Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1592 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 czerwiec 2020 - 13:48

Podpiolem moj silnik xi3 do sieci NMEA2000  i niestety tez jestem objety nie kompletna wspolpraca z echem Lowrance Elite 7 TI.

Samo starownie dziala, ale zachowanie po dosciu do punktu do ktorego chce aby doplynac konczy sie odplywaniem

w roznych kierunkach zamast zatrzymaniem, silnik nawet przyspiesza lob zatacza kolo albo jakis szlaczek.

Bardzo mi szkoda ze to tak nie dziala jak powinno.

Dziwne jest to ze jak na echu wybiore kotwice do jakiegos punktu to tam doplynie i sie zatrzyma.

 

Silnik mam od ok roku i mimo aktualizacji software w echu do najnowszego nie mialem pytania o aktualizacje silnika.

Wiecie moze czy sa jakies produktywne postepy dotyczace tego problemu, mam zamiar zmieniac echo na wieksze i zastanawiam sie nad zmiana silnika.

To ja ci zazdroszczę normalnie- u mnie jest karuzela przy dopłynięciu do wskazanego waypt... Nie znalałzem w USA informacji o postępach, spmuję MG na ich profilu, pod filmami - ale są ukrywane, także nie dzieje się zbyt wiele moim zdaniem. 



#802 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 czerwiec 2020 - 16:47

To ja ci zazdroszczę normalnie- u mnie jest karuzela przy dopłynięciu do wskazanego waypt... Nie znalałzem w USA informacji o postępach, spmuję MG na ich profilu, pod filmami - ale są ukrywane, także nie dzieje się zbyt wiele moim zdaniem.


To jest dziwne bo soft jeśli jest ten sam to nie powinien się tak zachowac.
Naprawdę to się kwalifikuje do pozwu zbiorowego i niech Parker sie martwi, albo kasę zwraca, produkt niezgodny z opisem.
Mi mija gwarancja jesienią wiec mam mało czasu do zastanowienia a sądzę se Lawrence zarzadał kasy od Morotguid i soft nie obsługuje silnika. Wnioskując to po tym ze kotwica sterowana z echa do jakiegoś waipointa działa prawidłowo wiec nawigacja tez nie powinna mieć problemu zatrzymać silnik.
Z moich obserwacji komunikacja z silnikiem jest jak najbardziej ok.

#803 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:24

Podłączyłem mój IX5 do Hds Live. Echo na jednym akumulatorze, a silnik na drugim.
Podczas podpięcia do silnika do sondy za pomocą sieci mam jakieś zakłócenia. Kiedy wypne sieć jest ok. Kiedy płynę na pełnych obrotach śruby - wszystko jest ok, natomiast na wolnych również zakłócenia. Co może być przyczyną? Może coś źle podłączyłem?

#804 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:26

To jest dziwne bo soft jeśli jest ten sam to nie powinien się tak zachowac.
Naprawdę to się kwalifikuje do pozwu zbiorowego i niech Parker sie martwi, albo kasę zwraca, produkt niezgodny z opisem.
Mi mija gwarancja jesienią wiec mam mało czasu do zastanowienia a sądzę se Lawrence zarzadał kasy od Morotguid i soft nie obsługuje silnika. Wnioskując to po tym ze kotwica sterowana z echa do jakiegoś waipointa działa prawidłowo wiec nawigacja tez nie powinna mieć problemu zatrzymać silnik.
Z moich obserwacji komunikacja z silnikiem jest jak najbardziej ok.

Serwis zimą zapewnił, że o ile zostanie problem rozwiązany po stronie MG, to obejmie to silniki także pogwarancyjne. 

Trzecia naprawa serwisowa - niezrealizowana, uprawnia cię do zwrotu gotówki/wymiany na nowy egz. Prawda jest taka, że korzystam głównie z pilota, a bawić się w cyrki w środku sezonu - no nie jest to optymalne z punktu widzenia wędkarskiego. Co mogłem to zrobiłem ze swej strony, nie chcę się powtarzać. Teraz czekanie, albo pogodzenie się ze stanem faktycznym. 

Najlepiej to chyba z Minnkotą jest, bo i o Ghoście i o Force słychać w kontekście problemów- za wielką wodą oczywiście. Bo u nas to hiper, super, zostaw u nas swe $$ a potem "bardzo nam przykro"...

Co do pozwów zbiorowych - bądź pionierem, mogę dołączyć do listy



#805 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:32

Podłączyłem mój IX5 do Hds Live. Echo na jednym akumulatorze, a silnik na drugim.
Podczas podpięcia do silnika do sondy za pomocą sieci mam jakieś zakłócenia. Kiedy wypne sieć jest ok. Kiedy płynę na pełnych obrotach śruby - wszystko jest ok, natomiast na wolnych również zakłócenia. Co może być przyczyną? Może coś źle podłączyłem?

Bez zdjęć może być trudno @ podłączenie.  Opis wygląda na zakłócenia maxymizera, bo przy max- gdy już nie działa- obraz jest u ciebie ok. 

Póki co , to tylko o Garminach i efektach specjalnych na ich ekranach czytam od maxymizerów, a problemy hds, to jednak nowość w materii. 



#806 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:53

Sieć i silnik są podpięte razem pod jeden aku, a sonda pod drugi.

#807 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 czerwiec 2020 - 17:58

podepnij siec pod aku od echa



#808 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:22

Kurde znowu przeróbka, a mam podpięte pod jedno gniazdo, które podpinam do aku (silnik + sieć). Muszę przerobić na drugie gniazdo. Jak wrócę do domu to porobię zdjęcia i wrzucę.

#809 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:22

Ogólnie dziękuję za podpowiedź.

#810 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:33

Podłączyłem mój IX5 do Hds Live. Echo na jednym akumulatorze, a silnik na drugim.
Podczas podpięcia do silnika do sondy za pomocą sieci mam jakieś zakłócenia. Kiedy wypne sieć jest ok. Kiedy płynę na pełnych obrotach śruby - wszystko jest ok, natomiast na wolnych również zakłócenia. Co może być przyczyną? Może coś źle podłączyłem?


O jakich zakłóceniach piszesz, ciekaw jestem?

Ja mam echo silnik i ladowanie accu z siknika spalinowego do tego samego accu i nie mam żadnych zakłóceń. Silnik MG Xi3.

#811 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:50

Jakieś kreski na SI się robią, obraz się rozjaśnia i nic nie widać. Jak płynę na max obrotach jest ok.

#812 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:01

Silnik sieje

#813 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:04

Czyli co trzeba, aby było ok.

#814 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:05

Dokładnie
Też tak miałem gdy miałem xi3 i garmina na innym aku
Wystarczyło albo podlaczyc się do jednego aku, albo uziemic '-' ma aku do którego podłączone jest echo

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#815 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:16

Jak uziemic aku?

Czyli wystarczy wszystko podłączyć na jednym aku?

#816 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 05:35

Albo wszystko na jednym aku

A przez "uziemienie" aku do którego podłączona jest echosonda rozumiem po prostu poprowadzenie kabla od minusa tego akumulatora do wody (czyli np do jakiegoś metalowego elementu na łodzi który się styka z wodą. U mnie to była po postu łódź, bo ona cała jest aluminiowa)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#817 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 05:58

Wielkie dzięki. Sprawdzę. Będę musiał kabel wypuścić do wody.

#818 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 03 czerwiec 2020 - 10:48

Jakieś kreski na SI się robią, obraz się rozjaśnia i nic nie widać. Jak płynę na max obrotach jest ok.

Jesli silnik komutatorowy to moze na pewnych obrotach zbyt mocno iskrzy i dlatego taki efekt, mozna by dalo sie  to probowac wyeliminowac okndensatorem, jak dawniej w komarkach :)



#819 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 19:19

Potwierdzam problem z zakłóceniami,zmieniłem echosondę na hds live z elit ti i zaczęły się problemy.

Silnik podpięty przez sieć nmea 2000 do echa i po dopłynięciu do punktu zaczyna krążyć zamiast postawić kotwice ,trzeba go ręcznie kotwiczyć.

 i przy zwiększeniu obrotów zaczyna siać zakłócenia na obrazowaniu SI.



#820 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 19:29

Mam to samo jeżeli chodzi o zakłócenia. Muszę jeszcze sprawdzić czy jak dopłynie do wskazanego miejsca to się zakotwiczy czy nie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych