Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 październik 2019 - 18:29

Po przeczytaniu w/w postów chcę dodać od siebie, że u mnie to działa, czyli gdy płynę i mam ustawiony kurs to mogę w międzyczasie go korygować w lewo, bądź w prawo i silnik trzyma pozycję ostatnio skorygowaną...

 

Niestety, niektóre silniki tak mają. Problemem może być moduł gps,  albo soft silnikowy, albo jedno i drugie. 


  • generał1 lubi to

#562 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 14 październik 2019 - 18:34

Po przeczytaniu w/w postów chcę dodać od siebie, że u mnie to działa, czyli gdy płynę i mam ustawiony kurs to mogę w międzyczasie go korygować w lewo, bądź w prawo i silnik trzyma pozycję ostatnio skorygowaną...


Witaj, krótkie pytanie -> czym pływasz na jakiej skorupce masz tego dziobowca i czy to jest xi3

#563 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 październik 2019 - 19:37

Po przeczytaniu w/w postów chcę dodać od siebie, że u mnie to działa, czyli gdy płynę i mam ustawiony kurs to mogę w międzyczasie go korygować w lewo, bądź w prawo i silnik trzyma pozycję ostatnio skorygowaną...

U mnie też można zmieniać kurs.

 

I też nie dostałem instrukcji od silnika i pilota.

A jak się upomniałem u importera o instrukcje to możecie sobie wyobrazić co powiedzieli.............


Użytkownik nurek28 edytował ten post 14 październik 2019 - 19:37


#564 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 14 październik 2019 - 20:13

Witaj, krótkie pytanie -> czym pływasz na jakiej skorupce masz tego dziobowca i czy to jest xi3

Tak, jest to xi3, łajba to bliźniacza konstrukcja wigry 355



#565 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 15 październik 2019 - 21:55

Znowu pod własnym postem- ale najważniejsze, że coś się ruszyło:
...........
Zwróciłem im też uwagę, że użytkownicy sprzętów od Parker Poland pozbawieni są de facto wsparcia i muszą szukać informacji  o produktach i ich obsłudze na własną rękę, a to jest poniżej naszych oczekiwań.


Maciej_K i czy masz jakieś wieści zastanawiam się na kupnem kabelków do echa i silnika.
Moze ktoś wie gdzie najtaniej tak aby doszło do listopada.

#566 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 06:00

Jesteś pewien, że to niezbędne? Realnie zyskujesz jedną funkcję- czyli jazdę do waypointa. U mnie np. nie działa jazda po trasie wygenerowanej na mapie w echu i bez dodatkowych wydatków raczej się nie obędzie. 

Ja brałem z ebay.com kabel Gateway, do tego potrzebujesz jeszcze zestaw startowy nmea2000.

A na zachodzie bez zmian......to jeżeli chodzi o wieści. 



#567 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 październik 2019 - 07:22

Maciek dobrze pisze.
Jak kupowałem swojego dziobowca to też byłem napalony na kupienie kabla ale zamontowałem silnik i się koncepcja zmieniła.
Czasami mam pokuse kupienia kabla.
Kiedyś kolega oferował mi za śmieszne pieniądze ale nie wyszło.
Kup przykręć popływaj i wtedy się zastanów.

#568 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 16 październik 2019 - 08:06

Jesteś pewien, że to niezbędne? Realnie zyskujesz jedną funkcję- czyli jazdę do waypointa. U mnie np. nie działa jazda po trasie wygenerowanej na mapie w echu i bez dodatkowych wydatków raczej się nie obędzie. 

Ja brałem z ebay.com kabel Gateway, do tego potrzebujesz jeszcze zestaw startowy nmea2000.

A na zachodzie bez zmian......to jeżeli chodzi o wieści. 

 

Kurcze zastanawiam sie dlaczego wlazlem w ten zestaw .....Lowrance/Motorgoude jak z tego nie ma zadowolenia.

Co masz na mysli jesli chodzi o dodatkowe koszty ?



#569 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 09:22

koszt nmea2000 zestawu startowego- ok 400zł



#570 OFFLINE   JaK666

JaK666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Jarek

Napisano 16 październik 2019 - 10:59

Jesteś pewien, że to niezbędne? Realnie zyskujesz jedną funkcję- czyli jazdę do waypointa...

Ta jedna funkcja bywa bardzo pożyteczna w praktyce. Jazda na punkt, to nie tylko dopływanie do wcześniej zapisanej miejscówki, ale również napływanie na punkt zaznaczony na ekranie (jazda na kursor). Szczególnie przydatne, gdy pojawia się coś ciekawego np. na stożku bocznym (drobnica, kant, korzeń) - klikasz w ciekawe miejsce i dostajesz zapytanie, czy użyć do nawigacji silnika. Potwierdzasz i silnik naprowadza konkretnie do punktu. Można to nawet robić na obrazie przewijanym do tyłu - bardzo przydatne, gdy na "przelocie" wypatrzy się coś interesującego,

Druga bardzo pożyteczna funkcja (która działa :)  to płynięcie na zadany kierunek. Po zadaniu kierunku z pilota, na ekranie można zadać konkretną prędkość (silnik koryguje wpływ wiatru lub nurtu rzeki) lub ustawić stały procent mocy silnika. Z tego korzystam bardzo często, gdy np ustawiam wymuszony "dryf" wzdłuż trzcin.

Do tego jest też na ekranie dostępne kilkanaście tras gotowych - dla trollingowców, w różnych konfiguracjach. To działa bez problemów, ale z tego akurat nie korzystam.

Kable przywieziono mi ze stanów - bramka i kabel sieci NMEA2000, łącznie kosztowały ok. 200 USD.

Oczywiście bardzo szkoda, że nie działa jazda po trasie z ekranu. Możliwe, że zimą zrobię aktualizację softu ..podobno ma pomóc.



#571 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 11:12

Niby tak, ale......

można użyc funkcji z pilota, by popłynąć we wskazanym kierunku, regulacja +/- działa. 

Jeżeli coś widzisz na bocznym, to  masz to z reguły w zasięgu rzutu- no chyba, że SS3D i 80m na stronę

Trasę można sobie nagrać z poziomu pilota i je odtworzyć.

nie, nie chcę zniechęcić Michała, ale większość  tych funkcji można uzyskać bez kabli dodatkowych. Oczywiście poza go to waypoint. Jeżeli jest problem z rajdem po trasie- tym bardziej warto się zastanowić. 

A co do ceny to bardzo dobra tyle że ciężko o taką okazję. 

Wygoda kosztuje- zwłaszcza w tym wypadku. Z drugiej strony można i bez kabli od MG, ale trzeba mieć Ghosta za +15kpln.

Generalnie każdy z nas ma swój sposób wykorzystania silnika, kotwica gps rządzi pewnie tak czy siak, a reszta jest dodatkiem. 


  • JaK666 lubi to

#572 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 16 październik 2019 - 11:57

Ta jedna funkcja bywa bardzo pożyteczna w praktyce. Jazda na punkt, to nie tylko dopływanie do wcześniej zapisanej miejscówki, ale również napływanie na punkt zaznaczony na ekranie (jazda na kursor). Szczególnie przydatne, gdy pojawia się coś ciekawego np. na stożku bocznym (drobnica, kant, korzeń) - klikasz w ciekawe miejsce i dostajesz zapytanie, czy użyć do nawigacji silnika. Potwierdzasz i silnik naprowadza konkretnie do punktu. Można to nawet robić na obrazie przewijanym do tyłu - bardzo przydatne, gdy na "przelocie" wypatrzy się coś interesującego,

Druga bardzo pożyteczna funkcja (która działa :)  to płynięcie na zadany kierunek. Po zadaniu kierunku z pilota, na ekranie można zadać konkretną prędkość (silnik koryguje wpływ wiatru lub nurtu rzeki) lub ustawić stały procent mocy silnika. Z tego korzystam bardzo często, gdy np ustawiam wymuszony "dryf" wzdłuż trzcin.

Do tego jest też na ekranie dostępne kilkanaście tras gotowych - dla trollingowców, w różnych konfiguracjach. To działa bez problemów, ale z tego akurat nie korzystam.

Kable przywieziono mi ze stanów - bramka i kabel sieci NMEA2000, łącznie kosztowały ok. 200 USD.

Oczywiście bardzo szkoda, że nie działa jazda po trasie z ekranu. Możliwe, że zimą zrobię aktualizację softu ..podobno ma pomóc.

 

Twoje informacje umacniają mnie w przekonaniu że jednak powinienem rozważyć kupno zestawu.

 

Jakby trafiła mi sie taka okazja za $200 to nie zstanawiał bym się długo.

Następny wyjazd nad wode to w weekend po 1 litopada

 fajnie by było mieć zestaw w domu.

 

Maciej_K -  może chcesz sie pozbyć zbędnych kabli na pływadełku :)

 

Jednak jestem zdecydowany na zakup.



#573 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 12:03

Tylko pamiętaj, żebyś nie lamentował, że coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami. 

A co do NMEA to podstawowe wyposażenie dodatkowe u mnie- znaczy do point1 + jeszcze kilka innych rzeczy= nie sprzedam zatem. 



#574 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 16 październik 2019 - 12:41

Trzeba by jeszcze looknąć na niemiecki ebay, amazon i kilka sklepów, ale tutaj cena chyba w miarę, a sklep sprawdzony:

 

https://www.mybait.d...umber=8M0092085

 

https://www.mybait.d...r-kit-8m0107522



#575 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 październik 2019 - 17:14

Kiedyś sprawdzałem amazon uk i nie wysłali do PL.

#576 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 18:10

Jak już- to ebay.com. Najtaniej, wysyłka jest do nas. Nie trzeba paypala nawet -prosto z karty też można 



#577 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 16 październik 2019 - 20:07

Nie wiem czy najtaniej, bo na niemieckim ebayu NMEA Starter Kit jest aktualnie dostępny od 60 EUR z przesyłką. Nie ma reguły, że na którymś portalu wszystko jest lub nie jest dostępne z wysyłką do PL - sprzedawcy ustalają to indywidualnie. Poza tym na niemieckim ebayu większość rzeczy jest wysyłana z UE, a to powoduje szybszą wysyłkę i brak opłat celnych.



#578 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 20:17

Ja o Gateway, nmea to już skądkolwiek można wziąć, nie ma takiej dużej różnicy. 



#579 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 16 październik 2019 - 20:36

258 zł vs ponad 400 zł to zawsze coś.



#580 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 20:50

Tak, to zawsze coś. Ale w tej aukcji za 54E masz złącza chińskie M12 5pin, jeden kabel MNEA2000- a do wpięcia w silnik xi potrzebujesz dwóch sztuk. Jeden do Gatewaya, drugi do echa. Czyli zabawa robi się za 70E- większy zestaw , a u nas można to samo ale w lepszej jakości złącz  dostać za ok. 350zł. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 16 październik 2019 - 20:57

  • nurek28 i Maciek. lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych