Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki ROBINSON - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 listopad 2015 - 16:53

A mam takie pytanko kolego

 

nie wiem bo nie znam tango i fishmakera

 

główka 2g raczej nie "zagra" na tym kiju. Teraz nawet nie jestem w stanie sprawdzić bo kij ten mam naprawiany i mam wymienioną wklejkę na mniej subtelną niż była.

 

Generalnie moim zdaniem te Diaflexy to najlepsze wklejki seryjne z jakimi się spotkałem(nie znam wklejek JDM).

 

PS. Mają jedną wadę mianowicie trzeba na wklejki baaardzo uważać bo ze względu na ich delikatność łatwo je uszkodzić i to nie trzeba być bardzo wybitnym ani specjalnie się starać, wystarczy chwila nie uwagi i trrrach.

 

 

Mam takie jeszcze jedno pytanko kolego. Mianowicie Z tego co widzialem to wklajka w oryginale jes w kolorze blanku czyli czarna. Na allegro wisi w dobrej cenie nowy diaflex za 300 zł z DWOMA gornymi skladami ktore maja białe wklejki czy moze to oznaczac ze wklejki byly naprawiane na wlasan reke i ktos sprzedaje je jako nowe? Nadmienie ze oba gorne sklady maja roznie rozmieszczone przelotki.



#22 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 01 listopad 2015 - 17:05

nie znalazłem tego o czym piszesz.

Generalnie seryjnie mają czarne szczytówki i czarne omotki(stara seria z pełną korkową rękojeścią)

Nic prostszego jak zapytać się sprzedającego o co chodzi i skąd takie kolory



#23 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 listopad 2015 - 19:29

nie znalazłem tego o czym piszesz.

Generalnie seryjnie mają czarne szczytówki i czarne omotki(stara seria z pełną korkową rękojeścią)

Nic prostszego jak zapytać się sprzedającego o co chodzi i skąd takie kolory

 

 

Czyli mozna przyjac ze skoro kij delikatnie mozna przeciazyc to tym do 8 gram sporadycznie mozna by do tych 10 gram przeciazyc? jesli tak to w zupelnosci mi wystarczy. Skoro ten do 12 gram mowisz ze do 15 gram ogarnie to ta 8 gram powinna te 10 gram ogarnac w podbiciu gumki.?



#24 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 20:41

No nie wiem czy problemem może być górna granica wklejek, bo w zasadzie, zawsze, w opisie jest zaniżona. A te 2g+tyci gumek to jest wyzwanie chyba dla wszystkich, seryjnych paprochówek. Takiego kija 2-10g chyba nie ma ;)

 

Edyta: zdecydowałem się napisać, mimo że nie jestem użytkownikiem tego konkretnego modelu ;)  ale chyba coś jednak wniosłem w Twoje rozważania.

Edyta2: a co jest złego w przesztywnieniu w miejscu łączenia wklejki z blankiem, ta konstrukcja powinna składać sie z dwu wędek, jednej sygnalizującej co dzieje się z przynętą a drugiej służącej do zarzucania przynęty i holu ryb. Nawet jednorodne blanki tego typu czyli "poppingi" mają wyraźne przesztywnienie  w górnej części mimo że nie mają wklejki.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 01 listopad 2015 - 21:09


#25 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 listopad 2015 - 21:23

No nie wiem czy problemem może być górna granica wklejek, bo w zasadzie, zawsze, w opisie jest zaniżona. A te 2g+tyci gumek to jest wyzwanie chyba dla wszystkich, seryjnych paprochówek. Takiego kija 2-10g chyba nie ma ;)

 

Edyta: zdecydowałem się napisać, mimo że nie jestem użytkownikiem tego konkretnego modelu ;)  ale chyba coś jednak wniosłem w Twoje rozważania.

Edyta2: a co jest złego w przesztywnieniu w miejscu łączenia wklejki z blankiem, ta konstrukcja powinna składać sie z dwu wędek, jednej sygnalizującej co dzieje się z przynętą a drugiej służącej do zarzucania przynęty i holu ryb. Nawet jednorodne blanki tego typu czyli "poppingi" mają wyraźne przesztywnienie  w górnej części mimo że nie mają wklejki.

 

 

Czyli prawdopodobnie wersja 8 gramowa najlepiej pracowac bedzie w przedziale 2-6 gram olowiu + gumeczka 3-5 cm. Co do przesztywnienia to najbardziej upierdliwa sprawa przy podbieraniu reka gdy bybka jest pod nogami a te wklejeczki to podobno bardzo delikatne w Diaflexie.



#26 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 22:08

Napisz czego szukasz, może jestem w stanie pomóc bo ten rok za okonkiem tylko biegam i kilka wklejek i innych UL miałem a co do podbierania ręką to albo krótki kijek, taki moim zdaniem jest najlepszy do okoniowania a łowię na Odrze i wszystko ponad 2,15 wykluczyłem albo na plecach podbierak pstrągowy albo jak u mnie i jednio i drugie.



#27 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 listopad 2015 - 22:48

Napisz czego szukasz, może jestem w stanie pomóc bo ten rok za okonkiem tylko biegam i kilka wklejek i innych UL miałem a co do podbierania ręką to albo krótki kijek, taki moim zdaniem jest najlepszy do okoniowania a łowię na Odrze i wszystko ponad 2,15 wykluczyłem albo na plecach podbierak pstrągowy albo jak u mnie i jednio i drugie.


Potrzebuje kijka z nastawieniem na okonia lowionego w opadzie. Bardzo mozliwe przylowy ale nastawiam sir na okonie wiec prxylow pozostaje prxylowem. Tylko gumki na jigu nic poza tym. Dlugosc do 2,40 m. Zakres ciezaru glowki 2-7 gram + gumki keitech swing impact 2, relax 5 cm, dragony 5 cm. Mialem kongera tango ale zbyt kluskowsty w moim odczuciu wiec sprzedalem go, mialem fishmakera ale ten z kolei za sxtywny i tez go ozenilem i szukam alternatywy.

#28 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1935 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 23:08

No to za normalne pieniądze chyba tylko Mikros, jest inny od Tango, szybszy, lżejszy, ale nie sztywna pała, dziwna konstrukcja, ale ogarnia 2,5g do 5/6g+ kajtek2", wart swej ceny, za 200 na olx ostatnio widziałem i jako zapas myślę kupić. No i Mikros nie tylko pokaże na szczytówce ale i kopnie w łokieć, wiele "okoniówek" ma problem z czułością.

 

Tak w skrócie, to nie da sie tak znaleźć kija do bardzo specyficznych warunków, trochę trzeba poprzebierać, ostatnio miałem jednego z lubianych i szanowanych kijków, o bardzo dobrych opiniach na forum, którego sprzedałem po jednym dniu łowienia, nie pasował mi ani koledze, z którym łowię, po prostu specyfika łowiska i potrzeb. Trzeba spokojnie poszukać :)



#29 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 02 listopad 2015 - 07:15

No to za normalne pieniądze chyba tylko Mikros, jest inny od Tango, szybszy, lżejszy, ale nie sztywna pała, dziwna konstrukcja, ale ogarnia 2,5g do 5/6g+ kajtek2", wart swej ceny, za 200 na olx ostatnio widziałem i jako zapas myślę kupić. No i Mikros nie tylko pokaże na szczytówce ale i kopnie w łokieć, wiele "okoniówek" ma problem z czułością.

 

Tak w skrócie, to nie da sie tak znaleźć kija do bardzo specyficznych warunków, trochę trzeba poprzebierać, ostatnio miałem jednego z lubianych i szanowanych kijków, o bardzo dobrych opiniach na forum, którego sprzedałem po jednym dniu łowienia, nie pasował mi ani koledze, z którym łowię, po prostu specyfika łowiska i potrzeb. Trzeba spokojnie poszukać :)

a Ja z kolei odradzę wspomnianego Mikrosa ze względu na max CW które w moim odczuciu kończy się na 4-5g główce a kolega wspominał że chce ogarnąć nawet 7g.

 

Myślę, że Diaflex Perch do 8g będzie dla Ciebie odpowiednią wędką.

 

PS. jeśli chcesz wydać odrobinkę więcej kaski to polecam Konger Paladin Perch 2,25 do 12g(nie myl z 2,00m bo jak dla mnie mocno się różnią) z tym, że nie jest to wklejka. Miałem ten kijek i bardzo miło go wspominam a te 12g w opisie jest mocno przesadzone ale to kwestia indywidualna.



#30 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 02 listopad 2015 - 14:10

Palladin to trochę na inny budżet....mam Diaflexa Perch ale 2,70 w 100% potwierdzam informację o delikatności wklejki - jest bardzo krucha i u mnie też jest już po wymianie. Bardzo często się rozwarstwia....

 

Jeśli chodzi o moc to szczupaki 70-80cm jako przyłów bez problemu, bolek 60 w Wiśle - bez problemu. Mocny kij, świetny do główki. Na troka nie łowię więc nie powiem i nie doradzę. Moim zdaniem 3gramy + mała gumka to początek komfortu, który kończy się na kajtku 3" + 8 gram. Można łowić i 12gram + guma ale już dobrze nie podbija.

 

Ogólnie - POLECAM.


  • paawelek83 lubi to

#31 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 listopad 2015 - 19:42

Łowię na Diaflex Perch 240 do 8g już 5 albo 6 rok i wbrew pozorom jest to mocny kijek. Nie boi się przyłowu w postaci szczupaka 60-70 cm. Jeśli pozbędziesz się oryginalnych przelotek i uzbroisz go w lekkie minimy (ja tak zrobiłem) to będzie jeszcze lepszy (szybszy i czulszy).


Użytkownik michał34 edytował ten post 02 listopad 2015 - 19:43


#32 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 02 listopad 2015 - 20:01

Łowię na Diaflex Perch 240 do 8g już 5 albo 6 rok i wbrew pozorom jest to mocny kijek. Nie boi się przyłowu w postaci szczupaka 60-70 cm. Jeśli pozbędziesz się oryginalnych przelotek i uzbroisz go w lekkie minimy (ja tak zrobiłem) to będzie jeszcze lepszy (szybszy i czulszy).

 

Jaki przedzial komfortowo obsluguje? od 2gram+gumka do 7 gram+ gumka da rade? Mowa tu o gumce kolo 5 cm? jaki koszt ci wyszedl zeby go przezbroic?



#33 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 listopad 2015 - 20:13

Łowie cienkimi plecionkami i używam główek 2-4 g + gumka 4-5 cm. Powyżej tej gramatury obawiam się, że szczytówka przy podbiciu może być zbyt "uległa". Przezbrajałem sam więc koszt to przelotki+nici+lakier wychodzi ok. 150 zł, ale zaręczam warto.



#34 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 07 grudzień 2015 - 18:10

Mogłbyś ktoś kto posiada diaflexa 2,25m 2-12 zmierzyć średnice wklejki zaraz za przelotką szczytową oraz przed miejscem wklejenia w blank ? 

Nie wiem czy wersja 2,5m ma taką samą wklejkę jak 2,25m ale od biedy mogą być wymiary - wklejam nową szczytówkę i chciałbym mieć zbliżone do tego co było.

Niestety starej nie posiadam - kij był w serwisie i został "profesjonalnie"  naprawiony... :(



#35 OFFLINE   leszek3b

leszek3b

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 20:57

Przed przelotką szczytową 0,8 mm,a w miejscu wklejenia 2,1 mm.



#36 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 07 grudzień 2015 - 21:12

Serdeczne dzięki !



#37 OFFLINE   leszek3b

leszek3b

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 07 grudzień 2015 - 21:22

Możesz napisać co spaprali w serwisie.



#38 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 07 grudzień 2015 - 22:24

Jutro zrobię fotkę i wrzuce.. wg tego co wkleili wędka musiałaby być opisana jako 1-3g ... Zdecydowanie za cienka wklejka a omotki na przelotkach wyglądają jakby zrobione ze sznurka...



#39 OFFLINE   leszek3b

leszek3b

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 08:53

Wymiary podałem z oryginalnej wklejki diaflexa percha  2,25 do 12 g



#40 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 marzec 2016 - 22:17

Pytania do użytkowników o kij ROBINSON DIAFLEX PERCH JIG 2-10 g, mam na myśli serię high carbon. Szukam czegoś między SG Parabellum 0-7 a Mikado Inazuma Perch 18g. Potrzebuje szybkiego kija na okonia do 10g. Jakieś opinie, uwagi, wrażenia ?


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 18 marzec 2016 - 22:52





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych