Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 listopad 2019 - 22:18

witam

 

właśnie jestem w trakcie rozglądania się za silnikiem do Lowrance HDS Live 12 i jestem przerażony występującymi błędami itp.

 

Kiedy zakupiłem HDS Live okazało się, że gdy robię batymetrię to urządzenie odczytuje tylko mapy z kilku wyjazdów. Napisałem do producenta bezpośrednio w Ameryce i napisali, że problem został zgłaszany przez kilku użytkowników i zostaje naprawiany.

Wiecie ile czasu ten problem jest naprawiany:  zgłoszony na początku września,  po drodze kilka monitów, aż tydzień temu dostałem odpowiedź, że mają już nowy upgrade 19.3-63.1.128-Standard-1, ale jeszcze nie są wyeliminowane drobne błędy i jak chce to mogą mi go podesłać bym sprawdził czy rozwiązuje w/w problem.

Dostałem plik , wgrałem i  jest  kilka nowych opcji, ale problem nie czytania wszystkich plików z batymetrii nie rozwiązany.

Pewnie rozwiążą go jak sezon się skończy.

 

Dlatego rozumiem rozgoryczenie kolegi siarq z silnikiem, będę musiał się zastanowić, aby znowu się nie wku.....rwia......ć.



#602 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 12 listopad 2019 - 22:24

Szukajmy prawnika, pozew zbiorowy o zwrot kasy i kupujemy MK.
Ja jeszcze nie podłączyłem do sieci mojego Xi3.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#603 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 listopad 2019 - 22:28

@Goldi ja nie jestem rozgoryczony :) tylko podobnych tematów już kilka przerabialem. Nie sztuka jest wydać z 8k za xi3 z point1 + cala siecia i później pomstowac na cały świat , że ma się bubla na pokladzie w polowie sprawnego. Takie sytuacje mogą być wybaczane w tańszym sorcie typu haswingi za 3-4k, ale nie tu...

Użytkownik siarq edytował ten post 12 listopad 2019 - 22:28


#604 ONLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 listopad 2019 - 22:58

Najgorsze, że dla Lowrance aby "wszystko działało" w sieci nie ma innej alternatywy jak MG. Jeżeli można byłoby spiąć z MK kupił bym bez wahania.

#605 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 12 listopad 2019 - 23:04

Najgorsze, że dla Lowrance aby "wszystko działało" w sieci nie ma innej alternatywy jak MG. Jeżeli można byłoby spiąć z MK kupił bym bez wahania.


Tylko pytanie takie, jeśli pisza ze plywanie po kursie czy do punktu nie dziala to tak jabys recznie pilotem plynol do punktu co troche jes upierdliwe.
Nie moge sie wypowiedziec bo nie bylem na wodzie z silnikiem wpietym w siec, mam wszystko ale jak narazie brak chwili i checi w taka pogode to sprawdzac.
Jesli sie okaze i potwoerdza kolegow problemu to dolacze do tych niezadowolonych i jesli tego nie sa wstanie naprawic to co innego zostaje , tylko zmiana systemu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#606 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 listopad 2019 - 23:06

Jak sprawdzisz daj znać, będę mądrzejszy przed zakupem.

#607 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2019 - 06:06

witam

 

właśnie jestem w trakcie rozglądania się za silnikiem do Lowrance HDS Live 12 i jestem przerażony występującymi błędami itp.

 

Kiedy zakupiłem HDS Live okazało się, że gdy robię batymetrię to urządzenie odczytuje tylko mapy z kilku wyjazdów. Napisałem do producenta bezpośrednio w Ameryce i napisali, że problem został zgłaszany przez kilku użytkowników i zostaje naprawiany.

Wiecie ile czasu ten problem jest naprawiany:  zgłoszony na początku września,  po drodze kilka monitów, aż tydzień temu dostałem odpowiedź, że mają już nowy upgrade 19.3-63.1.128-Standard-1, ale jeszcze nie są wyeliminowane drobne błędy i jak chce to mogą mi go podesłać bym sprawdził czy rozwiązuje w/w problem.

Dostałem plik , wgrałem i  jest  kilka nowych opcji, ale problem nie czytania wszystkich plików z batymetrii nie rozwiązany.

Pewnie rozwiążą go jak sezon się skończy.

 

Dlatego rozumiem rozgoryczenie kolegi siarq z silnikiem, będę musiał się zastanowić, aby znowu się nie wku.....rwia......ć.

 

To byłeś pionierem dla Navico… Co za łajzy jedne, nie robią akcji serwisowej- podmiany softu dla wszystkich, tylko dają tym, co zgłoszą problem. Ja tego nie rozumiem.

 

 

@ Michał - nie wiesz zatem, czy będzie działał w sieci, czy nie ;) 

Żebym nie pływał z xi5 starszej serii, któy działą jak trzeba na mojej sieci, to bym nie ekscytował się. Ale było inaczej, Film z tego mam( ale muszę zmienić wersję językową ;) Teraz zrobię dokładnie taki sam materiał na tej samej mapie z moim xi3 i atakuję serwis MG ale nie u nas a w centrali. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 13 listopad 2019 - 06:09


#608 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 listopad 2019 - 07:48

 Maciej_K -   w takim razie trzymamy kciuki i czekamy na efekty.  Ja szybko nie wyplyne poniewaz jestem daleko od domu i zima zadko w nim bywam.  Ale jak tylko nadazy sie okazja to przetestuje w 100% bo to trzeba zrobic.  Nie bede aktualizowal na poczatku tak jak radzicie, ale jesli nie bedzie zatrzymywal sie na punktach czy plynal po sciezce to zaktualizuje bo to nic nie zmieni.

 

 


Użytkownik Michal Sz edytował ten post 13 listopad 2019 - 07:49


#609 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 listopad 2019 - 07:56

To byłeś pionierem dla Navico… Co za łajzy jedne, nie robią akcji serwisowej- podmiany softu dla wszystkich, tylko dają tym, co zgłoszą problem. Ja tego nie rozumiem.

 

 

@ Michał - nie wiesz zatem, czy będzie działał w sieci, czy nie ;)

Żebym nie pływał z xi5 starszej serii, któy działą jak trzeba na mojej sieci, to bym nie ekscytował się. Ale było inaczej, Film z tego mam( ale muszę zmienić wersję językową ;) Teraz zrobię dokładnie taki sam materiał na tej samej mapie z moim xi3 i atakuję serwis MG ale nie u nas a w centrali. 

Proponuje zanim to zgłosisz zaproponować jakąś forme zbiorowego listu w którym znajda sie wlasciciele silnikow majacych ten problem z numerami seryjnymi. To mozna cos dac jesli to bedzie poparte jakas skala problemu.

 

Mozna by bylo na forum podac jakis sondaz ilu jest  "legalnych" wlłaścicieli którzy przyłączyli by sie do takiej formy wymuszenia jakiś działań producenta.



#610 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2019 - 08:04

Michale, ja wiem jak się skończy ten mój test, chodzi tylko o pokazanie go innym oczom w tych samych warunkach sprzętowo( echo, sieć)-lokalizacyjnych. Co do zebrania opinii właścicieli silników- jak najbardziej na tak jestem, ale to trzeba zrobić z głową, najlepiej potwierdzone krótkimi filmikami z kalibracji silnika i pokazania, że nie działa jak trzeba w funkcjach nawigacyjnych. 

Wtedy można działać dalej- mając twarde dowody w ręku, a w zasadzie na pliku. 



#611 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 listopad 2019 - 08:05

Sądzicie że oni o tym niewiedzą...??

#612 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2019 - 08:07

Nie, Adamie, wiedzą. Ale wyszedł nowy soft serwisowy, który miał ponoć pomóc- ale tak nie jest i tu jest clue działania. 

Poza tym kulturalna forma zwrócenia uwagi ponad lokalnym dystrybutorem/serwisantem może sprawy przyspieszyć. 



#613 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 listopad 2019 - 08:28

Mnie dziwi jedno, czy ich lokalni uzytkownicy nie maja takiej potrzeby aby im nakopac w dupe i zmusic do konkretnego dzialana, czy problem jest tylko na starym kontynecie.

Podobno u naszych wschodnich sasiadow sporo tego plywa i nikt sie nie skarzy na tyle aby podjac jakies dzialania?

 

A moze pozbyli sie tego i plywaja na MK ze smartfonem czy tabletem.



#614 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2019 - 08:35

Mnie dziwi jedno, czy ich lokalni uzytkownicy nie maja takiej potrzeby aby im nakopac w dupe i zmusic do konkretnego dzialana, czy problem jest tylko na starym kontynecie.

Podobno u naszych wschodnich sasiadow sporo tego plywa i nikt sie nie skarzy na tyle aby podjac jakies dzialania?

 

A moze pozbyli sie tego i plywaja na MK ze smartfonem czy tabletem.

Na wschodzie albo są starsze rocznikowo silniki- działają ok. albo dodatkowe rozwiązania softowe spoza Naviko, oczywiście płatne. Gubienie tras nie jest wielkim problemem, bo tam mało kto używa tej funkcji. Najważniejsze jest kotwiczenie do wskazanego wpt.



#615 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 listopad 2019 - 08:39

Na wschodzie albo są starsze rocznikowo silniki- działają ok. albo dodatkowe rozwiązania softowe spoza Naviko, oczywiście płatne. Gubienie tras nie jest wielkim problemem, bo tam mało kto używa tej funkcji. Najważniejsze jest kotwiczenie do wskazanego wpt.

Możesz podac jakeis namiary na ten soft?



#616 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 listopad 2019 - 09:45

Trzymam kciuki za wasz list intencyjny, bo takie rzeczy niepowinny mieć miejsca przy tych $...

#617 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2019 - 10:22

Możesz podac jakeis namiary na ten soft?

 

Jeszcze nie. Muszę kupić moduł( bo soft co oczywiste ma swoje opakowanie hardware i zabezpieczenia) i przetestować. Nie ma sensu bez testów- a chodzi o pływanie po trasie, tym bardziej tutaj. 

Poza tym cena to jedno, a transfer $ i przesyłki to drugie, nie zamierzam brać na siebie odpowiedzialności za czyjeś transakcje- nawet na zasadzie "a mówiłeś, że...."

Sezon kończy się powoli, więc nie ma co się spieszyć. Poza tym muszę zebrać fundusze poprzez giełdę naszą. 



#618 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 17:21

jeżeli chodzi o kotwiczenie do wskazanego wpt. to do mój MG Xi3 rok prod 2019 płynąl w punkt ale max z odległości 1 km.

ostatnio domaga się aktualizacji silnika i punkt kotwiczenia przesunął sobie o 4-5 metrów od wpt.



#619 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 13 listopad 2019 - 18:28

Jak ja się cieszę ze niemam tych problemów nie wykorzystując sieci NMMA poprostu lowie i się cieszę z MGxi3( nikt mi nie zapłacił za ten post).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#620 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2019 - 18:40

Mnie to też nie uwiera specjalnie,  z pilotem jest ok. ,  ale cytując Bodzia L. "W imię zasad..." to powinno działać po całości. 


  • gumowy i goldi1231 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych