Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1352 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Gucak

Gucak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaChełm Śląski/Gliwice
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 luty 2014 - 14:56

No właśnie jest trochę mętlik, podobne tematy w różnych działach. Pisałem w dziale spinning, ale nabrano wody w usta, więc napisze tutaj, ponieważ zależy mi na czasie. Kupiłem śpiochy Caperlan 3C, ich główne zastosowanie ma być do pływania w Belly Boat w lodowatej wodzie (zbiornik zamknięty, powiedzmy w kwietniu już chciałbym śmigać). W związku z tym, że trochę się namacham najbardziej zależało mi na oddychaniu (żeby się nie spocić bo wiadomo, cały czas mam nogi zanurzone w wodzie). Na początku chciałem się dowiedzieć, co ubrać pod śpiochy do takiej wody oprócz termoaktywnej bielizny, jak to wygląda w praktyce. Pojawił się tu jednak post, że śpiochy nie "oddychają" jak są zanurzone w wodzie/mokre. Czyli sprawa odprowadzania potu zdaje egzamin tylko jak wychodzimy z wody i się przemieszczamy? W takim wypadku chyba lepsze będą neopreny, które jeden z użytkowników pływadła na forum mi polecał? Pływa ktoś w takim czymś w śpiochach? Jak to wygląda w praktyce, czy mam sie nie martwić, czy lecieć do decathlonu wymieniać na neopren 4mm? Przynajmniej będzie ciepło, tym bardziej, że jestem szczupły i jakoś nadmiernie się nie pocę, pływać też nie zamierzam cały dzień w lodowatej wodzie tylko 4-5h max. Na minus neoprenu oczywiście te gumiaki, o ile wydaje mi się, że moje płetwy się zmieszczą to i tak dalej to są te zasrane gumiaki, komfort wyraźnie spadnie. Prosiłbym o potwierdzenie/obalenie moich tez bo nie wiem co robić, a cena jest praktycznie ta sama.



#442 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów

Napisano 24 luty 2014 - 15:32

No właśnie jest trochę mętlik, podobne tematy w różnych działach. Pisałem w dziale spinning, ale nabrano wody w usta, więc napisze tutaj, ponieważ zależy mi na czasie. Kupiłem śpiochy Caperlan 3C, ich główne zastosowanie ma być do pływania w Belly Boat w lodowatej wodzie (zbiornik zamknięty, powiedzmy w kwietniu już chciałbym śmigać). W związku z tym, że trochę się namacham najbardziej zależało mi na oddychaniu (żeby się nie spocić bo wiadomo, cały czas mam nogi zanurzone w wodzie). Na początku chciałem się dowiedzieć, co ubrać pod śpiochy do takiej wody oprócz termoaktywnej bielizny, jak to wygląda w praktyce. Pojawił się tu jednak post, że śpiochy nie "oddychają" jak są zanurzone w wodzie/mokre. Czyli sprawa odprowadzania potu zdaje egzamin tylko jak wychodzimy z wody i się przemieszczamy? W takim wypadku chyba lepsze będą neopreny, które jeden z użytkowników pływadła na forum mi polecał? Pływa ktoś w takim czymś w śpiochach? Jak to wygląda w praktyce, czy mam sie nie martwić, czy lecieć do decathlonu wymieniać na neopren 4mm? Przynajmniej będzie ciepło, tym bardziej, że jestem szczupły i jakoś nadmiernie się nie pocę, pływać też nie zamierzam cały dzień w lodowatej wodzie tylko 4-5h max. Na minus neoprenu oczywiście te gumiaki, o ile wydaje mi się, że moje płetwy się zmieszczą to i tak dalej to są te zasrane gumiaki, komfort wyraźnie spadnie. Prosiłbym o potwierdzenie/obalenie moich tez bo nie wiem co robić, a cena jest praktycznie ta sama.

 

Gdy łowię w zimnej wodzie pod oddychające spodniobuty zakładam następujące warstwy:

  • cienkie kalesony
  • polarowe body
  • polarowe kalesony

Na stopy

  • skarpeta z wełny merynosa
  • bardzo gruba skarpeta z wełny (gryząca)

Jeśli chodzi o komfort termiczny stóp, to dużą rolę odgrywa jakość materiału użytego do wykonania skarpety neoprenowej spodniobutów (przekonałem się o tym po wymianie skarpet).

Ostatni raz w minionym sezonie pływałem 30 grudnia. Pływałem przez cały dzień, miałem pełen komfort termiczny.



#443 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 24 luty 2014 - 17:10


Użytkownik darko edytował ten post 27 luty 2014 - 14:32


#444 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 24 luty 2014 - 17:47

Ja mam tak, ze wole sie grubiej ubrac pod oddychajace wodery, niz popylac w neoprenach. Jesli masz na tyle kaski, zeby miec wodery zimowo/wiosenne i drugie na reszte roku, to kupuj neopreny i zostaw to co masz, jesli z kasa gorzej, to zostaw to co masz i dokup cos pod spod.
Fakt, oddychajace materialy nie oddychaja pod woda, ani jak warstwa wierzchnia jest mokra. W BB nie przedzierasz sie az tak mocno przez blota, trawy, czyli dobry impregnat DWR wytrzyma dluzej, a tym samym gacie beda wolniej namakac i szybciej schnac.
Jesli bedziesz mial sie w wodzie spocic, to zazwyczaj spocisz sie ponad woda, bo zimna woda raczej nie pozwoli zaparowac sie konczynom zanurzonym ;)
Nawet jak sie troszke przypocisz, to woda sciskajaca nogawki, bedzie wyrzucac pare troszke w strone dupska i wyzej. To co nie ucieknie gora woderow, zostanie odparowane poprzez sucha czesc woderow ja brzuchu i plecach.

Co pod spod? Z pewnoscia trzeba podejsc do sprawy technicznie i zwracac uwage na zasady odziezy termoaktywnej.
Pierwsza warstwa MUSI!!! byc przylegajaca do ciala! To ona odpowiada za pierwszy krok w oddychalnosci, ma odciagnac pot ze skory i wydalic dalej, do kolejnej warstwy, a te dobierasz sobie juz pod siebie.
Jakies cienkie obciagacze na duspko i klate, jakis cienki polar, potem gruby polar i tak dalej, do momentu az przestaniesz marznac i zmiescisz sie w woderach.
Wiadomo ze cudow nie ma, jak wylejesz 2 litry potu, a Twoje wodery technicznie, w warunkach laboratoryjnych odparuja pol litra...
Wazne jest zeby nie uzywac nic bawelnianego!!! Bawelna ciagnie wode, zatrzymuje w sobie i robia sie jaja. Same sztuczne rzeczy zazwyczaj, no, moze jak kolega wyzej pisal, coz z welny merynosa, najlepiej w mieszance z czyms sztucznym.
Polazic po lidlach, aldikach i innyfh takich, czasami maja jakies tam zestawy dla biegaczy czy rowerzystow, zastosowac je jako pierwsza warstwe i ten problem z dyni.

Oddychacze jednak lepsze w zimniejsze pory roku, lepiej oddychaja niz w lecie.

#445 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 luty 2014 - 22:19

Panowie ktos sie orientuje czy ktos robi na zamowienie oddychajace spiochy albo robi duze rozmiary?

jestem nieszczegolnie wysoki (187), ale mam dlugie nogi (wojskowe spodnie xxll sa na mnie na styk) i mam problemy ze zginaniem nog w kolanach (jestem grubas, ale akurat w pasie nigdy nie mialem problemow).

Mam obecnie patagonie jakies stare xxl i sa ok (nawet za duze) niemniej jednak bylem w sklepie patagonii pare dni temu i przymierzalem XL KING i byly troche za male (sprzedawca powiedzial, ze robia 1 wiekszy rozmiar, ale nawet nie wie czy moze je sciagnac pozatym patagonie na promocji byly za 270 euro (z bodaj 300+) to sciagane na zamowienie pewnie lekko 400 przekrocza). Przymierzalem miejscowe "climb8" xxl facet zarzekal sie, ze bog wie jakie wielkie nie sa - za male.. ;)

greysow i innych takich xl nie moglem wciagnac wogole. neopreny mialem na miare szyte 2x i sa dalej za krotkie, ale juz mi sie nie chcialo odsylac.

na www patagonii w zakladce "ie" nie ma duzych rozmiarow za to w "usa" sa i xxl king i najtansze za +-300 $ ktos moze mial podobne problemy i cos znalazl?



#446 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 luty 2014 - 05:15

http://andrzej.blauciak.w.interia.pl/ z tego co się orientuję to tu powinni Ci pomóc. Gość szyje na miarę w gore-texie i w neoprenie. Pozdrawiam

#447 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 luty 2014 - 05:52

Wlasnie on szyl mi neopreny. Za pierwszym razem nawet na dupe nie wciaglem takie waskue byly. Za drugim razem nogawki dalej za krotkie. A wymiary specjalnie podawalem zawyzone bo mialem przeczucie ze male beda. Juz bym nie zaryzykowal...

#448 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 luty 2014 - 13:47

Jak już pisałem, miałem Caperlany C3 - polecam.

Mam obecnie C5. Trochę pancerne i przez to mniej wygodne, ale do czochrania po krzakach idealne. Niestety wadą Caperlanów są maławe skarpety. Wiele osób noszących rozmiar XL musiało zwrócić śpiochy ze względu na obcisłe skarpety. Ja przymierzyłem kilka sztuk zanim w końcu jedne na mnie pasowały (powtarzalność wykonania kuleje).

Mam też Orvisy za około 700 pln (nie pamiętam modelu) i też jestem z nich bardzo zadowolony. Przeszły bardzo ostre testy podczas ostatniego urlopu i podołały.

 

@Pele76 przewianie, przemoczenie itp. przypadki nijak się mają do zwyrodnień kręgosłupa, a to właśnie one powodują bóle o jakich piszesz. Tak więc śpiochy nie zniszczą nam kręgosłupa. Przechłodzenie to jedynie czynnik pośredni sprzyjający pojawieniu się stanów zapalnych (ból). 



#449 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 27 luty 2014 - 14:32

.


Użytkownik darko edytował ten post 03 marzec 2014 - 11:12


#450 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 27 luty 2014 - 15:32

Witam.

 

A o woderach od Guidelin'a, tylko modele z zamkiem, może ktoś coś dobrego napisać z własnych doświadczeń. Materiały marketingowe znam. Ceny też, średni poziom. Po 4 latach używania woderów z zamkiem innej firmy mam ostatnio dość poświęcania czasu na ich reanimację. Niemniej sam zamek, element który na początku wzbudzał najwięcej wątpliwości nigdy nie zawiódł. Wydaje się że praktycznie u wszystkich jest ten sam zamek a jego producent ma dość dobrze dopracowaną technologię.

Więc tylko z zamkiem. Przy simmsach wchodzimy w poziom 900E, więc na razie szukam alternatywy.

Na placu zostały właśnie Guideline i Patagonia. O pierwszych bardzo niewiele informacji i złych i dobrych. Może użytkownicy nie klepią bez sensu po klawiaturach tylko ryby łowią :-) a może jest ich bardzo niewielu.

Tomaszek



#451 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 luty 2014 - 12:40

Widzialem dzisiaj visiont jakies xxl regular juz byly ok. Wieksze od wiekszosci xxl jakue widzialem. A jest jeszcze wersja xxl long 3cm dluzsza. Juz nie szukam.

#452 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 09:06

Podobnie jak koledzy jestem w okresie przedwyborczym kupna śpiochów. Będą to moje pierwsze śpioszki, więc cenowo nie chcę szaleć. Poszukuję opinii o Taimenach River Classic ? Nie są drogie, a myślę, ze na początek będą wystarczające, co o tym sądzicie ?

#453 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 02 marzec 2014 - 09:42

Witam serdecznie . Panowie na ebay.com trafiaja sie bardzo czesto nowe simms g 3 po 300-350 $ kup teraz !! Plus wysylka i clo i mamy pozadne spiochy ponizej tysiaka !! A Simms g4 od 500 $ dolcow mozna wyrwac !! Zakladac konto na ebay . Zalozyc konto paypal i tylko cieszyc sie oszczedzaniem i robieniem zakupow !! Pozdrawiam
  • Maticsh i kubaS 1 lubią to

#454 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 02 marzec 2014 - 12:03

Podobnie jak koledzy jestem w okresie przedwyborczym kupna śpiochów. Będą to moje pierwsze śpioszki, więc cenowo nie chcę szaleć. Poszukuję opinii o Taimenach River Classic ? Nie są drogie, a myślę, ze na początek będą wystarczające, co o tym sądzicie ?

Ja z tanich polecam Caperlan C3 z Decathlon-u, mam i uważam że w tej cenie (ja dałem okolo 350PLN) i przede wszystkim z bezproblemową gwarancją na dwa lata nie ma nic lepszego.


  • salmon1977 lubi to

#455 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 02 marzec 2014 - 20:05

W związku z tym, że trochę się namacham najbardziej zależało mi na oddychaniu (żeby się nie spocić bo wiadomo, cały czas mam nogi zanurzone w wodzie).

Na pewno sie nie spocisz i na 100% pod woda nie oddychaja, :lol:



#456 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2014 - 21:30

Witam serdecznie . Panowie na ebay.com trafiaja sie bardzo czesto nowe simms g 3 po 300-350 $ kup teraz !! Plus wysylka i clo i mamy pozadne spiochy ponizej tysiaka !! A Simms g4 od 500 $ dolcow mozna wyrwac !! Zakladac konto na ebay . Zalozyc konto paypal i tylko cieszyc sie oszczedzaniem i robieniem zakupow !! Pozdrawiam


A jak wygląda sprawa z gwarancją ?

#457 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 03 marzec 2014 - 11:04

A jak wygląda sprawa z gwarancją ?

Niestety trzeba odsyłać do USA, koszty przesyłek po twojej stronie, no i trwa to trochę a łowić się chce  ;)  . Dlatego moim zdaniem z tanich to Caperlan z Decathlon a z droższych Vision, w obu przypadkach szybka, tania(darmowa jak masz blisko i nie wysyłasz) i bezproblemowa dwuletnia gwarancja. Wybór należy do Ciebie :)


Użytkownik maq73 edytował ten post 03 marzec 2014 - 11:05


#458 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 13:38

Witam,

 

Simms olewa wszystkich, ktorzy sprzeciwiaja sie barbarzynskiej polityce cenowej ich europejskich dystrybutorow i kupuja w US, co wiecej taki np. Anglers Habitat z nich zrezygnowal bo czepiali sie, ze za duzo wysylaja poza kraj. Dotyczy to takze bardzo wadliwych seri jak Headwaters gdzie wszystkim ciekly po chwili. Ja zycze im powodzenia i swietnych marketingowcow bo tacy beda potrzebni by sprzedac spiochy za 5 tysiakow.

 

Tak wiec jak chce sie uzyc gwarancji to jest to malo oplacalne bo koszty bardzo wysokie. 

 

I po raz 100 polecam Scierra CC6, pancerne, mocne, z suwakiem i robia od lat. Koszt troche ponad tysia.

 

Bujo



#459 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2014 - 14:36

Witam,

 

Simms olewa wszystkich, ktorzy sprzeciwiaja sie barbarzynskiej polityce cenowej ich europejskich dystrybutorow i kupuja w US, co wiecej taki np. Anglers Habitat z nich zrezygnowal bo czepiali sie, ze za duzo wysylaja poza kraj. Dotyczy to takze bardzo wadliwych seri jak Headwaters gdzie wszystkim ciekly po chwili. Ja zycze im powodzenia i swietnych marketingowcow bo tacy beda potrzebni by sprzedac spiochy za 5 tysiakow.

 

Tak wiec jak chce sie uzyc gwarancji to jest to malo oplacalne bo koszty bardzo wysokie. 

 

I po raz 100 polecam Scierra CC6, pancerne, mocne, z suwakiem i robia od lat. Koszt troche ponad tysia.

 

Bujo

Dzięki za odpowiedź i opinię @Bujo. Jak dla mnie gwarancja przy kupnie śpiochów to jedna z istotniejszych spraw, bo pancernych woderów jeszcze nie stworzono ;)



#460 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 05 marzec 2014 - 00:01

Witam,

 

ja też się szykuję do zakupu - również swoich pierwszych śpioszków. O ile o Caperlanach słyszałem wiele dobrego od kumpli którzy w zeszłym roku zaczęli taką zabawę, niestety nie mam żadnego kumpla który używa Vision a akurat o nich myślę...miał ktoś styczność z takim zestawem:

 

Wodery Vision Keeper + buty Vision na filcu ??

 

Znalazłem taki zestaw za 700, cena wydaje się być korzystna, co sądzicie? Jest sporo dobrych opinii w innym wątku, ale podpytam i Was - muszkarzy :D :D


Użytkownik malcz edytował ten post 05 marzec 2014 - 00:16






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych