Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PJONGCZANG 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2018 - 12:55

W Soczi to jeszcze jakoś wyglądało, ale tutaj to obraz nędzy i rozpaczy. Nadzieja tylko na skoczni.



#102 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2018 - 12:56

Tan zjazd bez maski, to jakaś kpina. Na zapasie nic nie mieli?
To ja turysta jak na narty jadę to w zapasie jedne gogle mam, a ten na olimpiadę pojechał z jedną maską. Ciekawe czy gacie na zmianę wziął ze sobą?

Mieli na zapasie, ale tylko maski gazowe.



#103 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 13 luty 2018 - 13:02

Dajcie spokój przez 30 lat nie zdobyliśmy medalu na ZIO i nikt nie przeżywał , najpierw trzeba stworzyć zaplecze a potem wymagać


  • grisha lubi to

#104 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 13 luty 2018 - 13:51

 Ale sport to dążenie do zwycięstwa. To kibicowanie po to żeby pomóc w wygraniu. To opisywanie i komentowanie sukcesów. Tymczasem wysyłamy na igrzyska ekipę, która w 90% pojechała wziąć udział. To nie są amatorzy. Ci ludzie przygotowywali się od lat za pieniądze podatników, podobnie ich sztaby. I co? Po trzech dniach od rozpoczęcia igrzysk trwa pompowanie medialnego balona pełnego medali, a nasze nadzieje dały dupy na trasach biathlonowych (bo nie wyszło im strzelanie), zabił się prawie na sankach (bo zapomniał maski), 17 miejsce jest dobre (bo to jej ostatnie IO), zajął ostatnie miejsce w panczenach (bo traktuje imprezę jako przetarcie). I to towarzystwo, przy poklasku mediów wspartych reklamami występuje z orzełkami na piersi? 

A wiesz czemu część jedzie wziąć tylko udział?Bo nie do końca decydują o tym aspekty sportowe. Nie wiem jak jest w saneczkarstwie czy u panczenistów, ale generalnie PZN to jedna wielka patologia. Oglądając w telewizji transmisje nie dowiesz się co tam się dzieje i jak to wygląda od środka. O jakich nadziejach w biathlonie mówimy jak my nawet nie mamy trasy z prawdziwego zdarzenia w Pl, w biegach to samo. Są organizowane w Skandynawii obozy dla biegaczy juniorów- wszystkie kraje mające aspiracje w biegach wysyłają swoich zawodników- u nas PZN nawet nie słyszał, że takie coś jest(dopiero po wielkiej wojnie coś drgnęło). Znaleźć się w kadrze za wyniki- zapomnij. Możesz przez cały sezon być najlepszy i tak Ci to nic nie da. PZN woli puścić 3 skład do Azji na skoki niż kombinatorów na zawody pucharowe. I co tu oczekiwać czy wymagać :D  



#105 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2018 - 14:15

Ja nie oczekuję, że będziemy zimową potęgą. Minimalizm decydentów polega na tym, że chcą wyhodować jednego Małysza, Stocha czy Kowalczyk. Na dłuższą metę się nie da. Wokół Oslo są dziesiątki jeśli nie setki kilometrów tras biegowych oświetlonych nocą. Norweg wraca z pracy, pakuje narty i idzie pobiegać. Z takiej rzeszy amatorów selekcjonuje się zawodowców, a z zawodowców medalistów. Astma to temat na inną dyskusję. Przykłady francuskich szczypiornistów, szwedzkich hokeistów czy austriackich alpejczyków potwierdzają tę regułę. W masowości sukces. Musi iść za tym względna zamożność i nakłady finansowe. Jeśli forsą są zainteresowani tylko działacze wygląda to jak na załączonym obrazku. A medialny bełkot pomaga im wydatnie. Nie mówiąc o rzeszach tzw kibiców.

#106 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 13 luty 2018 - 15:22

Myślę, że skoczkowie zdobędą jednak jakiś medal (przynajmniej jeden - należy im się) co będzie hucznie fetowane i skutecznie na następne 4 lata zaciemni obraz nędzy w sportach zimowych :ph34r:


Jak im "wiatr pod narty" tego medalu nie zabierze ;)

#107 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 luty 2018 - 18:08

Brak jakiegokolwiek medalu w skokach w kontekście oczekiwań a przede wszystkim możliwości byłby katastrofą.Mam nadzieje że się to nie zdarzy :huh: ,bo wszystko wskazuje na to że jeśli skoczkowie czegoś nie zdobędą to może być na zero.



#108 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2018 - 00:00

Brak jakiegokolwiek medalu w skokach w kontekście oczekiwań a przede wszystkim możliwości byłby katastrofą.Mam nadzieje że się to nie zdarzy :huh: ,bo wszystko wskazuje na to że jeśli skoczkowie czegoś nie zdobędą to może być na zero.

A może lepiej by było gdyby się zdarzyło? Cały ten związek rozpieprzyć i kasę w zajęcia ruchowe i szkolenie dzieci i młodzieży wpakować.

Wiem że to mało popularne myślenie w dobie takich sukcesów jakie osiągają skoczkowie ale może lodowaty prysznic by się przydał.


  • Jeziorm 1 lubi to

#109 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 10:20

Andrzej Bachleda-Curuś: "Liczę, że po tej olimpiadzie coś się wydarzy, jakieś hasło od ministerstwa sportu, zmiany w związku narciarskim. Łazimy w błocie, w prywacie. Pora spojrzeć w lustro."
Reprezentant Polski Maciej Staręga w biegu na 15 km zajął 82 miejsce ze stratą do zwycięzcy 5,15 min. O 2,5 sek przegrał z Grekiem Angelisem. Po biegu powiedział, że jest w tym sezonie w katastrofalnej formie (!). 13 lat międzynarodowych występów. Trudno nazwać to karierą, bo sukcesów nie odniósł żadnych. A może odłożyć narty i chwycić za pióro? Myślę, że miałby dużo ciekawego do powiedzenia o tym, jak polski sport wygląda od podszewki. W końcu się naoglądał. Byłby z tego bestseller na miarę "Piłkarskiego pokera". Tylko tak sobie myślę, czy są zainteresowani, żeby ktoś się o tym dowiedział?

#110 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2018 - 11:21

Widzę ,że co drugi to kanapowy specjalista od wszystkiego...

Polski sport zimowy nie istnieje , nie mamy tras biegowych , zjazdowych ,brak torów łyżwiarskich /jeden kryty czynny od niedawna/ o saneczkowo-bobslejowych nie wspominając

nie ma obiektów to nie ma wyników czy to takie trudne do zrozumienia ? Za chwilę i po skoczkach zostanie wspomnienie bo ci co skaczą to już prawie emeryci a nowych zdolnych praktycznie nie ma

Mistrz Olimpijski w Snowboardzie miał prywatny tor do którego dowozili go śmigłowcem aby inni trików nie obejrzeli.... kiedy u nas tak będzie ? nigdy...

Sporty zimowe to u nas pustkowie na którym raz na wiele lat wyrośnie kwiatek


  • grisha, sajdol1 i Alexspin lubią to

#111 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 luty 2018 - 11:41

...w biegu na 15 km zajął 82...... że jest w tym sezonie w katastrofalnej formie (!). 13 lat międzynarodowych występów. ...

:offtopic:
Jest nadzieja na lepiej  :)
Mam kolegę Włocha, ma siedemdziesiątkę na karku i on w ubiegłym roku miał też słabą formę: W Marcialonga dał radę przebiec tylko odcinek dla amatorów i starców czyli 50km.
Ale w tym się poprawił i przebiegł pełne 70  :o

Marcialonga Legend Senator Marco Aurelio Nones

743ACFBB64B64F38BC36278817CC8649800.jpg



#112 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 luty 2018 - 11:47

Jest szansa na zajęcie lepszego miejsca niż 93, bo tyle reprezentacji startuje w igrzyskach... :( :angry:



#113 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 12:40

Widzę ,że co drugi to kanapowy specjalista od wszystkiego...
Polski sport zimowy nie istnieje , nie mamy tras biegowych , zjazdowych ,brak torów łyżwiarskich /jeden kryty czynny od niedawna/ o saneczkowo-bobslejowych nie wspominając
nie ma obiektów to nie ma wyników czy to takie trudne do zrozumienia ? Za chwilę i po skoczkach zostanie wspomnienie bo ci co skaczą to już prawie emeryci a nowych zdolnych praktycznie nie ma
Mistrz Olimpijski w Snowboardzie miał prywatny tor do którego dowozili go śmigłowcem aby inni trików nie obejrzeli.... kiedy u nas tak będzie ? nigdy...
Sporty zimowe to u nas pustkowie na którym raz na wiele lat wyrośnie kwiatek

Jeśli odniosłeś się do tego o czym pisałem, to zgoda jeśli chodzi o kanapę. Jestem niemal w Twoim wieku i nie chce mi się na stojaka oglądać transmisji. Oglądam, bo lubię i szczerze to podobne emocje odczuwałem gdy MU wbijał dwa gole Bayernowi w końcówce finału LM, jak podczas biegu Bródki w Soczi. Emocje i dobra rozrywka, czego chcieć więcej od sportu. Jeśli Shaun White buduje tor na odludziu za swoje pieniądze to ok. Jeśli Staręga i jego sztab są moimi i Twoimi pracownikami to już nie bardzo w kontekście jego "dokonań". Skrobię w tym wątku, w głównej mierze dlatego, że mam problem ze zrozumieniem zjawiska. Ludzie zatracili kompletnie poczucie świadomości, na co idą ich podatki i chęć do wpływania na to. Całkowity zwis. Może się mylę, ale to chyba nie halo, jeśli pracownik ma świadomość, że jego szefa kompletnie nie interesuje na co wydaje służbowe pieniądze. I ile.
  • godski i grisha lubią to

#114 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2018 - 13:16

Wiesz gdzie u nas idą pieniądze.... też nasze ;)


  • coma lubi to

#115 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 16 luty 2018 - 14:26

Jeśli odniosłeś się do tego o czym pisałem, to zgoda jeśli chodzi o kanapę. Jestem niemal w Twoim wieku i nie chce mi się na stojaka oglądać transmisji. Oglądam, bo lubię i szczerze to podobne emocje odczuwałem gdy MU wbijał dwa gole Bayernowi w końcówce finału LM, jak podczas biegu Bródki w Soczi. Emocje i dobra rozrywka, czego chcieć więcej od sportu. Jeśli Shaun White buduje tor na odludziu za swoje pieniądze to ok. Jeśli Staręga i jego sztab są moimi i Twoimi pracownikami to już nie bardzo w kontekście jego "dokonań". Skrobię w tym wątku, w głównej mierze dlatego, że mam problem ze zrozumieniem zjawiska. Ludzie zatracili kompletnie poczucie świadomości, na co idą ich podatki i chęć do wpływania na to. Całkowity zwis. Może się mylę, ale to chyba nie halo, jeśli pracownik ma świadomość, że jego szefa kompletnie nie interesuje na co wydaje służbowe pieniądze. I ile.

Maciek, ja tam nie wiem na co i ile. Ale sobie myślę, że PKOL ma jednak sponsorów (nie szewca z mojego osiedla czy panią Bożenkę z warzywniaka) http://www.olimpijsk...,sponsorzy.html

To może jednak nie muszą się aż tak bardzo przejmować. A Ty możesz przełączyć lub wyłączyć TV. Syn mojego kumpla wszedł do pierwszego składu Jagi i ostatnio oglądałem Piast - Jagiellonia. Żenada, ale alternatywna żenada. I nikt mnie nie zmuszał a ja się nie napinam, że kaszana :)



#116 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 14:36

Skoki na dużej ... to tylko kwalifikacje :)



#117 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 15:03

Robercie, to tylko kwalifikacje, więc nochal do góry :). Dominiku, poziom sportowy poziomem sportowym. Może faktycznie powinienem łyknąć trzy prozaki i z maślanym uśmiechem słuchać dziennikarza (?) wytłuszczającego teorię, że gdyby Polak nie odwiedził strzelnicy zająłby doskonałe 11 miejsce. Podyskutujemy o tym, jeśli pozwolisz, piekąc kiełbaski na ognisku w Mierzwicach ;).

#118 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 15:40

Maciek, ja tam nie wiem na co i ile. Ale sobie myślę, że PKOL ma jednak sponsorów (nie szewca z mojego osiedla czy panią Bożenkę z warzywniaka) http://www.olimpijsk...,sponsorzy.html

To może jednak nie muszą się aż tak bardzo przejmować. A Ty możesz przełączyć lub wyłączyć TV. Syn mojego kumpla wszedł do pierwszego składu Jagi i ostatnio oglądałem Piast - Jagiellonia. Żenada, ale alternatywna żenada. I nikt mnie nie zmuszał a ja się nie napinam, że kaszana :)

Jacy sponsorzy? Za sponsorowanie Orlenu płacisz kupując paliwo, Tauronu kupując prąd. Prywatni to co innego.



#119 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 16 luty 2018 - 15:52

Widzę ,że co drugi to kanapowy specjalista od wszystkiego...

Polski sport zimowy nie istnieje , nie mamy tras biegowych , zjazdowych ,brak torów łyżwiarskich /jeden kryty czynny od niedawna/ o saneczkowo-bobslejowych nie wspominając

nie ma obiektów to nie ma wyników czy to takie trudne do zrozumienia ? Za chwilę i po skoczkach zostanie wspomnienie bo ci co skaczą to już prawie emeryci a nowych zdolnych praktycznie nie ma

Mistrz Olimpijski w Snowboardzie miał prywatny tor do którego dowozili go śmigłowcem aby inni trików nie obejrzeli.... kiedy u nas tak będzie ? nigdy...

Sporty zimowe to u nas pustkowie na którym raz na wiele lat wyrośnie kwiatek

To co piszesz to prawda, ale przede wszystkim leży u nas szkolenie i kompetencje osób tym zarządzających(mówię tu tylko o pzn, bo o innych dyscyplinach nie wiem co się dzieje) Biegów, gdyby nie fascynaci to by już dawno nie było u nas. Niby jest Narodowy Program Wspierania Biegów Narciarskich, ale nawet najbardziej wtajemniczone osoby nie wiedzą jaki jest ten program. Tajner zapowiadał powstanie tras sztucznie naśnieżanych. Aj wszystko szumnie było zapowiadane, a kupa goni kupę tam. I jest jak jest i nikt nie liczy na żadne zmiany. 

 



#120 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 16 luty 2018 - 15:54

Jacy sponsorzy? Za sponsorowanie Orlenu płacisz kupując paliwo, Tauronu kupując prąd. Prywatni to co innego.

Wiem, wiem. A jak kupię kupon lotto to lotto... Jak kupujesz bramę Wiśniowskiego to Wiśniowski :) Wydaje mi się, że rozumiem tę zasadę ;)

 

Ale jak Skarb Państwa ma 27% udziału w Orlenie to znaczy, że płacąc za paliwo na stacji Orlen płaci za wyjazd na Olimpiadę z moich podatków? Czy 27% udziału Skarbu Państwa to znaczy, że to firma państwowa? Bo nie rozumiem przekazu...


Użytkownik Fossegrim edytował ten post 16 luty 2018 - 15:58

  • coma lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych