Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki ROBINSON - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 19 marzec 2016 - 16:58

"Przemacaj" to sicario,wiem że kolega nie chciał już mikado ale na mnie zrobił super wrażenie,bardzo lekki i wydaje się być czuły.jest to coś w stylu sg finezze 2-12g tylko trochę delikatniejszy.

#42 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 19 marzec 2016 - 19:07

Macałem Sicario w Poznaniu, nie chcę mieć połowy kijów z Mikado ...



#43 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 20 marzec 2016 - 11:48

Tutaj jest opinia o jednej wędce z tej serii ----> http://www.test-wedk...core-trout-jig/



#44 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 21 marzec 2016 - 19:25

Pytania do użytkowników o kij ROBINSON DIAFLEX PERCH JIG 2-10 g, mam na myśli serię high carbon. Szukam czegoś między SG Parabellum 0-7 a Mikado Inazuma Perch 18g. Potrzebuje szybkiego kija na okonia do 10g. Jakieś opinie, uwagi, wrażenia ?

 

Zapytaj użytkownika @czaro73 jest w posiadaniu Diaflexa NanoCore Perch 2-12g



#45 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 21 marzec 2016 - 20:21

Zaraz namówimy kolegę do dyskusji ;) 



#46 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 25 marzec 2016 - 10:00

Tak, w telegraficznym skrócie... ;)  Co do Diaflexa 2-12 g, to jedyny mankament, to dłuższy dolnik, jednym może to przeszkadzać, innym mniej. Cała wędka jest zrobiona starannie, czucie jest naprawdę przyzwoite. Nie sprawdzałem jeszcze górnego zakresu, ale 4 g wobkami, możemy śmignąć już na te 15/20 m. Gumeczki 5cm na 3-5 g główkach latają fajnie i prowadzanie ( sygnalizacja na szczytówce ) jest zadowalająca. Blank pod rybami spisuje się dobrze, fajnie pracuje, a 50 cm szczupakowy przyłów, nie zrobił na nim wielkiego wrażenia. Nie jest to kluska, która pod byle obciążeniem ( ryba ) przechodzi do pełnego ugięcia. 

Kij był ze mną dopiero na 2 wyjazdach, myślę, że w przeciągu 2-3 tygodni ( gdyby były pytania ), będę mógł więcej napisać.

I pytanie podstawowe; czy warto kupić ?

Moim zdaniem, na chwilę obecną - TAK, a wartość dodana to 10 lat gwarancji ( z tego co pamiętam )

 

Pozdrawiam


  • zielan lubi to

#47 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 25 marzec 2016 - 10:17

Tak, w telegraficznym skrócie... ;)  Co do Diaflexa 2-12 g, to jedyny mankament, to dłuższy dolnik, jednym może to przeszkadzać, innym mniej. Cała wędka jest zrobiona starannie, czucie jest naprawdę przyzwoite. Nie sprawdzałem jeszcze górnego zakresu, ale 4 g wobkami, możemy śmignąć już na te 15/20 m. Gumeczki 5cm na 3-5 g główkach latają fajnie i prowadzanie ( sygnalizacja na szczytówce ) jest zadowalająca. Blank pod rybami spisuje się dobrze, fajnie pracuje, a 50 cm szczupakowy przyłów, nie zrobił na nim wielkiego wrażenia. Nie jest to kluska, która pod byle obciążeniem ( ryba ) przechodzi do pełnego ugięcia. 

Kij był ze mną dopiero na 2 wyjazdach, myślę, że w przeciągu 2-3 tygodni ( gdyby były pytania ), będę mógł więcej napisać.

I pytanie podstawowe; czy warto kupić ?

Moim zdaniem, na chwilę obecną - TAK, a wartość dodana to 10 lat gwarancji ( z tego co pamiętam )

 

Pozdrawiam

A czy to prawda, że gwarancja nie obejmuje szczytówki ? I co to znaczy, ze czucie jest zadowalające ? Kijek to prawie 600 zł i dlatego pytam bo oczekuję więcej niż zadowalającego czucia w granicach 4-8g.

 

BTW Dzięki za odzew.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 25 marzec 2016 - 10:18


#48 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 25 marzec 2016 - 16:37

Ja od siebie dodam, że  Diaflexem Trout Jig 5-20g ostanio łowiłem okonie na Wasabi 75 mm na 3 gramowej główce, żyłeczka 0,16mm. Brania czy wszelkie anomalia odczuwałem bardzo wyraźnie. Wiadomo, że po zmianie wędki na lepszą czuć różnicę.



#49 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 29 marzec 2016 - 12:49

A czy to prawda, że gwarancja nie obejmuje szczytówki ? I co to znaczy, ze czucie jest zadowalające ? Kijek to prawie 600 zł i dlatego pytam bo oczekuję więcej niż zadowalającego czucia w granicach 4-8g.

 

BTW Dzięki za odzew.

Nie wiem, czy szczytówki nie są objęte gwarancją, będziesz musiał o to dopytać sprzedawcy lub producenta. 

Co do czucia przynęt, to moim zdaniem, od 6 g - to najbardziej optymalne CW.  

Nie jestem w stanie napisać Tobie, TAK - bierz ten kij, bo moja ocena jest na chwilę obecną - subiektywna.

Nie mniej jednak, tak jak pisałem wcześniej, mi ten kij odpowiada i sprawdza się w przynętach 4 - 10 g.

Pozdrawiam

Czaro73



#50 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 marzec 2016 - 13:09

No mniej więcej taką gramaturę ma ogarniać ... Szukam czegoś jeszcze podobnego do tego Diaflexa w takim CW żeby jakiś głębszy research zrobić ale póki co nie widzę nic co by przykuło moją uwagę. Są Daiwy z serii G Black ale nie ma o nich opinii ...


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 29 marzec 2016 - 13:14


#51 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 29 marzec 2016 - 13:43

A czy to prawda, że gwarancja nie obejmuje szczytówki ? I co to znaczy, ze czucie jest zadowalające ? Kijek to prawie 600 zł i dlatego pytam bo oczekuję więcej niż zadowalającego czucia w granicach 4-8g.

 

BTW Dzięki za odzew.

 

Nieprawda. Mam potwierdzoną przez Robinsona informację. Po spełnieniu warunków przedłużonej gwarancji http://robinson.pl/w...2015/10/980.pdf Szczytówka objęta jest 10-letnią gwarancją.



#52 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 marzec 2016 - 13:47

No i dobrze wiedzieć ... Ale pewnie i tak w 99% jest winny uzytkownik ;)


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 29 marzec 2016 - 13:48


#53 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 29 marzec 2016 - 15:39

mam diaflexa 225cm 2-12g dla mnie optymalne główki to 1-10g ,wobler 1,5g lata zadowalająco. nie widzę żadnego "przesztywnienia" w moim egzemplarzu. Bardzo dobrze spasowany korek i uchwyt. Szczupak czy boleń koło wymiaru wielkiego problemu nie robią. Wadą jak pisał kolega wyżej może być dosyć długi dolnik. 



#54 OFFLINE   Czebur70

Czebur70

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Jętczak

Napisano 17 maj 2016 - 16:14

Witam,interesuje mnie jak wygląda sprawa dotycząca wędek Robinson Cortez. Na forum informacji o nich jak na lekarstwo. Używa ktoś tych wędek? Bardzo mnie ciekawi ich praca i porównanie do innych modeli, jakie są różnice pomiędzy nowymi a starymi Cortezami?



#55 ONLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów

Napisano 17 maj 2016 - 17:41

Witam , posiadam wędkę robinson cortez zander 10 - 32 , .długości o ile sie nie mylę jest to 228 .
Kupiona w 2012 roku wiec nie wiem czy to stary model czy nowy , w każdym bądź razie uzywałem jej do opadu a także trollingu za sandaczem .
Wędka fajnie pracuje od 15 g do 35 max ( gumy) , dobrze tez daje sobie radę ze średnimi wobkami typu tail dancer 9 czy 11.
Praca kija podczas holu jak dla mnie zadowalająca ze sporym zapasem mocy , sprawdzona Pod sandaczem na 85 .
Zdążył sie rowniez przylow suma na 160 i o dziwo ładnie sobie poradziła choć oczywiście wiadome ze tu już trza było uważać .
Ogólnie wędka przyjemna jak dla mnie troszkę za miękka choc dla tych co szukają fajnego kijka pod sandacza nie do końca sztywnością przypominającego kij od miotły polecam . Co do jakości to taka 4+.
Na chwile obecna złamałem przelotke w transporcie ale zamierzam ogarnąć do czerwca i jeszcze troche jej poużywać .
  • Czebur70 lubi to

#56 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 maj 2016 - 17:57

byłem zadowolonym włascicielem ROBINSON CORTEZ SPINN EXPERT 10-30 , kij super swietna praca ,akcja i wykonanie.Kijek uniwersalny sandacz szczupak i klenia i duża krasnopiórę złowił :P mój kij był z 2011 roku nie wiem jak nowe ... ale tamta wersja służy mojemu koledze zacnie dalej i chwali sobie dalej :) !!!



#57 OFFLINE   Czebur70

Czebur70

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Jętczak

Napisano 17 maj 2016 - 18:27

Ogólnie wędka przyjemna jak dla mnie troszkę za miękka .

 

Potwierdzasz to co już usłyszałem o starych Cortezach, pytanie czy w nowych jest tak samo.



#58 ONLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 maj 2016 - 18:36

Mam Robinson Cortez Travel Spin 270 cw 10-30 i bardzo go lubię :) Nie jest to "kij od szczotki" ani "krowi ogon". łowię głównie na obrotówki oraz wahadłówki, czasami woblery. Gum nie używam. Kupiłem 4 lata temu na wyprzedaży (likwidacja sklepu) za ok. 220 PLN. Łowienie szczupaków, traktuję raczej jako odskocznię od łowienia innych ryb więc się nie wypowiadam czy jest to "dobry" kij szczupakowy. Czy bym go kupił jeszcze raz ? TAK.


  • snoek3 lubi to

#59 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów

Napisano 17 maj 2016 - 19:43

Posiadam Corteza 6-20 gram bodajże 245 cm, łowi pstrągi, jako przyłowy klenie na woblery i gumki, kiedyż używałem do łowienia sandaczy na lekko, kijek polecam.



#60 OFFLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 17 maj 2016 - 20:59

Robinson to dobra wędka . Mam Nano Core Tehnology 240 8-35 jest to szybka wędka lekka akcji szczytowej. Fajnie się pracuje łowiłem poprzedni seszon gumami i mandułami .Łowię zawsze 270-330 czy to brzeg czy łódka .Wędka mnie zaskoczyła poręcznością . Jedyna wada to omotki srebrne, wyglądają jakby ktoś awaryjnie owinął je drutem






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych