Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Awizo kolejne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:36

Panie Sławku, czy ci pańscy ukochani rybacy nie mogli by obchodzić swojego święta na przykład zawodami w sprawnym rozkładaniu drygawicy na czas, zamiast urządzać sobie zawody strzeleckie? Na kogo się tak szykują - na wędkarzy?
A tak z ciekawości, zamieszczony przez pana link:
http://www.infish.co...i-odpowiedziach
głosi, że rybacy profesjonalni łowią rocznie 2210 ton ryb rocznie, a nieprofesjonalni wędkarze 5250 ton i to tylko na jeziorach. Większej bredni nie widziałem...
A rybki które trafiają do smażalni i knajp, beż żadnych papierów i za gotówkę - po prostu nic nie ważą... Są jak ten puch. Dobrze , że przy ocenianiu wagi ryb pozyskiwanych przez tych nieprofesjonalnych wędkarzy napisano że to tylko szacunki...
Każdy posługuje się taką wiedzą jaka mu pasuje.

Użytkownik Gadda edytował ten post 16 styczeń 2018 - 18:47


#122 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:52

Dość długo BOB1-ie utrzymywaliśmy czynny kontakt z oboma katedrami UŁ, zajmującymi się szeroko rozumiana ichtiologią. Za małolata latałem jako wolontariusz przy zarybieniach MZGRW. Przyjąłem ich standardy.. :)

Szukam wiedzy tam gdzie jest - szkoda mi czasu na kolorówki.  Zdaje się, że zaraz zakwestionowany zostanie atlas ryb i zdelegalizowana cała systematyka, jako rybackie brednie.. :) 


  • przemo_w lubi to

#123 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:53

Pan naukowiec... no no.... SZACUN

#124 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:05

Agresywny tabloidziarz albo kiepski wędkarskiego świata - graty Gadda.. :)    



#125 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:10

Dość długo BOB1-ie utrzymywaliśmy czynny kontakt z oboma katedrami UŁ, zajmującymi się szeroko rozumiana ichtiologią. Za małolata latałem jako wolontariusz przy zarybieniach MZGRW. Przyjąłem ich standardy.. :)

Szukam wiedzy tam gdzie jest - szkoda mi czasu na kolorówki.  Zdaje się, że zaraz zakwestionowany zostanie atlas ryb i zdelegalizowana cała systematyka, jako rybackie brednie.. :)

Sławku, ja takich studiów i praktyk nie odbyłem, ale chodziłem na ryby i miałem czasem przyjemność a najczęściej nieprzyjemność stykać się z tymi "profesorami" i to również jest wiedza praktyczna. A kilkudziesięciu letni zbiór , przeczytanej prasy wędkarskiej nie wywołało we mnie dewiacji wyznaniowej.  Odnoszę wrażenie (co raz bardziej nieodparte), że Tobie, wiedzy pobranej z doświadczenia szarego moczykija po prostu brakuje. A wszak to jest forum wędkarskie ... 



#126 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:21

[quote name="Gadda" post="2305235" timestamp="1516124166"]
(...) rybki które trafiają do smażalni i knajp, beż żadnych papierów i za gotówkę(...)
Gadda niestety bardzo często (np niektóre sumy i sandacze z Sulejowa) trafiają do w/w przybytków od ..."wędkarzy"..
Że nie wspomnę o trociach ze Słupii i innych rzek pomorskich..
Tacy "ludzie", że sam nie weźmie ale spienięży a nie puści. Prócz specjalizujących się zaopatrzeniowców "bud z rybką". Do tego doszła "moda" na opychanie złowionej ryby na wędkę (szczególnie dużych karpii) do komercyjnych łowisk.

Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 16 styczeń 2018 - 19:24

  • przemo_w lubi to

#127 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:28

Szanowni Koledzy,

 Proponuję z uwagą i zrozumieniem przeczytanie tego tekstu, z którego pan Sławomir Oppeln Bronikowski czerpie wiedzę. I wyciągnięcie własnych wniosków, zarówno o autorach, jak i o czytelniku.

 

http://www.infish.co...i-odpowiedziach


Użytkownik Gadda edytował ten post 16 styczeń 2018 - 19:31


#128 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:41

BOB1, czyżbyś sugerował ze każdy jeden "szary wędkarz" z założenia musi być w poszerzaniu granic swojej życiowej pasji ograniczony, zdany na informacyjną nędzę prasy zbliżonej poziomej do brukowej? Chybaś się zatruł tą kolorówką.. :D



#129 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:50

Otóż SOB-ie tym wpisem zakończyłeś definitywnie mój udział w tej bezsensownej wymianie (póki co) zdań. A czemu? a temu, że skoro stać Cię na tak żenującym poziomie, odwrócić od dupy strony to co napisałem, oznacza ni mniej ni więcej, że Twoim celem nie jest dojście do czegokolwiek a tylko i wyłącznie na biciu piany i tradycyjnej, forumowej "gównoburzy".

Więc ja się "wymanipulowuję" z Twojej zabawy...

Pa...


Użytkownik BOB1 edytował ten post 16 styczeń 2018 - 19:50

  • HighRider lubi to

#130 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 styczeń 2018 - 19:54

Nic tu Reński koncyliacyjnego nie wymyślisz. Nic na siłę, żadnego naginania ani zachęcania wielbicieli kolorówki do czytania - co wpisałem przed odnośnikiem. Sam widok linku jest dla większości kamieniem obrazy.. :) Nie próbować edukować ? 

Nawet nie próbuję. Próba pogodzenia ziemi z wodą daje tylko błoto. Moim zdaniem lepiej, mądrzej, prawdziwiej jest pozostać przy swoim przekonaniu a owo przekonanie pozostawić otwarte na czas i doświadczenie.

Kto nie ma czasu popada w kompromis z pośpiechem, co rzadko przynosi ewolucje a częściej rewolucję. 

Natrętna i nachalna "pedagogika" przynosi w znacznej części efekt przeciwny choć przy okazji łamie słabych i przeciąga na swoją stronę osobowości giermkowskie nie zdolne do samodzielnego myślenia na czym w ostatecznym rozrachunku także i ona sama nic trwałego nie zyskuje.

Odpowiadając wprost,- nie edukować! A jak już musisz edukować to w taki sposób by podmiot edukacji czuł się jak podmiot a nie przedmiot, który może zostać upodmiotowiony jedynie dzięki okazanemu zrozumieniu dla edukatora i jego przekazu.

Tego Sławek nie potrafisz i szanse na to, że się tego nauczysz są marne...

Nie wiem tego na pewno ale podejrzewam, że było by sprzeczne z Twoim ustrojem wewnętrznym więc jest w Twoim przypadku działaniem samo-wykluczającym się. 

Określenie "szanować poglądy" oznacza także, respektować stopień rozwoju innego a nawet pozwalać mu się kompromitować wyłączając jednocześnie siebie z roli punku odniesienia.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 styczeń 2018 - 20:19


#131 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:07

Przypominam sobie taki "ukaz" cara Rosji.

 

"Podwładny przed obliczem przełożonego powinien mieć wygląd lichy i durnowaty

aby swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego".

 

Mimo wszystko, że jest kiepska zima, to i tak nie dałbym się wciągać w dziwne dyskusje, nic nie wnoszące do istnienia tego świata jak i tego forum.

Jednak dobrze jest mieć ten wygląd lichy i durnowaty.


  • przemo_w lubi to

#132 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:10

A jednak dałeś się wciągnąć, piszesz przeca w tym durnym wątku, (jak i ja zresztą)...



#133 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:30

Znaczy się, Reński, ponieważ wędkarski świat ma szacunek tylko dla siebie, to należy to bezwzględnie i bezkrytycznie uszanować? Czy też - jakeś trafił między wrony musisz krakać jak i ony? :)

Ty mi nie mów o cierpliwej pedagogice, wyrozumiałości albo innych formach uprzejmościowych, ponieważ na forum wędkarskiego świata kryteria są dużo prostsze. I narzędzia edukacyjne też takie być powinny..

Nie jakieś tam linki do egzotycznej wiedzy, bo to jest tym samym co pi..enie o szopenie.. :)  



#134 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 styczeń 2018 - 21:03

Ja nie uważam by szacunek był forma uprzejmościową. Dla mnie jest on formą poznania dlatego go bezwzględnie respektuję co nie oznacza, że bezkrytycznie przyjmuję.

Co do "krakania" pisałem już kiedyś o różnicy pomiędzy czytelnikami zdolnymi do od sortowania wiedzy od propagandy a wyznawcami dla których poklepywanie propagandy po plecach jest formą bytu i moje zdanie się od tego czasu nie zmieniło.

Szanuję Twoje przekonanie o tych ww narzędziach edukacyjnych ale go nie podzielam, choć trochę mnie dziwi dlaczego co do metody urabiania mas zgadzasz się z taktyką oponenta w sporze...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 styczeń 2018 - 21:08

  • woblery z Bielska i HaDe lubią to

#135 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 styczeń 2018 - 21:31

Wiem. Ani siłą, ani tym bardziej perswazją nie zdejmie się niechętnej, uwstecznionej subkulturze klapek z oczu - jestem tego pewien, tak więc separuję swoja odrębniość i punkt własny punkt widzenia, nie dając się porwać masom, co jest stoicką formą przekazu..i trwałej niezgody.. :)     



#136 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 styczeń 2018 - 23:00

Zabrzmiało  jak tekst z Szekspira. Strasznie teatralny pan jesteś panie Sławomirze Oppeln Bronikowski...

 Prosimy o bis, może będą owacje na stojąco.



#137 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 styczeń 2018 - 05:56

Wystarczy mi niechęć wędkarskiego świata. Wręcz satysfakcjonuje.. :)    



#138 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 08:56

Chyba nie tyle wystarcza, co jest niezbedna 😏
  • Pluszszcz lubi to

#139 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 17 styczeń 2018 - 09:16

(...)
A tak z ciekawości, zamieszczony przez pana link:
http://www.infish.co...i-odpowiedziach
głosi, że rybacy profesjonalni łowią rocznie 2210 ton ryb rocznie, a nieprofesjonalni wędkarze 5250 ton i to tylko na jeziorach. Większej bredni nie widziałem...
(...)

 

Z przykrością patrzę, jak po raz kolejny dajecie się Koledzy bezkarnie "napie....ć" Sławkowi. Ale mimo to należy nawet w tej "dyskusji" zachować pewną uczciwość. Przytaczany artykuł może nie ma do końca typowej struktury dla publikacji, jednak choćby przez nazwiska Autorów nie należy go całkowicie dyskredytować. Czemu Kolega @Gadda uważa że to brednie? Oczywiście można mieć uwagi i krytycznie się odnosić do metody "pozyskania" danych do tego zestawienia, ale maja one jeden wspólny mianownik, czyli są wynikiem deklaracji rybaków (dane z GR-ów) i wędkarzy (ankiety). Czyli obarczone są wg. mnie podobnym błędem.



#140 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 17 styczeń 2018 - 09:56

Z przykrością patrzę, jak po raz kolejny dajecie się Koledzy bezkarnie "napie....ć" Sławkowi. Ale mimo to należy nawet w tej "dyskusji" zachować pewną uczciwość. Przytaczany artykuł może nie ma do końca typowej struktury dla publikacji, jednak choćby przez nazwiska Autorów nie należy go całkowicie dyskredytować. Czemu Kolega @Gadda uważa że to brednie? Oczywiście można mieć uwagi i krytycznie się odnosić do metody "pozyskania" danych do tego zestawienia, ale maja one jeden wspólny mianownik, czyli są wynikiem deklaracji rybaków (dane z GR-ów) i wędkarzy (ankiety). Czyli obarczone są wg. mnie podobnym błędem.

Kolego - istnieją trzy rodzaje kłamstw - małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki. W tym "opracowaniu" wzięto pod uwagę 1 500 000 wędkarzy, z czego tylko 630 000 zrzeszonych - czyli teoretycznie wypełniających formularze ankiet.

 Na takich podstawach można wyciągnąć wniosek, że 20 339 użytkowników Jerkbait.pl razy 47 kg/rok/na wędkarza (założenie z powyższego "opracowania")  łowi i uśmierca w celach konsumpcyjnych, łącznie 940 ton ryb rocznie ! Wstyd Koledzy, szczyt mięsiarstwa!!!

 I to są te merytoryczne opracowania, na podstawie których pan Sławomir Oppeln Bronikowski chce nas edukować....


Użytkownik Gadda edytował ten post 17 styczeń 2018 - 10:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych