Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Belony - gdzie i kiedy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
700 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 16 maj 2022 - 17:06

Wczoraj wieczorem pływałem 2h na Zatoce Puckiej. Belony znalazłem na głębokości 4.5-5m i były przy samym dnie. Wszystkie brania tylko w opadającą blachę. Fajne łowienie, prawie jak sandacze :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • jersey, wojti80 i Remicki lubią to

#462 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 maj 2022 - 17:11

Panowie, jakieś sprawdzone blaszki polecicie?

Pawliku. Paweł robi świetne Tabs 1 16g. Lotne i łowne. Polecam chociaż morsiki im nie ustępują.

http://jerkbait.pl/t...i-pk/?p=2486551


Użytkownik popper edytował ten post 16 maj 2022 - 17:11

  • wojti80 lubi to

#463 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 16 maj 2022 - 19:53

O co chodzi?

 

Po prostu nie nadaje się do dalekich rzutów jak brodzisz z brzegu -jest wiele lotniejszych przynęt ale z łodzi - najlepsza.



#464 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 16 maj 2022 - 20:02

Panowie, jakieś sprawdzone blaszki polecicie?

 

Jak jest sporo ryby w łowisku i belony biorą to walą nawet w Algę 3. Generalnie wszystko co smukłe i srebrzyste choć czasem lubią też mosiądz i miedź.

Jak biorą słabiej to: Rewa, Spinex Tramp i Salmon, Jaxon Ukla oraz Jaxon Sea Trout Ace, Jaxon Slim, Mors 2 i 3, Wydra, Cefal, wszelkie skandynawskie w kolorach jak wyżej :Hansen, Solvkroken, Moresilda i inne. Poza tym krajowe rękodzieło dedykowane morskim trociom i belonom: P. Kasperowicz, I, Olejnik, R. Piliponis, wybaczcie jak kogoś pominąłem, jest tego masa. 



#465 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1986 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 20 maj 2022 - 10:23

Belony na Zatoce sporo. Zaczęło się już dość intensywne tarło, więc wyniki wędkarskie nie porywają ale kilka ryb udało się skusić muchą. U spinningistów widziałem głównie podhaczono ryby.

Załączone pliki



#466 OFFLINE   Krzychu2711

Krzychu2711

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 maj 2022 - 11:53

Witam serdecznie. Czy ktoś ma informacje jak z braniami belony na Zatoce?? Pozdrawiam.

#467 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 maj 2022 - 14:37

Witam serdecznie. Czy ktoś ma informacje jak z braniami belony na Zatoce?? Pozdrawiam.

Co najmniej dobrze 😉👍

#468 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 24 maj 2022 - 15:15

Belony są tylko z pogodą różnie bywa, szczególnie w weekendy słaba. 



#469 ONLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • Imię:piotr

Napisano 24 maj 2022 - 16:14

Czy w okolicach Międzyzdrojów można polowić belon do Wladka trochę daleko? Pozdrawiam...

#470 OFFLINE   flyfisher33

flyfisher33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 24 maj 2022 - 16:39

Czy w okolicach Międzyzdrojów można polowić belon do Wladka trochę daleko? Pozdrawiam...

Belony są na całym wybrzeżu.


  • papierzakilures lubi to

#471 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 24 maj 2022 - 17:42

Czy w okolicach Międzyzdrojów można polowić belon do Wladka trochę daleko? Pozdrawiam...

 

Wprawdzie fotografie Kolegi, ale zrobione w okolicy Międzyzdrojów.

http://jerkbait.pl/t...a/#entry3026944



#472 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 24 maj 2022 - 20:09

W zatoce są...:)) tylko wieje, i pada ;)
Ale są...

Pozdrawiam

#473 OFFLINE   Krzychu2711

Krzychu2711

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 maj 2022 - 15:16

Wczoraj pływałem po Zatoce. Belony nie były chętne do współpracy. Odpalały dosłownie na 10 - 15 minut i później długie chwile ciszy. Udało Mi się parę ryb złapać, ale wszystko działo się na wodzie 6 - 7 m. W "tradycyjnych" belonowych miejscach nie miałem kontaktu z rybą. Pozdrawiam wszystkich zapaleńców 💪

#474 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 26 maj 2022 - 16:08

Tak się składa że brały w tradycyjnych belonowych miejscach - na płytkiej wodzie są okazyjnie (1-1,5 miesiąca w roku) - np na tarle.



#475 ONLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 26 maj 2022 - 21:11

Pogoda masakra, pada, burze przelotne wczoraj... Tydzień temu super brały w międzywodziu. 

Czy w okolicach Międzyzdrojów można polowić belon do Wladka trochę daleko? Pozdrawiam...

 



#476 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 maj 2022 - 19:42

Czy w okolicach Międzyzdrojów można polowić belon do Wladka trochę daleko? Pozdrawiam...

Jedynie z syfiastą wodą musisz się liczyć. Ja na taką właśnie trafiłem. Zero brań. 

Podobno w okolicy Lubiewa było lepiej https://goo.gl/maps/W12V9o8ybPTukuGv5 ale bez rewelacji.


Użytkownik popper edytował ten post 27 maj 2022 - 19:43

  • Krzysiek Rogalski lubi to

#477 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 27 maj 2022 - 19:57

Czy dobrze widzę, że poziom wody jest bardzo wysoki? Bo tam w tle widać te gwiazdobloki w wodzie, a do majówki były na linii brzegu, niemal całe na powierzchni.

Jeśli tak, to o ile jutro lub pojutrze woda się wyklaruje, z braniami powinno być dobrze.



#478 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 maj 2022 - 20:05

Czy dobrze widzę, że poziom wody jest bardzo wysoki? Bo tam w tle widać te gwiazdobloki w wodzie, a do majówki były na linii brzegu, niemal całe na powierzchni.

Jeśli tak, to o ile jutro lub pojutrze woda się wyklaruje, z braniami powinno być dobrze.

Krzyś. Filmik z pobytu 12-15 maja. Podobno stan i klarowność wody, to skutek robót na kanale Świny 


Użytkownik popper edytował ten post 27 maj 2022 - 20:06


#479 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 27 maj 2022 - 20:08

Stan czyli  poziom morza skutkiem robót? Absolutnie niemożliwe.

We wpływ na klarowność również mocno wątpię. Za daleko.

 

Jeszcze co do zmieniającego się poziomu morza. Ładnych parę lat temu, w połowie grudnia, wybrałem się w Międzyzdrojach na trotki. Na plażę przyszedłem ok. godz. 10 czy 11, poziom morza już o tej godzinie był wysoki, paliki przy bazie rybackiej w większej części pod wodą. Morze spokojne, ale z nieznaczną falą przybojową. Zawędrowałem aż za cypel w stronę Grodna. Cos się nawet działo, wyholowałem 2 sztuki, przy czym drugą z nich za cyplem, już w porze zachodu słońca. Skończyłem wędkować o zmierzchu, po godz. 16. Mam taki zwyczaj, że wodery i buty do brodzenia noszę w plecaku. Przebrałem się, spakowałem graty, zjadłem kanapkę i idę plażą do domu, było już blisko godz. 17 i zupełnie ciemno. Morze nadal spokojne z lekką falką przybojową, ale przez kilka godzin jego poziom tak wzrósł, że woda zaczęła obmywać podstawę cypla, która akurat była mocno obsypana w stronę brzegu. Ciemno, chłodno, połowa grudnia, ja sam na plaży w promieniu kilku kilometrów, wodery w plecaku, a woda odcina mi jedyną sensowną drogę do domu. Wyczekałem moment między falami i jakoś przebiegłem. Dalej też było wesoło, bo przy jakimś zwalonym drzewie i w jednym miejscu przy pionowej ścianie klifu też nie było jak przejść, a wiedziałem, że z tyłu mam to samo. Nie było to oczywiście jakieś poważne zagrożenie (najwyżej wlazłbym w adidasach do zimnej wody), ale na Bałtyku też można doświadczyć zmieniających się niemal w oczach warunków. W drodze powrotnej palików przy bazie rybackiej nie widziałem już wcale, bo w całości były pod wodą.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 27 maj 2022 - 20:34

  • popper lubi to

#480 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 maj 2022 - 20:11

Tak czy owak, takiej brudnej wody tam dotąd nie widziałem. Stojąc po kolana w wodzie, ledwo buty mogłem dostrzec............. Może, przez ten syf tak mi się rozkleiły? ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych