Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PJONGCZANG 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 4011 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 11 luty 2018 - 12:57

Tylko do drużynówki mamy trzech zawodników,a czwarty skoczy lub nie.

Całe szczęście  to taka dyscyplina,że można zwalić winę na wiatr,którego zawsze jest za dużo,albo brakuje....tylko dlaczego to zawsze trafia na Kota?



#82 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 11 luty 2018 - 18:57

To nie był konkurs godzien IO. Druga seria rozegrana na siłę. Tak silny wiatr wypacza wyniki. Stoch czy Hula musieliby na płaskim lądować żeby pokonać Wellingera. To po to każdy sportowiec czeka 4 lata na ten najważniejszy moment żeby wiatr decydował o wszystkim? Parodia a nie konkurs IO.

PS. Wielka szkoda również Kubackiego...

Użytkownik asafa edytował ten post 11 luty 2018 - 18:59


#83 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 12 luty 2018 - 01:25

Dobra skoki skokami,ale powiedzcie czy mamy jakiekolwiek szanse na medale w innych konkurencjach?Pytam powaznie bo nie bardzo ogarniam sporty zimowe...

#84 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 12 luty 2018 - 08:45

Dobra skoki skokami,ale powiedzcie czy mamy jakiekolwiek szanse na medale w innych konkurencjach?Pytam powaznie bo nie bardzo ogarniam sporty zimowe...

 

Szanse zawsze jakieś są. Może znowu jakaś niespodzianka w łyżwiarstwie szybkim. Może Justyna w ostatniej chwili wykryje u siebie alergię i dopali się czymś, tak jak jej konkurentki. Osobiście nie liczę na żadne medale poza ewentualnymi w skokach. 



#85 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 luty 2018 - 08:52

To nie był konkurs godzien IO. Druga seria rozegrana na siłę. Tak silny wiatr wypacza wyniki. Stoch czy Hula musieliby na płaskim lądować żeby pokonać Wellingera. To po to każdy sportowiec czeka 4 lata na ten najważniejszy moment żeby wiatr decydował o wszystkim? Parodia a nie konkurs IO.

PS. Wielka szkoda również Kubackiego...

W zasadzie masz rację,ale...gdyby się skończyło po pierwszej serii.czyli złoto i srebro to narracja byłaby taka że nasi byli najlepsi mimo koszmarnych warunków.

Fakt jest taki że gdyby to był zwykły puchar świata to skończyło by się pewnie na pierwszej serii.Poza tym,te punkty za wiatr,belki góra dół,cztery podejścia do skoków jednego zawodnika.Nie przystoi coś takiego na takiej imprezie i robi się z tego coraz większy cyrk.



#86 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 13:31

Z tym trzymaniem kciuków za niektórych sportowców tylko dlatego, że to biało-czerwoni mam problem. Kibicem sportów zimowych (fotelowym) jestem od dość dawna. W pamięci mam pojedynki Juhy Mieto z Thomasem Wassbergiem, Gunde Svana, Bjoerna Daelie, Józefa Łuszczka, Mattiego Nykaenena. Fakt, sportu w TV było wtedy jak na lekarstwo. Igrzyska to było wydarzenie, celebra i sportowa uczta. Dziś statystyczny kibic ze skoków przeskakuje na Bayern, a jak się wyrobi to jeszcze zaliczy Arkę Gdynia z Niecieczą. Sport spowszedniał, zrobił nam wodę z mózgów i staje się powoli uciążliwą rozrywką. Zapominamy wyniki, nazwiska, składy i widowiska. Możnaby rzec: nie podoba ci się, zmień kanał, wyłącz telewizor, olej to, daj innym się bawić. Mam z tym problem, bo lubię sport. Ale sport to dążenie do zwycięstwa. To kibicowanie po to żeby pomóc w wygraniu. To opisywanie i komentowanie sukcesów. Tymczasem wysyłamy na igrzyska ekipę, która w 90% pojechała wziąć udział. To nie są amatorzy. Ci ludzie przygotowywali się od lat za pieniądze podatników, podobnie ich sztaby. I co? Po trzech dniach od rozpoczęcia igrzysk trwa pompowanie medialnego balona pełnego medali, a nasze nadzieje dały dupy na trasach biathlonowych (bo nie wyszło im strzelanie), zabił się prawie na sankach (bo zapomniał maski), 17 miejsce jest dobre (bo to jej ostatnie IO), zajął ostatnie miejsce w panczenach (bo traktuje imprezę jako przetarcie). I to towarzystwo, przy poklasku mediów wspartych reklamami występuje z orzełkami na piersi? I nikt nie ma obiekcji, że jest współfundatorem wycieczek turystycznych do Korei? Czy ktoś z wiernych kibiców zastanowił się ile ta kompromitacja kosztuje? A dla opamiętania panu Mateuszowi Sochowiczowi, który prezentuje poziom godny górki na Moczydle, zapomina sprzętu w występie olimpijskim i jeszcze pozwala sobie na żarty, wystawiłbym rachunek z opcją obciążenia hipoteki. W tej chwili niejaki Guzik zajmuje ostatnie 60-te miejsce. No cóż, nie udało się (to komentator).

#87 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 12 luty 2018 - 15:53

Moim zdaniem największymi winiwajcami są sportowi dziennikarze, no i sami sportowcy. Zgadzam się też ze wszystkim co napisał kol. Maciej W. Kto uparcie wysyła na Igrzyska te miernoty w biathlonie, saneczkach czy łyżwach? Dzisiaj usłyszałem jak składano gratulacje komuś w saneczkach, że udało się zakończyć ślizg... Dziennikarze ustawiają naszych na pozycjach medalowych w konkurencjach, w których jesteśmy kelnerami... Zawodnicy natomiast, łącznie z naszym czołowym skoczkiem, nie są w stanie przyjąc nawet cienia krytyki, przez co te dziennikarzyny zwijają się jak mogą ,aby tylko nie urazić czymś tych świętych krów. Koszmar jakiś....


  • Maciej W. i kubazmech lubią to

#88 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 18:04

No cóż. Wracam z roboty, włączam TV i nie wiem, czy mam przyjemność...Leci powtórka pierwszego ślizgu Natalii Wojtuściszyn. Otwarcie z 17 czasem, w połowie już jedzie bokiem. Komentator tłumaczy: oj oj poślizgnęła się. Jedzie po lodzie, lód przeważnie jest śliski. I dalej: dobrze, że to się tak skończyło i dojechała do mety. W lodowej rynnie przy tej prędkości trudno nie dojechać. Strata do liderki 2.888 sek. Czy oglądałem saneczkarkę, czy komika z cyrku? A może amatorkę z Gwinei Równikowej? Jeśli Fiorentino Perez z własnej i sponsorów kieszeni opłaca Karima Benzemę i Garetha Bale'a, którzy to jegomoście zamiast przyłożyć się do treningów bawią się w klubach nocnych lub całymi dniami grają w golfa, to jego broszka. Wydaje mi się, że pani Natalia powinna rozejrzeć się za sponsorem. Niech prezentuje swoje akrobacje, ale na jej biuście zamiast orzełka wolałbym zobaczyć logo pepsi, durexa albo morlin. A komentator powinien mieć zakaz wspominania słowa Polka. Chyba, że dalej będziemy pławili się w świętowaniu porażek. Ale tego chyba nie nazywa się świętowaniem. Na to jest inne określenie. Stypa

#89 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 12 luty 2018 - 21:49

Trochę chyba za mocno powiedziane ale trochę racji masz.



#90 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2018 - 21:59

Panowie, na Igrzyska wysyłamy najlepszych jakich mamy w danej konkurencji, nie miejcie do zawodników pretensji że akurat nie ma lepszych niż oni.
Powściągnijcie proszę języki i okazcie odrobinę wiecej pokory.

#91 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 22:41

Drogi Michale, nie przypominam sobie, żeby istniał obowiązek obsadzania każdej konkurencji najlepszym zawodnikiem jakiego mamy. Otóż część grupy, która wybrała się na tę wycieczkę nie jest nawet dobra w swoim fachu. Pojechali, bo umożliwiły im to zaniżone minima ustalone przez PKOl i rodzime związki. Po co pojechali, zresztą z wielokrotnie większą grupą towarzyszącą? Pojechali, bo i tak się nikt nie zapyta. Nie jestem zawistny czy zazdrosny. Jednak gdy każdego ranka czytam o szansach medalowych Polaków (dziś też) ogarnia mnie pusty śmiech. Nie lubię gdy ktoś traktuje mnie jak idiotę. Umiem liczyć, czytać i łączyć fakty. Pozwala mi to przed wystrzałem startera stwierdzić, że biathlonista Guzik jest beztalenciem i nie jest godzien reprezentowania 36-milionowego kraju na imprezie tej rangi. Tymczasem zastosowano technikę wyślemy dużo, to może się uda. A jak się nie uda to dziennikarze przekują to w sukces. I tu dochodzimy do sedna. Jak cofnęli się w rozwoju odbiorcy tego przekazu, że mogą się cieszyć z kompromitujących porażek i nie kojarzyć, że jeszcze do nich dopłacili? Jakoś nie po drodze mi ze świętującymi. Poczekam na drużynówkę w skokach. Tamci nie pojechali na wycieczkę.
  • JerryM lubi to

#92 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 12 luty 2018 - 22:49

shappy.gifNic się nie stało, Polacy, nic się nie stało !!! shappy.gif . lol.gif



#93 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 luty 2018 - 23:04

Oooo przepraszam! a jaki inny zawodnik pojedzie lodową rynną na sankach o powszechni niewiele większej od (za przeproszeniem) dupy, z prędkością 130km/godz bez maski na twarzy? Tylko my, Polacy! Bo my startujemy nie po to aby wygrywać ale po to aby stawać w szlachetne szranki. To tylko o nas mówią (a możne to tylko my mówimy o sobie?), że na drzwiach od stodoły polecimy! 

(mogli nas poprosić abyśmy to autko Tesla na Marsa wysłali... dalibyśmy radę! a nie?!)


  • bartsiedlce lubi to

#94 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 23:36

Robercie, jeśli ponownie wystąpisz na GS z niebieską czuprynką, to mogę zjechać choćby jutro. Tylko gdzie Ty mi znajdziesz w tej drugiej Japonii lodową rynnę. A co do szlachetnego stawania w szranki, proponuję wspomnianego Guzika zastąpić Zamachowskim w roli Wołodyjowskiego. Tylko, że konkurenci mają broń palną i może się to skończyć jak w pierwszej części Indiany Jonesa.

#95 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 luty 2018 - 10:19

Wiecie co Panowie, czytając Wasze wypowiedzi mam tylko jeden komentarz. Życzę Wam mniej zawiści i więcej szacunku do drugiego człowieka.

Bawcie się dobrze.

Pozdrawiam.



#96 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2018 - 11:14

Zawiść? No cóż, mógłbym odpowiedzieć: brak rozsądku i naiwność. Ale może inaczej. Ze sprawozdania z dziełalności PZN za rok 2016/17: przeciętne zatrudnienie wynosiło 58 osób. Wynagrodzenia ogółem wynosiły 6.471.967,35. Koszty realizacji zadań statutowych to 23.936.810,88. Dziś Michał Kłusak zajął 46 miejsce w zjeździe do superkombinacji. Slalomu nie ukończył. Snowboardzista Oskar Kwiatkowski powiedział dziś w radio, że jedzie dobrze się bawić, również poza wioską. Zajęcie dobrego miejsca jest sprawą drugorzędną, bo jest młody (22 lata) i chce poczuć atmosferę igrzysk. Przedwczoraj snowboardzista z USA Redmond Gerard zdobył złoto w sloepstyle'u. Ma 17 lat. P.S.Eliminacji sprintu nie przeszli Jaśkowiec i Staręga. Natalia Maliszewska (short track) była jedyną (!) z całej ekipy, która mówiła o zdobyciu medalu. W pierwszym wyścigu, powtórzonym po dykwalifikacji Holenderki, Polka przegrała z pozostałymi dwoma zawodniczkami i zakończyła udział w zawodach.
  • shavt lubi to

#97 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 luty 2018 - 12:19

Wiecie co Panowie, czytając Wasze wypowiedzi mam tylko jeden komentarz. Życzę Wam mniej zawiści i więcej szacunku do drugiego człowieka.

Bawcie się dobrze.

Pozdrawiam.

Tu nie ma żadnej zawiści.To jest smutna prawda.



#98 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 luty 2018 - 12:41

Oj Michale, więcej dystansu...a faktom i tak się nie da zaprzeczyć ;)  :)

A bawię się średnio, choć jak widziałem naszego narciarza, który w pucharze świata przejechał praktycznie całą trasę na jednej narcie ... to byłem wręcz dumny! :clappinghands:  :good:



#99 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 13 luty 2018 - 12:42

Myślę, że skoczkowie zdobędą jednak jakiś medal (przynajmniej jeden - należy im się) co będzie hucznie fetowane i skutecznie na następne 4 lata zaciemni obraz nędzy w sportach zimowych  :ph34r:


  • BOB lubi to

#100 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2018 - 12:51

Tan zjazd bez maski, to jakaś kpina. Na zapasie nic nie mieli?
To ja turysta jak na narty jadę to w zapasie jedne gogle mam, a ten na olimpiadę pojechał z jedną maską. Ciekawe czy gacie na zmianę wziął ze sobą?
  • Tomek1988 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych