Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:14

Serio tak jest ?? Nie zauważyłem - ale się przyjrzę. Mi bardziej przeszkadza zachowanie tego silnika w czasie flauty - kręci się jak wariat - brakuje możliwości zadania marginesu błędu (np 2m) i wtedy do czasu zdryfowania silnik by nie reagował. Zdarzyło się, że przy zupełnej flaucie silnik non-stop się kręcił (180st w lewo, za chwilę 180st w prawo) aż do wkurzającego momentu kiedy go wyłączałem, bo przeszkadzał. Przeprowadzałem kalibrację zgodnie z instrukcją i nic to nie dało. Potwierdziłem z kolegą, który ma podobne doświadczenie z kręcącym się non stop silnikiem mimo bezwietrznej pogody.

Druga sprawa - na pewno nie ma zabezpieczenia przeciw oplątaniu kabla przez obrót 360st - we wspomnanych wyżej warunkach zdarzyło się, że się elektryk 'zapędził' i obrócił o ponad 360st - pomagało zatrzymanie z pilota i wymuszenie odwinięcia kabla przez trzymanie odpowiedniej strzałki obrotu.

Mariusz, widziałem materiał z Białorusi, w którym zalecano częstą kalibrację- właśnie jako panaceum na nawinięcie kabla.



#222 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:26

Chyba sporo zależy od jakości sygnału tzw "satelitarnego", te silniki z GPS nie lubią flauty. Jakby kogoś interesował poziom głośności Xi5

 

 



#223 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:35

Serio tak jest ?? Nie zauważyłem - ale się przyjrzę. Mi bardziej przeszkadza zachowanie tego silnika w czasie flauty - kręci się jak wariat - brakuje możliwości zadania marginesu błędu (np 2m) i wtedy do czasu zdryfowania silnik by nie reagował. Zdarzyło się, że przy zupełnej flaucie silnik non-stop się kręcił (180st w lewo, za chwilę 180st w prawo) aż do wkurzającego momentu kiedy go wyłączałem, bo przeszkadzał. Przeprowadzałem kalibrację zgodnie z instrukcją i nic to nie dało. Potwierdziłem z kolegą, który ma podobne doświadczenie z kręcącym się non stop silnikiem mimo bezwietrznej pogody.

Druga sprawa - na pewno nie ma zabezpieczenia przeciw oplątaniu kabla przez obrót 360st - we wspomnanych wyżej warunkach zdarzyło się, że się elektryk 'zapędził' i obrócił o ponad 360st - pomagało zatrzymanie z pilota i wymuszenie odwinięcia kabla przez trzymanie odpowiedniej strzałki obrotu.

 

Może głupie pytanie... po co używać opcji kotwicy przy flaucie, jeżeli łódka i tak stoi...?


  • pampi lubi to

#224 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:35

Może głupie pytanie... po co używać opcji kotwicy przy flaucie, jeżeli łódka i tak stoi...?

Ponieważ dwóch wędkarzy aktywnie machających kijami i łażacych po pokładzie skutecznie przestawia łódź nawet przy bezwietrznej pogodzie.



#225 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 02 styczeń 2019 - 21:36

Chyba sporo zależy od jakości sygnału tzw "satelitarnego", te silniki z GPS nie lubią flauty. Jakby kogoś interesował poziom głośności Xi5

 

Jeśli to Twój test to jesteś na dobrej drodze do załatwienia uszczelniaczy silnika - instrukcje wręcz zakazują uruchamiania ich bez zanurzenia w wodzie..

Test glośności będzie miarodajny w warunkach użytkowania - czyli nagraj film z silnikiem w/na wodzie. W garażu z echem nie będzie to samo co pod wodą.


Użytkownik MarMilo edytował ten post 02 styczeń 2019 - 21:38


#226 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 styczeń 2019 - 23:51

Na wodzie jest bardzo podobnie, w tym garażu nie ma pogłosu.

#227 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 20:15

Serio tak jest ?? Nie zauważyłem - ale się przyjrzę. Mi bardziej przeszkadza zachowanie tego silnika w czasie flauty - kręci się jak wariat - brakuje możliwości zadania marginesu błędu (np 2m) i wtedy do czasu zdryfowania silnik by nie reagował. Zdarzyło się, że przy zupełnej flaucie silnik non-stop się kręcił (180st w lewo, za chwilę 180st w prawo) aż do wkurzającego momentu kiedy go wyłączałem, bo przeszkadzał. Przeprowadzałem kalibrację zgodnie z instrukcją i nic to nie dało. Potwierdziłem z kolegą, który ma podobne doświadczenie z kręcącym się non stop silnikiem mimo bezwietrznej pogody.

Druga sprawa - na pewno nie ma zabezpieczenia przeciw oplątaniu kabla przez obrót 360st - we wspomnanych wyżej warunkach zdarzyło się, że się elektryk 'zapędził' i obrócił o ponad 360st - pomagało zatrzymanie z pilota i wymuszenie odwinięcia kabla przez trzymanie odpowiedniej strzałki obrotu.

 

Antena Point-1 powinna pomóc wyeliminować te problemy.


Użytkownik Maciek. edytował ten post 03 styczeń 2019 - 20:16

  • bierjoza lubi to

#228 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:02

Pytanie z innej beczki jeżeli xi3 bez wbudowanego przetwornika i bez podłączenia do echo , będzie działała funkcja kotwicy w tym silniku? Bo ktoś mi mówił że bez podłączenia do echo nie będzie to działało

#229 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:12

Będzie.



#230 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:16

Pytanie z innej beczki jeżeli xi3 bez wbudowanego przetwornika i bez podłączenia do echo , będzie działała funkcja kotwicy w tym silniku? Bo ktoś mi mówił że bez podłączenia do echo nie będzie to działało

 

Jeżeli jest to model z GPS to będzie (sterowanie silnikiem i funkcją kotwicy z pilota).



#231 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 03 styczeń 2019 - 22:26

Tak ma wbudowany GPS. Dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Jeżeli jest to model z GPS to będzie (sterowanie silnikiem i funkcją kotwicy z pilota).



#232 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 04 styczeń 2019 - 00:29

Pytanie z innej beczki jeżeli xi3 bez wbudowanego przetwornika i bez podłączenia do echo , będzie działała funkcja kotwicy w tym silniku? Bo ktoś mi mówił że bez podłączenia do echo nie będzie to działało

Co więcej będą też działały funkcje: prowadzenia po trasie do 8km, z pamięcią wykonywania zwrotów, przyspieszeń; funkcja płynięcia na północ, funkcja płynięcia na wprost w kierunku wskazanym przez dziób łodzi w chwili uruchomienia tej opcji.



#233 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 04 styczeń 2019 - 00:40

Serio tak jest ?? Nie zauważyłem - ale się przyjrzę. Mi bardziej przeszkadza zachowanie tego silnika w czasie flauty - kręci się jak wariat - brakuje możliwości zadania marginesu błędu (np 2m) i wtedy do czasu zdryfowania silnik by nie reagował. Zdarzyło się, że przy zupełnej flaucie silnik non-stop się kręcił (180st w lewo, za chwilę 180st w prawo) aż do wkurzającego momentu kiedy go wyłączałem, bo przeszkadzał. Przeprowadzałem kalibrację zgodnie z instrukcją i nic to nie dało. Potwierdziłem z kolegą, który ma podobne doświadczenie z kręcącym się non stop silnikiem mimo bezwietrznej pogody.
Druga sprawa - na pewno nie ma zabezpieczenia przeciw oplątaniu kabla przez obrót 360st - we wspomnanych wyżej warunkach zdarzyło się, że się elektryk 'zapędził' i obrócił o ponad 360st - pomagało zatrzymanie z pilota i wymuszenie odwinięcia kabla przez trzymanie odpowiedniej strzałki obrotu.

Coś jest nie tak. Przywróć ustawienia fabryczne i skonfiguruj go jeszcze raz.

#234 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 styczeń 2019 - 06:14

Tak, wygląda jakby coś bylo nie tak
Tutaj przykladowy filmik jak to u mnie działało przy minimalnym wietrze (nie była to flauta ale prawie):
https://youtu.be/B9-xGJ1foYM

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#235 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 13 styczeń 2019 - 11:00

coś potaniało 

https://www.ebay.pl/...cBspR:rk:2:pf:0



#236 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:07

W końcu zrobiła się normalna cena

#237 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:11

1100zł po historiach z UC pewnie wyjdzie...



#238 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:29

jakie 1100
od 500zl będie max 200 zł opłat

Użytkownik nurek28 edytował ten post 13 styczeń 2019 - 17:30


#239 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:32

jakie 1100
od 500zl będie max 200 zł opłat

Nie. Opłata VAT naliczana jest  od wartości towaru i przesyłki łącznie. Także w grę wchodzi zatem opodatkowanie 200$, ew. cło kilkuprocentowe i kurs kupna $ w systemie Paypal.



#240 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:51

To powiem inaczej na innej aukcji jest cena 525 zł plus wysyłka 66zl. I cło z vat napewno nie wyjdzie drugie tyle




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych