Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki - identyfikacja / porownanie

tech-rb przelotki fuji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
363 odpowiedzi w tym temacie

#321 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 16 październik 2019 - 14:29

Załączony plik  P1090376.JPG   35,34 KB   23 Ilość pobrań

 

Czołem ! Może ktoś się orientuje co to może być za przelotka ? Opisu na niej nie ma żadnego. Może ktoś coś ? Przelotka jest zamontowana na wędce od 9 lat. Także nie jest to żadna nowość. Tyle wiem.

 

Co ciekawe cały kij jest uzbrojony w takie przelotki. Oczywiście w różnych wielkościach no i oprócz przelotki szczytowej.


Użytkownik Tomek O edytował ten post 16 październik 2019 - 14:31


#322 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 16 październik 2019 - 14:48

attachicon.gif P1090376.JPG

 

Czołem ! Może ktoś się orientuje co to może być za przelotka ? Opisu na niej nie ma żadnego. Może ktoś coś ? Przelotka jest zamontowana na wędce od 9 lat. Także nie jest to żadna nowość. Tyle wiem.

 

Co ciekawe cały kij jest uzbrojony w takie przelotki. Oczywiście w różnych wielkościach no i oprócz przelotki szczytowej. Batson  prawdopodobnie 



#323 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 październik 2019 - 15:22

attachicon.gif P1090376.JPG

 

Czołem ! Może ktoś się orientuje co to może być za przelotka ? Opisu na niej nie ma żadnego. Może ktoś coś ? Przelotka jest zamontowana na wędce od 9 lat. Także nie jest to żadna nowość. Tyle wiem.

 

Co ciekawe cały kij jest uzbrojony w takie przelotki. Oczywiście w różnych wielkościach no i oprócz przelotki szczytowej.

Na 99% to Forecast Alu Oxy. Swego czasu popularne i wiele seryjniaków znanych marek było uzbrojone w te przelotki. Np. ST.C premier.



#324 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 19 październik 2019 - 10:21

Dzięki za informacje !

#325 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 19 październik 2019 - 10:47

Fajne porównanie... ;)

 


  • skalek-77 lubi to

#326 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 08 marzec 2020 - 14:16

Hej. Jeśli po lewo mam Alconite, to tym po prawo będzie SIC? Ramka na pewno nie czarna, ale też nie aż tak szara (gunsmoke) jak obecnie produkowane SICi.3d0b726de0b83171d129d53bc9322e08.jpgb7ef753133a400f675912f0560c0875d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#327 OFFLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 marzec 2020 - 11:12

Przelotka po prawej stronie to na 90% Fuji Alconite tylko w starszej anodowanej na czarno ramce.



#328 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 09 marzec 2020 - 11:30

Przelotka po prawej stronie to na 90% Fuji Alconite tylko w starszej anodowanej na czarno ramce.

Mialoby to sens- dzieki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#329 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 marzec 2020 - 13:24

Hej. Jeśli po lewo mam Alconite, to tym po prawo będzie SIC? Ramka na pewno nie czarna, ale też nie aż tak szara (gunsmoke) jak obecnie produkowane SICi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Polaczone z naszym glownym watkiem.



#330 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2020 - 14:09

Hej. Jeśli po lewo mam Alconite, to tym po prawo będzie SIC? Ramka na pewno nie czarna, ale też nie aż tak szara (gunsmoke) jak obecnie produkowane Sici.alconite jedna i druga. 3d0b726de0b83171d129d53bc9322e08.jpgb7ef753133a400f675912f0560c0875d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  • Kacper Kniaź lubi to

#331 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 15:52

Hej czy ktos zcszanujacych sie monterów wedzisk wie moze ile wazy set 10 przelotek z tego kijka
https://www.google.c...d=1584974859488
Mam zamiar przezbroic tylko by niebyło zbyt lekko gdy zmontuje na fuji alconite badz fazlite.???

#332 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 marzec 2020 - 16:21

długo nim łowisz ??? bo osobiście doradził bym wstrzemięźliwość,  bynajmniej do czasu oznak zużycia oryginalnego "garnituru" .... po tym czasie miało by to sens...  ;)



#333 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 20:24

Łowiłem nim cały sezon pstragi bolenie i klenie na przemian.Bo ma super prace ,tylko przyciezkawy i długi dolnik ale to swietny blank,,bynajmniej jak dla mnie".Tylko te archaiczne przelotki które w tym modelu robia cała robote,ale koszmarne sa.Poza tym ze zdazyłem ukrecic nakretke mocujaca kołowrotek jest ok góra bez odprysków i rys czy pekniec na przelotkach.Myslałem przerobic całosc ale jest watpliwosc by niestracic tej akcji na której mi zalezy.Bo wartosci niema ale ciekawosc jaki by był w nowym zyciu ,pcha ku tenu by jednak zaryzykowac.Tylko niewiem ile moze wazyc cały set aktualnych przelotek bo delikatnie mozna by go było przyspieszyc.

#334 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 23 marzec 2020 - 20:34

Jeżeli nie chcesz stracić pracy kija, która Ci odpowiada, to pomierz sobie dokładnie rozkład przelotek na blanku, zapisz na kartce i nowe zamontuj w dokładnie tych samych miejscach ;) Jeżeli chcesz kija przyspieszyć to na pewno lżejsze przelotki się znajdą. Jakieś lekkie Alpsy lub Pacific Bay na przykład. Ja na pewno bym się do tego pozbył lakieru z całej długości blanku i potem wtarł jedynie minimalną ilość szmatką. To zdecydowanie powinno odchudzić i przyspieszyć kija. A przy takich operacjach zawsze możesz przy okazji sobie skrócić przeszkadzający dolnik. Ekspertem nie jestem, więc może niech bardziej doświadczeni koledzy zweryfikują moją wypowiedz.

#335 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 marzec 2020 - 20:41

... wszystko się da zrobić tylko , jakim nakładem pracy i jakim kosztem ... ??? czy to się opłaci ???? no chyba , że kolega sam to wszystko ogarnie ...  ;)

do tego poza "swojską" robocizną dochodzi jeszcze sam zakup potrzebnych rzeczy tj : komplet przelotek + materiał na rękojeść + uchwyt, który jest już uszkodzony = w tym wypadku to pewnie zakup nowej wędki ...   ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 23 marzec 2020 - 20:43


#336 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 20:56

Kwestia tego typu ze kijek w pracy jest ok,tylko chciałbym zmienic przelotki na takie które wygladaja inaczej np fuji alconite by akcja najlepiej została lub minimalnie w razie czego ,przyspieszyła.Tylko tutaj mozna sie pomylic i bedzie zonk.A dół pujdzie cały do zdarcia ,i ja niemam bladego pojecia o takiej robocie.Dlatego mam dane o przelotkach które jakie maja srednice,bo moze ktos wie ile waza i by zakładajacac inne zbytnio nieprzyspieszyc akcji.

#337 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 21:03

Wiem jakie sa koszty i to nieopłacalne ale puki co niemam porównania z innymi kijkami które pasuja mi akcja,ale niewiem jak ten nowy beast master fx 5-21g 270cm.W najgorszym wypadku przezbroje całosc i wyjdzie zonk.Lub zachowawczo wymienie dół,i bede miał ból patrzac na te archaiczne przelotki które tak mnie draznia.A czy ktos wie czy ten blank z najnowszego beast mastera jest zblizony praca do tego wczesniejszego?

#338 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 23 marzec 2020 - 22:37

Hej daj fotkę tych przelotek startowej i szczytowej będzie łatwiej powiedzieć. 



#339 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 23 marzec 2020 - 22:53

Niestety niemam szczytowej ale mam zmierzone srednice wiec odpowiednio
Szczytowa tez około 7mm.
4sztuki srednica zewnetrzna 7mm
2sztuki 8mm
1sztuka 9,5mm
1sztuka 13,5mm
26mm startowa i konczaca około 8mm.
Sa to przelotki fuji ramka dosyc krótka.

Załączone pliki



#340 OFFLINE   esox81

esox81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Patryk

Napisano 08 październik 2020 - 21:47

Cześć chłopaki na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli wątek jest nie tam gdzie trzeba. Mam pytanie nabyłem ostatnio matagi tr86 super sea bass - M i nie do końca wiem jakie są tam zamontowane przelotki. Może ktoś mógłby pomóc w identyfikacji, a może nawet znajdzie się twórca tego patyka. Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, fuji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych