Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aliexpress - sprzęt muchowy, materiały, narzędzia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
365 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 14:19

Gore-Tex Simmsa za pińćset złotych? Really?

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Juz znalazlem :). Sprytnie to obeszli. W specyfikacji marka to : KING-QPROOF na model to Simms :). Zastanowilo mnie to, bo swego czasu na ali kazali usuwac loga a tu tak oficjalnie. Ale trzeba przyznac, ze kurtka wyglada calkiem fajnie i specyfikacja (o ile prawdziwa) tez niczego sobie. A ze szukam czegos takiego (kurtki od 500-1000 zl to wpadlo mi w oko.


  • zeralda lubi to

#322 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 czerwiec 2023 - 17:34

Czy jest na Ali chińska wersja linki Ego microskagit?
Spotkał ktoś się z nią może?

Jedyne co choć trochę przypomina micro skagita to kopia Rio Single Handed Spey od Maxcatch'a.


  • pikeft lubi to

#323 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 czerwiec 2023 - 06:16

Jedyne co choć trochę przypomina micro skagita to kopia Rio Single Handed Spey od Maxcatch'a.

Przecież ego micro skagit to chiński wyrób. Linka sama w sobie fajna, ale do jakości mam duże zastrzeżenia. Moje obie #3 i #6 po roku użytkowania mają już mocno popękaną otulinę.


  • peresada, Maciek Rożniata i pikeft lubią to

#324 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 14 czerwiec 2023 - 01:56

Widzial ktos te kurtki ?. Zastanawiam sie czy to paskudne podroby czy odpady z produkcji

https://pl.aliexpres...004681976_2&s=p

Koło G3 to ta kurtka nawet nie leżała...

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

#325 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 14 czerwiec 2023 - 02:00

...

Użytkownik peresada edytował ten post 14 czerwiec 2023 - 02:09


#326 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 czerwiec 2023 - 09:07

Widzial ktos te kurtki ?. Zastanawiam sie czy to paskudne podroby czy odpady z produkcji

https://pl.aliexpres...004681976_2&s=p

Obecnie Simson produkuje wiele swoich produktów w Chinach, więc może to jakaś 3-ia nocna zmiana na potrzeby Ali :) Swego czasu było tam też sporo koszul Simmsa, które były jakościowo super i wiele osób ich używa.

Kurtki na zdjęciach od klientów (w komentarzach pod ogłoszeniem) prezentują się dobrze. Zastanawiające jest to wielkie logo Simms na plecach - nie wiem czy w przypadku tego modelu tak to wyglądało na stronie Simms'a.

 

Jest jeszcze chiński Guide Jacket:

https://pl.aliexpres...id=vDrBlWwYPvgP



#327 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 14 czerwiec 2023 - 09:33

Koło G3 to ta kurtka nawet nie leżała...

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Witam.

Ale skąd ta pewność ? smile.png

Mechanizm jet bardzo prosty i powtarzalny - firma w Chinach robi coś dla znanego "brendu". Umowa jest na wykonanie konkretnej ilości w konkretnym czasie, z uwzględnieniem pewnego okresu "karencji technologicznej" ze względu na to że "brend" nie kupuje od chińskiego wykonawcy urządzeń, form, stempli, wykrojników, oprogramowania maszyn i innych specalistycznych rzeczy potrzebnych do wykonania tegoż konkretnego przedmiotu.

Umowa się kończy, okres karencji też i chińska firma może bez żadnego czajenia się produkować i sprzedawać to samo, co jeszcze jest obecne na rynku i dalej się sprzedaje pomimo że jest z poprzednich kolekcji czy serii.

Drugi scenariusz - chińska firma na wszelki wypadek produkuje więcej mając na uwadze jakiś zakłądany procent reklamacji przy odbiorze. To "więcej" zostaje im w magazynach, więc puszczają na rynek również po skończeniu produkcji.

Trzeci scenariusz - chińska firma z premedytacją produkuje więcej i puszcza równolegle ten sam wyrób na platformę Alibaba, w dużo niższych cenach. Tak np. została zrobiona w ciu.a firma Traper, której wędki (niektóre modele) zostały wyprodukowane przez chińskiego kooperanta w nadmiarze kilkuset sztuk i sprzedawane były na Aliexpres pod nazwą Hi Sky (czy jakoś tak) w dużo korzystniejszej cenie, chociaż trzeba przyznać że tanie nie były - wręcz w nieprzyzwoitej kwocie jak na tą platformę sprzedażową, bo taniej pewnie nie mogli już tego zrobić. To jest ciekawostka, bo świadczyć może że te kije pod względem materiałowym to naprawdę technologiczny wypas jest. Sam byłem posiadaczem takiego pseudo-Trapera w węglowej tubie i jak porównywałem go do już obrendowanego oryginału, to w żadnym detalu różnicy nie było.

Czwarty scenariusz - chińska firma sam wymyśla wzór produktu, wystawia go na jednych z wiecznie trwających targach tematycznych i sprzedaje ten sam produkt wielu firmom, obrendowując go tylko przy produkcji, ewentualnie zmeniając jakieś nieistotne detale. Stąd później wiele marek ma dokładnie to samo w ofercie a my się jaramy na intrnetowych forach rozkminiając różnice pomiędzy defacto identycznym rzeczami ... biggrin.png

 

Nie jest moim celem wywoływać tu żadnej dyskusji o legalności, o znakach towarowych, o zwyczajach hanlowych i produkcyjnych w Państwie Środka panujących ... bo to wszystko było już tysiące razy wałkowane tutaj i na setkach przeróżnych innych forów tematycznych.

Po prostu - okazuje się że tożsame przedmioty nie tylko często stały obok siebie na jednej taśmie produkcyjnej, ale są (albo mogą być) dokładnie takimi samymi jak te obrendowane ... rolleyes.gif

Z drugiej strony - wcale nie muszą, choćby ze względu na zastosowanie w ewentualnie późniejszej produkcji innych materiałów, innych detali, itp. rzeczy. Ale o tym to się dopiero można przekonać mając obydwie rzeczy (markową i tę "inaczej" obrendowaną") jednocześnie w rękach wink.png

 

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 14 czerwiec 2023 - 09:53

  • Pisarz.......ewski Piotr i eRKa lubią to

#328 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 14 czerwiec 2023 - 09:57

Zamowilem ta kurtke. Wiele nie ryzykuje. Przyjdzie, dam znac jak wyglada jakosciowo. Niestety, nie mam oryginalu ani nie znam nikogo, kto ma, tak wiec porownania raczej nie bede mial.



#329 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 14 czerwiec 2023 - 10:59

Zamowilem ta kurtke. Wiele nie ryzykuje. Przyjdzie, dam znac jak wyglada jakosciowo. Niestety, nie mam oryginalu ani nie znam nikogo, kto ma, tak wiec porownania raczej nie bede mial.



I prawda wyjdzie za kilka lat po iluś tam użyciach
  • Forest-Natura lubi to

#330 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 czerwiec 2023 - 11:11

Od kilku lat używam bluz simmsa solarflex,z kapturem i bez. Pierwsze kupiłem na aliexpress, kolejne w ADH . Używam naprzemiennie. Zużywają się na tym samym poziomie, żadnych różnic nie widzę oprócz tego że z ADH były ładnie ometkowane z wyraźnie wyższą ceną.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

#331 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 czerwiec 2023 - 12:45

Witam.
Ale skąd ta pewność ? smile.png
Mechanizm jet bardzo prosty i powtarzalny - firma w Chinach robi coś dla znanego "brendu". Umowa jest na wykonanie konkretnej ilości w konkretnym czasie, z uwzględnieniem pewnego okresu "karencji technologicznej" ze względu na to że "brend" nie kupuje od chińskiego wykonawcy urządzeń, form, stempli, wykrojników, oprogramowania maszyn i innych specalistycznych rzeczy potrzebnych do wykonania tegoż konkretnego przedmiotu.
Umowa się kończy, okres karencji też i chińska firma może bez żadnego czajenia się produkować i sprzedawać to samo, co jeszcze jest obecne na rynku i dalej się sprzedaje pomimo że jest z poprzednich kolekcji czy serii.
Drugi scenariusz - chińska firma na wszelki wypadek produkuje więcej mając na uwadze jakiś zakłądany procent reklamacji przy odbiorze. To "więcej" zostaje im w magazynach, więc puszczają na rynek również po skończeniu produkcji.
Trzeci scenariusz - chińska firma z premedytacją produkuje więcej i puszcza równolegle ten sam wyrób na platformę Alibaba, w dużo niższych cenach. Tak np. została zrobiona w ciu.a firma Traper, której wędki (niektóre modele) zostały wyprodukowane przez chińskiego kooperanta w nadmiarze kilkuset sztuk i sprzedawane były na Aliexpres pod nazwą Hi Sky (czy jakoś tak) w dużo korzystniejszej cenie, chociaż trzeba przyznać że tanie nie były - wręcz w nieprzyzwoitej kwocie jak na tą platformę sprzedażową, bo taniej pewnie nie mogli już tego zrobić. To jest ciekawostka, bo świadczyć może że te kije pod względem materiałowym to naprawdę technologiczny wypas jest. Sam byłem posiadaczem takiego pseudo-Trapera w węglowej tubie i jak porównywałem go do już obrendowanego oryginału, to w żadnym detalu różnicy nie było.
Czwarty scenariusz - chińska firma sam wymyśla wzór produktu, wystawia go na jednych z wiecznie trwających targach tematycznych i sprzedaje ten sam produkt wielu firmom, obrendowując go tylko przy produkcji, ewentualnie zmeniając jakieś nieistotne detale. Stąd później wiele marek ma dokładnie to samo w ofercie a my się jaramy na intrnetowych forach rozkminiając różnice pomiędzy defacto identycznym rzeczami ... biggrin.png

Nie jest moim celem wywoływać tu żadnej dyskusji o legalności, o znakach towarowych, o zwyczajach hanlowych i produkcyjnych w Państwie Środka panujących ... bo to wszystko było już tysiące razy wałkowane tutaj i na setkach przeróżnych innych forów tematycznych.
Po prostu - okazuje się że tożsame przedmioty nie tylko często stały obok siebie na jednej taśmie produkcyjnej, ale są (albo mogą być) dokładnie takimi samymi jak te obrendowane ... rolleyes.gif
Z drugiej strony - wcale nie muszą, choćby ze względu na zastosowanie w ewentualnie późniejszej produkcji innych materiałów, innych detali, itp. rzeczy. Ale o tym to się dopiero można przekonać mając obydwie rzeczy (markową i tę "inaczej" obrendowaną") jednocześnie w rękach wink.png

Pozdrawiam.

Naprawdę wierzysz, że chińczyk wsadził tam oryginalny Gore-Tex i sprzedaje za 5 stów? Z tego co wiem firma Gore nie produkuje swoich membran w ChRL i sprzedaje je za dość wysoką cenę. Ciężko to kupić poniżej 1kPLN za sztukę...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#332 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 14 czerwiec 2023 - 13:30

Witam.

Gore-tex to znak towarowy, a firma będąca jego właścielem ma fabryki również w Chinach - nawet oficjalną stronę internetową mają m. in. w "krzaczkach".

Pewnie z tego powodu że robi się tam miliony różnych wyrobów z udziałem gore-texu smile.png

Chiny pływają w gore-texie ... on tam rośnie na każdym rogu i skwerze biggrin.png

Pozdrawiam.



#333 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 14 czerwiec 2023 - 13:32

I prawda wyjdzie za kilka lat po iluś tam użyciach

Jesli wytrzyma wiecej jak 3 lata (tyle wytrzymala podobna Trapera za 500 zl) to wyjde na 0.
PS. Mam kila rzeczy Simms'a (kupowanych w Taimen'iu) i jakiejs zajeb.... jakosci nie zauwazylem. Owszem, sluza mi juz pare ladnych lat, ale zebym popadal w jakichs zachwyt ?. Jedyne co uwazam za nie do zdarcia, to buty Freestone. Mam je juz z 15 lat (kupilem jako zestaw z portkami) i poza filcem na podeszfie (zdarl sie niemal do zera) i sznurowkami nic nie peklo. Ale to stary dobry simms. Portki zaczely cieknac ze starosci (po prostu material puszczal wode po calosci), Ale nowsze rzeczy ?. Niezawodnosc i trwalosc to mit.


  • Pisarz.......ewski Piotr, Forest-Natura i Przemek_M lubią to

#334 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 14 czerwiec 2023 - 13:37

Naprawdę wierzysz, że chińczyk wsadził tam oryginalny Gore-Tex i sprzedaje za 5 stów? Z tego co wiem firma Gore nie produkuje swoich membran w ChRL i sprzedaje je za dość wysoką cenę. Ciężko to kupić poniżej 1kPLN za sztukę...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

A Ty naprawde wierzysz, ze napis Gore-Tex jest az tak duzo wart. Szukalem kilka chwil w internecie i znalazlem kurtki z membrana Gore-Tex za 700 zl. Tyle ze nie maja napisu Simms i wogole nie sa przeznaczone dla wedkarzy (tzn nie kosztuja z automatu x3).



#335 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 czerwiec 2023 - 13:55

Przestałem używać produktów Gore, bo w praktyce gówno to daje a kosztuje krocie. Dla mnie nie jest wart tych pieniędzy . Zmieniłem koncepcje oddychającego ubioru, która sprawdza mi się w 100%.
Odnosiłem się tylko to cen rynkowych nowych kolekcji z goretexem a nie przecen, gdzie ktoś ratuje ostatnie grosze przed wysłaniem tych szmat na przemiał.

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
  • Pisarz.......ewski Piotr i pikeft lubią to

#336 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 czerwiec 2023 - 05:16

Co? Czego  :)

To "białe adidasy" nie będą już obowiązkowym elementem naszego rynsztunku i publicznego wizerunku? Jak żyć gdy rzyć pozbawimy komfortu ? 



#337 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 czerwiec 2023 - 11:14

Ja wiem, że Gore-Tex to znak towarowy (choć pod brandem Gore sama też szyje/zleca szycie ubrań "outdorowych"). Pewnie pół Chin szyje dla znanych marek odzież z Gore-texem ale przecież sami tej membrany nie produkują. Muszą ją zamówić jako półprodukt od dostawcy współpracującego z Gore (a z tego co wiem nie kosztuje toto najtaniej).

Myślisz, że w każdym garażu w ChRL małe rączki wytapiają membrany z tego teflonu? Jeśli już, to jako podróby z ceraty..., które potem sprytna szwaczka wtapia w kurtkę z dumnym napisem SIMMS (czasem ten napis jest wprasowany do góry nogami, jak można zobaczyć na zdjęciu z jednego komentarza rzeczonej aukcji na Aliexpressie ;-))).

 

P.S. Koledze szczerze życzę, żeby okazało się, że kurtka jest rzeczywiście jakimś oryginalnym "odrzutem z eksportu", która uniknęła zmielenia dzięki sprytnemu właścicielowi firmy utylizacyjnej.


Użytkownik zeralda edytował ten post 15 czerwiec 2023 - 11:22


#338 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 15 czerwiec 2023 - 13:16

Ja wiem, że Gore-Tex to znak towarowy (choć pod brandem Gore sama też szyje/zleca szycie ubrań "outdorowych"). Pewnie pół Chin szyje dla znanych marek odzież z Gore-texem ale przecież sami tej membrany nie produkują. Muszą ją zamówić jako półprodukt od dostawcy współpracującego z Gore (a z tego co wiem nie kosztuje toto najtaniej).

Myślisz, że w każdym garażu w ChRL małe rączki wytapiają membrany z tego teflonu? Jeśli już, to jako podróby z ceraty..., które potem sprytna szwaczka wtapia w kurtkę z dumnym napisem SIMMS (czasem ten napis jest wprasowany do góry nogami, jak można zobaczyć na zdjęciu z jednego komentarza rzeczonej aukcji na Aliexpressie ;-))).

 

P.S. Koledze szczerze życzę, żeby okazało się, że kurtka jest rzeczywiście jakimś oryginalnym "odrzutem z eksportu", która uniknęła zmielenia dzięki sprytnemu właścicielowi firmy utylizacyjnej.

 

Tak naprawde, to mi wisi, czy to odrzut, czy podroba czy jeszcze jakis inny wynalazek :). Bardziej mi zalezy, zeby byla w miare wygodna i nie ciekla przez kilka lat. Bedzie to obecnie czwarta kurtka, wiec stosujac naprzemiennie, moze troche wytrzyma. Zalozenie jest takie. Jak przyjdzie i okaze sie OK, to Trapera oddam za darmo kazdemu, kto bedzie mial ochote :). Mialem ja na plecach ze 30-40 razy a wyglada od srodka jakbym mial ze 300 razy.


  • zeralda lubi to

#339 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 20 czerwiec 2023 - 06:44

Ciekawi mnie ile gore-texów miały  osoby, co tak narzekają. Dobrych, firmowych, zakupiony w autoryzowanym sklepie. Oczywiście takie ubranie musi kosztować. Jak szukacie koledzy tanich, z nieautoryzowanego źródła, to nie piszcie, że mieliście goretex. Mieliście "odrzuty".


  • Richi55 lubi to

#340 OFFLINE   pawelz

pawelz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów

Napisano 20 czerwiec 2023 - 07:38

Ciekawi mnie ile gore-texów miały  osoby, co tak narzekają. Dobrych, firmowych, zakupiony w autoryzowanym sklepie. Oczywiście takie ubranie musi kosztować. Jak szukacie koledzy tanich, z nieautoryzowanego źródła, to nie piszcie, że mieliście goretex. Mieliście "odrzuty".

To jest zdanie klucz. Mam kumpla, ktory w dawnych latach kiedy jeszcze chinszczyzna nie zalewala swiata, szyl dla markowych firm damskie ciuchy. Pamietam, ze towar, o ile pamietam szedl do Francji. Zdziwilbys sie jakie marze maja te dobre markowe sklepy. Ile on bral za zakiet czy sukienke a po ile byly one sprzedawane.

Zeby byla jasnosc. Nie mam zludzen ze to pelnowartosciowy oryginalny SIMMS. Ale zamowilem ta kurtke, bo na Polskim rynku nic rozsadnego w cenie ok 500 zl nie moglem znalezc. No i troche z ciekawosc :)


Użytkownik pawelz edytował ten post 20 czerwiec 2023 - 07:43





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych