Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Szwecja


  • Please log in to reply
3442 replies to this topic

#1001 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Posted 25 January 2020 - 14:37

Andzej, większość ma inaczej 😊
Ja jakoś zawsze pod prąd idę 😉
Ja, nawet jakbym chciał to nie dam rady tyle godzin łowić. Same zawody wędkarskie to już dla mnie duży wysiłek. Plecy...

#1002 ONLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 posts
  • Lokalizacjaśląsk

Posted 25 January 2020 - 14:59

Swego czasu pojechałem z chłopakami na jagody do północnej Szwecji. Nie zapomniane widoki, doliny wyryte przez lodowiec o szerokości 20 km. do tego renifery włóczące się po drogach robią wrażenie i te białe noce. W ostatni dzień naszego pobytu przyjechała ekipa wędkarzy z którą zamieniłem parę słów. Urzeczony Szwecją w następnym roku z nów jadę w to samo miejsce już bardziej turystycznie bardziej nastawiony na zwiedzanie i wędkowanie. Spotykam tą samą ekipę wędkarzy z zeszłego sezonu , którzy twierdzą, że połowili rok temu mnóstwo szczupaków w tym sporo metrówek, był to czas kiedy zaczynały się przymrozki. W tym roku już im tak dobrze nie szło, było cieplej i ryby nie podeszły do brzegu, mnóstwo zerwanych przynęt i nic poza tym. Ja jeździłem na mniejsze leśne jeziorka i wyniki miałem dużo lepsze, zdarzały się metrówki i sporo okoni takich po 25 cm......



#1003 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 posts
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Posted 25 January 2020 - 15:05

Nie jest tak, że na Kosen nie ma szczupaka. Trochę ich połowiliśmy ale dupy nie urywało i dlatego nastawialiśmy się na sandacze, których w Kosen jest sporo i można się fajnie pobawić.
 

 

Nie wiem na czym to polega, ale kompletnie nie potrafię łowić sandaczy :(

Nie wiem, czy to pech, czy działanie sił wyższych, czy tylko brak umiejętności, po prostu  jak złowię sandacza to mogę od razu lecieć nadać Totka, bo ewidentnie w tym dniu mam wyjątkowego farta.

Nawet na typowym sandaczowym łowisku jak Turawa, ja 3 razy prędzej złowię szczupaka.

Za to lubią mnie szczupaki, a kochają okonie :)

Okonia i to garbusa, zdarza mi się złowić nawet w studni, lub na sztucznym lodowisku,  a sandacza nie złowię nawet jak wyjdzie z wody, klęknie przy burcie i będzie mnie błagał: weź mnie :P


  • doktorek and kostom63 like this

#1004 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 posts
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Posted 27 January 2020 - 00:19

Czołem Kolegom,
Jako że nic nie znalazłem na forum na temat jeziora Orsasjon, pytam tu. Był ktoś by powiedzieć co nie co? Dziwne ale w necie też nic nie ma. Jezioro duże powyżej miasta Mora. Z góry dzięki za info.

#1005 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,184 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 27 January 2020 - 16:00

Jeżeli wierzyć informacjom, których w 2010 roku zasięgnąłem w Leksand, to łowisko szczupaków ponadprzeciętnej wielkości :) Osobiście widziałem fotę ryby 130+ (nie pomnę już, ale bodajże 135). W nieco mniejszym jeziorze trafiłem swego czasu ryby 110 i 118 - także region ma potencjał.

 

Na Orsa nie łowiłem, ale wydaje mi się, że może ty być trudna woda, gdzie po zejściu z tarlisk duża ryba przebywa na płytkim tylko okresowo (tj. na granicy dnia i nocy). W nocy jest tam nieomal jasno :) brania mogą być spokojnie do 23 i później. Kawał jeziora, tak na oko 5x10 - myślę, że może się paskudnie rozbujać. Nie chcę wyjść na defetystę, ale bez łodzi 5m i 50hp bym tam nie startował, a i tak komfort zapewne skończy się przy 6, max 7m na sekundę.


Edited by krzysiek, 27 January 2020 - 16:02.


#1006 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 posts
  • LokalizacjaNiemcy

Posted 27 January 2020 - 22:34

Witam

Czy moze lowil ktos na tym jerziorze  Hjälmaren?

Za wszelkie informacjé bédé bardzo wdziéczny .



#1007 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,377 posts
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Posted 28 January 2020 - 00:10

Kolego jeżeli nie znasz dobrze duzego jeziora i wybierasz się na nie z półrocznym wyprzedzeniem nie mając możliwości wybrać dogodnej pogody to szczerze radzę odpuść.W 2019 pojechałem na nowe jezioro z dobrze obsadzone populacja drapieżników,miało tylko 3000ha,ale tylko 3 wyspy i mało zatok.Z sześciu dni łowienia wypadło trzy ze względu na wiatr,a było to na początku lipca.Ekipa będąca w czerwcu miała podobnie.Do pływania mieliśmy dobre łodzie w stylu naszych Roman,ale i tak mój partner prawie się zesral i siedział na podlodze łódki.Po tej nie miłej przygodzie musiałem poprawić wyjazd w sierpniu na swoje jezioro ok.1400ha, ale wyposażone w kilakanascie wysp,gdzie można się schować w każdą pogodę i byłem każdego dnia na wodzie,bo przecież nie po to jedziemy do Szwecji żeby siedzieć w chałupie.

Odp.do postu kół.nixon69

Edited by Darek64, 28 January 2020 - 00:15.

  • krzysiek, kostom63, nixon69 and 1 other like this

#1008 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 posts
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Posted 28 January 2020 - 00:47

Jeżeli wierzyć informacjom, których w 2010 roku zasięgnąłem w Leksand, to łowisko szczupaków ponadprzeciętnej wielkości :) Osobiście widziałem fotę ryby 130+ (nie pomnę już, ale bodajże 135). W nieco mniejszym jeziorze trafiłem swego czasu ryby 110 i 118 - także region ma potencjał.
 
Na Orsa nie łowiłem, ale wydaje mi się, że może ty być trudna woda, gdzie po zejściu z tarlisk duża ryba przebywa na płytkim tylko okresowo (tj. na granicy dnia i nocy). W nocy jest tam nieomal jasno :) brania mogą być spokojnie do 23 i później. Kawał jeziora, tak na oko 5x10 - myślę, że może się paskudnie rozbujać. Nie chcę wyjść na defetystę, ale bez łodzi 5m i 50hp bym tam nie startował, a i tak komfort zapewne skończy się przy 6, max 7m na sekundę.


Dzięki za info. Samego pływania się nie obawiam bo wozi mi d.... Alumacraft 185. Jednakże info ze trudna woda już mniej optymistycznie zabrzmialo. Cóż trzeba będzie walczyć. Widzę też tam rzeki, może tam w razie W będzie łatwiej o lokalizację szczupłych.
  • krzysiek likes this

#1009 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 posts
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Posted 28 January 2020 - 00:51

Kolego jeżeli nie znasz dobrze duzego jeziora i wybierasz się na nie z półrocznym wyprzedzeniem nie mając możliwości wybrać dogodnej pogody to szczerze radzę odpuść.W 2019 pojechałem na nowe jezioro z dobrze obsadzone populacja drapieżników,miało tylko 3000ha,ale tylko 3 wyspy i mało zatok.Z sześciu dni łowienia wypadło trzy ze względu na wiatr,a było to na początku lipca.Ekipa będąca w czerwcu miała podobnie.Do pływania mieliśmy dobre łodzie w stylu naszych Roman,ale i tak mój partner prawie się zesral i siedział na podlodze łódki.Po tej nie miłej przygodzie musiałem poprawić wyjazd w sierpniu na swoje jezioro ok.1400ha, ale wyposażone w kilakanascie wysp,gdzie można się schować w każdą pogodę i byłem każdego dnia na wodzie,bo przecież nie po to jedziemy do Szwecji żeby siedzieć w chałupie.

Odp.do postu kół.nixon69


Domek klepnięty, zatem odwrotu nie ma. Jadę 16-23.05.

#1010 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,184 posts
  • Imię:Krzysztof

Posted 28 January 2020 - 09:08

Domek klepnięty, zatem odwrotu nie ma. Jadę 16-23.05.

 

Dość wcześnie. Daj znać, jak było.


  • nixon69 likes this

#1011 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Posted 28 January 2020 - 09:33

Witam
Czy moze lowil ktos na tym jerziorze Hjälmaren?
Za wszelkie informacjé bédé bardzo wdziéczny .

Bylem na Hjalmaren kilka lat temu na poczatku lipca,
Podobno woda jest mocno zaszczupaczona, natomiast dla mnie osobiscie pod wzgledem szczupakowym wyjazd byl fatalny - zdecydowanie najgorszy ze wszystkich, a jestem w Szwecji co roku. Po dluzszym czasie lampy przyszly ogromne wiatry, ktore wypedzily drobnice (a za nia szczupaki) z plycizn.
W efekcie grube ryby byly na kilkunastu metrach i nie zerowaly, a na plytkiej zostaly male ryby do 70cm

Natomiast w wodzie jest masa malego i sredniego sandacza (do 70-75cm) ktory bral calkiem niezle - na 4-5 metrowych blatach swietnie bral w trollingu, natomiast guma sprawdzala sie na stokach czy w poblizu wysp

Poza tym - woda ogromna i dosc mocno zindustrializowana na brzegach.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#1012 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 posts
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Posted 28 January 2020 - 09:57

Dość wcześnie. Daj znać, jak było.

 

Analizowałem ten termin. Zima i tam nie jest typową zimą. Temperatury podobne do nas na tą chwilę. Zakładam zatem że wstrzelę się w dobry czas.



#1013 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 posts
  • LokalizacjaNiemcy

Posted 28 January 2020 - 10:37

Bylem na Hjalmaren kilka lat temu na poczatku lipca,
Podobno woda jest mocno zaszczupaczona, natomiast dla mnie osobiscie pod wzgledem szczupakowym wyjazd byl fatalny - zdecydowanie najgorszy ze wszystkich, a jestem w Szwecji co roku. Po dluzszym czasie lampy przyszly ogromne wiatry, ktore wypedzily drobnice (a za nia szczupaki) z plycizn.
W efekcie grube ryby byly na kilkunastu metrach i nie zerowaly, a na plytkiej zostaly male ryby do 70cm

Natomiast w wodzie jest masa malego i sredniego sandacza (do 70-75cm) ktory bral calkiem niezle - na 4-5 metrowych blatach swietnie bral w trollingu, natomiast guma sprawdzala sie na stokach czy w poblizu wysp

Poza tym - woda ogromna i dosc mocno zindustrializowana na brzegach.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Ja tez jestem w Szwecji co roku i juz sam nie wiem gdzie jechac .Niestety jestem uzalezniony od pracodawcy i nie mogé sobie pojechac na pólnoc na kilka tygodni a poludniowa lub srodkowa Szwecja to nie ta sama Szwecja co kilkanascie lat do tylu.Albo ryb malo albo kradzieze silników .Niestety goscinnosc tego kraju nie wyszla im na  dobre.Dlatego chétnie poczytam o fajnej lub malo znanej wodzie ,moze ktos cos podpowie?



#1014 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Posted 28 January 2020 - 10:45

Ja tez jestem w Szwecji co roku i juz sam nie wiem gdzie jechac .Niestety jestem uzalezniony od pracodawcy i nie mogé sobie pojechac na pólnoc na kilka tygodni a poludniowa lub srodkowa Szwecja to nie ta sama Szwecja co kilkanascie lat do tylu.Albo ryb malo albo kradzieze silników .Niestety goscinnosc tego kraju nie wyszla im na dobre.Dlatego chétnie poczytam o fajnej lub malo znanej wodzie ,moze ktos cos podpowie?

Moim zdaniem Sundsvall lub dalej. To tylko kilka godzin różnicy w czasie, a jakość nieporównywalna.
Dodatkowo więcej czasu na łowienie, bo są białe noce.

W tym roku największą rybę wyjazdu złowiłem nad ranem, w 21 godzinie łowienia ciurkiem, bez schodzenia na brzeg.
Na południu Szwecji tak się nie da :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • krzysiek and kostom63 like this

#1015 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 posts
  • LokalizacjaNiemcy

Posted 28 January 2020 - 17:50

Dzięki za radę! Znalazłem już kilku "kandydatów", w tym jezioro Kosen - prawie 12 km kw.
W kwestii silnika: 3 konny silnik mieliśmy w Finlandii. Do Szwecji możemy zabrac 15 konny silnik z Polski i tutaj sie boje, czy nie będzie za duży.

Jezeli masz ochoté posluchc troché o Kosen to w marcu béde w Kédzierzynie i mozemy sié spotkac .Bylem na tym jeziorze dwa razy i co nie co wiem.

Tak jak pisal juz kolega Adam jezioro nie jest wybitnie szczupakowe.


  • Yelcyn likes this

#1016 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 posts
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Posted 30 January 2020 - 03:07

Jezeli masz ochoté posluchc troché o Kosen to w marcu béde w Kédzierzynie i mozemy sié spotkac .Bylem na tym jeziorze dwa razy i co nie co wiem.

Tak jak pisal juz kolega Adam jezioro nie jest wybitnie szczupakowe.

Oczywiście - bardzo chętnie posłucham, zresztą nie tylko o Kosen :)
Na priv podałem namiary na mnie. Zapraszam do Kędzierzyna-Koźla! :)



#1017 ONLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,854 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 02 February 2020 - 13:26

Panowie ma ktoś namiar na rozsądną miejscówkę gdzie jest dostępna łódka tak od 10hp w górę, jezioro lub jakiś szkier.


  • godski likes this

#1018 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 posts
  • LokalizacjaWroclaw

Posted 02 February 2020 - 15:18

Dragso fishing camp na obrzeżach Karlskrony

#1019 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 posts
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Posted 03 February 2020 - 11:45

Był ktoś może z Eventurem na łowisku Czarny Potok ? Jak wrażenia ?

#1020 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,596 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 05 February 2020 - 13:09

Panowie ma ktoś namiar na rozsądną miejscówkę gdzie jest dostępna łódka tak od 10hp w górę, jezioro lub jakiś szkier.

Camping gamleby