Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisowanie kołowrotków Shimano

serwis shimano

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3060 odpowiedzi w tym temacie

#2741 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 maj 2023 - 09:49

Znalazlem w pudelku taka podkladke, zapomnialem juz o niej
Kiedys rozkrecalem swoje kolowrotki ,i ja zgubilem gdzies na podlodze
Nie wiem juz, z jakiego to bylo kolowrotka
Moze byc ze starszych stradikow (tych juz nie mam) albo z TP XTR 4000 z roku 2000 (ten jeszcze mam)
Jest cienka i chyba mosiezna Czy moze byc od starego TP?
 
attachicon.gif IMG_20230511_100108.jpg

Ona była pewnie pod łożyskiem rotora
  • adam 13 i woblery L.E. lubią to

#2742 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 11 maj 2023 - 10:57

TP kreci na sucho fajnie , jedynie pod obciazeniem zabkuje

Moze to byc brak tej podkladki? O ile podkladka  jest z niego


Użytkownik adam 13 edytował ten post 11 maj 2023 - 10:58


#2743 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 maj 2023 - 11:01

TP kreci na sucho fajnie , jedynie pod obciazeniem zabkuje
Moze to byc brak tej podkladki? O ile podkladka jest z niego

Nie.
Ząbkowanie oznacza zużycie.
Ps. Ewentualnie źle jest poskładany.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 11 maj 2023 - 11:05

  • adam 13, woblery L.E. i S.N. lubią to

#2744 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 11 maj 2023 - 11:58

Jak poznac czy jest zuzyty, widac to na zebatkach?



#2745 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2023 - 12:27

Tak, są na nich jakby odciski. Widać wypracowanie, a jak zarżnięty to i zęby ukruszone.
  • adam 13 lubi to

#2746 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 11 maj 2023 - 16:24

Z tego co pamietam, zebatki wszystkie byly Ok Ale bede musial, moze go jeszcze rozkrecic Byc moze, zle cos kiedys zlozylem


  • S.N. lubi to

#2747 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 28 maj 2023 - 14:10

Panowie, czy ktoś z Was ma może schemat budowy kabłąka Shimano Stradic 2500 GTM? Chodzi mi o tą część gdzie jest wodzik i zbijak kabłąka. Potrzebuję wiedzieć gdzie, co i jak wchodzi i jak jest ułożone.

#2748 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 28 maj 2023 - 14:42

Panowie, czy ktoś z Was ma może schemat budowy kabłąka Shimano Stradic 2500 GTM? Chodzi mi o tą część gdzie jest wodzik i zbijak kabłąka. Potrzebuję wiedzieć gdzie, co i jak wchodzi i jak jest ułożone.

#2749 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów

Napisano 28 maj 2023 - 18:02

Jest na forum:


Jest taka strona węgierska ze schematami.Jak będę w domu to Ci wrzucę, może ktoś ją ma to wrzuci.
Proszę bardzo:
http://www.pergetes....mano_orsok.html



#2750 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 29 maj 2023 - 06:55

Dzięki Elmo, ale taki schemat to mam :) Na pudełku jest narysowany :) Mi chodziło o to jak to jest w środku poskładane.

Rzecz w tym, że chciałem przesmarować kołowrotek, rozkręciłem go i teraz mam problemy ze złożeniem do kupy.


Wiem na pewno, że niestety zginęła mi sprężynka z miejsca, które zaznaczyłem. W ten otworek wchodzi taki plastikowy trzpień i pod nim powinna być taka malutka sprężynka, której niestety nie ma :(

Załączony plik  Stradic_Easy-Resize.com.jpg   41,41 KB   14 Ilość pobrań



Przy okazji, czy jest tutaj na forum ktoś, kto miałby taką sprężynkę i kto by mi to złożył wszystko w dobrze działającą całość ?



#2751 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 29 maj 2023 - 14:40

Ten plastikowy trzpień daje tylko kliknięcie przy otwieraniu kabłąka :P Bez tego też będzie działać. Poskładanie tego nie jest jakieś mocno skomplikowane. z Prawej "S" służacy za zbijak kabłąka. W wyprofilowanym rowku sprężyna a na jej końcu drucik, który powinien mieć zakończenie po lewej stronie zbijaka. Całość na lekkim ścisku składasz z ramieniem kabłąka tak aby drucik ze sprężynki trafił w odpowiedni otwór.


  • strary lubi to

#2752 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 30 maj 2023 - 06:59

Ten plastikowy trzpień daje tylko kliknięcie przy otwieraniu kabłąka :P Bez tego też będzie działać. Poskładanie tego nie jest jakieś mocno skomplikowane. z Prawej "S" służacy za zbijak kabłąka. W wyprofilowanym rowku sprężyna a na jej końcu drucik, który powinien mieć zakończenie po lewej stronie zbijaka. Całość na lekkim ścisku składasz z ramieniem kabłąka tak aby drucik ze sprężynki trafił w odpowiedni otwór.

Tomku, złożyłem i....działa ! Dziękuję bardzo :) A sprężynkę sobie zamówię, bo z nią ten kabłąk zamykał/otwierał się jednak jakoś lepiej i tego "klik" brakuje :)


Użytkownik Grzesiek edytował ten post 30 maj 2023 - 07:01

  • strary i Kadi lubią to

#2753 OFFLINE   HutaGryfia

HutaGryfia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 czerwiec 2023 - 04:16

Ja przy rozbieraniu swojego stradica znalazłem ten plasticzek połamany, będąc pewien że to niezbędny element napier.... się z pilniczkiem i dorobiłem z mosiądzu, żeby teraz się dowiedzieć że to robi tylko klik..... :)
  • GregorS lubi to

#2754 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 07 czerwiec 2023 - 10:16

Polecicie kogoś kto zajmuje się serwisem - zmianą smaru w kołowrotkach Shimano? Ile taka wymiana smaru kosztuje? Ma ktoś jakiś dobry kontakt tu na forum, ponoć Spigot oferuje taką usługę. Dzięki i pozdro.

Użytkownik Spider1987 edytował ten post 07 czerwiec 2023 - 10:17


#2755 OFFLINE   Porucznikcolombo

Porucznikcolombo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Golara

Napisano 19 czerwiec 2023 - 17:16

Witam
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak skasować luzy ramiona kabłąnka ? Pacjent Stradic Fl. Ramiona mają straszne luzy 😥
Pozdrawiam.

#2756 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 19 czerwiec 2023 - 19:02

Witam
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak skasować luzy ramiona kabłąnka ? Pacjent Stradic Fl. Ramiona mają straszne luzy
Pozdrawiam.

Obie strony??
Z cienkiej rurki dorobić tulejki. Najczęściej w rotorze trzpień się wyrabia i trzeba dobrać odpowiedniej średnicy tulejkę i nabić (choć bardziej nałożyć na trzpień). Jeśli jest duży ubytek można dać pod tulejkę klej epoksydowy.

#2757 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 20 czerwiec 2023 - 01:50

Witam Wszysystkich !

 

Otóż mam zajebisty problem.

Moja kalkuta bfs (2017) żeźi !!! Mocno żeźi ale nie znam powodu, mam ją już 4 lata( czerwiec mija ) i rozbierałem ja częściej jak moją drugą połówke hahaha ( no troszkę przesadziłem hahaha ).

Nie potrzebuje schematu, wręcz sam mógłym napisać lepszy. Ale nie w tym rzecz. Wiem na 100% że łożysko oporowe jest do wymiany ale bez tego łożyska jest dalej ten dziwny dżwięk.

Mam kilka multików z różnych półek ( wiekszość made in japan) i jak oglądałem przekładnie to na żadnym nawet abu silver max nie widziałem żadnego zużycia, stąd wiem ze przekładnia w bfs też nie jest zużyta ???

Czyli to nie przekładnia.

Problem się zwielokrotnia proporcjonalnie do wagi przynety.

Dla pewnosci chciałem dziś zrobić podmiankę z dc 101 do bfs ale się nie da bo ..... ku..a koło zebate jest o 1.5 mm większe jak w bfs a łożysko oporowe jest wsadzone od dupy strony czyli plastikiem do korbki co ogranicza możliwości wyciągnięcia łożyska do zera chyba że chcemy je zniszczyć.

Shimano ma jakieś problemy i chcą obarczyć tymi problemami klientów a takie zachowanie jest kary godne. Nadmienie tylko że istnieje JEDEN tylko sklep gdzie można kupić części do kołowrotków shimano ???

Dla mnie to troszkę dziwne ale pewnie plat jest własnośćią shimano.

Łozysko oporowe kosztuje 15 euro ale chińczyk ma takie same za 2.50 ? Moim zdaniem przy wykonywaniu takiego łożyska potrzeba ogromnej precyzji więc nie da sie tego zrobić źle - tak myslę.

Być może sie mylę.

Wiem że na forum sa osoby co mają kalkuty jeszcze za czasów złotego koloru i mam nadzieję że się podzielą wiedzą.

Z drugiej strony jest nas tutaj kilka tysięcy napiszmy list otwarty do shimano o więcej szacunku dla użytkowników spoza japan niech instrukcja pojawi się chociaż po angielsku i filmiki na temat serwisowania, nawet po japońsku ale niech będzie widac o co kaman.

Moja kalkuta dc była nad woda 3 razy a mam ja rok. Dziś jak ją otwarłem to zuważyłem że smaru jest dojebane wszędzie i to grubo ? Jedno miejsce które jest wolne od smaru to ślimak wodzika ???

Pewnie pomyślicie .... przestań pierdolic jak sam nie dajesz rady oddaj do servisu ...

W irlandi nie ma servisu a dwa prędzej oddam w obce ręce swoją kobietę jak kalkute aby ktos ja rozbierał i takie tam ....

Sprawdzałem na placie ile kosztuje kalkuta w cząściach no k....  wychodzi grubo 894 euro plus 30 % tax ...... tam ktoś dobrze główkuje .....!!!

Mam nadzieje że zawodowcy jak Remek ( to przez niego się wplątałem w multiki i dziękuję ) i inni spece od gazu i na piece hahahaha dadzą radę chociaż naświetlić mi scieżkę do tunelu gdzie znajdę światło.

Ja ostatnie trzy robiłem wszystkie mozliwe konfiguracja aby odkryć jaki jest problem ale bez skutku.

 

Aby nuda nie zawiało to fotki pierwszych wrassów w moim życiu

 

Kind Regards

 

Tomasz

 

Załączone pliki



#2758 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 20 czerwiec 2023 - 07:58

Nie mam bardzo dużego doświadczenia, serwisuje jedynie swoje młynki. Z mojego doświadczenia szumiące dźwięki pochodzą z uszkodzonych łożyska. Moja Cc 301 szumiała podczas rzutów i okazało się, że łożysko na szpuli padło. Osobiście rozebrał bym młynek, umył dokładnie wszystko w benzynie (łożysk nie myj :) sprawdził czy łożyska nie szumią i uszkodzone bym wymienił. Jest jeszcze jedna opcja, że ten młynek tak pracuje, mam w sumie 3 cc i one wszystkie lekko szumią jednak pracują gladko

#2759 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 20 czerwiec 2023 - 22:32

Jak kolega wyżej. Sprawdź bardzo dokładnie łożyska, szczególnie to na szpuli.

#2760 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 28 czerwiec 2023 - 12:12

Łożysko 6x11x3 czy 6x10x3 pod szpule do vanforda C2000S, suwmiarką wychodzi 10,5mm?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, shimano

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych