety kijów z pracowni to unikatowość i dopasowanie do potrzeb kupującego, ale pytanie, od jakiego progu cenowego w ogóle jest sens takowe rozważać, bo do pewnego miejsca spodziewałbym sie, że "seryjniak" po prostu musi być wyraźnie tańszy przy podobnych komponentach, z uwagi na mniejszy koszt robocizny, ale czy tak to faktycznie wygląda?



#1468 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 02 luty 2023 - 17:03

A takie mam pytanie odnośnie okoniówek - czy do 660zł w ogóle jest szansa na zrobienie ciekawszego kija z pracowni (coś do 6-7g, ale koło 220-230cm i z delikatną szczytówką, ale tubular i progresywne ugięcie - taki uniwersał okoniowy z potencjałem na klenia lub pstrąga z mniej wymagającej wody)? Zgaduję, że główne zalety kijów z pracowni to unikatowość i dopasowanie do potrzeb kupującego, ale pytanie, od jakiego progu cenowego w ogóle jest sens takowe rozważać, bo do pewnego miejsca spodziewałbym sie, że "seryjniak" po prostu musi być wyraźnie tańszy przy podobnych komponentach, z uwagi na mniejszy koszt robocizny, ale czy tak to faktycznie wygląda?

Mizuki. Sprawdź sobie. Posiadam i polecam

#1469 OFFLINE   comen

comen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaLaskowice

Napisano 02 luty 2023 - 17:24

Mizuki. Sprawdź sobie. Posiadam i polecam

Ciekawe blanki te Mizuki. Możesz napisać coś więcej. Jak radzi sobie z przyłowami większych ryb?



#1470 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 luty 2023 - 18:41

Mizuki. Sprawdź sobie. Posiadam i polecam

No ciekawe, ale zastanawia mnie, jak się ma średnica szczytówki do jej "spolegliwości", bo wersja do 7g ma 1,4mm, a niektóre blanki mają np. 1,25 albo i 1,2mm.
No i druga sprawa - jak to jest z tymi wklejankami - czy da się zrobić wklejkę trochę miększą tylko od tubulara - tzn. coś między typową węglową, a tubularem? Bo nie będę ściemniał, ja jestem z tych ludzi, co lubią mieć kij "do wszystkiego" - tego typu patykiem jest Konger Mikros, choć z wobkami radzi sobie "jako-tako", ale powiem szczerze, coś mi po prostu nie leży, a na ten moment mam wędk wklejkę do 3g realnie, tubulara do 4g, Mikrosa, który realnie jest wklejką do 7-8g i potem tubulara do 10g, a bardziej do 12. I jest tu dziura w sam raz na wędkę do rzucania kleniowymi woblerami poniżej 2g, małymi gumkami, a wtedy wędka do 10-12g chyba zostanie do łowienia na wodzie z poważnym ryzykiem przyłowu szczupaka/silnym nurtem/zaczepami, gdzie okoń musi wyjechać silowo i nie ma dyskusji.



#1471 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 03 luty 2023 - 13:41

O coś konkretnego pytasz?

#1472 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2023 - 15:54

O coś konkretnego pytasz?

 

Odnośnie Mizuki vs Qualia - czy grubsza szczytówka oznacza sztywniejszą (mniej pokazującą, stawiającą rybie większy opór) szczytówkę w tym wypadku.
Odnośnie wędek z wklejką - czy istnieją wklejane szczytówki, które byłyby tylko trochę delikatniejsze od tubulara dla danego cw.

Szukam kija uniwersalnego na okonia, który jak trzeba, kleniowi czy pstrągowi na wolniejszej rzece też da radę. Którym we względnym komforcie połowię gumami z obciążeniem i hakiem od masy łącznej 1,6-1,9g i w trochę mniejszym komforcie - małymi wobkami i blachami w nurcie, a który wkurzonego klenia czy 40cm okonia przytrzyma zanim tenże wlezie w zaczep.

Obecnie mam wspomnianego Mikrosa do takiej roboty. Chciałbym mieć coś z trochę sztywniejszą szczytówką, ale niekoniecznie tubulara i z progresywnym ugięciem, bo Mikros uczciwie gnie się do połowy.
Qualia XSJ702L wydawała mi się fajna, ale ewentualnie w podobnych/mniejszych pieniądzach szukałbym czegoś obsługującego troszkę lżejsze przynęty, a o podobnej długości.
 


Użytkownik Andżej edytował ten post 03 luty 2023 - 15:55


#1473 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 luty 2023 - 16:25

Konger Ultris Mikron 0,5-6g
  • Andżej lubi to

#1474 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2023 - 17:28

Konger Ultris Mikron 0,5-6g

Kolego, ja tu mam małe ryby i mało, relatywnie mało wód, mięsiarstwo tłukące tak rzadkie okazy medalowego klenia na moich oczach. To chociaż wędki szukam wypasionej i maksymalizującej doznania z brań i holu :D


Użytkownik Andżej edytował ten post 03 luty 2023 - 17:31


#1475 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2023 - 18:40

Konger Ultris Mikron 0,5-6g


Oczywiście nie obrażając kijka, który polecasz, bo pewnie płacąc 4 razy tyle, wcale więcej łowić nie będę, znając życie.
  • Alexspin lubi to

#1476 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2023 - 18:50

Poszukaj Graphiteleader Corto EX ze szczytówkaą HS. Nowego nie kupisz bo nie produkują, ale może używkę ktoś zechce sprzedać.

#1477 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 luty 2023 - 19:16

Poszukaj Graphiteleader Corto EX ze szczytówkaą HS. Nowego nie kupisz bo nie produkują, ale może używkę ktoś zechce sprzedać.


Oj coś czuję, że będzie ciężko ten kij kupić, ale idea hard solid tip to jest chyba właśnie to, czego szukam. To mamy pytanie, czy "hard solid tip" to coś, do czego mają dostęp rodbuilderzy, bo wtedy taki kij można uzyskać na bazie jakiegoś innego blanku.

#1478 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4564 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 luty 2023 - 19:18

Oczywiście nie obrażając kijka, który polecasz, bo pewnie płacąc 4 razy tyle, wcale więcej łowić nie będę, znając życie.

 

Nie po to się płaci np. 4 czy tam 7 x więcej za jakiś tam kij albo kołowrotek aby łowić więcej ryb, ale po to aby to łowienie było przyjemniejsze ...


Użytkownik S.N. edytował ten post 03 luty 2023 - 19:18


#1479 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 03 luty 2023 - 20:30

Odnośnie Mizuki vs Qualia - czy grubsza szczytówka oznacza sztywniejszą (mniej pokazującą, stawiającą rybie większy opór) szczytówkę w tym wypadku.
Odnośnie wędek z wklejką - czy istnieją wklejane szczytówki, które byłyby tylko trochę delikatniejsze od tubulara dla danego cw.

Szukam kija uniwersalnego na okonia, który jak trzeba, kleniowi czy pstrągowi na wolniejszej rzece też da radę. Którym we względnym komforcie połowię gumami z obciążeniem i hakiem od masy łącznej 1,6-1,9g i w trochę mniejszym komforcie - małymi wobkami i blachami w nurcie, a który wkurzonego klenia czy 40cm okonia przytrzyma zanim tenże wlezie w zaczep.

Obecnie mam wspomnianego Mikrosa do takiej roboty. Chciałbym mieć coś z trochę sztywniejszą szczytówką, ale niekoniecznie tubulara i z progresywnym ugięciem, bo Mikros uczciwie gnie się do połowy.
Qualia XSJ702L wydawała mi się fajna, ale ewentualnie w podobnych/mniejszych pieniądzach szukałbym czegoś obsługującego troszkę lżejsze przynęty, a o podobnej długości.
 

Oba blanki sie do takiego łowienia jak opisałes w poprzednim poscie nadaja.

Mizuki vs Qualia jest nieco wolniejszy i wlasciwie ma inna charakterystyke pracy szybciej przechodzi do pelniejszego ugiecia,mysle ze to prawdopodobnie przez zastosowanie nieco innego modulu wegla.

Qualia plynnie przechodzi pod obciazeniem do srodka ale dolnik jest bardziej trzymajacy jak w mizuki,co nie znaczy ze nie pracuje..

W obu blankach wg. mnie czucie przynety zaczyna sie minimum od 1,5-2g jesli chodzi o gumy,jednakowo sobie poradza z malymi wobkami i blaszkami.

Wg. mnie kazdy blank z wklejka bedzie mniej uniwersalna jak wyzej opisane blanki,no moze poza sytuacja gdzie wklejke trzeba by bylo skrócic,lub zeszlifowac  w zaleznosci od sytuacji. 

Uwazam ze w relatywnie wiekszym komforcie podanymi przez ciebie przynetami bedziesz lowił tubularem .


  • przemo_w lubi to

#1480 ONLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 03 luty 2023 - 20:33

Hmm może Suzuki 3/4lb? Mam 3, bez problemu od jigów, gumek po blaszi i woblerki. Taki tubular to chyba najbardziej uniwersalny blank do super finezyjnego łowienia.

Użytkownik roost edytował ten post 03 luty 2023 - 20:35

  • Andżej lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych