Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikatory Daiwa Steez


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 10 sierpień 2018 - 23:39

Ja dotykałem Momoi. Wątpie aby Ray miało takakową, a i jestem daleki od sprawadzania tego. Wody pod kilem.

#122 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 20 sierpień 2018 - 07:51

Dzięki. To jednoskłady i dla mnie odpadają, muszę mieć casta do dalszych podróży.


Cześć,

Pochwał się jakiego travela wybrałeś? Ja od dłuższego czasu skanuję rynek pod kątem casta w wersji lotniczej ale póki co łowię na Blaasy XF Krzyska Zielińskiego. Właśnie będę zamawiał 4-o częściowe kijki 25 oraz 20lb. Mam już dobrze przetestowane wersje bardzo mocne z tej serii (30 oraz 35lb) które pracują z ABU Revo Toro Beast 61 i żaden syberyjski tajmien im nie straszny.
Pozdrawiam
Tomek

#123 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 21 sierpień 2018 - 00:51

Cześć,

Pochwał się jakiego travela wybrałeś? Ja od dłuższego czasu skanuję rynek pod kątem casta w wersji lotniczej ale póki co łowię na Blaasy XF Krzyska Zielińskiego. Właśnie będę zamawiał 4-o częściowe kijki 25 oraz 20lb. Mam już dobrze przetestowane wersje bardzo mocne z tej serii (30 oraz 35lb) które pracują z ABU Revo Toro Beast 61 i żaden syberyjski tajmien im nie straszny.
Pozdrawiam
Tomek


Cześć.
Nie mam i jeszcze jakiś czas mieć nie będę typowego travela. Teraz czekam na wędzisko w dwuskładzie na blanku Matagi Super Shore - c.w. do 14 g., o długości 2,28 cm. z pracowni BB Custom Rods. Do podróży na kołach będzie ok., do samolotu raczej niekoniecznie, ale najbliższa wyprawa nie będzie aż tak odległa więc, o ile nie będzie jakichś zaburzeń czasowych, zdołam ją przetestować. Pojedzie tez ze mną opisywane już wędzisko na blanku Bushido. Później przyjdzie czas na coś do bardzo lekkiego casta, a także do grubszego łowienia, ale nie więcej niż do c.w. 70-80 g. Później zobaczę w jakim kierunku pójdzie mój castowy rozwój.

Serdeczności.

Robert.

#124 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:46

Cześć.
Nie mam i jeszcze jakiś czas mieć nie będę typowego travela. Teraz czekam na wędzisko w dwuskładzie na blanku Matagi Super Shore - c.w. do 14 g., o długości 2,28 cm. z pracowni BB Custom Rods. Do podróży na kołach będzie ok., do samolotu raczej niekoniecznie, ale najbliższa wyprawa nie będzie aż tak odległa więc, o ile nie będzie jakichś zaburzeń czasowych, zdołam ją przetestować. Pojedzie tez ze mną opisywane już wędzisko na blanku Bushido. Później przyjdzie czas na coś do bardzo lekkiego casta, a także do grubszego łowienia, ale nie więcej niż do c.w. 70-80 g. Później zobaczę w jakim kierunku pójdzie mój castowy rozwój.

Serdeczności.

Robert.

 

Fajne kije - kolekcja rośnie. To prawie jak flyfishing... nie ma końca ;-) A lekki casting to wogóle oddzielna historia - nie ukrywam, że mi daje najwięcej funnu.

W obszarze UL popatrz na blanki Suzuki - mi bardzo odpowiada ich mięsistość i uczucie pełnej kontroli podczas holu. (uwaga: są jednak niedoszacowane np. RXF 6LB cw do 7gr miota bez problemu przynętami 10-12gr ale co ważniejsze ciężko go załadować przynętą lżejszą niż 3,5gr...dobrze o tym wiedzieć)

Pozdrawiam i śledzę Twoją drogę (BTW - ja również wszedłem w casta jako dodatkową metodę do mojej ulubionej muchy ;-)

Tomek


  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#125 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 wrzesień 2018 - 19:20

Steez z nowym wędziskiem na blanku Matagi Super Shore sprawdził się w Szwecji koncertowo .

Załączone pliki



#126 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 wrzesień 2018 - 19:21

Szczupak powyżej miał ( i nadal ma) 92 cm.

Załączone pliki


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 24 wrzesień 2018 - 19:35


#127 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 wrzesień 2018 - 21:41

Mam prośbę - czy ktoś ma namiary gdzie można kupić bardzo lekką dodatkową szpulkę do Steeza SV ?

#128 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 wrzesień 2018 - 06:05

https://www.ebay.com...b-/112348374694

 

https://www.ebay.com...5.c100009.m1982

 

Nie wiem jak chcesz lekko łowić, ale wypadałoby łożysko w poliku podmienić (to na szpuli zapewne również). Np. Hedgehog Studio Air bsf.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 29 wrzesień 2018 - 06:08

  • maykel i robert.bednarczyk lubią to

#129 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 29 wrzesień 2018 - 10:06

Zpi Office NRC - głeboka i płytka. Stały induktor. Waga bez łożyska 6.5 gram.

KTF Kahen - płytka, induktor Air. Waga bez łożyska 6.7 grama.
KTF Neo - głeboka, induktor Air. Waga bez łożyska 7.3 grama.
  • robert.bednarczyk i HaDe lubią to

#130 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 29 wrzesień 2018 - 13:18

Dzięki serdeczne.
Moim zamierzeniem jest skompletowanie zestawu idealnego (o ile to możliwe) do łowienia z opadu, głównie okoni, przy czym także z wykorzystaniem dość lekkich główek. Delikatne wędzisko o c.w. do 6-7 g., bardzo cienka plecionka, nawet do 0,03 (około 5-6 lb). Istotnym jest by przy pomocy tego zestawu możliwe były długie rzuty. Według mnie Steez powinien się do tego nadawać, koncepcja wędziska tez już się rysuje.
  • Paweł Bugajski, wojciiech i Andan lubią to

#131 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 wrzesień 2018 - 18:56

Zastanów się Robercie, czy warto z jednego Steeza robić dwa w jednym. Jak zainstalujesz lekką szpulkę, to wypadałoby i w poliku łożysko odpowiednie zamontować. Jak zechcesz grubiej połowić, to znów łożysko wypadałoby zamienić...

Lepiej pogadaj z Adrianem... tylko kilka minut... zobaczysz, że warto... i nie miej do mnie później pretensji jak Twoje wyobrażenie na temat castingu legnie w gruzach :P

 

Edit. Jak znajdziesz odpowiedni multiplikator, to i wędzisko i "cienkość" linki nie będzie miała aż tak dużego znaczenia. Wędzisko zaczniesz przede wszystkim dostosowywać do metod łowienia. Jak okoniom zacznie grubość linki przeszkadzać, to najwyżej przypon z fluorocarbonu zrobisz dłuższy.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 29 wrzesień 2018 - 19:39

  • dreadknight lubi to

#132 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 30 wrzesień 2018 - 10:18

Koincydencjo Szanowna, Drogi Hubercie, grubość plecionki to nie tylko kwestia jej widoczności, tak więc przypon może nie załatwić sprawy...Balon powietrzny, balon wodny, cienka plecionka to ogranicza...

Ostatni wyjazd i okoniowe eksperymenty dały nam wiele do myślenia i skłoniły do pocieniania linek. Jako zwolennik grubych linek także wiele się nauczyłem i zmieniłem utarte poglądy.

Cienizna ma wady, ale wodę i powietrze tnie jak nóż.

Co do kilku szpulek do jednego multika to każdy sam musi podjąć decyzję, bowiem szpulka jest jednak na ogół tańsza od multiplikatora.

 

Załączony plik  DSCN9991.JPG   54,54 KB   18 Ilość pobrań

 

Kilka uwag o castingowych wygibasach tu  http://jerkbait.pl/b...takie-dylematy/


  • Adrian Tałocha, robert.bednarczyk, HaDe i 1 inna osoba lubią to

#133 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2018 - 10:41

Spostrzeżenia z naszej ostatniej wyprawy, w odniesieniu do łowienia z opadu, Paweł przedstawił powyżej bardzo celnie. Przypon z fluo może załatwić sprawę częściowo Hubercie, ale gdy mocno wieje, pod łodzią jest dość głęboko, a warto rzucić daleko by kilka razy
podbić przenętę, cienki przypon nie pomaga. Natomiast oczywiście lepszy byłby multik do lekkiego łowienia niż dodatkowa szpulką - to poza sporem. Zawsze lepiej mieć na łódce trzy uzbrojone wędziska niż bawić się wymianą szpulek. Co do wymiany łożysk w Steezie SV - do rozważenia, jednak ten multik radził sobie satysfakcjonująco z każdą z używanych przeze mnie dotychczas lekkich przynęt.
  • Paweł Bugajski i HaDe lubią to

#134 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:24

Rację Wam Pawle i Robercie przyznaję jednocześnie ma atencja  wobec Was każe mi nieśmiało zwrócić uwagę na mały problem, który w przypadku castingu (przynajmniej mi) się zdarza - odstrzały. Niestety im cieńsza linka, tym częściej. Czas holu ryby, walka z zaczepami, odstrzały, ewentualne przyłowy sprawiły, że moja ewolucja odnośnie linek poszła w inna stronę. Przynajmniej na razie.  Niezaprzeczalne zalety cienka linka posiada, tylko widocznie ja jakoś zbyt mało ich zauważam.

 

PS Oglądałem kiedyś na YT hol sandacza na osławionym Tetonie. Nie wiem w jakiej kondycji wrócił do wody, ale ja nie wyobrażam sobie tak długiego holu ryby. 

PS 2 Mam multiplikator, który pozwala mi łowić na b. lekko i troszeczkę ciężej. Tylko przekładanie szpul i przede wszystkim łożyska, żeby wycisnąć 100 % ze sprzętu oraz przezbrajanie zestawu jest dla mnie mało komfortowe. 

PS 3 Jeżeli chodzi o kwestię wędzisk, to zauważyłem tendencję do łowienia na witeczki cieniuśkie. Osobiście po przerzuceniu kilku znów zatoczyłem koło i mój zestaw UL do delikatnych nie należy... choć łowić delikatnie pozwala. 

:highfive:


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 30 wrzesień 2018 - 12:08

  • Paweł Bugajski, BOB i robert.bednarczyk lubią to

#135 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2018 - 13:11

Hubercie trudno polemizować z tym co napisałeś w kontekście optymalizacji zestawu, celem uniknięcia zbyt długiego holu. Tyle tylko, że tak ja jak i Paweł nigdy nie hołdowaliśmy modzie lekkiego zestawu dla emocjonującego holu. Jestem absolutnym przeciwnikiem takich eksperymentów, które uważam za sprzeczne z C&R. Chodzi mi wyłącznie z stworzenie zestawu optymalnego do połowu okoni z opadu. Jeszcze jedna rzecz, niezwykle istotna - cienka plecionka, przykładowo 0,06 nie musi być słaba. Mam taką i jest w niej ogromna moc. Nie pamietam czy to jest Sunline czy Varivas, bo ......, wyrzuciłem szpulkę. Zerknij na parametry Sunline, moich ulubionych do casta. Sunline z serii Small Game o grubości 0,04 ma deklarowaną wytrzymałość 8 lb !!! To nie jest mało i z pewnością przyłowowy sandacz 75 + wielkiego wrażenia na niej nie zrobi. Ryzyko odstrzału tez staje się mniejsze. W Szwecji, w ciągu 7 dni łowienia odstrzeliłem raz, znacznie grubszą 0,14, a przy 0,06 się to nie zdarzyło.
  • HaDe lubi to

#136 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 wrzesień 2018 - 20:22

Całkiem możliwe, że nasze oczekiwania są podobne, tylko że wszelkie opisy linek często są tak diametralne różne, że bez organoleptycznego porównania nie da się tego stwierdzić. Ostatnio używam 13 lb Duel Hardcore i śmiem twierdzić, że jej "grubość" jest porównywalna z  PP 3 lb. 


  • Paweł Bugajski i bob74 lubią to

#137 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2018 - 20:54

Całkiem możliwe, że nasze oczekiwania są podobne, tylko że wszelkie opisy linek często są tak diametralne różne, że bez organoleptycznego porównania nie da się tego stwierdzić. Ostatnio używam 13 lb Duel Hardcore i śmiem twierdzić, że jej "grubość" jest porównywalna z  PP 3 lb.


Święta prawda. Coraz trudniej mi się ogarnąć w ich rzeczywistej grubości.
  • Paweł Bugajski i Adrian Tałocha lubią to

#138 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 02 październik 2018 - 19:35

Jeśli jestes przy steezie polecam wejsc w japońską rozmiarowkę i pozostać przy niej na dłuzej. A dlaczego... Potem sam sobie juz odpowiesz na to pytanie 😉
  • Paweł J lubi to

#139 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 02 październik 2018 - 19:44

Jeśli jestes przy steezie polecam wejsc w japońską rozmiarowkę i pozostać przy niej na dłuzej. A dlaczego... Potem sam sobie juz odpowiesz na to pytanie

O tototo właśnie tam cienkie jest cienkie i w dodatku ma deklarowaną wytrzymałość.
  • Andan lubi to

#140 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 październik 2018 - 20:07

Jeśli jestes przy steezie polecam wejsc w japońską rozmiarowkę i pozostać przy niej na dłuzej. A dlaczego... Potem sam sobie juz odpowiesz na to pytanie

 

 

O tototo właśnie tam cienkie jest cienkie i w dodatku ma deklarowaną wytrzymałość.

Wszystko zależy od punktu odniesienia. Niestety, ja zacząłem od drugiej (dupy?) strony, bo zacząłem od amerykańskiej rozmiarówki. I 12 lb wędzisko rozprawia się bezproblemowo z 16 lb plecionką mierzoną po "japońsku". Bardziej komfortowo czułem się z 10 lb amerykańską niż 16 lb japońską. Nie chcę się bawić w jakąkolwiek metodologię. Oceniam czysto użytkowo. To taka malutka łyżeczka dziegciu do miodu z mojej strony...