Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybomania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 12 luty 2018 - 18:19

Rybomania i w tym roku nie obyło się bez problemów z kradzieżą pozostawionego towaru na noc nie mówiąc o lekkich rękach oglądających.

#162 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 luty 2018 - 18:53

Kilka z perełek z Rybomani'18:

coś od Rafała Bednarkiewicza

http://www.westin-fi...the-stickleback


  • gaweł lubi to

#163 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2018 - 19:53

No i jeszcze jeden przyczynek aby już nie jechać na targi, chciałem wędkę kupić, pooglądałem, pomacałem i miałem się wrócić, zagadałem się i nie miałem już czasu na zakupy. Dzisiaj zaglądam na stronę firmy a tam z przesyłką mi wyjdzie taniej niż na miejscu w Poznaniu chcieli. I jeszcze bez kapryszenia sprzedawcy moge ją odesłać jak mi się jednak nie spodoba. Dziwna polityka, bardzo dziwna...

a to dziwne.. Fakt, ze ceny mieli wszyscy raczej zawyzone, ale rabatowali bez problemu do cen mniejszych niz na necie..



#164 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 12 luty 2018 - 20:10

Rybomania i w tym roku nie obyło się bez problemów z kradzieżą pozostawionego towaru na noc nie mówiąc o lekkich rękach oglądających.


Słyszałem o tym szczególnie w niedziele po odplombowaniu hali.

#165 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 12 luty 2018 - 21:01

Zrobiłem niemal 1000 km i mam mieszane uczucia. Głównym celem wył rekonesans wśród producentów odzieży ale i też decyzja jaką krypę kupić. Obskoczyłem wszystkich wystawców i zawiedziony jestem riverfoxem, semplerem. Natomiast pod wielkim wrażeniem Lunda, Alumcrafta no i wisienka na torcie to Finval. Wahałem się między skorupą a blachą ale teraz już wiem co chcę. Jeśli chodzi o innych wystawców to mogę śmiało powiedzieć że ludzie którzy byli w obsłudze stoiska krótko mówiąc im więcej opowiadali tym bardziej się pogrążali. Przypominam że grzebałem wśród odzieży. Karpiarzem nie jestem i musze napisać że przeszkadzał zapach otwartych worów z paszą. Kupiłem trochę gratów do spinningu, zapoznałem się z ofertą kilku firm i podsumowując warto było spalić 120 litrów PB98. Kilka kontaktów nawiązałem więc wyprawa udana. Sosnowiec też odwiedzę.



#166 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 12 luty 2018 - 23:52

Byłem czwarty już chyba raz na poznańskiej Rybomanii . I znowu w niedzielę . Tym razem wesołą , czteroosobową ekipą  :D . I jak zwykle jako driver  :rolleyes: . Było rzeczywiście nieco dziwnie . Jednakowa formuła Targów od kilku lat w coraz bardziej okrojonej obsadzie wystawców pachnie jakimś takim znudzeniem zarówno wśród odwiedzających , potencjalnych klientów ( do czego mają absolutnie prawo ) , jak i wystawców ( co już mniej zrozumiałe dla mnie ...) . Być może to kwestia moich obserwacji z trzeciego dnia imprezy , co może nieco komplikować odbiór rzeczywistości przez nieco zmęczonych wojowników  ale wydaje mi się , że jeszcze dwa , trzy lata temu atmosfera Targów była bardziej entuzjastyczna po obydwu stronach lady ... I tego właśnie mi brakowało najbardziej . Jaki by nasz rynek wędkarski nie był ograniczony ramami popytu , oferty i możliwości - Targi w moim odczuciu powinny być wędkarskim świętem zarówno dla entuzjastów i pasjonatów , jak i dla przypadkowych odwiedzających . A było w większości przypadków po prostu nudno . Tak , jakby w to niedzielne popołudnie nikomu ten przewalający się przez halę tłum nie był do szczęścia potrzebny . 

Szukałem oferty ciuchów i miałem nadzieję , że ktoś może w tym roku pomyśli o tym , że klient chciałby na Targach właśnie coś przymierzyć , ale niestety . Geoffa nie widziałem , Daiwa była całkiem całkiem , choć ceny w większości zaporowe , Simmsa nie znalazłem , bo szukałem muchowych stanowisk w pobliżu akwarium i się nie udało  :P  ;) . Najfajniej zaprezentował mi się komplet Fox'a , choć oczywiście spodni nie było gdzie przymierzyć . Ale ten komplet wygląda naprawdę dobrze .

Na stoisku Daiwy spytałem przewrotnie o nowego Exista i potraktowano mnie z pobłażaniem nieco uwłaczającym stopniowi mego zainteresowania twierdząc , że jedyny egzemplarz krąży gdzieś po Europie jak jakieś widmo nie przymierzając  :) . A pamiętam , że kiedy pojawił się poprzednik , to mogliśmy nim kręcić w Poznaniu w pełnej rozmiarówce . Za to na stoisku Shimano nowa FJ i reszta mikromodułowego towarzystwa do testów porównawczych udostępniona , choć zainteresowanie starych wyjadaczy rozmową było średnie ( choć pytania wydawały mi się sensowne takie  :P ) , a młodzi z kolei byli do zagięcia w nieomal każdym punkcie nawet przeze mnie . Ale smycze fajne od nich dostałem w sumie  :) ... Na jednym jak i drugim stoisku macałem fajne długie kijki  . W S Dialuna i coś jeszcze ( nie pamiętam nazwy ) , w D Morethany zaskakujące szybkością , wyważeniem , lekkością i ceną . 

Podobały mi się wędki Tsuri . Z tych wyższych serii . Dobrze uzbrojone pstrągówki zarówno z pełną ,korkową rękojeścią jak i te z dzieloną , piankową zaskoczyły mnie świetnym wyważeniem wędki bez kołowrotka . 

Szukałem Sempera i Foxa . Nie znalazłem . Być może w niedzielne południe już się zwinęli . Albo ja ich przeoczyłem . Z łodzi , które mnie mogły zainteresować , wziąłem ulotki Polportu ( 380-tka , choć cena wyjściowa za duża moim zdaniem ) i Pegasusa ( długość taka sama , cena jeszcze bardziej kosmiczna ) .

Za najjaśniejszy punkt programu uznaję już ( tradycyjnie zresztą ) krótką wizytę u Rafała . Jak zwykle ciekawie , jak zwykle inspirująco ( do dalszych zakupów i planów zbrojeń) , jak zwykle z ogromną przyjemnością machało się , choć przez chwilę , tymi dżapońskimi perełkami . Dość powiedzieć , że kumpel , który przyjechał ze mną pomacać/kupić Elitkę/Extremkę 70MF wyjechał finalnie ( nie bez mojej zresztą skromnej przyczyny  :) ) z nowiuśkim i cieplutkim jeszcze Silverado GSIS-782M  :wub: . Wprawdzie rozdźwięk między początkowymi założeniami znaczny , ale jakże przyjemny w odbiorze .

Czułem się też zawiedziony przynętami miękkimi , których ogromny w sumie wybór w przypadku poszukiwania konkretnego koloru w konkretnym rozmiarze danego modelu okazał się zbyt mały niestety  ;) . Oczywiście żartuję i zdaję sobie sprawę z faktu , że szukając czegoś trzeciego dnia "Targowiska" może się to okazać ciężkie .

Reasumując : jestem zawiedziony ograniczoną w stosunku do lat ubiegłych liczbą wystawców i ich podejściem do mnie trzeciego dnia tego maratonu . Smuci mnie też to ,że zauważam ten fakt i czuję się również nieco znudzony i zblazowany krążąc po hali . Jasnymi punktami jawią się jak zwykle Varivasy od Rafała , piękny kij zakupiony przez Artura oraz młodociane hostessy od Crazy Fishermenów , na widok których oczy mam zaślinione do dzisiaj  ;)  :D .



#167 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 luty 2018 - 00:05

Zarówno Semper jak i Fox się wystawiał. Oglądałem je w niedzielę :)  w hali 6 lub 5. Z łódek propozycją nr 1( ze względu na stosunek jakości/cena) była oferta Ka-boats w postaci 4,5m(x1,8mx0.82m) łajby, której ze względu na nowość jeszcze nie ma na stronie. Znalazłem nazwę handlową: LÓDKA KA-BOATS 450 :D .

M.


Użytkownik vako edytował ten post 13 luty 2018 - 00:20


#168 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 13 luty 2018 - 00:17

Simmsa nie znajdziesz, nie ma go na polskim rynku. Jeden, wiadomo który, kolega sprowadza, ale nie jest to przedstawicielstwo "z prawdziwego zdarzenia". A drugi kolega, który sprzedaje kopie Simmsa, nie uznaje za stosowne wystawiać się gdziekolwiek.

Z resztą obserwacji zgadzam się, poza hostessami, w piątek ich nie było.  :(



#169 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 13 luty 2018 - 00:36

Ja odwiedziłem jedną halę wodniacką i jakoś tam nie znalazłem tego , czego szukałem . Może oglądałem zbyt pobieżnie albo ekspozycje były jeszcze w innych halach - nie wiem . Ciśnienia też zbyt wielkiego nie miałem , bo moja skorupka jeszcze dycha  :) .

A z tym Simmsem to kojarzyłem  zeszłym roku jakieś kurtki i spodnie na stoisku Salara czy Caddis'a bodajże ... Nie pamiętam dokładnie . A chciałem się przekonać na własnej skórze jakby to było z rozmiarówką Challenger'a , bo ten model mi się podoba i jest jakiś taki choć odrobinę przyjaźniejszy dla wędkarza znad Wisły czy Odry  ;) .



#170 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 luty 2018 - 07:38

Simms był na stoisku Salar.pl

#171 OFFLINE   azhek

azhek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 luty 2018 - 07:44

Trochę Simms było na stoisku Salar. Można było nawet przymierzyć i umówić się na ewentualne ściągnięcie interesującej nas rzeczy.

#172 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 13 luty 2018 - 08:00

 młodociane hostessy od Crazy Fishermenów , na widok których oczy mam zaślinione do dzisiaj  ;)  :D .

 

Miałem okazję przygotować odzienie dla dziewczyn u Crazy Fishermenów i z moich obserwacji wynika że  faktycznie  przyciągały uwagę męskiej populacji. 
Taki był plan... Zresztą to chyba jedyna ekipa która tak naprawdę nie była nastawiona na zysk a na sam fakt uczestniczenia w imprezie.


  • strary, malinabar i rothen lubią to

#173 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 13 luty 2018 - 10:09

Simms był na stoisku Salar.pl

 

Jak zawsze, ale Salar nie jest dystrybutorem, tylko resellerem. Jeszcze w kilku firmach można spotkać jakieś rzeczy Simmsa.


  • seba666 lubi to

#174 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 luty 2018 - 10:26

Jak zawsze, ale Salar nie jest dystrybutorem, tylko resellerem. Jeszcze w kilku firmach można spotkać jakieś rzeczy Simmsa.

 

Wiem, jedynie informacyjnie napisałem.



#175 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 01 marzec 2018 - 00:07

Witam.

Tak przez przypadek wpadła dzisiaj w moje ręce rozpiska i plan wystawców w Sosnowcu.

No i wniosek jest jeden - chyba sobie jaja robicie Szanowni Państwo Najwięksi Producenci i Importerzy oraz Przedstawiciele Największych Marek Wędkarskich w Europie i Świecie.

Nie wiem jak można mieć tak w dupie okazję pokazania się w największej aglomeracji środkowej Europy, gdzie na kupie mieszka prawie cztery mliony Polaków.

No po prostu wstyd.

Z drugiej strony - rozdrobnienie takiego wędkarskiego święta jakim powinny być dla branży i calego rynku, targi na trzy imprezy i to organizowane co roku, to jakś paranoja, którą na dłuższą metę nie wytrzyma finansowo żadna, największa nawet firma ... także kapelusz z głowy (chapeau bas / szabopa) dla tych, którzy się wystawiają.

Wcześniej czy później to jednak musi pierydolnąć ...

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 01 marzec 2018 - 00:16


#176 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 01 marzec 2018 - 08:26

Ważne, że wypłata się zgadza i można z kumplami w Szwecji połowę roku przesiedzieć przy butelce :D



#177 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 marzec 2018 - 15:25

Witam.
Tak przez przypadek wpadła dzisiaj w moje ręce rozpiska i plan wystawców w Sosnowcu.
No i wniosek jest jeden - chyba sobie jaja robicie Szanowni Państwo Najwięksi Producenci i Importerzy oraz Przedstawiciele Największych Marek Wędkarskich w Europie i Świecie.
Nie wiem jak można mieć tak w dupie okazję pokazania się w największej aglomeracji środkowej Europy, gdzie na kupie mieszka prawie cztery mliony Polaków.
No po prostu wstyd.
Z drugiej strony - rozdrobnienie takiego wędkarskiego święta jakim powinny być dla branży i calego rynku, targi na trzy imprezy i to organizowane co roku, to jakś paranoja, którą na dłuższą metę nie wytrzyma finansowo żadna, największa nawet firma ... także kapelusz z głowy (chapeau bas / szabopa) dla tych, którzy się wystawiają.
Wcześniej czy później to jednak musi pierydolnąć ...
Pozdrawiam.


Mógłbym prosić o namiar na listę wystawców. Szukam po necie i nic nie widzę.
Wybieram się w sobotę 10-go

#178 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 05 marzec 2018 - 09:14

Witam.

Znalazłem na fejsbukowym profilu jednego z wystawców, który zapraszał do odwiedzenia stoiska w Sosnowcu ... zabij mnie, ale nie jestem wstanie Ci znaleźć tego drugi raz  :P

Pozdrawiam.



#179 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 05 marzec 2018 - 09:27

Witam.
Znalazłem na fejsbukowym profilu jednego z wystawców, który zapraszał do odwiedzenia stoiska w Sosnowcu ... zabij mnie, ale nie jestem wstanie Ci znaleźć tego drugi raz :P
Pozdrawiam.


Lista jest już na stronie Rybomanii

#180 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 marzec 2018 - 22:06

Q...a! NIEMOŻLIWE!!!