Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uszkodzona przelotka / omotka - co zrobic?

przelotki omotka tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
288 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 03 wrzesień 2006 - 16:50

Jak patrzę na ten wątek, to aż się chce powiedzieć....nie da Ci ojciec, nie da Ci ciotka, tego co da Ci ......... PRZELOTKA!!!! :lol: :lol: :lol:

pozd.

#22 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 03 wrzesień 2006 - 17:21

petrus33 czego?

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 wrzesień 2006 - 20:43

@petrus33, cezator ale wy się kochacie. Prosze o wyluzowanie to tylko ... ryby. Więc dajcie sobie luz :D

Pozdrawiam
Remek

#24 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 03 wrzesień 2006 - 22:17

@remku
To tylko gra wstępna...... :lol: :lol: :lol:....kontynuacji nie będzie, bo to nie jest miejsce na te nasze miłostki.... B)

pozd.

#25 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 04 wrzesień 2006 - 06:19

@petrus33, cezator ale wy się kochacie. Prosze o wyluzowanie to tylko ... ryby. Więc dajcie sobie luz :D
Pozdrawiam
Remek


Remku tu nie o to chodzi. Każdy wędkarz jest po części nawiedzony, ma ociupinę porypane w głowie. Jest to zdanie wielu moich niewędkujących znajomych. Wśród naszej braci są ludzie, którzy robia dziwne jak dla innych rzeczy. Mam kolegów, którzy:
- plują na przynętę bo wtedy lepiej będą brały,
- mówią do ryb lub klną na nie gdy te nie biora lub się spinają
- całują pierwszą rybę sezonu, zanim ją do wody wypuszczą,
- opowiadają zmyślone przez siebie hitorie wędkarskie,
- lakierują rekjojeści wędzisk,
- matowią rekojeści wędzisk,
- polerują rolki i kabąki od kołowrotków,
- myją samochód zaraz jak tylko wrócą z ryb,
- ulepszaja swój sprzęt wędkarski własnoręcznie (czasami z opłakanym skutkiem).

Ale to nie jest powód by się zachowywać w stosunku nich obraźliwie. Można się nie zgadzać z tym co rąbią, ale nie wolno im ubliżać.
Szcunek człowieka do człowieka, a raczej wędkarza do wędkarza powinien być siłą przewodnią tego portalu.

ps.
A poza tym to w najbliższym czasie na forum ogólnym opowiem co z wędziskami robił pewnien absolwent Akademii Sztuk Pieknych w .......(dyskrecja zapewniona), którego miałem okazję poznać jadąć pociągiem.




#26 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2006 - 07:51

[quote]
@petrus33, cezator ale wy się kochacie. Prosze o wyluzowanie to tylko ... ryby. Więc dajcie sobie luz :D
Pozdrawiam
Remek
[/quote]

- całują pierwszą rybę sezonu, zanim ją do wody wypuszczą,

[/quote]


Ale dlaczego tylko pierwszą...

<_< <_< <_<

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2006 - 15:12

Nastała pora bym wymienił przelotke szczytową w moim ulubionym Balzerku Magnie.
I mam dylemat co wybrać.
Wiem tyle, że powinna to być przelotka z węglika krzemu.
Pole pierścienia powinien być idealny, a jej konstrukcja solidna.
A co poza tym czym się mam kierować przy wyborze.


@cezorator

Chcąc samodzielnie wymienić przelotkę szczytową kierować musisz się kilkoma parametrami.
Zacznijmy od wymiarów przelotki: ważny jest wymiar tuby, tak by odpowiadała ona grubości szczytówki wędziska. Tutaj szczytówke najprawdopodobniej po zdjęciu przelotki oraz oczyszczeniu blanku będziesz musiał zmierzyć. Jesli okaże się iż średnica szczytówki wynosi np. 2,0mm to właściwym rozmiarem tuby będzie 5.0, jeśli średnica szczytówki wynosi 1,8mm to właściwym rozmiarem tuby będzie 4.5 itd
Pozostałe kryteria to typ przelotki szczytowej, jej wysokość i rozmiar pierscienia. Te muszą być dopasowane do pozostałych przelotek stanowiących uzbrojenie wędziska, tak by linka pomiędzy przelotkami układała się poprawnie. Np. przelotki szczytowe firmy fuji najczęściej spotykane to typ F i typ P.
Przelotki typu F nadają się do zbrojenia lekkich wędzisk spinningowych wg nowej koncepcji fuji i ich uzupełnieniem są z reguły tzw. muchowe przelotki typu L. Przelotki szczytowe typu P konstrukcyjnie cięższe od przelotek typu F nadają się do zbrojenia cięższych spinningów, a ich uzupełnieniem są najczęściej przelotki typu V.

Jeżeli Twoj Balzer jest 10-letni to najprawdopodobniej uzbrojony jest w dosyć wysokie przelotki odpowiadające typowi V fuji. Czyli najprawdopodobniej powinienes szukać przelotki szczytowej typu P. Przelotki tego typu dostępne są również w ofercie Batsona.
Ja do swojego Talona uzbrojonego w przelotki V w rozmiarze #6 zastosowałem co prawda z dobrym skutkiem przelotke szczytowa typu F w rozmiarze #7, ale bylo to mozliwe dlatego iż znałem dokładnie wymiary przelotek na podstawie danych katalogowych fuji - cały kij jest uzbrojony w przelotki tej firmy.
Nie wiem jakie sa wymiary przelotek w tym Balzerze, czy uzbrojenie jest fabryczne czy nie, prawdopodobnie sam bedziesz musiał to sobie wymierzyć i dobrać przelotke szczytowa o odpowiedniej wysokości [katlog fuji jest dostepny w internecie, sa tam podane wysokosci poszczegolnych przelotek szczytowych dla roznych typow i rozmiarow pierscienia].

Dopiero jak ustalisz srednice tuby, oraz pozostałe parametry przelotki (typ, wysokosc, srednice pierscienia) można zastanawiać się nad wyborem materiału pierścienia, w sumie nie ma to aż takiego znaczenia, przelotki z pierscieniamui typu alconite czy SIC mniej skrzypią przy plecionce.

Życzę trafnych wyborów,

pozdrawiam





#28 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 04 wrzesień 2006 - 15:27

Ale dlaczego tylko pierwszą...

<_< <_< <_<


Bo żona mu na więcej nie pozwala- taka jest zazdrosna :D
:lol: :lol: :lol: :lol:


#29 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 04 wrzesień 2006 - 18:55

@Friko
Dzięki sliczne. :D :D
Rozjaśniłeś mi w głowie.
Jestem Twoim dłużnikiem

#30 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 04 wrzesień 2006 - 19:11

Nnnnnooooo, wreszcie.......!!!!!! B) B) B)

#31 OFFLINE   klubklen

klubklen

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 09:31

Ostatnio jak bylem na rybach przechodzilem przez krzaczory z wędką i ku mojemu przerażeniu zobaczyłem, ze nie mam na wędce przelotki na szczytówce...

Mam w domu starą złamaną wędke i na szczytówce jest przelotka, która będzie odpowiednia do mojego kija, ale nie wiem za bardzo jak zabrać się do jej ściągania bo jest mocno przymocowana i obcegami wole nie probowac bo moge ja odksztalcic...

Prosze o rade jak bezpiecznie zdjąc tą przelotke z szczytówki??

czekam na odp.....



#32 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 lipiec 2007 - 09:55

Kto szuka ten znajdzie :D

Wymiana przelotki szczytowej

#33 OFFLINE   klubklen

klubklen

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 10:22

Kto szuka ten znajdzie :D

Wymiana przelotki szczytowej



wielkie dzieki wlasnie oto mi chodzilo

#34 OFFLINE   klubklen

klubklen

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:25

Już zamontowałem ta przelotke (dzieki @shad :D ), a teraz to mam pytanie czy ktos zna link do stronki gdzie bylo by pokazane krok po kroku jak zdajmuje sie i zamontowuje wszystki przelotki u wędziska??

Bo przymierzam sie do wymiany przelotek w jednym kiju bo juz sie zużyły i chce je wymienić na przelotki SIC.......

dobra rzecz te forum :D

Czekam na odp B)

#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:27

SiC??? masz za duzo kasy ?? czy twoja pleciuga klei sie mocno do mikrokamyczkow... :mellow:

w zupelnosci wystarczą ALCONITEy :mellow: oczywiście mowa o oryginalnych :mellow:

#36 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:31

Niewiem co to za kij i na jakim blanku robiony, ale jesli to twoj pierwszy raz z zbrojeniem kija to nawet poszedłby jeszcze niżej w Hardloye fuji. Te spinningowe sa całkiem dobre castowe juz mniej. Moim zdaniem plecionka nie jest w stanie przetrzeć nawt takich przelotek jak alu-oxy. Mam cały czas na myśli lowienie śródladowe.
pozd JW :D

#37 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:34

Forecasty Batsona też się sprawdzą - tanie i naprawdę OK również do plecionki, modelami muchowymi ciekawie można zbroic kije castingowe

#38 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:37

Tu masz troche wiedzy na temat montażu przelotek:

http://jerkbait.pl/?p=104

Natomiast jeżeli chodzi o ściągniecie starych przelotek to pozostaje Ci tylko metoda mechaniczna z wykorzystaniem nożyka do tapet - musisz to robić z wyczuciem i delikatnie, żeby blanku nie uszkodzić, najlepiej jechać nożykiem po stopce starej przelotki.

#39 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:37

tak słyszalem, ze muchowymi mozna kije castowe uzbrajać :D Polecam także uchwyty castingowe forecast 16. Naprawde solidne i dobrze wykonane. Tańsze też niż kultowe Fuji ECS :unsure:

pozd JW :D

#40 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 lipiec 2007 - 12:01

cusik takiego znalazłem kiedys cena chyba oki :D


http://www.allegro.pl/item216927784_przelotki_pacific_bay_hi aloy_10szt_sic_kpl_okazja.html
http://www.allegro.pl/item216936070_przelotki_fuji_hardloy_k pl_8szt_sic_p_b_okazja_.html







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przelotki, omotka, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych