Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki dziobowe Minn Kota - Ulterra, Powerdrive, Terrova

terrova powerdrive ulterra

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
630 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 27 czerwiec 2021 - 11:05

Dzisiaj właśnie dotarłem do chyba tego samego filmu,w którym gość opisuje,że częste smarowanie silikonem ułatwia życie.Niestety w moim konkretnym przypadku od samego początku działy się dziwne rzeczy.....

Moja jest nowa, na rybach byla zaledwie tydzien w slodkiej, czystej wodzie a juz zaczyna lekko świrować. Z tym, ze moj problem lezy raczej w pilocie. Silnik nie zawsze chce sie opuscic.

Amerykanie twierdzą, ze na takie problemy jak Ty masz pomaga i to bardzo, czeste smarowanie pasa smarem silikonowym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



#402 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 27 czerwiec 2021 - 11:08

Jeśli chodzi o aktualizacje to nigdy od początku(czyli od roku) użytkowania nie robiłem.Jakie różnice w użytkowaniu one wnoszą?No i najważniejsze jak je zrobić jeśli można prosić o pomoc.

Użytkuje trzeci sezon i nie miałem tyłu niespodzianek, dwa razy nie ustawił się we właściwej pozycji, z tym że raz zbyt późno podniosłem przy podpływaniu do brzegu,
Aktualizacje masz bieżące?



#403 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 27 czerwiec 2021 - 11:10

Napisz PW, z telefonem

#404 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 czerwiec 2021 - 11:27

Sorry za ot, ale powyższe informacje potwierdzają , że nie ma bezawaryjnej elektroniki w świecie dziobówek.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Tak, to prawda, ale stwierdziłem, że MK jest mimo wszystko lepsza do moich zastosowań.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#405 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 27 czerwiec 2021 - 14:21

Po kilku godzinnych walki udało mi się doprowadzić silnik do możliwości użytkowania.Myślę,ze jeszcze kilka takich przygód i bede mógł serwisować Ulterki.Życzę wszystkim jednakże aby stress taki jak mnie spotykał przez ostatni rok omijał użytkowników na odległość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#406 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 27 czerwiec 2021 - 15:32

mi ulterra tez na wyjeździe nie chciała sie prawidłowo złożyć, ściągnąłem manuala i wszystko działa jak należy. Większość problemów z tym silnikiem to nasza wina, gdy podczas składania lub rozkładania cos blokuje lub utrudnia np oparta wędka, lub inna przeszkoda. 

 

instrukcja jak postępować w poszczególnych przypakdach https://www.minnkota...oting-guide.pdf

u siebie planuje wydrukować i zalaminować i wozić ze sobą


Użytkownik wuran edytował ten post 27 czerwiec 2021 - 15:32


#407 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 27 czerwiec 2021 - 16:37

mi ulterra tez na wyjeździe nie chciała sie prawidłowo złożyć, ściągnąłem manuala i wszystko działa jak należy. Większość problemów z tym silnikiem to nasza wina, gdy podczas składania lub rozkładania cos blokuje lub utrudnia np oparta wędka, lub inna przeszkoda.

instrukcja jak postępować w poszczególnych przypakdach https://www.minnkota...oting-guide.pdf
u siebie planuje wydrukować i zalaminować i wozić ze sobą

Dokladnie jest jak piszesz.Na forach amerykańskich tez mowia,ze Ulterki sa bardzo czule na rozne dodatkowe impulsy.Dzieki za instrukcje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik JarekCh edytował ten post 27 czerwiec 2021 - 16:38


#408 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 27 czerwiec 2021 - 20:48

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie prądu (nie jest to moja mocna strona)dostarczanego do Ulterki.Od kilku dni zacząłem użytkowac akumulator lifepo 24v 200ah.Sprawdziłem miernikiem,że prąd na nim wynosi 29v,a zalecany w instrukcji jest 24v.Czy może mieć to wpływ na funkcjonalność,bądź ewentualne poważniejsze awarie?W instrukcji drobnym drukiem jest zapisane i tu przestrzegam użytkowników,że długotrwałe użytkowanie silnika na akumulatorze lifepo powyżej 80% mocy może spowodować trwałe uszkodzenie.



#409 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 czerwiec 2021 - 21:51

@Jarek napislem Ci priv o tym napięciu, ale napisze i tu. 29.2v jest to napiecie końca ladowania. Spoczynkowe wynosi 25-26v a pod obciążeniem spadnie do 24-25v . Tym samym.jest to odpowiednik kwasa 2x12v ,którego napiecie spoczynkowe też są w okolicach 12.5-13v x2 =25/26v. Zapis o użytkowaniu lifepo4 powyżej 80%mocy silnika to.jest bzdura jakąś... chyba że silnik nie może długotrwałe (tzn ile??) Pracować z mocą 80% ... Poza tym, ich zadaniem jest w głównej mierze utrzymanie pozycji, więc przy złych warunkach będziesz patrzyl czy pracuje on na 80 czy 60.a może 100%...? Tego typu zapisy mogą się tyczyć silnikow na rufę, gdzie sam sterujesz i ustawiasz moc. Z czym takim kiedyś się spotkałem w silniku nersaus, którego udało mi się spalić. Później doczytałem q instrukcji że nie może pracować z pełną mocą dłużej niż bodajze 15 czy 30min...

Użytkownik siarq edytował ten post 27 czerwiec 2021 - 21:52


#410 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 27 czerwiec 2021 - 22:07

@Jarek napislem Ci priv o tym napięciu, ale napisze i tu. 29.2v jest to napiecie końca ladowania. Spoczynkowe wynosi 25-26v a pod obciążeniem spadnie do 24-25v . Tym samym.jest to odpowiednik kwasa 2x12v ,którego napiecie spoczynkowe też są w okolicach 12.5-13v x2 =25/26v. Zapis o użytkowaniu lifepo4 powyżej 80%mocy silnika to.jest bzdura jakąś... chyba że silnik nie może długotrwałe (tzn ile??) Pracować z mocą 80% ... Poza tym, ich zadaniem jest w głównej mierze utrzymanie pozycji, więc przy złych warunkach będziesz patrzyl czy pracuje on na 80 czy 60.a może 100%...? Tego typu zapisy mogą się tyczyć silnikow na rufę, gdzie sam sterujesz i ustawiasz moc. Z czym takim kiedyś się spotkałem w silniku nersaus, którego udało mi się spalić. Później doczytałem q instrukcji że nie może pracować z pełną mocą dłużej niż bodajze 15 czy 30min...

Dzieki za info.Trochę uspokoiles.Wymiary podam jutro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#411 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2021 - 09:50

Klient przyjechał do nas z zepsutą Ulterrą na Atanie. Szybko się okazało że to monter zepsuł silnik. Zgubił śrubki od bocznych osłon i wkręcił za długie. Na tyle długie że przechodziły aż do tej wahliwej konstrukcji. Silnik do podnoszenia, jest w tym jest na tyle mocny że tak to sobie trochę działało, czasem lepiej, czasem gorzej, aż przestało bo wszystko było juz krzywe. Wyrobiły się gniazda w tych odlewach aluminiowych.



#412 OFFLINE   Reeldizast3r

Reeldizast3r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Tomasz

Napisano 16 lipiec 2021 - 21:22

Mam pytanie, czy minn kota edge 45 lbs lub minn kota power drive 50 lbs będą dziobówkami dla łodzi 4,30 alu z silnikiem 20 km 250- 300 kg które pozwolą na pływanie nimi jak na elektryku na pontonie? Chciałbym używać tego silnika jako głównego na strefie ciszy a boje się czy nie będzie z słaby, nie chodzi mi o prędkości, może być powoli ale by ciągnął nawet na małej fali. Czy wymienione silniki dadzą radę czy celować w coś innego? Czy są dużo słabsze od dziobówki haswing cayman 55lbs? Dzięki za odp, pozdr.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

#413 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 19 lipiec 2021 - 21:16

Dadzą radę
  • Reeldizast3r lubi to

#414 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 19 lipiec 2021 - 21:21

Potwierdzam,używałem power drive przy łódce buster 4,5m z 50 konnym silnikiem zaburtowym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Reeldizast3r lubi to

#415 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 lipiec 2021 - 22:02

Mam pytanie odnośnie terrova mk ipilot link. Czy w zestawie - silniku są wszystkie niezbędne kable do podłączenia z solix ? Czy też trzeba jakieś kabelki dokupic , jeśli tak to jakie

Użytkownik siarq edytował ten post 19 lipiec 2021 - 22:03


#416 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 20 lipiec 2021 - 13:53

Mam pytanie odnośnie terrova mk ipilot link. Czy w zestawie - silniku są wszystkie niezbędne kable do podłączenia z solix ? Czy też trzeba jakieś kabelki dokupic , jeśli tak to jakie

Raczej nic w tej materii się nie zmieniło i trzeba dokupować kabel osobno.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#417 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 lipiec 2021 - 13:41

Raczej nic w tej materii się nie zmieniło i trzeba dokupować kabel osobno.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Dzisz przyszła.terrova ipilot link , w zestawie jest wszytsko co.trzeba do sieciowania- kabel+ kompas
  • karkoszek i Bielun22 lubią to

#418 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 25 lipiec 2021 - 10:54

Dzisz przyszła.terrova ipilot link , w zestawie jest wszytsko co.trzeba do sieciowania- kabel+ kompas

To nic tylko się cieszyć że podejście do klienta się zmienia jeśli chodzi podzespoly
Adam to teraz instalacja i na wode

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#419 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 lipiec 2021 - 11:45

Czekam jeszcze na podstawe mocujaca , jutro ma byc:)

#420 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 25 lipiec 2021 - 13:11

Do solixa nigdy nie trzeba było przejściówki z tego co kojarzę, do helixa potrzebna, chyba, że ktoś ma sieć humminbird na łodzi że switchem
  • Bielun22 lubi to