Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1362 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:19

Koledzy mam prośbę. Ktoś użytkuje wodery, a jak kto woli śpiochy(koszmarna nazwa) Simms G4Z, G4 lub G 3 ? Jeśli tak proszę o opinie. Opinie zasłyszane, ale najlepiej z pierwszej ręki też mogą być. Tylko błagam... nie piszcie, że koszmarnie drogie, bo wiem. Szczególnie interesuje mnie czy w modelu G 4 Z ryzyko przesiąkania przez zamek nie jest zbyt duże (na fotkach dokładnie widać ten element). Zalety takiego zamka są oczywiste, pod warunkiem, że nie pocieknie. Poprzednie portki Tajmeny .....koszmar - ledwie przetrwały 2 lata i raptem może 50-60 wejść do wody. Nie bardzo mnie stać na kupowanie rzeczy tanich więc ......

Ale fajne,Tyle kieszeni z przodu pozwala chyba pominąć kamizelę?Mały plecaczek i już.



#582 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:35

Ostatnie 3 pary woderów miałem z zamkiem. W zależności od modelu jedne zaczynały cieknąć szybciej, drugie wolniej ale nigdy nie miałem problemów z zamkiem. Wśród kolegów też nie słyszałem żeby kiedykolwiek zamek puścił. Wydaję się dziwne ale chyba to najsolidniej wykonana cześć wszystkich spodniobutów. Zresztą chyba wszyscy biorą od jednego producenta.

Raz czy dwa zdarzyło mi się po załatwieniu potrzeby wejść z powrotem do wody nie zapinając się...... ;) Wtedy się wkur...... że go mam.

G4 zip są pancerne, często zjazd na tyłku po kamieniach do wody niegroźny. Ma to swoje konsekwencje w wadze, chyba nie ma na rynku cięższych. Trzeba się do tego przyzwyczaić i nie narzekać mając sucho.

tomaszek11


  • trout master lubi to

#583 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 14 wrzesień 2015 - 21:00

U mnie podstawa dobrego ubioru - nigdy nie na cebulę.

 

Na górę: koszulka termo, polar 200 - 300 i kurtka soft shell lub kurta z membrana gore tex.

Na dół: kalesony termo i wodery.

 

Zawsze jak założę do woderów spodnie dresowe bawełniane, to można z nich wykręcać :P

 

Co się więc dzieje z Twoim potem, że ... tak zapytam poza tematem?

Wchłania się?  :huh:



#584 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 14 wrzesień 2015 - 21:29

Ale fajne,Tyle kieszeni z przodu pozwala chyba pominąć kamizelę?Mały plecaczek i już.

Po jednym konkretnym pudełku da się tam upchnąć, z tym, że to typowe mokre kieszenie, więc np o dokumentach nie ma mowy. Mają też jedną, sporą suchą kieszeń wewnętrzną na papiery. Tak jak pisze @tomaszek11 rzeczywiście robią wrażenie pancernych i od moich poprzednich Tajmenów (niech imię ich będzie zapomniane) są cięższe, choć po nałożeniu nie czuję tego.

W dotyku można je porównać z plandeką naczepy ciągników siodłowych. Na pewno nie przeciekną ..... długo!!!!!   :)

Coś w tym jest, oby rzeczywiście długo dawały komfort "suchego" użytkowania. Z ciekawości zważyłem: Simms G4 Z 1,739 kg, stare Tajmeny, które uznawałem z bardzo lekkie 1,290 kg, a więc różnica niecałe 0,5 kg, co przy mojej wadze "netto" ok.108 kg robi różnicę subtelną. Jakość kompletnie nieporównywalna.

#585 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:53

Dobra - temat sfinalizowany ostatecznie, paragon jutro do mnie dotrze, budżet domowy zmasakrowany, wodery Simms G 4 Z zostają ze mną. Się zobaczy czy było warto.

#586 OFFLINE   Olczykim

Olczykim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:12

Co się więc dzieje z Twoim potem, że ... tak zapytam poza tematem?

Wchłania się?  :huh:

Wiadomo nogi mokre, ale z termo o tyle jest lepiej że te ciepło się trzyma 



#587 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:35

... te ciepło się trzyma 

 

Znaczy się "ciepło" zostaje w miejscu w którym powinno (ciało) i nie powoduje parowania wody z organizmu (pot) który skraplając się na zimnych ściankach spodni nawilża wszystko co się z nimi styka???? Aż tak naprawdę to działa i dobrze funkcjonuje?  :o  :huh:



#588 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 wrzesień 2015 - 22:46

Działa, działa. Moje G3 po paru kilosach w kamieniach elegancko oddają wszystko na zewnątrz, pod warunkiem, że masz dobre gacie pod nimi. Przez chwilę jest wilgotna tkanina od wewnątrz, ale po chwili odpoczynku wszystko gra. Bawełna łapie pot koszmarnie i nie chce go oddać dalej. Podobnie jest na górze. Załóż zwykły t-shirt i jesteś ugotowany. 

Kiedyś ubrałem się w oddychającą koszulkę, t-shirt, cienki polarek i kurtkę z gore-tex'u. T-shirt był mokry, jakbym go zamoczył w wodzie, reszta sucha i komfortowa. Przy tym samym ubiorze bez t-shirt'a wilgotna jest wewnętrzna strona kurtki, membrana gore-tex'u zbyt wolno oddaje parę przy intensywnym wysiłku, ale nie powoduje to wychłodzenia i dyskomfortu. Po kilkunastu minutach odpoczynku wszystko jest znów suche.



#589 OFFLINE   Olczykim

Olczykim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jakub

Napisano 16 wrzesień 2015 - 06:32

Ogólnie bielizna termo ma za zadanie pot wyprowadzać na zewnątrz. Jak się spocisz, owszem będzie mokro, ale ten pot szybciej zniknie na innej warstwie niż w przypadku bawełny która go nie odda. Tak samo jak w przypadku butów z wszelkimi membranami, do każdego z nich powinna być odpowiednia skarpeta np: w przypadku butów z gore texu polecają skarpety bambusowe.



#590 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 wrzesień 2015 - 11:26

Dobra, żeby nie powielać wątków.

Moje wodery szlag trafił, muszę kupić coś nowego.

Ponieważ w woderach brakowało czasami tych kilku centymetrów więcej, zastanawiam się nad czymś takim:

 

http://allegro.pl/sp...4809204127.html

 

Myślicie, że dadzą radę? Czy może lepiej kupić zwykłe, staromodne wodery?

 

Andrzej


  • Franc lubi to

#591 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 21 wrzesień 2015 - 21:23

Dadzą radę... zwłaszcza jak lubisz jajka na twardo... :) 

 

Gumę, te polisrolski i inne wynalazki słońce nagrzewa, że hej, staroświeckie wodery można opuścić w zasadzie do samej granicy buta. Jakiś komfort jest. Poza tym moje woderki w zasadzie nie wychodzą z samochodu, zdejmuje, wrzucam tam gdzie koło zapasowe, nieważne czy suche czy mokre i leżą. Fakt jedna para wytrzymuje góra jeden sezon, ale przy cenie około 100 zł mam to w d...

 

Oddychaczy z Gore i innych słońce tak nie nagrzewa, ale zakładanie spodniobutów na 2-3 h i potem suszenie zwłaszcza butów (moje Visiony Mako schną lekko dwa dni) mija się z celem. U mnie to by chyba nie wyschły nigdy. :) Chyba, że na ryby jeździsz na dzień lub więcej i raz, dwa w miesiącu. 

 

W chłodniejsze dni jak ubierzesz się w tę gumę to pewnie po 2-3 godzinach wilgoć ładnie się na nich skropli, zmoczy ci ciuchy i będzie chłodziło bardzo skutecznie. :)



#592 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 październik 2015 - 14:21

Czy ktoś używa lub używał i może napisać swoją opinie o Respi Boots 3C CAPERLAN z decathlonu?



#593 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 13 październik 2015 - 16:27

Opis ale tego starszego modelu http://fishing-test....n-classic-respi



#594 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 16:47

Cześć wiem wiem już tyle pytań apropo spodniobutów ale ja mam tylko jedno małe, ponieważ nie moge znależć nigdzie informacji pewnie ze względu na to, że jest to model na 2016 rok.Możecie powiedzieć coś o vision hopper spodniobuty?

Chodzi mi o kwestie oddychalności wygody wytrzymałości itp.

W sklepie mówią o nich fajnie ale doświadczenie to doświadczenie.

pozdrawiam i dziekięki za pomoc 



#595 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2133 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 09 kwiecień 2016 - 15:27

Wyglądają jak klony Ikonów ale wykonane z cieńszego materiału. Jeśli zależy Ci na wadze gaci (dużo podróżujesz za rybami) lub większość czasu na rybach spędzasz na chodzeniu to warto się nad nimi zastanowić. Ja jednak brałbym pancerne Ikony, są sprawdzone, a Hopper to nowy model, więc kupujesz kota w worku ;). Pogadaj o zniżce na Ikony, może uda Ci się wynegocjować fajną cenę, trochę bardziej zbliżoną do tych Hopperów. 



#596 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 kwiecień 2016 - 18:51

Już niedługo w ofercie sklepów pojawią się nowe wodery oddychające firmy Jaxon.

Mam poprzedni model i serdecznie polecam.Cena ok. 500 pln jest zachęcająca, spodnie spełniają podstawowe wymagania, serwis jest świetny, zatem warto poloookać.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#597 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 kwiecień 2016 - 12:59

Już niedługo w ofercie sklepów pojawią się nowe wodery oddychające firmy Jaxon.

Mam poprzedni model i serdecznie polecam.Cena ok. 500 pln jest zachęcająca, spodnie spełniają podstawowe wymagania, serwis jest świetny, zatem warto poloookać.

Dwa lata temu oglądałem te Jaxony i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie :) .

Mam jednak obawy , że te nowe mogą już być zupełnie inne. Jest taka tendencja , że jak firma wchodzi na rynek z nowym produktem , to jest to wyrób pierwsza klasa :) . Jak już produkt osiągnie pozytywne opinie użytkowników , to kolejny nowy zamiast być jeszcze lepszy, jest niestety gorszy :) .

Takie są niestety prawa dzisiejszego rynku.


  • hlehle i Mariano Mariano lubią to

#598 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 10:56

Już niedługo w ofercie sklepów pojawią się nowe wodery oddychające firmy Jaxon.

Mam poprzedni model i serdecznie polecam.Cena ok. 500 pln jest zachęcająca, spodnie spełniają podstawowe wymagania, serwis jest świetny, zatem warto poloookać.

 

Nie można polecać na podstawie poprzedniego modelu. Ba, przy obecnym procesie wytwórczym (czyt. produkcja w Chinach a w EU tylko przykleja się metki różnych firm), seria serii jest nierówna.


  • Pisarz.......ewski Piotr i ezehiel lubią to

#599 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 kwiecień 2016 - 11:15

Kolego!

Wystarczy przeczytać wpis, by zrozumieć, że polecam model poprzedni.

To jego cenę mogę podać, bo zapłaciłem, to o tych spodniach mogę napisać iż spełniają podstawowe wymagania, bo noszę je na tyłku od jakiegoś czasu.

To tyle.



#600 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 11:18

Kolego!

Wystarczy przeczytać wpis, by zrozumieć, że polecam model poprzedni.

To jego cenę mogę podać, bo zapłaciłem, to o tych spodniach mogę napisać iż spełniają podstawowe wymagania, bo noszę je na tyłku od jakiegoś czasu.

To tyle.

 

Ok







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych