Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

100% C&R przy połowie drapieżników.


  • Please log in to reply
485 replies to this topic

#141 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 26 December 2017 - 21:58

Panie Goodski, oświeć mnie proszę czemuż to nie ujmujesz w rankingu mojej osoby ? Chcę wiedzieć czemu o ... sz po prostu niektórych forumowiczów ?

Po prostu nie przykładam do wątku takiego znaczenia jak niektórzy z Was i może mi ktoś umknąć i nie jest to olewanie. 

Przejrzałem na szybko wpisy i Twojego głosu nie widzę.

 

Gdyby tak ludzie udzielali się w wątkach merytorycznych tak jak tutaj.


Edited by godski, 26 December 2017 - 21:59.


#142 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3,949 posts
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Posted 26 December 2017 - 22:25

Andrzeju bez urazy,ale czego się spodziewałeś ?Przecież to jest typowy temat pod gówno - burzę !

Ankieta....bez żadnego określonego celu , więc wyszło jak zwykle!

Może trzeba było rozesłać privy z zapytaniem do wszystkich użytkowników , podliczyć i podać do ogólnej wiadomości wynik.

Wsadziłeś kij , a raczej nos w mrowisko, a póżniej mówisz,że nie jesteś mrówkojadem ha.. ha...

Do niczego dobrego ten temat nie zmierza!


  • Popej, Tomek88, Maciej1979 and 4 others like this

#143 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 posts
  • LokalizacjaGóry Sowie

Posted 26 December 2017 - 22:37

Bo takie "ankiety"  to powinny być anonimowe , wrzucić skrypcik na główną na forum i po problemie


  • Tomek88 likes this

#144 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Posted 26 December 2017 - 22:39

za tą ankietę Kolega powinien dostać nominacje do Experta roku

 

i na końcu podsumowanie ankietowanych...

 

Po prostu nie przykładam do wątku takiego znaczenia jak niektórzy z Was i może mi ktoś umknąć i nie jest to olewanie. 

Przejrzałem na szybko wpisy i Twojego głosu nie widzę.

 

Gdyby tak ludzie udzielali się w wątkach merytorycznych tak jak tutaj.



#145 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,301 posts
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Posted 26 December 2017 - 23:02

Przeczytałem te osiem stron . Andrzej zadał proste pytanie . Odzew nad wyraz burzliwy z tendencją , której się nie spodziewałem . Tak , ja wypuszczam wszystkie złowione przez siebie ryby . Moja obecność na Forum najpierw jako obserwatora , później jako uczestnika zdecydowanie się do tego przyczyniła , z czego bardzo się cieszę i z czego jestem dumny . Dobrze mi z tym i głupio by było , jeśli miałbym się z tego tłumaczyć . Zwłaszcza tutaj .


  • godski, eRKa and Alexspin like this

#146 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 posts
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Posted 26 December 2017 - 23:13

Jestem zdecydowanie " ZA". wypuszczam wszystkie złowione ryby, bo uważam, że jest to coś pięknego. Fota , czy filmik na pamiątkę i jest git. Czasy suszenia rybich łbów dla mnie już dawno minęły. Załączam fotkę, tak dla zachęty :)

Attached Files


  • rybson, marek_moto and Alexspin like this

#147 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 26 December 2017 - 23:19

Andrzeju bez urazy,ale czego się spodziewałeś ?Przecież to jest typowy temat pod gówno - burzę !

Ankieta....bez żadnego określonego celu , więc wyszło jak zwykle!

Może trzeba było rozesłać privy z zapytaniem do wszystkich użytkowników , podliczyć i podać do ogólnej wiadomości wynik.

Wsadziłeś kij , a raczej nos w mrowisko, a póżniej mówisz,że nie jesteś mrówkojadem ha.. ha...

Do niczego dobrego ten temat nie zmierza!

 

 

Bo takie "ankiety"  to powinny być anonimowe , wrzucić skrypcik na główną na forum i po problemie

 

 

za tą ankietę Kolega powinien dostać nominacje do Experta roku

 

i na końcu podsumowanie ankietowanych...

Dobrze że nie ma jednomyślności w narodzie o czym świadczy część wpisów.

 

Żadnej gównoburzy się nie spodziewałem dlatego jestem zdziwiony jej zaistnieniem. 

Temat puszczy, broni, łosi jest "gównoburzogenny" a tutaj nie widziałem takiego potencjału.

 

Z zarzutami zupełnie się nie zgadzam a za nominację dziękuję. ;)

 

 

Aktualizacja:

 

Pytanie brzmi: Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?

 

Kto za:

 

- godski

- michal7709

- alexspin

- qcyk

- barthez204

- pisarz

- danekm

- siarq

- koval75

- nero htf

- rodu

- zbrojarz

- andru 77

- junakflyfishing

- czebaczek1

- erka

- marcinspin

- marek_moto

- kwinto

- rav00

- milijon

- rybson

- mik

- olo86

- malinabar

- grisza 78

 

Kto przeciw:

- krzysiu

- bułka

- szymon82

- gadda

- night walker

- tomek o

- olabo

- trzeci79

- pursuit

- karas06

- radekc1991

 

Niezdecydowani i neutral:

- pit1982

- delbanka


Edited by godski, 26 December 2017 - 23:23.


#148 OFFLINE   _Junak_

_Junak_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 591 posts

Posted 26 December 2017 - 23:26

Najpiękniejszy widok w tym wszystkim :)
Attached File  20171225_123954-1.jpg   23.8KB   7 downloads

Edited by JunakFlyFishing, 26 December 2017 - 23:29.

  • godski and Alexspin like this

#149 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 27 December 2017 - 07:36

A ja uważam,że ankieta - a właściwie dyskusja bo to otwiera oczy - godskiego jest bardzo dobra.
Gdzie nie spojrzeć w temacie każdy mówi o C&R. Po wpisach można stwierdzić,że zdecydowana większość tego portalu stosuje właśnie taką metodę. A po podstawowym pytaniu jest afera i właśnie ogromna dyskusja.

A jak jest realnie? Właśnie wyszło. Z tak licznego portalu w tak w sumie oczywistym temacie w tym miejscu jakim jest jb.pl wypowiedziały się tylko te osoby,które są tu aktywne.

Wnioski?
Tylko mała grupka stosuje C&R.
Większa wypuszcza okazy ale reszte wali w łeb.
Pozostała największa grupa,która się nie wypowiedziała,która zapewne nie wypuszcza złowionych ryb.

Czy to potępiam? We własnych odczuciach tak,ale wiem,że nie mam do tego prawa gdyż taki jest regulamin i mogą tak czynić. Tak samo mogą być na tym portalu bo propaguje on jedynie C&R i próbuje je rozpowszechnić,nikogo do tego nie namawia ani nie wymaga.

A wnioski dla mnie? Upewniłem się jedynie w opinii,że jako zwolennik C&R nie będę wrzucał tutaj sposobów, technik,"czytelnych zdjęć i porad do skutecznego łowienia ryb. Będę to robił na tym portalu ale tak jak do tej pory czyli w rozmowach prywatnych z osobami,które patrzą na te hobby podobnie jak ja.

Jednakże dalej będę próbował w niektórych tematach zachęcać razem z portalem do tej metody i go rozwijac w różnych aspektach. Spędzam tu wiele czasu i jest to moje okienko na wędkarski świat,który pokazuje,że jest jeszcze trochę osób mi podobnych kochających ten sport i potrafiących rozmawiać (szczególnie zimą) o najróżniejszych rzeczach wędkarskich :)

Pozdrawiam :)
  • godski, hm62, *Hektor* and 3 others like this

#150 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 27 December 2017 - 08:03

Dla niezdecydowanych:

Dla mnie C&R to zbiór zasad. Zasad postępowania ze złowionymi rybami i zbiór zasad postępowania w trakcie łowienia ryb.
Zbiór zasad jakimi się kieruję, kiedy łowię ryby z zamiarem ich uwalniania, albo kiedy liczę się z koniecznością przerzucenia dużej ilości ryb niewymiarowych by złowić coś co nadaje się do wzięcia.
Myślenie o C&R wyłączam jedynie na łowiskach specjalnych z tęczakami, ale że u nas na południu są aż dwa - Czarna Przemsza i Raba Pana Jeleńskiego to praktycznie zawsze staram się przestrzegać zasad C&R.
Wg mnie te zasady to a zresztą co się będę produkował przepiszę żywcem

SPRZĘT
1. Stosuj najmocniejszy zestaw, a zwłaszcza najmocniejszą żyłkę przyponową jakiej możesz użyć w stosowanej metodzie – staraj się wyholować rybę jak najszybciej
2. Używaj haczyków bezzadziorowych lub usuwaj zadziory z haczyków

HOLOWANIE I POSTĘPOWANIE Z RYBĄ
3. Używaj podbieraków gumowych lub z miękką siatką bez węzłów – zawsze, kiedy wyjmujesz rybę z wody używaj podbieraka
4. Nie ląduj ryby na brzegu lub nie wrzucaj jej do łodzi; Zwilżaj ręce przed dotykaniem ryby – nie używaj rękawiczek
5. Nie dotykaj skrzeli ani oczu ryby
6. Nie ściskaj ryby

ODHACZANIE
7. Odhaczaj rybę w możliwie najkrótszym czasie
8. Staraj się uwalniać rybę z haczyka nie dotykając jej; nie wyjmuj jej z wody, jeżeli możesz tego uniknąć
9. Używaj narzędzia (zacisk chirurgiczny, pean, specjalnie ukształtowane nożyczki) do usuwania haczyka
10. Usuwaj haczyk wysuwając go po torze wbicia
11. Nigdy nie pociągaj za przypon, aby uwidocznić haczyk. Usuwaj haczyk tylko, jeżeli widzisz miejsce jego wbicia i całą ranę. Jeżeli nie możesz usunąć haczyka odetnij przypon i pozostaw go w rybie

UWALNIANIE
12. Przed wypuszczeniem pozwól rybie zregenerować siły (podtrzymując ją pod brzuchem i za ogon ustaw rybę głową „pod prąd” aż poczujesz, że będzie mogła odpłynąć samodzielnie) Poruszanie rybą do przodu i do tyłu nie wykazuje przewagi nad przytrzymaniem jej pod wodą, a może spowodować dodatkowe obrażenia

WAŻNE!!!
13. Zaostrz wszystkie powyższe wymagania łowiąc w ciepłej wodzie!
14. Tylko stosowanie WSZYSTKICH zasad zawartych powyżej prowadzi do sukcesu w postaci przeżycia wypuszczonej ryby. Nie stosuj ich wybiórczo.

zaczerpnąłem z:
http://www.namuche.p...ode=show&id=109

Nie oznacza to, że jeśli ktoś lubi zjeść świeżo złowioną rybkę, to podlega potępieniu i napiętnowaniu, ale jeśli nie zamierza zabrać złowionej ryby, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosował w/w zasady. :)

 

PS

Uważam, że C&R powinno być stosowane nie tylko wobec ryb drapieżnych, ale ogólnie do wszystkich, z wyłączeniem gatunków inwazyjnych, których zgodnie z przepisami nie należy przywracać środowisku.


Edited by Alexspin, 27 December 2017 - 08:06.

  • olabo, Darek K, Karas06 and 2 others like this

#151 ONLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 posts
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Posted 27 December 2017 - 09:18

A ja uważam,że ankieta - a właściwie dyskusja bo to otwiera oczy - godskiego jest bardzo dobra.
Gdzie nie spojrzeć w temacie każdy mówi o C&R. Po wpisach można stwierdzić,że zdecydowana większość tego portalu stosuje właśnie taką metodę. A po podstawowym pytaniu jest afera i właśnie ogromna dyskusja.

A jak jest realnie? Właśnie wyszło. Z tak licznego portalu w tak w sumie oczywistym temacie w tym miejscu jakim jest jb.pl wypowiedziały się tylko te osoby,które są tu aktywne.

Wnioski?
Tylko mała grupka stosuje C&R.
Większa wypuszcza okazy ale reszte wali w łeb.
Pozostała największa grupa,która się nie wypowiedziała,która zapewne nie wypuszcza złowionych ryb.

Czy to potępiam? We własnych odczuciach tak,ale wiem,że nie mam do tego prawa gdyż taki jest regulamin i mogą tak czynić. Tak samo mogą być na tym portalu bo propaguje on jedynie C&R i próbuje je rozpowszechnić,nikogo do tego nie namawia ani nie wymaga.

A wnioski dla mnie? Upewniłem się jedynie w opinii,że jako zwolennik C&R nie będę wrzucał tutaj sposobów, technik,"czytelnych zdjęć i porad do skutecznego łowienia ryb. Będę to robił na tym portalu ale tak jak do tej pory czyli w rozmowach prywatnych z osobami,które patrzą na te hobby podobnie jak ja.

 

 Niepowetowana strata dla naszego Forum, wiele osób pewnie zrezygnuje z uczestnictwa.... ;)


  • popper, jbk, HaDe and 2 others like this

#152 OFFLINE   olabo

olabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 posts
  • LokalizacjaŚródziemie(Midlands)

Posted 27 December 2017 - 10:02

Chciałem napisać post ale Alexspin mnie ubiegł.Rozumiem zacietrzewionych CRowców,sam taki byłem do niedawna aż "zmądrzałem".

Wg mnie o wiele ważniejsze od zabrania kilku ryb rocznie(pisząc kilka mam na myśli kilka a nie kilka miesięcznie)jest prawidłowe sie z nimi obchodzenie.Odhaczanie w wodzie przede wszystkim.Sam robię juz bardzo niewiele fotek.Tylko rybom które na oko zbliżaja się do mojego PB.Jest to kilka/kilkanaście ryb rocznie.A widze że niektórzy nie potrafia się powstrzymać od sesji z 75cm szczupakiem lub 35cm okoniem.Na pewno dzięki temu unikam wieelu rybich trupków .

 

Zresztą panowie 100% proszę odpowiedzieć:co robicie z rybką która mimo zachowania całej sztuki uwalniania/holowania itp niestety nie przezyła?


Edited by olabo, 27 December 2017 - 10:29.

  • jbk, Krzysiu and Alexspin like this

#153 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 27 December 2017 - 10:04

A ja uważam,że ankieta - a właściwie dyskusja bo to otwiera oczy - godskiego jest bardzo dobra.
Gdzie nie spojrzeć w temacie każdy mówi o C&R. Po wpisach można stwierdzić,że zdecydowana większość tego portalu stosuje właśnie taką metodę. A po podstawowym pytaniu jest afera i właśnie ogromna dyskusja.

A jak jest realnie? Właśnie wyszło. Z tak licznego portalu w tak w sumie oczywistym temacie w tym miejscu jakim jest jb.pl wypowiedziały się tylko te osoby,które są tu aktywne.

Wnioski?
Tylko mała grupka stosuje C&R.
Większa wypuszcza okazy ale reszte wali w łeb.
Pozostała największa grupa,która się nie wypowiedziała,która zapewne nie wypuszcza złowionych ryb.

Czy to potępiam? We własnych odczuciach tak,ale wiem,że nie mam do tego prawa gdyż taki jest regulamin i mogą tak czynić. Tak samo mogą być na tym portalu bo propaguje on jedynie C&R i próbuje je rozpowszechnić,nikogo do tego nie namawia ani nie wymaga.

A wnioski dla mnie? Upewniłem się jedynie w opinii,że jako zwolennik C&R nie będę wrzucał tutaj sposobów, technik,"czytelnych zdjęć i porad do skutecznego łowienia ryb. Będę to robił na tym portalu ale tak jak do tej pory czyli w rozmowach prywatnych z osobami,które patrzą na te hobby podobnie jak ja.

Jednakże dalej będę próbował w niektórych tematach zachęcać razem z portalem do tej metody i go rozwijac w różnych aspektach. Spędzam tu wiele czasu i jest to moje okienko na wędkarski świat,który pokazuje,że jest jeszcze trochę osób mi podobnych kochających ten sport i potrafiących rozmawiać (szczególnie zimą) o najróżniejszych rzeczach wędkarskich :)

Pozdrawiam :)

"Zapewne nie wypuszcza ryb?..." to że ktoś się nie zdeklarował to od razu tak?
Zapewne w szanownym gronie zdeklarowanych C&R widzę już dwóch kłamców.....
Sory ale rzuca to cień na cały ten temat.....
  • pit1982 likes this

#154 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,962 posts
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Posted 27 December 2017 - 10:15

Proszę o zamknięcie :D :lol:


  • Bułka likes this

#155 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,888 posts
  • Imię:Hubert

Posted 27 December 2017 - 10:37

https://www.youtube....h?v=SxJASsVRRpQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... nie dajmy się zwariować :)


  • Toja likes this

#156 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts

Posted 27 December 2017 - 10:38

Czy jestem za wypuszczaniem okazów i maluchów? Jak najbardziej. Ale nie widzę problemu żeby dwa czy trzy razy w roku strzelić rybkę w dyńkę i zabrać do domu. Jestem natomiast przeciwny przetrzymywaniu ryb poza wodą po 5 minut żeby pomierzyć zważyć zrobić milion zdjęć i nakręcić filmik jak rybkę trzeba kolejne pięć minut wahlować żeby zaskoczyła. Jeśli mamy stosować C&R to tak jak należy.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
  • olabo, eRKa, Krzysiu and 1 other like this

#157 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Posted 27 December 2017 - 10:39

Chciałem napisać post ale Alexspin mnie ubiegł.Rozumiem zacietrzewionych CRowców,sam taki byłem do niedawna aż "zmądrzałem".

Wg mnie o wiele ważniejsze od zabrania kilku ryb rocznie(pisząc kilka mam na myśli kilka a nie kilka miesięcznie)jest prawidłowe sie z nimi obchodzenie.Odhaczanie w wodzie przede wszystkim.Sam robię juz bardzo niewiele fotek.Tylko rybom które na oko zbliżaja się do mojego PB.Jest to kilka/kilkanaście ryb rocznie.A widze że niektórzy nie potrafia się powstrzymać od sesji z 75cm szczupakiem lub 35cm okoniem.Na pewno dzięki temu unikam wieelu rybich trupków .

 

Zresztą panowie 100% proszę odpowiedzieć:co robicie z rybką która mimo zachowania całej sztuki uwalniania/holowania itp niestety nie przezyła?

 

Ja osobiscie mialem tylko taki jeden przypadek gdzie ryba nie przezyla. Jako, ze wedkowalem na lowisku C&R pstrag musial w wodzie zostac. Natura zapewne sobie jakos z ta rybka poradzi. Innych nie mialem gdzie ze 100% pewnoscia wiem, ze ryba zdechla. 


  • Alexspin likes this

#158 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 27 December 2017 - 10:42

Proszę o zamknięcie :D :lol:

Nie cwaniacz, na żądanie nie chcą "zamykać", nie każdy ma przywilej odpoczywać na "państwowym wikcie"... :D  :D  :D


  • Krzysiu likes this

#159 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 posts

Posted 27 December 2017 - 10:56

Kwinto ale nie chodzi tylko o to czy przeżyła czy nie bo to i tak natura sprzątnie, ale o samo "znęcanie się" nad rybą. Proponuję taki eksperyment przy wyciąganiu ryby z wody wstrzymać oddychanie. Czy to na wdechu czy wydechu i trzymać do wypuszczenia. O ile da ktoś radę. Normalny człowiek który nie ma czym oddychać zemdleje. Przy zbyt długim braku dostępu do tlenu zaczynają się pewne problemy które początkowo mogą nie dawać o sobie znać ale z czasem mogą stanowić duży problem w codziennym funkcjonowaniu i to samo może być z rybami.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#160 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,701 posts
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Posted 27 December 2017 - 11:08

(...) Proponuję taki eksperyment przy wyciąganiu ryby z wody wstrzymać oddychanie. Czy to na wdechu czy wydechu i trzymać do wypuszczenia. O ile da ktoś radę. Normalny człowiek który nie ma czym oddychać zemdleje. Przy zbyt długim braku dostępu do tlenu zaczynają się pewne problemy które początkowo mogą nie dawać o sobie znać ale z czasem mogą stanowić duży problem w codziennym funkcjonowaniu i to samo może być z rybami.

Porównanie niezbyt trafne, rybie wyjętej z wody nikt dopływu tlenu nie odcina. Problem leży w przesychaniu skrzeli i ich degradacji, porównałbym to raczej do nowotworowej degradacji oskrzeli u człowieka, lub usunięciem części płuc. Wszystko zależy od zaawansowania procesu degradacji.


Edited by Alexspin, 27 December 2017 - 11:09.