Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3601 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 05 luty 2020 - 13:58

Panowie ma ktoś namiar na rozsądną miejscówkę gdzie jest dostępna łódka tak od 10hp w górę, jezioro lub jakiś szkier.

Jak ci pasuje wyjazd na tydzien od 30 maja do 6 czerwca na jezioro .(jadé tam pierwszy raz i nie wiem czy miejscówka jest dobra czy nie )

https://www.novasol....s=0&to=20201003

To daj znac na priv


  • Rebel64 lubi to

#1022 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 luty 2020 - 18:35

Decyzja podjęta - celem czerwcowej wyprawy jest jezioro Asnen.
Nad to jezioro rusza najsilniejsza możliwa ekipa. No dobra, nie wiem, czy najsilniejsza, ale na pewno najcięższa :P
Czy macie koledzy jakieś aktualne info o tym jeziorze? Przeglądałem forum wzdłuż i wszerz i i wyłania mi sie taka sytuacja: kiedyś, w poprzednim ustroju, było to wędkarskie eldorado. Szczupak poniżej metra był niewarty nawet wspomnienia i jednego słowa. Generalnie brały na puste kotwiczki. Później (powiedzmy na początkach 21 wieku) w jeziorze wciąż były metrówki. Już nie było tak łatwo, trzeba było oddać kilka rzutów na rybę. Z kolejnych lat wyłania się jakiś dramat: siaty, potężna presja, zabieranie każdej ryby, szalejące biura wędkarskie, resztki szczupaków, które przeżyły ten najazd Hunów stały się wybredne bardziej niż moja pierwsza kobieta. Nie znalazłem żadnej nowej informacji tak powiedzmy od 3 lat. Czy jest tak źle? Czy jednak Asnen jest zmienne, jak nie przymierzając moja druga kobieta i poprawiło się już?


Użytkownik Yelcyn edytował ten post 15 luty 2020 - 18:36

  • sol321 i Sailfish lubią to

#1023 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10178 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 luty 2020 - 21:20

Ty nam o tym opowiesz. Ja czekam z zaciekawieniem tym większym, że mam  stamtąd mój PB 124  ;)  :)


  • chlodnica i Sailfish lubią to

#1024 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 luty 2020 - 22:41

Ty nam o tym opowiesz. Ja czekam z zaciekawieniem tym większym, że mam  stamtąd mój PB 124  ;)  :)

124? Łał, super. Ja większy PB mam tylko w sumie. Nie mylić z sumem. Na mój PB składały się łącznie dwa sumy :P


  • BOB lubi to

#1025 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 15 luty 2020 - 23:06

Grześ, dowiedziałem się, iż jedziesz z Hubertem. Dacie radę, a propos, jak tam Twój casting?


  • Yelcyn lubi to

#1026 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 luty 2020 - 01:24

Grześ, dowiedziałem się, iż jedziesz z Hubertem. Dacie radę, a propos, jak tam Twój casting?

Casting ma sie dobrze. Dokupiłem trochę lepszy, niż ten jak go nazwałeś "chrust" :P. Zarzuty i hole są super. Wyczuwam doskonale prace "przynęty". Tego co nie wyczuwam to mogę obejrzeć na ekranie srajfona. Hol - naprawdę bezproblemowy. Czuję, że mógłbym holować coś większego.
P.S. Na caście holuję Deepera, bo ryby jeszcze nie widział :P


  • Novis i Dano. lubią to

#1027 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 16 luty 2020 - 21:36

Może ktoś wędkował na Hjortesjon lub Virserumsjon przy Virserum Smalandia i coś wie?



#1028 OFFLINE   szumix

szumix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 18 luty 2020 - 10:12

Czołem,

na początku czerwca lecę na Svalemala na południe, mają nowe łodzie a teren nie jest najgorszy.

Jeździłem pare lat z rzędu na Blekinge do Gunnara i tam było całkiem całkiem, chociaż najmilej wspominam jego domki nad Senoren - ładniejsze wody niż obecne w okolicy jego bazy.

 

Planuje drugą wyprawę na pierwszą połowę września - organizuje sam, promy + domki itd.

Co polecacie?

Myślałem o Gamleby - z tego co słyszałem pustki i piękne ryby, a może szkiery Św Anny?

Macie jakieś fajne miejscówki - chata nad samą wodą, dobre łodzie (min 15hp) ?

 

Dragso, svalemala, blekinge przećwiczone od a do z. 

Zaczynam myśleć o jeziorach, ale nie mam większego doświadczenia - Boren? 

 

 

 

pozdrowienia

 



#1029 OFFLINE   docent1985

docent1985

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 20 luty 2020 - 15:56

jak jedziesz na Svalamele to możesz nie brać wędek nie będą ci potrzebne .gdzie do Gunnara jeździłeś ?



#1030 OFFLINE   szumix

szumix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 21 luty 2020 - 09:20

jak jedziesz na Svalamele to możesz nie brać wędek nie będą ci potrzebne .gdzie do Gunnara jeździłeś ?

 

aż taka bieda?

 

Do Gunnara jeździłem na Senoren - przy moście i byłem na jego nowej miejscówce na Blekinge i tutaj połowiliśmy ładnie.

Natomiast z łezką w oku wspominam Senoren właśnie, Święty spokój, piękne krajobrazy, co wyjazd to metrówki, kiedyś w 20min 2 metrówy z jednego miejsca.

Nie mam łodzi więc jestem uwiązany do ofert a tych tam praktycznie nie ma z łodziami chyba, że coś kojarzycie? (dragso ciut dalej ale nie interesuje mnie specjalnie)



#1031 OFFLINE   docent1985

docent1985

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 21 luty 2020 - 10:11

az

 

aż taka bieda?

 

Do Gunnara jeździłem na Senoren - przy moście i byłem na jego nowej miejscówce na Blekinge i tutaj połowiliśmy ładnie.

Natomiast z łezką w oku wspominam Senoren właśnie, Święty spokój, piękne krajobrazy, co wyjazd to metrówki, kiedyś w 20min 2 metrówy z jednego miejsca.

Nie mam łodzi więc jestem uwiązany do ofert a tych tam praktycznie nie ma z łodziami chyba, że coś kojarzycie? (dragso ciut dalej ale nie interesuje mnie specjalnie)

kolego na 4 osoby 4 dni 4 ryby z lodzi .jeździliśmy na jordo na most łowić z brzegu bo tam to dramat był ,sam jeżdżę w okolice jordo pod namiot od dwóch lat



#1032 OFFLINE   szumix

szumix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 21 luty 2020 - 19:10

No to ładna masakra ;) To chociaż sobie odpoczniemy.

Co polecacie z fajną bazą bardziej na północy?

 

Polecacie Gamleby?


  • IPeIPe lubi to

#1033 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2020 - 20:14

Raz byłem na Gamleby. Dobre łódki i silniki. Blisko do marketu i na stację benzynową. Z trzech wyjazdów na szkiery, Gamleby na przełomie maja/czerwca było najlepsze. Jakościowo, po względem wymiarów pajków.

#1034 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 23 luty 2020 - 17:08

Temat widzę jest duży . Ciężko od początku cały przeczytać. Więc zapytam czy są miejsca w Szwecji gdzie odpocząć można z rodziną i powedkowac .

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#1035 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisano 23 luty 2020 - 17:30

Oj można , można. Można siedzieć cały pobyt w lesie nad samą wodą. Można sobie pooglądać Sztokholm (2 do 3 dni), Goteborg (1 do 2 dni), urocze miasteczko Eksjo, czy Karlskrona( parę godzin). No i pewnie jeszcze te których nie widziałem
Tomek
  • DeepRunner lubi to

#1036 OFFLINE   Mayfly

Mayfly

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szczepańczyk

Napisano 25 luty 2020 - 09:22

Czy ktoś podpowie jak z rybami (szczupak i okoń) w okolicach Lulea. Środek lipca do dyspozycji dwa dni, będę miał mały ponton.



#1037 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 12 marzec 2020 - 19:58

Mam takie pytanie do kolegow z planami wyjazdu wiosna do Szewcji, czy jest sens cos organizowac w tej sytuacji. z ta epidemia?



#1038 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10178 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 marzec 2020 - 20:09

Noooo ... pytanie warte dwóch dużych baniek


Użytkownik BOB edytował ten post 12 marzec 2020 - 20:13


#1039 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 12 marzec 2020 - 20:14

Mam takie pytanie do kolegow z planami wyjazdu wiosna do Szewcji, czy jest sens cos organizowac w tej sytuacji. z ta epidemia?

 

https://www.stenalin...us-information/


  • BOB lubi to

#1040 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 00:52

No zapewnienia są super, tylko do ostatniej mojej podróży która miała miejsce w październiku na promie ze szwedzką obsługa był zawsze syf.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych