Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#761 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2020 - 11:14

nie , to kwestia softu mg . teoretycznie mg jest kompatybilen z TI i hds , ale buble sofowe zeszloroczne sie ciagna i do tej pory chyba nie sa naprawione. Poczekaj na Maciej_K , on tam toczyl batalie z seriwsami o tym

.

Dzieki za wyjaśnienie.
Dla mnie to projekt na następny rok.
Więc może do tego czasu się uporają z komunikacją międzyzabawkowa.

Pozdrawiam

#762 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2020 - 11:54

Cześć. Wróciłem z wody, rybę widziałem -ale u kolegi.

Co do meritum- na mapie z reefmastera odpalonej w echu robisz punkty trasy dla dziobowca/autopilota bezpośrednio na mapie w plotterze, który uprzejmie ciebie zapyta, czy je skonwertować na trasę. Szczęśliwi ci, którzy mają silniki Xi z pierwszych lat produkcji , które działają  w tym trybie bezbłędnie i bardzo sprawnie. Błąd oprogramowania ewidentny, co najlepiej widać na przykładzie funkcji kotwicy GPS, która z pilota działa wzorowo( oczywiście po zrobieniu niezbędnych kalibracji silnika), a nie działa z poziomu ekranu. Punkty trasy w tych okolicznościach są generowane normalnie, ale po osiągnięciu pierwszego z nich trasa jest zrywana i silnik przechodzi w trym karuzeli- czyli kręci się w koło z dość dużą prędkością. Realnie więc nie działa, podobnie jak funkcja do kotwiczenia w miejscu wskazanym na ekranie plottera. Niezależnie od trybu użycia tej funkcji- czy to z mapy , czy to z panelu nawigacyjnego- rezultat ten sam. 

Serwis Parker Poland zapewnił mnie, że wszystkie silniki- także pogrwarancyjne- zostaną naprawione.......o ile znajdzie się rozwiązanie tego problemu w USA. Póki co go nie ma. 

Oficjalnie problem jest nierozwiązany, nieoficjalnie- jest rozwiązanie, niestety- jak wszystko- kosztowne dość, bo przy tym kursie dolara- prawie nowy Gateway u nas. 

Ja nie mam, ale nie wykluczam jak to mawiał najsłynniejszy wędkarz wśród prezydentów RP. 

Motor Guide ma teaz  swój  dziobowiec Tour Pro, ponoć tam jest ten sam soft i moduły gps co w Xi- prędzej czy później będą musieli spiąć się i to ogarnąć, choć teraz to Lowrance ze swoim Ghostem może nie mieć interesu, by się dogadywać...

Kiedy w końcu lutego wracał mój Xi3 z serwisu - chcieli mi go wymienić na nowy, ale żaden z półki zaprzęgnięty do stanowiska testowego, nie utrzymywał trasy, waypointa wskazanego z plotera.... Co mogłem- w materii tej zrobiłem, przesłałem swoje filmy z (nie)działania silnika do serwisu, zostały wysłane do USA. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 maj 2020 - 11:59

  • Guzu lubi to

#763 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 maj 2020 - 12:00

I dyrektor wyjaśnił sprawe:) , jednak myślę że chyba kiedyś nastąpi ten dzień i To zrobią. Ghost to już droga zabawka vs Xi , dużo więcej jest I będzie użytkowników xi niż ghosta

#764 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2020 - 12:16

Adam, wolałbym się nie produkować- a łowić i używać w pełni funkcjonalnego sprzętu, za który zapłaciłem im...Niestety, póki co alternatyw brak, bo w MK nie pójdę ze względu na ekran. 



#765 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2020 - 14:43

Cześć. Wróciłem z wody, rybę widziałem -ale u kolegi.
Co do meritum- na mapie z reefmastera odpalonej w echu robisz punkty trasy dla dziobowca/autopilota bezpośrednio na mapie w plotterze, który uprzejmie ciebie zapyta, czy je skonwertować na trasę. Szczęśliwi ci, którzy mają silniki Xi z pierwszych lat produkcji , które działają w tym trybie bezbłędnie i bardzo sprawnie. Błąd oprogramowania ewidentny, co najlepiej widać na przykładzie funkcji kotwicy GPS, która z pilota działa wzorowo( oczywiście po zrobieniu niezbędnych kalibracji silnika), a nie działa z poziomu ekranu. Punkty trasy w tych okolicznościach są generowane normalnie, ale po osiągnięciu pierwszego z nich trasa jest zrywana i silnik przechodzi w trym karuzeli- czyli kręci się w koło z dość dużą prędkością. Realnie więc nie działa, podobnie jak funkcja do kotwiczenia w miejscu wskazanym na ekranie plottera. Niezależnie od trybu użycia tej funkcji- czy to z mapy , czy to z panelu nawigacyjnego- rezultat ten sam.
Serwis Parker Poland zapewnił mnie, że wszystkie silniki- także pogrwarancyjne- zostaną naprawione.......o ile znajdzie się rozwiązanie tego problemu w USA. Póki co go nie ma.
Oficjalnie problem jest nierozwiązany, nieoficjalnie- jest rozwiązanie, niestety- jak wszystko- kosztowne dość, bo przy tym kursie dolara- prawie nowy Gateway u nas.
Ja nie mam, ale nie wykluczam jak to mawiał najsłynniejszy wędkarz wśród prezydentów RP.
Motor Guide ma teaz swój dziobowiec Tour Pro, ponoć tam jest ten sam soft i moduły gps co w Xi- prędzej czy później będą musieli spiąć się i to ogarnąć, choć teraz to Lowrance ze swoim Ghostem może nie mieć interesu, by się dogadywać...
Kiedy w końcu lutego wracał mój Xi3 z serwisu - chcieli mi go wymienić na nowy, ale żaden z półki zaprzęgnięty do stanowiska testowego, nie utrzymywał trasy, waypointa wskazanego z plotera.... Co mogłem- w materii tej zrobiłem, przesłałem swoje filmy z (nie)działania silnika do serwisu, zostały wysłane do USA.


Mocno rozczarowujące.

Ciekawe czy podobne perypetie są z zestawem MK & hummin
  • goldi1231 lubi to

#766 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2020 - 15:49

Wiesz co? Zdarzają się przypadki awarii spotlocka czy sieci - bo czasami w USA o tym ktoś napisze. Natomiast takiej historii jak perypetie z softem MG -nie słyszałem. 

Mając echo do Navico- niejako wybór był oczywisty u mnie, bo jako system  - echo, mapy, silnik- to niezłe rozwiązanie. Natomiast HB ma system mapowania mniej komfortowy w obsłudze, silniki są droższe trochę- uwzględniając koszt Gateway kit+nk2 no i ekran dotykowy jest tylko na najwyższym tierze HB - onix/solix

Tak, mocno rozczarowujące. Choć realnie nie aż tak upierdliwe. Gdybym nie kupował gatewaya- na szczęście w USA, to nie marudziłbym w ogóle, bo z pilota działa ok. . Jak spływam do slipu- to ustawiam dętkę na kursie i wciskam przycisk heading lock- i jedziemy a zyskuję czas na ogarnięcie klamotów jeszcze na wodzie. 

Żeby MG banalnie pozwoliło użyć np Point1 jako źródło kompasu/kursu dla xi - byłaby sprawa jasna i przejrzysta. Niestety, nie ma lekko. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 maj 2020 - 15:50


#767 OFFLINE   w.czajczynski

w.czajczynski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 maj 2020 - 15:51

Witam
Posiadam mk ulterre i solixa , kotwica jak i trasy z plotera działają wzorowo i to bez żadnych sieci tylko jeden kabel silnik do ekranu który jest w zestawie
Pozdrawiam
  • Guzu lubi to

#768 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2020 - 15:59

Witam
Posiadam mk ulterre i solixa , kotwica jak i trasy z plotera działają wzorowo i to bez żadnych sieci tylko jeden kabel silnik do ekranu który jest w zestawie
Pozdrawiam

Tak, ale tu nie o tym jest grane. Jak działa- to super. Sieć jest dodatkiem do echa, nie jest musowa. Natomiast  z tego co kojarzę w HB- to nie jest taka prosta i tania sprawa zbudować sieć nieco bogatszą niż silnik i echo. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 maj 2020 - 16:00


#769 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2020 - 17:06

Witam
Posiadam mk ulterre i solixa , kotwica jak i trasy z plotera działają wzorowo i to bez żadnych sieci tylko jeden kabel silnik do ekranu który jest w zestawie
Pozdrawiam

A można robić waypointy w google Maps, konwertować to gpx I wrzucać na ploter ?

Użytkownik Guzu edytował ten post 02 maj 2020 - 17:08


#770 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2020 - 17:27

A można robić waypointy w google Maps, konwertować to gpx I wrzucać na ploter ?

Tak, do folderu rozpoznawalnego przez echo- MATRIX- utworzonego na zwykłej karcie SD, obsługiwane rozszerzenie waypointów to .hwr

Soft humminbird PC to załatwia,albo konwersje 



#771 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2020 - 17:34

Tak, do folderu rozpoznawalnego przez echo- MATRIX- utworzonego na zwykłej karcie SD, obsługiwane rozszerzenie waypointów to .hwr

Soft humminbird PC to załatwia,albo konwersje 

 

Dzieki, dla mnie temat jest kompletnie nowy, dopiero sie rozgladam.

 

I do tego musi byc Humminbird solix czy moze byc helix tez ?



#772 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2020 - 17:45

Dzieki, dla mnie temat jest kompletnie nowy, dopiero sie rozgladam.

 

I do tego musi byc Humminbird solix czy moze byc helix tez ?

 Tutaj przejdźmy, mam nadzieję, że Pietruk, psulek się odezwą i dopowiedzą. 

http://jerkbait.pl/t...-9#entry2752339


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 maj 2020 - 17:56


#773 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 07 maj 2020 - 18:12

Trochę późno, ale zawsze.

 

Ja obecnie używam Helix  10 G2N + Ulterra iPilot Link 

Trochę na początku miałem problemów ze zrozumieniem idei działania tego razem. Ale nigdy sprzętowych.

W wątku podanym wyżej przez Maćka jest więcej.

Daniel jak coś więcej chcesz to PW ewentualnie dalej telefon czy inna zdalna metoda dziś modna (ogarniam już chyba wszystkie przez COVID). 



#774 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 10 maj 2020 - 14:59

Koledzy, jest ktoś forum kto miał problemy z modułem sterującym (przekładnią sterowniczą) w xi5 z GPS? Nie działa mi prawidłowo skręt w lewo i prawo aktywowany z pilota. Reaguje prze 1-2 sekundy albo wogóle. Funkcja kotwicy z pilota działa bez problemu co wyklucza  problem silniczka napędzającego przekładnię sterowniczą. Mam filmik, postaram się go tu wrzucić. Mi to wygląda bardziej na problem z softem niż uszkodzenie mechaniczne. Problem pojawił się 2 tygodnie temu. Dodam że pilot był ponownie synchronizowany z xi5. Na dniach chcę zobaczyć czy ten sam problem pojawi się gdy będę sterował z pedała. 

 

Ewentualnie pilot padł. 


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 10 maj 2020 - 15:02


#775 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 maj 2020 - 15:52

Weź jeszcze pod uwagę sam pilot. Szczytem jakości wykonania to one niestety nie są. Najlepiej by było od kogoś pożyczyć i sprawdzić. Może przycisk się przycina.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Maciej_K i MarCinFin lubią to

#776 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 10 maj 2020 - 16:03

Weź jeszcze pod uwagę sam pilot. Szczytem jakości wykonania to one niestety nie są. Najlepiej by było od kogoś pożyczyć i sprawdzić. Może przycisk się przycina.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

Dziś rozbiorę pilota i oczyszcze, plus wymiana baterii. Jutro po pracy zrobię reset xi5, pedał pod pachę i zobaczymy.  



#777 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 10 maj 2020 - 23:39

Koledzy, jest ktoś forum kto miał problemy z modułem sterującym (przekładnią sterowniczą) w xi5 z GPS? Nie działa mi prawidłowo skręt w lewo i prawo aktywowany z pilota. Reaguje prze 1-2 sekundy albo wogóle. Funkcja kotwicy z pilota działa bez problemu co wyklucza  problem silniczka napędzającego przekładnię sterowniczą. Mam filmik, postaram się go tu wrzucić. Mi to wygląda bardziej na problem z softem niż uszkodzenie mechaniczne. Problem pojawił się 2 tygodnie temu. Dodam że pilot był ponownie synchronizowany z xi5. Na dniach chcę zobaczyć czy ten sam problem pojawi się gdy będę sterował z pedała. 

 

Ewentualnie pilot padł. 

Zacznij od wymiany baterii - obstawiam, że to jest przyczyną.



#778 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 maj 2020 - 01:00

@MarMilo - słuszna uwaga. Zaczynamy od najprostszych :)



#779 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 maj 2020 - 05:14

Baterie były wymieniane w marcu, zakładam, że są ok. Ale tak jak piszecie, najprostsze rzeczy trzeba wykluczyć na początku.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 11 maj 2020 - 05:15


#780 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 12 maj 2020 - 18:30

Problem zdiagnozowany i rozwiązany. BATERIE W PILOCIE!!! A dlaczego? W domu mamy koszyk z nowymi bateriami (dzieci zużywają masę do kontrolerów do gierek) i żona mi dziś powiedziała, że trzeba uważać bo najmłodszy po wymianie wrzuca wyczerpane do tego samego koszyka!

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Maciej_K i Olo1970 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych