Skocz do zawartości

  •      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Patefony

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 30 maj 2023 · 977 Wyświetleń

Jedziemy przed północą, czyli obudzimy się we właściwym miejscu, a nie w dogorywającym mieście Łodzi - tu trzeba przyznać, całkiem ładnie i nowocześnie. Boczne drogi idealnie bezludne, ale na asfalcie życie nie ustaje. Po ciągle ciepłym asfalcie beztrosko spacerują lisy i kicają zające, na poboczach stoją sarny. Za leśniczówką czeka nas tradycyjna majowa nagroda - w rowie, malutkie koziołki pałaszują młode pędy malin. Stoją tak blisko, że można je pogłaskać. Toro tradycyjnie traci mowę.. :)

 

Jak wiemy albo i nie wiemy, życie przytłaczającej masy człowieków w całości przeniosło się do sieci. Real jest jedynie materialnym dodatkiem, podkreślającym stan faktyczny. Ale nie ma najmniejszego sensu obrażać się na rzeczywistość, Florek powiedziałby - bez sęsu :)
Nie obraża mnie ani zaskakuje nieprawdopodobnie niski poziom socjalmediów. zatem nic dziwnego, że fora dla wędkarzy nie odstają na plus, że jakość tej nędznej społeczności pikuje bez końca, albowiem to hobby również jest czy może stało się kolejnym jeńcem prostackiego konsumpcjonizmu, celem marketingowym i bezwolnym odbiorcą wszelkich możliwych przekazów. Z braku adresatów bardziej ambitne treści pousychały albo poszły się jebać. Skłaniam się ku tej drugiej możliwości, na czasie jest..
No to spróbuję w sposób całkiem nieuprawniony poklasyfikować użytkowników :)
Bezsprzecznie a nawet bezdyskusyjnie, największą i najliczniejszą grupą są człowieki bez żadnych właściwości, coś w rodzaju homo patefon odtwarzający aktualnie obowiązujące, namolnie wciskane treści i przeboje.
Całkowicie, i o dziwo niepostrzeżenie, tenże homo patefon wyparł z obiegu nieporównanie wyżej stojącą osobę, pochodzącą z dawnego gatunku homo sapiens. Bez żadnego problemu można trafić na takie patefony, bez specjalnego wysiłku potrafiące rozkminić i wyłożyć każde zagadnienie, dosłownie każdy temat, z pozycji akurat przyswojonego klucza. Z intelektualnych głębin przekazu nieustannie pompowanego lemingom, Po prostu puszczają kupioną płytę. Gra i buczy :) Z prefiksem zielonym, czerwonym czy logiem życiowej tv. Może być z punktem widzenia człowieków aspirujących na europejsa lub innego unijczyka. A nawet folksdojcza!

 

Z tej jednolitej masy gdzieniegdzie wystają prawdziwe ewenementy, czyli osobnicy wiecznie nieukontentowani swoim skądinąd naturalnym statusem, nade wszystko pragnących zaistnieć. W tym przypadku należy prócz obowiązkowej płyty mieć jeszcze tupet knajaka. No może jeszcze badawcze woreczki z ryżem albo zdolność wygdakania nobilitująco brzmiącego full flex heirloom, a wobec agresywnego pacana świat nie ma innego wyjścia, jak tylko musi paść plackiem Wdać się w koleżeństwo! Zamiast zasunąć zwykłego kopa w doopę..
Albo stara marchewa - z powołania nauczająca, co na starość, i w euforii odkryła skądinąd powszechnie znany casting.. ale ten fakt dopiero po odłożeniu kultowej prasy kolorowej.. która go uformowała..
I te przeróżne sieciowe kmioty, niemoty organicznie niezdolne pojąć znaczenia nadzwyczaj prostego pojęcia - stowarzyszenie. Wszyscy i wszystko jest ich wrogiem, co chyba jest oczywiste.. :)

 

U nas też byle jaki pieniądz wypiera prawdziwe złoto. No to biednie jest. I głupio. I będzie jeszcze bardziej beznadziejnie i pusto..


Zdjęcie
Wojtek Krasnopolski
31 maj 2023 15:14

Dzięki Sławku za tekst, no i... muszę dodać, że na starość i w euforii odkryłem casting :). Może nie odkryłem, ale z muchowej i spinningowej nudy do niego się przekonałem  :)

    • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski, Rheinangler i 1 inna osoba lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
31 maj 2023 19:23

A ja za łaskawość!

 

No chyba najwyższy czas na pełnię, jakby nie patrzył :)

Są, stale odkrywamy nieznane; pola, drogi, kierunki, nowe.. a nawet stare horyzonty- ale to chyba na własny użytek, nie na wysiłkową pokazówkę w sieci, natychmiastowy lans albo nawet pozowanie na przodownika :)

 

Są nas tysiące, ale sieć nie daje żadnych szans dorosłym :)   

    • Paweł Bugajski lubi to
Zdjęcie
Wojtek Krasnopolski
31 maj 2023 23:08

Nie strasz, że to już pełnia. Co będę robił dalej ... chyba odkrywał :)

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 cze 2023 05:45

Ależ dochodzenie może trwać bardzo długo, tak właściwie to w nieskończoność. Kontemplować piękno i nigdy nie ustawać :)

Zdjęcie
Paweł Bugajski
09 cze 2023 16:17

Dobre. A tupet ryżowego knajaka? Celnie jak fiński snajper!
pozdrawiam.

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
09 cze 2023 17:48

Zgodnie z dawną, nieoficjalna zapowiedzią, udowodnione zostało, że nawet stary, zasłużony portal, bardzo łatwo można przemienić w bardachę!  I to najwyraźniej towarzystwu pasi :)

 

Został "optymalnie zrotowany"  :) :)      

    • Paweł Bugajski lubi to

Kwiecień 2024

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22 232425262728
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog