Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 12 maj 2020 - 22:22

Problem zdiagnozowany i rozwiązany. BATERIE W PILOCIE!!! A dlaczego? W domu mamy koszyk z nowymi bateriami (dzieci zużywają masę do kontrolerów do gierek) i żona mi dziś powiedziała, że trzeba uważać bo najmłodszy po wymianie wrzuca wyczerpane do tego samego koszyka!

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Podać Ci adres, gdzie masz wysłać browary ? :) 

M.


  • MarCinFin lubi to

#782 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 maj 2020 - 08:39

Zapytam jak dlugo taka bateria wytrzymuje, mam silnik bez pedala, czy mam z soba wozic baterie tak w razie czego?



#783 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 13 maj 2020 - 09:02

Zapytam jak dlugo taka bateria wytrzymuje, mam silnik bez pedala, czy mam z soba wozic baterie tak w razie czego?

Ty tak na serio ? :D

Baterie 'tzw' firmówki a nie badziew  z kiosku czy innego dyskontu - 2 lata.



#784 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 maj 2020 - 09:05

Ty tak na serio ? :D

Baterie 'tzw' firmówki a nie badziew  z kiosku czy innego dyskontu - 2 lata.

Pytalem bo ostanio po ok 4 miesiacach uzywania mialem takie przypadki ze silnik nie reagowal na kazde wcisniecie przycisku szczegolnie przy zmianie kursu w lewo za 2-3 wcisnieciem reagowal. 

Mysle ze ten pilot bez przycisniecie nie pobiera pradu jelsi tak to pewnie 2 lata wytrzyma, ale martwi mnie ten brak reakcji jakby przycisk szwankowal.



#785 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 13 maj 2020 - 10:00

Pytalem bo ostanio po ok 4 miesiacach uzywania mialem takie przypadki ze silnik nie reagowal na kazde wcisniecie przycisku szczegolnie przy zmianie kursu w lewo za 2-3 wcisnieciem reagowal. 

Mysle ze ten pilot bez przycisniecie nie pobiera pradu jelsi tak to pewnie 2 lata wytrzyma, ale martwi mnie ten brak reakcji jakby przycisk szwankowal.

Może wykorzystałeś oryginalne baterie, które ch.. wie ile czasu leżały w magazynie, na statku, w magazynie w PL itp ?

Zaczyna się sezon - rujnujerz budżet domowy - kupujesz 2 baterie za 10-15PLN  i nie masz problemów :)

Proste ..



#786 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2020 - 10:13

BHP-Ppoż mówi- wymieniać baterie przed sezonem na nowe, najlepiej alkaliczne. 



#787 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 13 maj 2020 - 13:04

Na ostatnim wypadzie podczas kliknięcia kotwicy w Xi3 za każdym razem silnik obraca się o 270 do prawie 360 stopni zamiast przykładowo kilka stopni w lewo-prawo aby złapać punkt. Przeważnie obracał się gdy pierwszy raz go podłączałem do aku i klikałem kotwicę, późniejsze kotwiczenia odbywały się bez tego kręcenia. Dopiero ostatni wypad 4-5 razy musiałem klikać kotwice aby poprawnie załapał ( przeważnie pomagało przekręcić go w lewą stronę o 30-60 stopni i dopie kliknąć kotwicę, ponieważ zawsze obracał się w prawą stronę ). Normalka ? Słaby zasięg ? 



#788 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2020 - 13:59

Na ostatnim wypadzie podczas kliknięcia kotwicy w Xi3 za każdym razem silnik obraca się o 270 do prawie 360 stopni zamiast przykładowo kilka stopni w lewo-prawo aby złapać punkt. Przeważnie obracał się gdy pierwszy raz go podłączałem do aku i klikałem kotwicę, późniejsze kotwiczenia odbywały się bez tego kręcenia. Dopiero ostatni wypad 4-5 razy musiałem klikać kotwice aby poprawnie załapał ( przeważnie pomagało przekręcić go w lewą stronę o 30-60 stopni i dopie kliknąć kotwicę, ponieważ zawsze obracał się w prawą stronę ). Normalka ? Słaby zasięg ? 

A to nie jest od rozpędzonego pontonu, gdzie wciśnięcie kotwicy ok, ale inercją on płynie a silnik koryguje? Jak coś, warto zrobić kalibrację kompasu i aligmentu- dla pewności, że wszystko jest ok.



#789 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 13 maj 2020 - 14:00

Ja powiem tak, moze to dziwne ale zobacz czy jak wlaczysz w tel tryb samolotowy, aby komorka nie nadawala pelna moca.  Ja mialem wrazenie ze czasami komorka przeskadzala w dokladnosci GPS.

Ale to tylko moje spostrzezenia. 



#790 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 13 maj 2020 - 17:41

Nie, nigdy nie robię tak na rozpędzonej łodzi, staram się aby ruch był minimalny, przykładowo na dziobówce podpływam, włączam na luz, oddaje parę rzutów aby łódź się prawie zatrzymała i wtedy włączam kotwice. 



#791 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 23 maj 2020 - 18:12

Dziś wypróbowalem mój Xi3 w sieci NMEA2000 , niestety tak jak u wszystkich nie zatrzymuje się po dotarciu do punktu.

Dziwnie również prowadził do celu takim łukiem zamiast prosto zgodnie z kierunkiem, czy to jest norma se tak dziwnie prowadzi? 

 

Jak radzicie sobie z hałasem który generuje silnik? 

Wcześniej był na pontoie i bylo cicho teraz roznosi się po całym łodzi, slychac dość głośno .

 



#792 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 maj 2020 - 18:29

u mnie xi3 chodzi cichutko na lodce alu , praktycznie go nie slychac



#793 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 maj 2020 - 19:28

Dziś wypróbowalem mój Xi3 w sieci NMEA2000 , niestety tak jak u wszystkich nie zatrzymuje się po dotarciu do punktu.

Dziwnie również prowadził do celu takim łukiem zamiast prosto zgodnie z kierunkiem, czy to jest norma se tak dziwnie prowadzi? 

 

Jak radzicie sobie z hałasem który generuje silnik? 

Wcześniej był na pontoie i bylo cicho teraz roznosi się po całym łodzi, slychac dość głośno .

Masz na myśli mechanikę obrotu, czy pędnik?


  • mar23 lubi to

#794 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 23 maj 2020 - 20:43

Masz na myśli mechanikę obrotu, czy pędnik?

 

Mechanizm obrotu było slychac również na pontonie , mi chodzi raczej o sam silnik napędowy słychac jak rozchodzi się po całym laminacie zależne to jest od prędkości jak ustawiam na tempomat to słychac wyraźnie modulacje obrotów.

Dodam ze uchwyt do silnika mam ten aluminiowy oryginalny.



#795 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 23 maj 2020 - 20:48

u mnie xi3 chodzi cichutko na lodce alu , praktycznie go nie slychac

jakie masz mocowanie?

Montowałeś jakiś amortyzator gumowy , ja się zastanawiam nad jakimś amortyzatorem wygłuszającym tylko nie mam na razie pomysłu.



#796 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 23 maj 2020 - 21:01

Co do głosu który rozchodzi się po laminacie, ja pomiędzy nierdzewką a podstawą szybkiego montażu mam kilka warst nieprzemakalnego materiału, któy ładnie ustabilizował mi silnik bo tak to "tykał" na boki, były 1mm luki, i tak się zastanawiam gdyby dać te podkładki plastikowe  ( jest kilka dużych i grubych i kilka małych ) czy właśnie one by nie wygłuszyły tego całkowicie



#797 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 maj 2020 - 21:40

jakie masz mocowanie?

Montowałeś jakiś amortyzator gumowy , ja się zastanawiam nad jakimś amortyzatorem wygłuszającym tylko nie mam na razie pomysłu.

w zestawie byly podkladki plastikowe czy gumowe, ktore dalem pod podstawe mocujaca. nic nie stuka , wszytsko sie trzyma jak nalezy



#798 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 23 maj 2020 - 23:56

Też dałem te podkładki gumowe i tak jak w poście wyżej nic nie słychać.I tak jak siarq mam aluminiaka.
  • MarCinFin lubi to

#799 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 24 maj 2020 - 11:44

w zestawie byly podkladki plastikowe czy gumowe, ktore dalem pod podstawe mocujaca. nic nie stuka , wszytsko sie trzyma jak nalezy

Stukać to nie stuka tylko słychać silnik napędzający śróbe, nie jest to jakoś super głośno, choć w pewnych obrotach słychac dość upierdliwie, ale to co pływa pod wodą pewnie słyszy doskonale.
Ja również użyłem tych gumowych podkładek oraz plastikowych, ale jeśli z jednej strony sróba bezpośrednio połączona jest w aluminium i pod spodem nakretka z laminatem to te gumy niewiele chyba dają i drgania się przenoszą. Pomyśle nad pełną gumowa podkładka pod ten stały uchwyt aluminiowy.

Tu jest link do filmiku slychac jak on hałasuje, mikrofon troche zbyt czuły, ale chciałem pokazać o co chodzi.
https://youtu.be/Y5zpWmibQsI

Użytkownik Michal Sz edytował ten post 24 maj 2020 - 12:16


#800 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 czerwiec 2020 - 11:49

Podpiolem moj silnik xi3 do sieci NMEA2000  i niestety tez jestem objety nie kompletna wspolpraca z echem Lowrance Elite 7 TI.

Samo starownie dziala, ale zachowanie po dosciu do punktu do ktorego chce aby doplynac konczy sie odplywaniem

w roznych kierunkach zamast zatrzymaniem, silnik nawet przyspiesza lob zatacza kolo albo jakis szlaczek.

Bardzo mi szkoda ze to tak nie dziala jak powinno.

Dziwne jest to ze jak na echu wybiore kotwice do jakiegos punktu to tam doplynie i sie zatrzyma.

 

Silnik mam od ok roku i mimo aktualizacji software w echu do najnowszego nie mialem pytania o aktualizacje silnika.

Wiecie moze czy sa jakies produktywne postepy dotyczace tego problemu, mam zamiar zmieniac echo na wieksze i zastanawiam sie nad zmiana silnika.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych