Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100% C&R przy połowie drapieżników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
485 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 07 luty 2018 - 19:13

Witam

 

Zdrowy rozsądek wskazany bardzo. Przy krytyce "No kilowców" jak i przy zabieraniu ryb.

 

Ryby to nie jedyne zwierzęta wykorzystywane przez ludzi w celu rozrywki. Są konie, psy, ptactwo domowe, a nawet owady.

Nie słyszałem, żeby kto promował rezygnację z wyścigów konnych. A scenki z Wielkiej Pardubickiej bywają wstrząsające.

https://www.google.p...AyTSembo4jRUgM:

 

Wypuszczanie - dziś to konieczność. Bez ryb zostanie zachwyt nad sprzętem.

 

Pozdrawiam Romek

 

Jeśli założymy, że rozsądek ma być determinowany limitami z RAPR, to zgadzam się z Andrzejem i przedmówcami... wszystko należy wypuszczać. 

 

Jeśli ma to wyglądać tak, jak to co przedstawiłem, czyli stosuję CiR, ale staram się być świadomym wędkarzem, staram się wiedzieć jaki rybostan niesie w danym czasie dana woda i do tego traktować zabranie ryby jako swoistą nagrodę - jeszcze raz i mocno - nie co tydzień, nie co miesiąc... od święta, to tak. 

 

Dodatkowo starać się o poprawę rybostanu wód w Polce, a nie liczyć li tylko na PZW. 



#342 OFFLINE   okonek63

okonek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Marek

Napisano 08 luty 2018 - 15:35

Jeśli założymy, że rozsądek ma być determinowany limitami z RAPR, to zgadzam się z Andrzejem i przedmówcami... wszystko należy wypuszczać. 
 
Jeśli ma to wyglądać tak, jak to co przedstawiłem, czyli stosuję CiR, ale staram się być świadomym wędkarzem, staram się wiedzieć jaki rybostan niesie w danym czasie dana woda i do tego traktować zabranie ryby jako swoistą nagrodę - jeszcze raz i mocno - nie co tydzień, nie co miesiąc... od święta, to tak. 
 
Dodatkowo starać się o poprawę rybostanu wód w Polce, a nie liczyć li tylko na PZW.

Jeżeli nie można liczyć na zdrowy rozsądek wędkujących to można przymusić stosując rozsądne limity w RAPR. W Katowickim obowiązuje roczny limit połowu szczupaka, sandacza i pstrąga potokowego w ilości łącznie 35 szt.
  • eRKa lubi to

#343 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2018 - 23:23

To wszystko są mrzonki😃 Łowię 20lat i nie miałem kontroli.. regulaminy... robię co chcę. Ja na przykład trolluje mimo zakazów na każdej wodzie gdzie uważam za słuszne☺ Wypuszczam ryby, czasami sztuka na patelnię.. łowię z czystym sumieniem... przepisy... srysy...😉

Użytkownik Bolesław edytował ten post 08 luty 2018 - 23:51


#344 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2018 - 23:29

To wszystko są mżonki Łowię 20lat i nie miałem kontroli.. regulaminy... robię co chcę. Ja na przykład trolluje mimo zakazów na każdej wodzie gdzie uważam za słuszne☺ Wypuszczam ryby, czasami sztuka na patelnię.. łowię z czystym sumieniem... przepisy... srysy...

To nie żadne mrzonki tylko prawo. Robię co chcę. Ciekawe podejście tylko gorzej jak ludzie zastosują sie do tego powiedzonka np. za kierownicą aut na drogach bo powiedzą że ich przepisy-srysy nie dotyczą.



#345 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 08 luty 2018 - 23:42

To wszystko są mżonki Łowię 20lat i nie miałem kontroli.. regulaminy... robię co chcę. Ja na przykład trolluje mimo zakazów na każdej wodzie gdzie uważam za słuszne☺ Wypuszczam ryby, czasami sztuka na patelnię.. łowię z czystym sumieniem... przepisy... srysy...

I to jest takie normalne, robię co chcę bo nie ma kontroli. Czyli przepisy, zakazy, nakazy mam głęboko bo nie ma kontroli. I to pokazuje tylko tyle że w Polsce trzeba kontrolować i karać bo przepisy inaczej nas nie obowiązują albo są głupie lub wymyślone przez nie mających pojęcia o tym.
Życzę wszystkim żeby kontrolę były częste i zajebiście drogie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#346 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2018 - 23:42

Sam to robisz godski codziennie - za kierownicą właśnie. Ty wszystko dosłownie widzę... może masz rację. Dużo postów, duża wiedza.

Są mrzonki, gdyż jeśli świadomość łowiących i gospodarka wodami nie będzie właściwa, to nie postawisz strażnika przy każdym wędkarzu... W tym kraju pis ma rosnące poparcie.. wątpie by ryby przeżyły. Ale paru oponentów żyjących w wyimaginowanym świecie internetu. tak...🙁

Łowię 25... pomyliłem się😊

Użytkownik Bolesław edytował ten post 09 luty 2018 - 00:18

  • cabage lubi to

#347 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 luty 2018 - 00:00

Hmmm, 18 stron o nie capaniu i nie rąbaniu i ... I w p ... u i wylądował i cały misterny plan też w p ... u :P


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 09 luty 2018 - 00:02

  • Alexspin lubi to

#348 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 09 luty 2018 - 00:26

Sam to robisz godski codziennie - za kierownicą właśnie. Ty wszystko traktujesz dosłownie widzę.. ale z powagą skrajności Kaczora i Macierewicza..

Są mrzonki, gdyż jeśli świadomość łowiących i gospodarka wodami nie będzie właściwa, to nie postawisz strażnika przy każdym wędkarzu... W tym kraju pis ma rosnące poparcie.. wątpie by ryby przeżyły. Ale paru oponentów żyjących w wyimaginowanym świecie internetu. tak...

Łowię 25... pomyliłem się

Nie patrz na innych zacznij od siebie.
To że ktoś taki czy inny robi coś nie zgodnego z prawem to znaczy że też tak robisz tylko według swojego czegoś tam w głowie?
Oczywiście zdaję sobie sprawę że tak postępuje 90% i co z tego.
Takie nasze polskie kombinowania


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • godski i Delbanka lubią to

#349 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2018 - 05:30

"Kolega" ewidentnie postanowił rozpętać gówno burzę (mam taką nadzieję) a wy daliście się podpuścić 😐

#350 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 luty 2018 - 08:26

Nie patrz na innych zacznij od siebie.(...)

... i to jest właściwe podejście do tematu! :good:

"Kolega" ewidentnie postanowił rozpętać gówno burzę (mam taką nadzieję) a wy daliście się podpuścić

Nie zgadzam się, temat jak najbardziej na miejscu, tylko nie wszyscy rozumieją o co chodzi. Jak powiedział gefrajter Kania "... oni hymn znają, tylko nie umieją..." ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 luty 2018 - 08:26


#351 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 luty 2018 - 10:15

...  tylko nie wszyscy rozumieją o co chodzi. Jak powiedział gefrajter Kania "... oni hymn znają, tylko nie umieją..." ;)

Ale bywają tacy- którzy mają rozum mimo wioskowego (a wręcz tajgowego jak w tym przypadku) pochodzenia.
No bo po co tłuc tą butelkę  :lol:

https://youtu.be/6pLPbfcZXBs?t=1485
 



#352 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 luty 2018 - 11:25

Na marginesie - doskonały film.



#353 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 luty 2018 - 11:39

Na marginesie - doskonały film.

Zgadza się, dosyć często oglądam w momentach- kiedy czuję że popadam w samozachwyt nad swoją mądrością :D
 


  • Alexspin lubi to

#354 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 09 luty 2018 - 11:44

To wszystko są mrzonki Łowię 20lat i nie miałem kontroli.. regulaminy... robię co chcę. Ja na przykład trolluje mimo zakazów na każdej wodzie gdzie uważam za słuszne☺ Wypuszczam ryby, czasami sztuka na patelnię.. łowię z czystym sumieniem... przepisy... srysy...

Ciekawe , czy trolowałbyś na każdej wodzie pomimo zakazów , gdy byłaby kara za to np. 10 000 zł i zakaz wędkowania na 5 lat ?

Łowię z czystym sumieniem - chyba kpisz .



#355 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 09 luty 2018 - 11:56

A może by tak zapytać po co tyle przepisów - w tym i ten o trolingu???

 

Że niby taki zabójczo skuteczny? Różni różnie o tym mówią...Tam jest, gdzieś nie - gdzie w tym sens?????

 

Ale - nie wolno i basta...

 

Przepisy, powinny życie ułatwiać a nie utrudniać. Co z tych przepisów, skoro i tak niewiele ludzi je przestrzega i nie są egzekwowane przez odpowiednie służby?.

 

Chyba każdy znalazł by bezsensowne przepisy z każdej dziedziny życia. I  pewnie każdy z nas wielokrotnie takie idiotyczne przepisy złamał...


  • Krzysiu i Alexspin lubią to

#356 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 luty 2018 - 12:00

(...)

Chyba każdy znalazł by bezsensowne przepisy z każdej dziedziny życia. I  pewnie każdy z nas wielokrotnie takie idiotyczne przepisy złamał...

Najgorszym jest to, że przepisy są lekceważone, a nierzadko wręcz łamane przez organy i służby powołane do ich przestrzegania... :angry:


  • eRKa, Krzysiu i okonek63 lubią to

#357 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 09 luty 2018 - 12:23

Ciekawe , czy trolowałbyś na każdej wodzie pomimo zakazów , gdy byłaby kara za to np. 10 000 zł i zakaz wędkowania na 5 lat ?

Łowię z czystym sumieniem - chyba kpisz .

Bo on albo nie ma sumienia, albo mu się płytka przegrzała.


  • Rodu i Alexspin lubią to

#358 OFFLINE   okonek63

okonek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Marek

Napisano 09 luty 2018 - 12:38

Jeżeli diagnoza że jest tak jak jest z powodu braku albo zbyt rzadkich kontroli na wodą jest słuszna, to świadczy to tylko o tym że drzemie jeszcze w nas mentalność niewolnika. Jak pan stoi nad nami z batem to robię tak jak mam robić a jak pana brak w pobliżu to zrobię mu na złość. Lasy, rzeki, jeziora i żyjące w nim zwierzęta i ryby są naszą wspólną własnością. Ale dla większości wspólne znaczy niczyje. Można iść ulicą i zniszczyć kosz na śmieci, połamać ławkę w parku bo to nasze a więc niczyje. Jeżeli zdrowy rozsądek jest towarem reglamentowanym, to pozostaje zwiększyć jego ilość przepisami.
  • carlus75, gulf i Rodu lubią to

#359 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 luty 2018 - 12:44

(...) zdrowy rozsądek jest towarem reglamentowanym (...)

Niestety, gorzka prawda... :(



#360 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 09 luty 2018 - 12:54

"Jeżeli diagnoza że jest tak jak jest z powodu braku albo zbyt rzadkich kontroli na wodą jest słuszna,"

 

Nie - diagnoza jest taka, że przepisy są do kitu.

Ryb nie ma,ale limity połowu są z przed 30 lat?

 

A w tym czasie nastąpił kosmiczny wręcz wzrost skuteczności wędkowania. Zmieniło się wszystko. Sprzęt, doszedł nowy - elektronika łodzie, silniki.., mobilność ludzi.

A przepisy dalej tamte.


  • czebaczek1, HaDe i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych