Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1352 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   rzuk

rzuk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 21:44

Polecam rowniez solvkrokeny ktore uzytkuje piąty rok


  • xbart lubi to

#402 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 styczeń 2014 - 11:29

Jeżeli zamierzasz chodzić na pstrągowe rzeczki to nie polecam lemigo dziurawią się aż miło (dwie pary załatwiłem) :)



#403 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:33

Snowbee, simms najdrosze i najlepsze. Vision, scierra można kupić w przystępnych cenach jakość troszkę nisza niż te poprzednie ale można dostać niezłe modele w granicach 600-700zl, i reszta czyli jaxonyrapale solvkoken czy caperlan  raczej dla ludzi którzy brodzą kilka razy do roku nie grzeszą wytrzymałością ale i cenowo nie powalają na kolana


Użytkownik albercik2 edytował ten post 23 styczeń 2014 - 19:35


#404 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 24 styczeń 2014 - 07:23

Jeżeli zamierzasz chodzić na pstrągowe rzeczki to nie polecam lemigo dziurawią się aż miło (dwie pary załatwiłem) :)

A polecasz jakieś inne na pstągowe rzeczki, które się nie dziurawią tak łatwo?



#405 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2014 - 10:10

A polecasz jakieś inne na pstągowe rzeczki, które się nie dziurawią tak łatwo?

Grube, czarne stomile ;)


  • mifek i Gofer2005 lubią to

#406 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 24 styczeń 2014 - 11:28

Grube, czarne stomile ;)

Też mi się tak zdaje; ;)



#407 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:21

Grube, czarne stomile ;)

po pachy i upał 40stopni i Cie nie ma ]:->

ja nie mam śpiochów (przymierzam się kiedyś), mam spodniobuty z neoprenu 5mm (wyjście na ląd w mokrych i przejście po kilkuset metrów bezcenne dla utraty wagi :P)

kumpel kupował średniej klasy(nie pamiętam firmy ale zapytam) oddychające śpiochy z USA i sobie chwali a brodzi dużo - kupował na www.cabelas.com, tak że jak się dużo łazi lepiej mieć śpiochy bo są lżejsze i moim zdaniem wygodniejsze



#408 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:44

po pachy i upał 40stopni i Cie nie ma ]:->

Nawet upału być nie musi, żeby jajka na twardo ugotować ;)

Ale pytanie było o wytrzymałe, a nie oddychające ;)



#409 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 24 styczeń 2014 - 13:42

wiem :P OT dla luzu 

za wiele to i tak nie wniosło :P ale fakt wystarczy dalsza przebieżka w takim sprzęcie po szyje i jajka trza schłodzić :D

edit:

kolega zapodał coś do wglądu http://www.taimen.co...o-brodzenia/316


Użytkownik ROOS edytował ten post 25 styczeń 2014 - 12:20


#410 OFFLINE   skibek20

skibek20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaGóra
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Skibiński

Napisano 25 styczeń 2014 - 11:33

Ja posiadam wodery Taimen: http://www.taimen.co...9930226/102654 

Ogólnie jak używałem je tylko na rzekach pstrągowych to spoko, nic się nie działo, ale jak zacząłem je ciągać po Odrze, lekko przeciekają w dwóch miejscach, ale od czego jest klej i łatki. ;) Buty miałem jaxona - tragedia. Po 2 miesiącach użytkowania odpadła podeszwa filcowa...... Mam teraz Rapale, ale już po roku widzę, że jedna podeszwa filcowa ledwo, ledwo. Podsumowując w podobnej cenie chyba możesz dostać lepsze wodery.

 

Pozdrawiam 



#411 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 20 luty 2014 - 21:53

Cześć !

 

Po prawie roku przywołuję wątek woderów. Rok to wiele!

 

Istotne nowości ? Doświadczenia w stosowaniu opisanych powyżej modeli ? Buble ? :angry:

 

Jak wspomniałem na blogu Kuby (dziękuję za uwagi) jestem w bolesnym okresie przedwyborczym i muszę zdecydować o zakupie butów i woderów.

 

Szczególnie interesują mnie modele woderów z suwakiem .Czy są szczelne ? Naprawdę  wygodniejsze ?

Uwagi dotyczące butów także mnie interesują.

A więc jak mawiał Edward wiadomoktóry-pomożecie ??? :)

 

Paweł



#412 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 20 luty 2014 - 22:12

Ciężko coś doradzić nie znając budżetu przewidzianego na "zabawki" ;)

Co do gaci z zamkiem, to słyszałem (osobiście nigdy nie miałem), że są okej, ale z zamka trzeba korzystać, rozpinać, zapinać, bo w przeciwnym razie zaczyna lać, chodzi konkretnie o visiona. Niby to oczywiste, że jak kupujemy z zamkiem to po to żeby go używać, ale nie każdy to robi. Ja przy wyborze śpiochów kieruję się - gwarancją, jakością, ceną - każde z tych 3 taka  sama waga. 

Buty też łatwym wyborem nie są, szczególnie decyzja o podeszwie, guma, filc, a jak któraś z tych to kolce, czy bez kolców, kwestia łowisk. 



#413 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 20 luty 2014 - 23:27

dobra renome maja spiochy z decathlonu - wielu znajomyxh ma i sa zadowoleni 3c i 5c :)

#414 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 21 luty 2014 - 07:57

Rozważam zakup zestawu raczej ze średniej,wyższej półki.

 

Dotychczas podeszwy moich butów były filcowe,niektóre z kolcami.Czy inne tworzywo jest lepsze ? Buty powinny być lekkie i minimalnie nasiąkać.

 

No i suwak-ktoś to ostatnio testował? Łowiska to rzeki podobne do Sanu,Bałtyk ze skał,ale i pomorskie moczary.

 

Proszę o opisanie osobistych doświadczeń,z uwzględnieniem tzw "oddychalności" :D



#415 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 21 luty 2014 - 09:50

Paweł - jeśli chodzi o mnie nic się nie zmieniło. Dalej latam w tym samym, a jak ściągam z tyłka po dniu kiszenia zapaszek jak zefirek z kostki WC. Słowem Simms w taniej odsłonie 100% sprawności, jest był jeszcze w tym roku nie sprawdzałem... Lakiery szykowne te same, pełna ergonomia i bezpieczeństwo, górna półka, warte wydanej kasy. Śpiochy od 2008 użytkuję (chyba), jedyny minus to fason, znudził mi się za ten czas... ;)



#416 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 luty 2014 - 11:17

Uzytkuje Simmsy G3 intensywnie od trzech sezonow. Co roku oddaje do serwisu na klejenie. Wyglda na to, ze to moj ostatni rok z tymi woderami, choc moge sie mylic. Jak rozmawialem z gosciem z serwisu przy odbiorze na temat wytrzymalosci, to nie ma cudow, Simmsy ciekna tak samo jak spiochy innych producentow, tylko ze kosztuja wiecej.



#417 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 21 luty 2014 - 12:54

Osobiście wolę kupić 2 pary gaci ze średniej półki (800-900 zł/szt) niż 1 parę z wysokiej (1600-2000 zł). W moim przypadku sprawdzone 2 pary śpiochów ze średniej półki (z gwarancją producenta na 2 lata) wytrzymają  więcej niż jedna para śpiochów z półki wysokiej. Rozchodzi się tutaj o miejsce połowu, czasem łowiąc u mnie na północy więcej chodzę po brzegu niż w wodzie stoję (dojście do rzeki, zwałki, krzaki) - wchodząc i wychodząc na stromy brzeg szwy się naciągają, materiał się przeciera itd. Co innego jak ktoś łowi na Sanie, gdzie autem podjeżdża pod samą rzekę, często stoi po kolana w wodzie, prawie ze stacjonarne. W takim wypadku warto rozejrzeć się za czymś z górnej półki, dobrze oddychającym.

 

Co do butów: Na pomorze zdecydowanie guma (na błocie/glinie można jeszcze jako tako ustać, na filcu gorzej), no i do tego warto kolce dodać, choć nie jest to konieczne. Na południu zdecydowałbym się na gumę + kolce lub filc + kolce, ale tu nie chcę się wypowiadać, bo za mało tam łowiłem żeby teorie tworzyć ;)

 

Ja mam ikony, bez zamka, co prawda krótko bo od września poprzedniego roku - jakieś 20 wyjazdów za sobą mają dopiero, ale są okej. Wygodne, dość pancerne, a no i szybko się brudzą :(, po jednym wypadzie w nówkach na Łupawskie bagda już takie ładne nie są :D

Co do butów, simmsy bądź co bądź są pancerne, ale przez to ciężkie. Może coś z Patagonii lub visiona, ta druga ma ciekawy model Hopper. 



#418 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 21 luty 2014 - 13:20

jaxony AB-TUA dają radę a cena też ok

#419 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 21 luty 2014 - 14:17

Ja zakupiłem Caperlany C4 na ten sezon. Wcześniej obadałem rynek, opinie znajomych i wszystko było na tak, cena śmieszna jak za to co dostajemy do rąk. Wcześniej uzytkowałem hodgmany ktore było czochrane z 6 lat ;)
Dodam, że C4 dostajemy z pasem lędźwiowym i pokrowcem do transportu portek i butów ;)
Załączony plik  20140113_120534~2.jpg   36,8 KB   23 Ilość pobrań
Załączony plik  20140113_121101.jpg   25,48 KB   19 Ilość pobrań
Załączony plik  20140113_121026.jpg   46,53 KB   16 Ilość pobrań
  • Wojtek B. lubi to

#420 OFFLINE   Lukasz-7

Lukasz-7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2014 - 14:54

Ja zakupiłem Caperlany C4 na ten sezon. Wcześniej obadałem rynek, opinie znajomych i wszystko było na tak, cena śmieszna jak za to co dostajemy do rąk. Wcześniej uzytkowałem hodgmany ktore było czochrane z 6 lat ;)
Dodam, że C4 dostajemy z pasem lędźwiowym i pokrowcem do transportu portek i butów ;)
attachicon.gif20140113_120534~2.jpg
attachicon.gif20140113_121101.jpg
attachicon.gif20140113_121026.jpg

Ja też je nabyłem nie dawno, po pierwszych testach świetne wrażenia :) zobaczymy jak się sprawdzą w boju. 

 

P.S. Dzięki Wojtek :)


Użytkownik Lukasz-7 edytował ten post 21 luty 2014 - 14:57

  • Wojtek B. lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych