Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pstragowe otwarcie sezonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2011 - 18:05

Powiem szczerze, że nie wiem co napisać by nie zostało skasowane. Skoro temat nie jest zamknięty to rozumiem, że pomysł na zlot jest aktualny. Tylko jakich słów używać by nie wywołać kolejnej burzy w stylu obrońców krzyża !? :unsure: Może piszcie gdzie chcielibyście się spotkać ! Czy Czarna Hańcza, Dunajec czy też wody, których nazwę aż się boję wymówić. :unsure:

#62 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:07

moim zdaniem hancza czy dunajec to dosc ciezki temat. w jednym punckie zima dluuugo trzyma, w drugim... trzeb dlugo czekac zeby sniegowka zeszla... lepszym rozwiazaniem wydaje mi sie sciana zachodnia... bobr, kwisa... cos w tych okolicach... bo Drawe jak juz sie kilka razy przekonalismy RACZEJ mozna sobie odpuscic...

#63 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:22

Czyli skoro nie północ i południe to zostaje zachód i wschód. :unsure: W sumie jak mówił klasyk Idziemy na wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja ! :mellow:

#64 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:23

Widzę że wątek mocno okrojono :unsure: i odpuszczono temat lubelszczyzny, szkoda, najwyżej wybiorę się tam we własnym zakresie.
wujek

#65 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:24

Czyli skoro nie północ i południe to zostaje zachód i wschód. :unsure: W sumie jak mówił klasyk Idziemy na wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja ! :mellow:

Albo ten klasyk niewłaściwy kierunek obrał albo globus Ci się obrócił ;)

#66 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:51

Popper, miałem na myśli lubelszczyznę. Słowo zakazane w słowniczku polskiego pstrągarza. Nie wiem czy dobrze czy źle, ale użyłem tego słowa bo właśnie tam bym pojechał na zlot. Nic na to nie poradzę. ;) No nie wiem wujek. W sumie to przecież zależy tylko od Nas, ale od większości. Nie sądzę by temat lubelski odpuszczono. Po prostu wykasowano pyskówki. Z resztą bardzo dobrze. Ja się dostosuję do wyjazdu B) Tak czy siak w lubelskie i tak będę jeździł w przyszłym roku z kolegami z Puław.

#67 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:04

Ja może namówię kumpla na jakiś styczeń , w lubelskim mam rodzinkę, więc nie mam wyboru, będę musiał zaryzykować łowienie w zakazanych rewirach :lol:

#68 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:07

Wujek bój się warszawiaków też mogą pogonić B).

#69 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:16

Na Pradze może i tak :D

#70 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:18

Ja w sumie tez mam ochotę się tam przejechać po wszystkim co tu bylo napisane :D Jozi- dołączasz? Pośmigamy muchówkami na bezzadziorach :D

#71 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:20

Ja w sumie tez mam ochotę się tam przejechać po wszystkim co tu bylo napisane :D Jozi- dołączasz? Pośmigamy muchówkami na bezzadziorach :D

W końcu koledzy z Lubelszczyzny przyjeżdżali na zloty nawet na zachód. Czemu więc nie ja, w przeciwną?


#72 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:27

Michał na Lublin nacieramy jak nic :D .Sprzęt muchowy Ci u mnie jest bezzadziory też się znajdą :D.
Elektryczą wędkę zostawię w domu B).

#73 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:39

To ja się dołączam. Choć ze spinem ale na bezzadziorowych jigach. B) W takim razie Lubelszczyzna ! Powiem Wam Panowie, że czuję się jak bym wybierał się na wyprawę krzyżową. A tak na marginesie Wujek, chorągiew warszawska ma tam najbardziej przerąbane. :lol: :lol: :lol:

#74 ONLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:45

lubelszczyzna powiadacie ;) ? Może Was w końcu poznam, a i miło się czas spędzi.

#75 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 05 grudzień 2011 - 20:56

Nawiązując trochę do wynajmu, są miejsca w Polsce, które można :wynająć i zaprosić wtedy kolegów na zlot, jak do siebie ... Można tak zrobić nad Piasecznem, nad Wisłą Wilka, na Sanie licencyjnym, na Łupawie u Trzech Rzek, na Dunajcu od Krościenka w dół - to są miejsca, które oferują lokal do wynajęcia dla tymczasowych gospodarzy zastępczych ... )
Zapraszajcie do siebie być może przyjadę.



#76 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:04

To ja się dołączam. Choć ze spinem ale na bezzadziorowych jigach. B) W takim razie Lubelszczyzna ! Powiem Wam Panowie, że czuję się jak bym wybierał się na wyprawę krzyżową. A tak na marginesie Wujek, chorągiew warszawska ma tam najbardziej przerąbane. :lol: :lol: :lol:


W tym roku byłem raz i było bardzo sympatycznie :D

#77 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:11

Udało Ci się Wujek. ;) Ja byłem tylko popatrzeć. Nie miałem karty przy sobie jak byłem u kolegi w Puławach, bo sprzęt by się znalazł, ale zakochałem się w Bystrej. Piękna woda! W sumie warto byłoby pojechać jeden dzień na Bystrą, a w drugi na górną Bystrzycę. Dwie rzeki. Dwa oblicza. Po za tym lubelskie rzeki nie są oklepane tak jak wiele innych rzek w Polsce. :unsure:

#78 OFFLINE   tregon

tregon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaŚwidnik

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:17

skoro koledzy już zamierzają przyjechać - to proszę tylko podejść zdroworozsądkowo ...


#79 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:32

A ja pozwolę sobie jeszcze raz przekopiować swój popołudniowy post, bo Bujo usuwając, nawet go nie przeczytał - jak mi oznajmił na priv. Mniemam, że zrobił to omyłkowo i impulsywnie, z automatu, nie żywię urazy i dla tego też sobie pozwalam I mam cichą nadzieję, że tym razem zapozna się z jego treścią

A więc tak;
Tak sobie myślę, że prócz takich kwestii jak zasadność pisma do okręgu, kalkulacji dniówki na pracę włożoną w rzeki, plusów i minusów dużego zlotu nad takimi ciurkami jest jeszcze jedna ważna kwestia. Mianowicie bardzo nie po dzentelmeńsku jest zapraszanie gości na nieswoje podwórko. A już strasznie nachalne jest wpraszanie się na siłę podczas gdy gospodarze delikatnie sugerują, że nie. Lubelskie wody są inne niż taki San, Dunajec. I ta inność nie polega tylko na tym, że ryb jest trochę więcej niż w stadardowych wodach Polski, a na tym, że jest pewna grupa osób, która coś robi, wie co robi i wie jakie działania są korzytsne a jakie nie. I jeśli gospodarz sugeruje, że ta opcja nie będzie dobra dla ich rzek to należało by to uszanować.
Ale widać niektórzy myślą, że jak są numero uno dzerkbaita to wszystko się im należy, wszystkie drzwi stoją otworem i wszyscy powinni się cieszyć, że jaśniepanowie do nich na rybki jadą. Może jednak warto by zapytać i nie skazywać innych na swoje towarzystwo

Przecież w zachodniopomorskim czy sąsiednich okręgach są rzeki nadające sie do zorganizowania zlotu. Czemu zatem mifek się oburza na awers ze strony Lublina a nie zaproponuje zlotu na swoich włościach?

A może bujo by zaprosił zlotowiczów na jedną z rzek na których łowi z tymi licznymi fachowcami od pstrągów i ichtiologami? Myślę sobie, że takie tuzy nie łowią byle gdzie, to i każdy zlotowicz będzie miał tam szansę na taaaaką rybę A jeszcze jakby namówił tychże na zlot, to korzyść podwójna :D
No chyba, że to tylko takie puste gadanie :unsure:

PS Nie napisałem tego jako adwokat lubelskich rzek tylko jako zniesmaczony obserwator niektórych postaw :unsure:
Być może nie jestem w temacie i takie nachalne zachowania są na porządku dziennym i nie są niczym złym. Jesli tak to mnie wyprowadźcie z błędu, bo obracam się raczej w wąskich kręgach znajomych i może jestem do tyłu z dzisiejszymi kanonami i etykietami :unsure: Ale zawsze zwracam na to uwagę, a tak może dzięki Wam przestanę i będę bardziej ludzki :mellow:



#80 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:45

Z tego co widzę to tak, nawet nie wiedziałem jak ryzykuję :D, ale dosyć tej ironii. Ogólnie pstrągi to nie mój klimat, chyba że dużo i duże, dlatego ta choroba w Polsce mi raczej nie grozi. Jeden wypadzik w roku zupełnie mi wystarczy.
w