Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty muchowe Traper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
828 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 21 grudzień 2021 - 18:51

@nati, na jakiej podstawie twierdzisz że ten kołowrotek nie widział CNC? Akurat jestem wykształcony i pracuję w odlewnictwie (aluminium) i trochę wiem na temat obróbki mechanicznej (CNC) i odlewnictwa. Innej metody na wyprodukowanie skomplikowanego kształtu z aluminium nie ma. Dla mnie jeżeli producent pisze, że kołowrotek wyprodukowany w technologii CNC to trochę jest dla mnie chwytem marketingowym, oczywiście nie twierdzę że jest złe (obróbka CNC bardzo modna i powszechna obecnie). Żeby wyprodukować kołowrotek w technologii CNC to trzeba obrobić blok materiału, który w przypadku aluminium jest odlewany w gąskach i też posiada wady wewnętrzne, niejednokrotnie większe niż gotowy kształt odlany ciśnieniowo lub odśrodkowo. Dużo zależy na końcu od kontroli jakości, jak do tego dana firma podchodzi, co puszcza na sprzedaż. Uważam że obciążenia jakim poddawany jest kołowrotek w czasie połowów nie ma znaczenia na trwałość, czy jest wyprodukowany w technologii CNC czy odlany "na gotowo".

pozdrawiam.


  • Night_Walker i Grzegorz G. lubią to

#622 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 grudzień 2021 - 19:18

Moim zdaniem, jest odlewany. CNC chyba użyto do wycięcia logo Trapera. Co mnie osobiście nie przeszkadza. Wygląda na solidną robotę.

Sent from my Armor 8 using Tapatalk
  • Grzegorz G. i Ballantise lubią to

#623 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 21 grudzień 2021 - 19:45

Ty, nati, a po polskiemu ten słing łejt to jak byś opisał? U mnie na osiedlu też jest jeden taki ancymon co lubi pod prąd jeździć, bo chyba za długo na zmywaku u królowej się zasiedział...

#624 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 21 grudzień 2021 - 23:45

Ja nie nati, ale dla mnie duży "słing łejt" oznacza, że kij na mordę leci, a niski - że nie i macha się nim (kijem) swobodniej.


  • Mysha i Radek79 lubią to

#625 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 grudzień 2021 - 09:10

Ballantise trochę się mylisz.Kołowrotek w technologi CNC jest robiony z ciągnionego wałka a nie z kęsków w związku z tym braki  się nie zdarzają.

Różnica między odlewem a CNC polega na tym że odlew jest bardziej podatny na pęknięcie przy obróbce CNC krawędż kołowrotka po uderzeniu odkształci się ale nie pęknie w przeciwieństwie do odlewu.Różnicę pomiędzy odlewem a CNC widać na pierwszy rzut oka.Wracając do Trapera Spider którego również używam,sytuacja wygląda następująco szpula jest odlewana ciśnieniowa a korpus wykonany metodą CNC.



#626 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 grudzień 2021 - 22:53

Słing łait, to nie lecenie na mordę, a moment bezwłdności, wynikający bezpośrednio z konstrukcji blanku, zbieżności itp. Inaczej mówiąc, po zatrzymaniu kija, jeden sie ugnie jeszcze odrobinkę i wyprostuje, a dugni ugnie sie duuuuzo bardziej dopiero wtedy lecąc na pysk i znacząco obciązając rękę i będzie bujał jak dziecko na huśtawce, Nie ma to nic wspólnego z akcją kija, bo mogą być z głebokim ugięciem, jak i szczytowe, które po zatrzymaniu będą chciały złamać nadgarstek, Ot. rozkład masy w blanku i zdolnośc tłumienia drgań.



#627 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 24 grudzień 2021 - 05:02

Słing łait, to nie lecenie na mordę, a moment bezwłdności, wynikający bezpośrednio z konstrukcji blanku, zbieżności itp. Inaczej mówiąc, po zatrzymaniu kija, jeden sie ugnie jeszcze odrobinkę i wyprostuje, a dugni ugnie sie duuuuzo bardziej dopiero wtedy lecąc na pysk i znacząco obciązając rękę i będzie bujał jak dziecko na huśtawce, Nie ma to nic wspólnego z akcją kija, bo mogą być z głebokim ugięciem, jak i szczytowe, które po zatrzymaniu będą chciały złamać nadgarstek, Ot. rozkład masy w blanku i zdolnośc tłumienia drgań.

To zależy, jak kto rozumie "lecenie na mordę". :rolleyes:

 

Tekst poniżej jest o kijach golfowych, ale pasuje też do wędzisk.

 

"Co to jest swingweight?

Swingweight (waga dynamiczna kija) to w skrócie ciężar/opór jaki czujemy podczas wykonywania swingu danym kijem. Formalnie jest to (w dużym ale skutecznym uproszczeniu) relacja między wagą dolne części kija golfowego (tej od główki) do górnej. Wyrażany jest w skali liczbowo-literowej, od wartości A0 ('najlżejszy') do E9 ('najcięższy'). W skrócie, im wyżej na skali jest swingweight Twoich kijów tym bardziej punkt ciężkości zbliżony jest do główki - skutkiem czego bardziej odczuwasz jej ciężar podczas ruchu, jakim jest swing golfowy. Im niższy swingweight - tym główka waży w ruchu jakby mniej a kij może wydawać się lżejszy."

 

A o akcji kija niczego nie pisałem :mellow: 


Użytkownik Fatso edytował ten post 24 grudzień 2021 - 05:04

  • Radek79 lubi to

#628 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 grudzień 2021 - 13:29

W zasadzie tak, ale zauważ że różnicę między końcami możesz zmieniać wagą kołowrotka i ów środek ciężkości przesuwać. Niewiele to jednak zmieni w samym odczuwaniu tego zjawiska w przypadku kija muchowego...



#629 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 24 grudzień 2021 - 14:17

a to wszystko zaczęło się od patyka za 400 pln  :lol:  :lol:  :lol:  to forum to magia. Wesołych Świąt życzę i idealnego słing rejtu łejghtu słingu i szutingu


  • Filip14, Richi55 i Przemek_M lubią to

#630 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 26 grudzień 2021 - 22:12

Wracając do Trapera Spider którego również używam,sytuacja wygląda następująco szpula jest odlewana ciśnieniowa a korpus wykonany metodą CNC.

Witam
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Cały kołowrotek, tzn precyzując, zarówno szpula jak i rama są odlewane i mają wyraźnie ślady bardzo wielu błędów na powierzchni i zero śladów obróbki przez skrawanie. Jedynie pokrętło hamulca jak i inne elementy, których się dziś nawet w Chinach nie odlewa, są wykonane przy użyciu CNC i cechują się tą samą słabą jakością. Kołowrotek posiadam i mogę wstawić odpowiednie zdjęcia, ale mówiąc szczerze po co, skoro przedstawiciele marki przyklaskują bezmyślnie stwierdzeniom jak powyżej. Z mojego punktu widzenia zupełnie niepotrzebnie, bo w ten sposób albo świadomie lub nie, potwierdzają bardzo naciągane i fantazyjne opisy katalogowe, które wprowadzają w błąd osoby, powiedzmy, mniej czujne. W zasadzie miałem się już w tej kwestii nie wypowiadać, ale stronniczość tzw przedstawicieli marki skłoniła mnie do wyrażenia własnego zdania. Parafrazując mojego szwagra, który mawia: jaki kraj - taki KISS

Załączony plik  IMG_20211226_220451.jpg   54,94 KB   19 Ilość pobrań

... Jaka marka, tacy przedstawiciele. Wesołych świąt w katalogowej otchłani polskich dystrybutorów.
  • hi tower i Night_Walker lubią to

#631 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 26 grudzień 2021 - 22:29

Witam.

Ale to co w końcu ?

Dobre to ?

Czy niedobre ?

Bo nie wiem czy mam używać czy sprzedać od razu ... huh.png

Dobrze że moimi kijami, od których się dyskusja zaczęła, nocą będę poławiał ... przynajmniej widać nie będzie gdyby poruta jaka być miała i wstyd na wieś całą i państwo sąsiednie, że nimi macham na środku granicznej rzeki ... rolleyes.gif

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 26 grudzień 2021 - 22:44

  • Xiaou lubi to

#632 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 grudzień 2021 - 09:06

Niechętnie ale muszę stanąć w obronie firmy Traper,nie jako fan tylko jako człowiek prowadzący własną działalność gospodarczą.Traper jako przedsięwzięcie biznesowe moim zdaniem jest skazane na sukces.Firma posiada pełną ofertę produktową,dobre katalogi i co najważniejsze bardzo dobry towar w swojej klasie cenowej,jeżeli dołożyć do tego długi okres gwarancyjny oraz serwis dostępny w kraju.Jeżeli tylko uda się jej to wszystko utrzymać to z pewnością w ciągu kilku lat stanie się wiodącą marką w Europie czego osobiście jej życzę.Co do przedstawicieli handlowych to nie muszą oni znać się na obróbce skrawaniem,a że bronią firmy w której pracują to chyba oczywiste za to im płacą.



#633 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 27 grudzień 2021 - 10:14

Pokrowiec Traper Voyager wygląda rewelacyjnie.

Użytkownik Endern edytował ten post 27 grudzień 2021 - 10:15


#634 OFFLINE   Grzegorz G.

Grzegorz G.

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 164 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:G.

Napisano 27 grudzień 2021 - 13:08

... Jaka marka, tacy przedstawiciele. Wesołych świąt w katalogowej otchłani polskich dystrybutorów.

Dziękuje za ocenę!

Choć nigdzie nie napisałem w żadnym poście, że budżetowy kołowrotek SPIDER jest wykonany w całości w technologi CNC!  :huh:

Zgodnie z tym co pisze w katalogu:  ALUMINIOWA OBUDOWA W POŁĄCZENIU Z TECHNOLOGIĄ CNC ! I chodzi tutaj o przednią nakrętkę, osłonę hamulca, oraz tylne pokrętło! 

Reszta jest wykonana metodą ODLEWU CIŚNIENIOWEGO. Tak samo jak kolejne dwa najtańsze, niskobudżetowe Speed i Blast ( ten ostatni jest nietknięty CNC) 

Reszta kołowrotków od modelu CDC w górę, tak samo są zgodnie z opisem!  

Polubiłem post kolegi  Richi55 tylko dlatego, że próbował cos wyjaśniać.  Nie rozumiem, jakie to ma znaczenie w ocenianiu mojej osoby. 

 

W każdym bądź razie, pozdrowienia dla Szwagra.  ;)

 

...... Z anonimów łatwo pisać przykre oceny. 

Polecam dokładniej czytać opisy katalogowe.

Grzegorz Górski. 


Użytkownik Grzegorz G. edytował ten post 27 grudzień 2021 - 13:20


#635 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 grudzień 2021 - 14:37

A już twierdzenie, że ten odlew posiada jakieś błędy?! Chłopie, ty pod mikroskopem oglądasz te młynki? To ma służyć do łowienia a nie jako przywieszka zapięta na bal u Windsorów... Uszczelniany młynek za tą cenę (dałem 2 stówy) jest moim zdaniem bardzo przyzwoicie skonstruowany. Może za dwa sezony będzie jakiś powód do krytyki ale póki co jest bardzo OK.

P.S. jedyne do czego się mogę przypier... to brak aktualnie dostępnych szpuli #4/6.

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
  • rybarak, Grzegorz G. i Przemek_M lubią to

#636 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 27 grudzień 2021 - 18:29

(...)

...... Z anonimów łatwo pisać przykre oceny.
Polecam dokładniej czytać opisy katalogowe.


Przykre czy nie... Nieważne. Ja lubię jak jest trochę chilli w zupie :D . Ważne że jest merytoryczna odpowiedź ;)
  • Grzegorz G. lubi to

#637 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 27 grudzień 2021 - 20:18

Witam

To może jeszcze szczypta chilli, zupełnie bez mikroskopu i zupełnie obiektywnie.

Załączony plik  IMG_20211227_200113.jpg   56,63 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20211227_195946.jpg   67,7 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20211227_195921.jpg   80,84 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20211227_195854.jpg   84,62 KB   20 Ilość pobrań
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Jack__Daniels lubią to

#638 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 28 grudzień 2021 - 11:36

Witam.

Nati ... bardzo dobrze że pokazujesz nam różnice pomiędzy kołowrotkami za 2 000 i za 200 zł.

Gdyby nie to, wszyscy tu żyli by w przeświadczeniu że łowi się wyłącznie Ablami, Hatchami i Tiborami, tylko te nalepki są inne ... rolleyes.gif

Pozdrawiam.



#639 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 grudzień 2021 - 15:50

Witam

To może jeszcze szczypta chilli, zupełnie bez mikroskopu i zupełnie obiektywnie.

attachicon.gif IMG_20211227_200113.jpgattachicon.gif IMG_20211227_195946.jpgattachicon.gif IMG_20211227_195921.jpgattachicon.gif IMG_20211227_195854.jpg

Zwracam honor, miałeś pecha, u mnie zero defektów. A wziąłem pierwszy z półki, bez przebierania.


Sent from my Armor 8 using Tapatalk
  • Richi55 lubi to

#640 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1834 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 28 grudzień 2021 - 22:33

(...)

Zgodnie z tym co pisze w katalogu:  ALUMINIOWA OBUDOWA W POŁĄCZENIU Z TECHNOLOGIĄ CNC ! I chodzi tutaj o przednią nakrętkę, osłonę hamulca, oraz tylne pokrętło! 

Reszta jest wykonana metodą ODLEWU CIŚNIENIOWEGO. Tak samo jak kolejne dwa najtańsze, niskobudżetowe Speed i Blast ( ten ostatni jest nietknięty CNC) 

(...)

Sorry, ale jeśli ktoś pisze w katalogu o aluminiowej obudowie w połaczeniu z technologią CNC, to jest to wyraźna sugestia iż ta własnie obudowa, a nie nakrętka czy pokrętło są wykonane tą technologią.

* KORPUS ALUMINIOWY Z TECHNOLOGIĄ CNC

* TWARDE POKRĘTŁO Z TWORZYWA SZTUCZNEGO

Jak to więc rozumieć?? tym bardziej że o nakrętce nic nie ma...

Mnie akurat odlewy ciśnieniowe nie przeszkadzają, ale sugestia jak wyżej już tak, bo jest to naginanie faktów. 


  • Jack__Daniels, rybarak, trout master i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych