Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki ROBINSON - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 18 maj 2016 - 12:09

Posiadam wklejanke robinson corteza 2,7m 7-20gr bodajże , w starym wydaniu.. Wcześniej sporo latałem tym kijem za szczupakiem i dało się wyholować nawet takie do 3,5kg bez problemu (wiekszych nie było)..Na okonia na ciężko też zda egzamin.. Ogólnie taki sobie jest ten kij...Zamierzam go sprzedać bo jest dla mnie za długi( łowię kijami max 230)..Dodam jeszcze że próbowałem tego kija pod sandacza i jednego udało mi się chwycić ale jest dużo za wolny.. Testowałem go też za pstrągiem (wszystkie się wypieły)..

Użytkownik darkonis edytował ten post 18 maj 2016 - 12:15


#62 OFFLINE   Tomek-spinning

Tomek-spinning

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 maj 2016 - 13:56

Ile sobie cenisz ten kijek?



#63 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 21 maj 2016 - 08:21

Witam,interesuje mnie jak wygląda sprawa dotycząca wędek Robinson Cortez. Na forum informacji o nich jak na lekarstwo. Używa ktoś tych wędek? Bardzo mnie ciekawi ich praca i porównanie do innych modeli, jakie są różnice pomiędzy nowymi a starymi Cortezami?

 

Nowe Cortezy mają lepsze blanki w porównaniu do swoich poprzedników. Na uwadze mam modele pike spin. W starych był lepszy korek. Uzbrojenie no name, choć z opini pewnego rodbuildera spacing jest w porządku. Podstawową wadą jest wyważenie kija, leci na pysk. Generalnie mój Cortez Pike Spin 10-32 jest dla mnie nie do zastąpienia na szczupaki. 



#64 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 14:59

Mam Corteza Pikespina od ponad roku, kijek dość szybki, z dużym zapasem mocy, lekki, trochę sztywny, przy większych szczupakach całkiem ładnie pracuje, ale wyciągam na niego także okonie i kilka jazi również się załapało...


Użytkownik ivar edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 15:01


#65 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 czerwiec 2016 - 08:29

Ja mam 2 cortezy, 8-20 g i 9-25, długość 2,70. Kupione w 2011. Nie wiem jak z nowymi blankami, ale wykonanie tych starych o klasę wyższe. Używam głównie na pstrągi,ale ten do 25g ma szersze zastosowanie.

Wrażenia na plus. Mało spadów. Te starsze modele (ze względu na różnice w wykonaniu) polecam,



#66 OFFLINE   pranagal

pranagal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 00:26

Stare o niebo lepsze



#67 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3723 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 sierpień 2016 - 06:12

Stare o niebo lepsze

Uzasadnij! :angry:



#68 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 30 sierpień 2016 - 09:21

Stare o niebo lepsze

 Bo?

 

Mam obydwie wersje i po za drobnymi szczegółami na korzyść startych uważam nowe za bardziej cięte i szybsze kije. 



#69 OFFLINE   Gregor1976

Gregor1976

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarzymice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2017 - 15:07

Witam kolegów.

czy ktoś eksploatuje Sashima trout 2.59 3-15g i coś więcej może o niej powiedziec.Czy da rade klenio-jaziom w dolnym biegu Odry,okolice +-Szczecina.Czy jest dość szybki.Czy nie będzie się koszmarnie giął pod przynętami pod ww wymienione ryby tzn.woblerki do 5 cm,obrotówki do nr 2.Interesuje mnie opinia użytkowników z pola bitwy...czy nie jest lejący,akcja pod rybą itd.Ogólna jakość wykonania,stosunek jakości, walorów użytkowych do ceny.A może ktoś ze Szczecina wie kto handluje robinsonem bym ewentualnie mógł sam namacać.Z góry dziękuję za pomoc.


Użytkownik Jano edytował ten post 28 listopad 2017 - 20:19

  • xnt@ lubi to

#70 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 październik 2017 - 18:50

To chyba jedyna opinia o tym kiju na forum
http://jerkbait.pl/t...ówka/?p=2232175
Z samej nazwy wynika, że to kij pstrągowy, więc do tych przynęt jak to opisałeś da radę.

Z drugiej strony czy kij pstrągowy jest najlepszym narzędziem do połowu kleni i jazi...? hmmm.gif



#71 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 30 październik 2017 - 12:24

Witaj

 

zakręć  do  Nemo  podpytaj  czy  mają lub  będą  mieli    to  cudo .....



#72 OFFLINE   Gregor1976

Gregor1976

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarzymice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 październik 2017 - 14:55

Dzięki zapytam

#73 OFFLINE   Gregor1976

Gregor1976

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarzymice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 październik 2017 - 15:01

Z drugiej strony czy kij pstrągowy jest najlepszym narzędziem do połowu kleni i jazi...? hmmm.gif

Mam nadzieje ze jazie i klenie nie nauczyły się czytać i zobaczą napisu trout.A tak poważnie lubie szybkie kijki,może tak inacze trochę...ale o gustach nie będziemy rozmawiać. .Dzięki za odp.



#74 OFFLINE   Ras al Ghul

Ras al Ghul

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 24 listopad 2017 - 10:00

Mam Sashima Trout Spin tyle że ciut krótszy bo 229cm. Jeśli martwisz się, że będzie się giął pod obrotówkami do nr 2 to zupełnie niepotrzebnie. Jazie u mnie to tylko przyłowy ale kleni sporo na niego wyjechało. Spokojnie radził sobie ze szczupakami czy wiślanymi boleniami w okolicy 60cm. Poniżej link do mojego opisu na blogu jeśli chcesz poczytać więcej.

 

 

http://wedkarstwo-z-...m-3-15g_45.html


  • rav_id lubi to

#75 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 19:43

Od pewnego czasu użytkuję wędkę z tej serii, Sashima Trout Spin, wykorzystując ją do lekkiego, kleniowo-pstrągowo-okoniowego spiningowania. Złego słowa o niej powiedzieć nie mogę, jestem zadowolony. Miałem w ręce jeszcze Sashimę Perch Spin i też odniosłem pozytywne wrażenie. W nadchodzącym sezonie jednak wypadało by kupić coś sztywniejszego i mocniejszego, bardziej szczupakowo-sandaczowego, zacząłem się w związku z tym zastanawiać nad innym modelem z tej serii a mianowicie Sashima Pike Spin o dł 2,7m. Łowię głównie z brzegu na średniej wielkości rzekach, czasem wypadam gdzieś dalej no i wędeczka pewnie zwiedzi ze mną np Finlandię, w związku z tym ciekawy jestem opinii kolegów na temat tego sprzętu, ma ktoś? ktoś łowił? jak wypada choćby w porównaniu do innych?



#76 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2017 - 10:08

Użytkuje może ktoś Sashima Perch jig spin 2-9 gr cw?.
Jaki jest realny cw i czy można ją równać jeżeli chodzi o czułość i komfort łapania z mikrosem?.

#77 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 17:40

Nie użytkuję co prawda, ale miałem w ręce, w łowisku i chwilę się bawiłem, wędka przyjemna w łapaniu, przynętami w granicach 2,5-4,0 g przerzucałem Wisłę w Drogomyślu bez większych problemów, a jest tam koło 20 m szerokości. Praca przynęty bardzo dobrze wyczuwalna. Złapałem dwa okonie w granicach 20 cm, więc na temat holu dużo nie powiem. Odniosłem pozytywne wrażenie, jak pisałem mam już Sashima Trout Spin i przymierzam się do Pike Spina.



#78 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2017 - 19:47

Dzięki bo właśnie zastanawiałem się czy nie dać jej zaraz po świętach na giełdę 😁ale pewnie dam jej szansę w takim razie

#79 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 19:24

łowić, łowić, fajna seria im wyszła jak na taka budżetową cenę..jedyne co można by tam zmienić to kolor..hmm..biała wędka..



#80 OFFLINE   jacek.hetflaisz

jacek.hetflaisz

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 2458 postów
  • LokalizacjaGwiazdowo
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Hetflaisz

Napisano 12 listopad 2019 - 20:59

Witam serdecznie, .
Czy miał ktoś do czynienia z kijkiem Robinson City liner zander 2,26m 8-38g?
Każda opinia mile widziana.


  • Delbanka lubi to