Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Shimano Stella 2018 (FJ)


  • Please log in to reply
1708 replies to this topic

#1521 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 957 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Posted 14 February 2021 - 12:17

Arku, czyzbys tez należał do tych „wyjątkowych” osob, które nie szarpią kołowrotkiem na zaczepach? 😋

#1522 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 14 February 2021 - 12:22

uzupelnilem swoj post Pawel,- naleze do tej grupy tzn do tych ktorzy szarpia,- oczywiscie dokad sie nie zorietuje, ze to zaczep. Potem juz raczej nie  ;)


Edited by Rheinangler, 14 February 2021 - 12:23.


#1523 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Posted 14 February 2021 - 12:53

Szarpanie szarpaniu nierówne, ale bardziej bym się obawiał o wędkę, a nie o kolowrotek...
  • Szymon82 likes this

#1524 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 957 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Posted 14 February 2021 - 12:58

Nie ma mocnych, aby 100% odróżnić branie od wjechania w kamienie, zatem te zacięcia zdarzają się każdemu i dobrze wyregulowany hamulec sprawia, ze kołowrotek nie dostaje w kość. Mnie chodzi o wyszarpywanie przynęty na zabetonowanymi hamulcu.
  • Jozi likes this

#1525 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 14 February 2021 - 13:22

Nie odkryje ameryki jesli napisze, ze pozbycie sie nieracjonalnego nawyku zakrecania hamulca na beton (do konca) ma wplyw na kondycje naszych mlynkow i kulture ich pracy.

Jest taki moment przy dokrecaniu hamulca kolowrotka po ktorym nie wzrasta juz skutecznosc zaciecia, za to wzrasta bardzo mozliwosc uszkodzenia ktoregos z jego elementow wplywajacego na jego prace. 

Nie mam duzego doswiadczenia w serwisowaniu kolowrotkow, ale z tego co sam zauwazylem i co czytam w postach osob ktore sie na tym znaja widac, ze nie da sie jednoznacznie powiedziec ktory z elementow dostaje najbardziej w dupe. Wynika to z tego, ze poszczegolne elementy zarowno obudowy jak posuwu oraz napedu wykonane sa w roznych kolowrotkach z roznych materialow, a material i uklad sil na jego poszczegolnych elementach ma w kazdym kolowrotku inne zaleznosci. Choc nie potrafie konkretnie powiedziec co w jakim kolowrotku padnie przy lowieniu z hamulcem zakreconym na beton to wiem ze cos pasc musi...Jak zwykle bedzie to najslabszy element bioracy udzial w tym napiciu o udarowym charakterze.


Edited by Rheinangler, 14 February 2021 - 13:24.


#1526 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 14 February 2021 - 15:35

Miałem już nic nie pisać w temacie ale jest niedziela na minusie więc wiadomo...
Bardzo nalegałem poprzez sklep żeby na serwisie napisali w skutek czego mogło powstać takie zużycie i oto odpowiedź

Attached File  IMG_20210214_144236.jpg   52.42KB   16 downloads

Naprawdę wziąłem sobie uwagi serwisu do serca, ale ni ch...a nie wiedziałem już jak to skomentować.

Łowię ryby kijem do 12g który realnie ogarnia nawet mniej. Plecionka to 0.6 PE więc hamulec też nie jest specjalnie skręcony a na beton to już na pewno nie. Zaczepów nie ma wiele ale jak się nawet zdarzy to i tak hamulec nawet nie pierdnie przy szarpnięciu. To już walczący szczupak lub boleń jest w stanie mocniej szarpnąć niż ja kijem. Do tego miękki Tiro nuovo amortyzujący wszystko i cieńka pletka..
Ale serio wziąłem sobie do serca tę uwagę serwisanta i jeszcze raz przemyślałem gdzie tkwi błąd. Okazuje się że podczas zacięcia wkładam najwięcej siły. Taak. Czasem chwytam za szpulę żeby hamulec się nie uruchomił.
Także Stellę zabiły (minimalne zużycie to żart przy tej klasie kołowrotka po tak krótkim czasie użytkowania dlatego właśnie "zabiły") ku przestrodze: główki 8g + 3" ciągnięte owszem z korby na 10m głębokości albo silne zacięcia sandaczy i szczupaków. Albo jedno i drugie.

Wnioski dla mnie są jednoznaczne. Po pierwsze Likwidacja zadziorów w przynętach na szczupaki i sandacze przez co mniej siły będę wkładać w zacięcie. Po drugie kołowrotki 2500 do targanych z korby przynęt 1-4g a 3000 5-8g + 3" oraz woblerów boleniowych 10g.

Attached File  IMG_20210214_152102.jpg   43.42KB   14 downloads

Taki happy end. Nie żebym daiwę chwalił bo to za wcześnie ale kultura pracy dużo lepsza od początku niż w wyżej wspomnianym kołowrotku o 600zł droższym bleee tfuuu. Pozdrawiam :)

Edited by Pescador de caña, 14 February 2021 - 15:37.

  • saitt likes this

#1527 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Posted 14 February 2021 - 15:57

Moim skromnym zdaniem łowienie jakie opisałeś nie powinno tak sponiewierać flagowca, a w tak krótkim czasie to już w ogóle..
Dobrze, że jest na rynku wybór.
  • pointman and Pescador de caña like this

#1528 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 14 February 2021 - 16:32

Takie lowienie powinien wytrzymac nawet kolowrotek z plasteliny   :lol:  :lol:  :lol:

Nie wystarcza mi wyobrazni i doswiadczenia zeby to co kolega opisuje potraktowac powaznie :rolleyes:


  • Guzu, Jozi and 1ns4n1ty like this

#1529 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,093 posts
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Posted 14 February 2021 - 16:38

Pisząc o szarpaniu nie miałem na myśli wszelakiego szarpania w ogóle. Ja tam szarpię, zacinam mocno i takie tam. Po to łowię Stellą SW i sztywnym kijem, żeby nie tracić czasu na uwalnianie przynęty z byle zielska czy suchej gałązki, z żyłką 0,28. Każdy chyba intuicyjnie wyczuwa, czy szarpanie jest jeszcze w granicach tego co dany młynek powinien znieść bez żadnego ale, a takiego już te granice przekraczającego. Chodziło mi o szarpanie takie, gdzie wszystko już trzeszczy (i to nie hamulec), na granicy zerwania linki czy wytrzymałości kija, gdzie już w dupsko dostają dostają zawiasy kabłąka.

Edited by smokwelski, 14 February 2021 - 16:51.

  • Rheinangler likes this

#1530 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,932 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 14 February 2021 - 16:59

Nie mogę doczytać co kołowrotek ma naderwane...?

#1531 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,500 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 14 February 2021 - 17:17

Ścięgna :ph34r:


  • Jozi, golsyl, guciolucky and 2 others like this

#1532 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 14 February 2021 - 17:21

Ma pierwszy stopień zużycia w pięciostopniowej skali Shimano po niecałym roku użytkowania. Był już na dwóch serwisach. Przed pierwszym stukał a niedługo po nim zaczął pracować jak szajs więc trafił na drugi gdzie orzeczono zużycie trzech zębatek. To tak po krótce.
Wg mnie to najgorszy kołowrotek w relacji cena-jakość. Skoro już serwis stwierdził "minimalne zużycie" to ja nie będę tu bił piany. Po prostu szybko się zużywają te markowe sprzęty.. A najlepsze smaczki teraz mogę opisać: sklepikarz mi mówi że przecież nie kupowałem internetowo tylko widziałem co brałem. Jeszcze dodał że i tak dostałem bardzo duży rabat więc o co te bulwy? W ogóle to on na nim zarobił tylko 80zł. Oto właśnie jak wygląda kupno i reklamacja w jednym ze sklepów i poniekąd w serwisie Shimano. Dziś właśnie sobie tam zaglądam na stronę i na 220 kołowrotków żaden nie jest w promocji. A Stella była. Już nie wnikam. Mam to gdzieś xD czekam z ceratami na otwarcie sezonu i mam nadzieję że wszystkim kołowrotki kręcą znakomicie :)

#1533 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 14 February 2021 - 18:03

Czyli reasumując: poszedłeś do sklepu, pomacałeś, obsłuchałeś sprzęt, wybrałeś ten jeden jedyny naj, pomarudziłeś o rabat, dostałeś jak sądzę satysfakcjonującą cenę, kupiłeś, zajechałeś, oddałeś na serwis, wrócił, znowu popsułeś, znowu oddałeś na serwis, wrócił z adnotacją. Reklamacja nie zawsze wiąże się z darmową naprawą (raz miałeś, raz nie), zwłaszcza jak następuje z winy użytkownika. Nie rozumiem też co ma do tego zarobek sklepu, i nie rozumiem jaki problem z reklamacją, przyjęli załatwili raz, przyjęli drugi raz, serwis odesłał z notką, co jeszcze miałby sklep zrobić?

 

Nie widzę tutaj nic nie normalnego w kwestiach sprzedaży, obsługi itp... (żeby nie było, nie wiem gdzie to kupione, i nie mam nic wspólnego).


  • Guzu, Jozi, jasku10 and 3 others like this

#1534 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 14 February 2021 - 18:10

Czyli reasumując: poszedłeś do sklepu, pomacałeś, obsłuchałeś sprzęt, wybrałeś ten jeden jedyny naj, pomarudziłeś o rabat, dostałeś jak sądzę satysfakcjonującą cenę, kupiłeś, zajechałeś, oddałeś na serwis, wrócił, znowu popsułeś, znowu oddałeś na serwis, wrócił z adnotacją. Reklamacja nie zawsze wiąże się z darmową naprawą (raz miałeś, raz nie), zwłaszcza jak następuje z winy użytkownika. Nie rozumiem też co ma do tego zarobek sklepu, i nie rozumiem jaki problem z reklamacją, przyjęli załatwili raz, przyjęli drugi raz, serwis odesłał z notką, co jeszcze miałby sklep zrobić?
 
Nie widzę tutaj nic nie normalnego w kwestiach sprzedaży, obsługi itp... (żeby nie było, nie wiem gdzie to kupione, i nie mam nic wspólnego).




Ja również. Pozdrawiam

#1535 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 14 February 2021 - 18:27

Tak to czytam i coś mi z tą stellą nie pasi.

Kupiona w promocji, niby dobra, po roku użytkowania gorzej jak stradic czy biomaster..

No jakieś cuda Panie....

Zmieniaj  na Daiwę zdecydowanie, shimano to szajs jakich mało :D  :D  :D .

Z Daiwy będziesz Pan zadowolony :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: .



#1536 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 14 February 2021 - 18:31

No zajechałem dlatego piszę czego unikać na przyszłość żeby co roku nie dopłacać 300zł do Stelli 2500 w ramach zużycia elementów napędu. Chciałem żeby serwis napisał dlaczego tak się stało i jest czarno na białym i się tym z Tobą dzielę. Biję się w pierś z powodu silnego zacinania ryb ale to raczej nie z powodu szarpania na zaczepach maślaną pracę szlak trafił po 2-3 wypadach. Jeżeli bronisz sklepikarza to życzę Ci żeby tak samo Ci powiedziano - widziały gały co brały, w d... mam twoje 2,5k bo ja zarobiłem tylko 80zł.
Nyny zasłanianie się przez sklep tym że mało zarobił to słodki żart. Mówienie że widać przecież co się bierze to już jakby jawne potwierdzenie że z kołowrotkiem było nie tak coś od początku albo skrajny brak profesjonalizmu.

Tak jak pisałem wcześniej - kołowrotek pukał od początku, dostałem znak że w ramach gwarancji i po gwarancji też mam u nich serwis. Z innymi kołowrotkami w tym również Shimano nawet z większym obciążeniem takiego problemu nie miałem. Masakra

#1537 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 14 February 2021 - 18:53

Jednym słowem była promocja bo coś z nim było nie halo :angry:  :angry: .

Jednym słowem wdepnąłeś na minę. :D  :D  :D .



#1538 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,222 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Posted 14 February 2021 - 19:00

Wydymany jak młody pelikan jest nawet na to pewne przysłowie...
  • gregox likes this

#1539 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 posts
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Posted 14 February 2021 - 19:10

Wydymany jak młody pelikan jest nawet na to pewne przysłowie...

Chciałbyś żeby tak było ale nie jest.
Na koniec jestem ciekaw co powie kolega co kupił ją ode mnie.

#1540 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Posted 14 February 2021 - 19:13

Moje Stelle mają się dobrze, dziękuje, pracują w różnych warunkach, nic im nie jest.

Nie mam problemów z moimi sklepikarzami.

Użytkuję normalnie kołowrotki i nie ma znaczenia czy to daiwa czy shimano...

Jedynie co to ostatnio Complex wymagał przesmarowania i tyle.

 

Nadal nie bardzo rozumiem pretensji do sklepu.

Szkoda, że sklep sie nie wypowiedział, bo by był obraz pełen. Fajnie jakby dwie strony swoje wersje przedstawiły.


Edited by nyny, 14 February 2021 - 19:14.

  • Gad1979 and Tom Rob like this