Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1837 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 15 październik 2018 - 15:43

A co powiecie o Evinrude E-tec 25/30? Użytkował ktoś, może nawet przy wcześniej wspomnianej łódce?



#842 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 październik 2018 - 16:45

Mój znajomy w woprze pływa już jakiś z pontonem 30stką, ale musiałbym popytać jak z awaryjnością i serwisowaniem.

#843 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 15 październik 2018 - 18:09

A co powiecie o Evinrude E-tec 25/30? Użytkował ktoś, może nawet przy wcześniej wspomnianej łódce?

Strona dalej uciekł temat http://jerkbait.pl/t...de-20-25-30-km/

#844 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 15 październik 2018 - 19:17

Pływałem F420 z 20 i 25/30 różnica w prędkości to Ok 5/8 km/ h. Istotna różnica jest w wadze silników 25/30 które bardzo stabilizują łódkę. Mam teraz 25 km i nie wróciłbym do 20.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Piotrek Milupa i przemek1977 lubią to

#845 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 październik 2018 - 08:42

Ja mam 30EFI w 420 i jak by jeszcze te 10 więcęj było był bym zadowolony :) wq mnie optymalne 25/30 jak we dwie osoby . Wiadomo to nie wyścigówka ale lepszy za mocny niż za słaby .

Jakie osiągi masz z tym silnikiem?
  • nysa_86 lubi to

#846 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów

Napisano 16 październik 2018 - 08:50

Pany, 405 z 15 -konnym silnikiem, dwie osoby, Wisła, szpej, da radę w ślizgu?



#847 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 październik 2018 - 08:56

Pany, 405 z 15 -konnym silnikiem, dwie osoby, Wisła, szpej, da radę w ślizgu?

Ja na 405 w dwie osoby z kupą sprzetu 2 akumulatory + dziobówka lecimy 40km/h więc myślę że na 15 spokojnie w slig wejdziesz
  • WojtekCIN lubi to

#848 OFFLINE   RobertGrudziądz

RobertGrudziądz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 16 październik 2018 - 19:36

Czyżby na forum nie było nikogo kto pływa LakeFoxem 320????


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć pytasz o przyczepę? czy samą łódź i jej użytkowanie bo nie bardzo rozumiem. Miałem jeden sezon L320 z yamahą 9.9. Na plus powiem tak jedna z nielicznych tak małych jednostek na, której można powiesić 10 koni wozić to na stałe i być spokojnym, że silnika nie zgubimy :D . Pływałem tym we dwoje plus graty, również po Wiśle. Tu chyba nasuwa się pytanie komu dedykowana jest łódka i na ile osób. Jeśli będziesz sam pomykał starcza bez problemu. Natomiast na dwoje plus graty miejsca mało. W mojej przedniej bakiście gościł aku 100 do elektryka plus drobne graty kotwica pierdołki itd. natomiast tył zbiornik paliwa małe aku do echa no i miejsca brak. Dla tego po jednym sezonie decyzja jednoznaczna sprzedaż i zakup 390 w której problem bagażu w bakistach znika. 
Ps Samo pływanie przyjemne tak mała jednostka z 9.9 wchodziła w ślizg, aż miło jak znajdę podeślę film pozdrawiam



#849 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 16 październik 2018 - 21:39

Pytałem raczej o przyczepkę pod tak mała łódkę - łódkę znam i myśle o jej zakupie ale większość przyczep jest duża a te małe np. Niewiadow P400 niefunkcjonalna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#850 OFFLINE   RobertGrudziądz

RobertGrudziądz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 17 październik 2018 - 05:39

Pytałem raczej o przyczepkę pod tak mała łódkę - łódkę znam i myśle o jej zakupie ale większość przyczep jest duża a te małe np. Niewiadow P400 niefunkcjonalna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przyczepę miałem wtedy od Krzysztofa zadzwoń do niego coś doradzi. Z tego co kojarzę przyczepy teraz są z Wioli ale może mylę się najlepiej u źródła zaczerpnąć info. 



#851 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 17 październik 2018 - 06:48

W tym właśnie problem, ze nie bardzo coś doradzają w tej kwestii. Mam ich przyczepkę z Wioli - kupiłem z 390-tka i jest za duża do 320-tki a teraz maja przyczepy od Suskiego jeszcze większe - ponad 5 metrów sama przyczepa. Ja szukam przyczepy która bez Łodzi będzie miała 4,2 - max 4,5 i będzie tak samo funkcjonalna jak te do większych Foxow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#852 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 17 październik 2018 - 07:19

Czy przyczepę Tema Świdnik brałeś pod uwagę ?



#853 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 17 październik 2018 - 08:02

Biorę pod uwagę wszystkie małe przyczepy i szukam opinii użytkowników. Do niedawna moim teoretycznym faworytem była Niewiadow P400 ale na slipie spotkałem chłopaków z Mikado, którzy wybili mi ja z głowy. Przeróbki kosztowały ich 1000 zł i dalej jest problem z funkcjonalnością.

Poszukuje krótkiej przyczepki (mały garaż) do łódki LF320 z której bez wysiłku jedna osoba zeslipuje łódkę na silnym wietrze na Wiśle gdzie prąd jaki jest to każdy wie. Do tego mocowanie łódki musi być łatwe i przemyślane jak w większych przyczepach od Foxa.

Jakie są Twoje doświadczenia z Tema?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Czechofil edytował ten post 17 październik 2018 - 08:03


#854 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 17 październik 2018 - 08:43

Mam Temę od trzech lat i jestem zadowolony , złego słowa nie powiem. Mimo ,że była bardziej wyposażona od wspomnianej Niewiadów-ki to i tak wiele elementów dołożyłem/przerobiłem pod swoje potrzeby. Niektóre bardziej potrzebne  aby transport i wodowanie było bezpieczne dla łodzi i wygodne dla mnie. Inne  elementy to bardziej na wygląd jak.np. pełne oświetlenie neon/led.

Nie ukrywam ,że te wszystkie przeróbki/dodatki prawie podwoiły cenę zakupu.

Warto dodać ,że Tema ma montowane osie Waterproof.

 

http://jerkbait.pl/t...of#entry2216498

http://jerkbait.pl/t...of#entry2101588

  http://jerkbait.pl/t...ma#entry2256594   



#855 OFFLINE   Maniolo82

Maniolo82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSzamotuły
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2018 - 10:09

Witam.

Przymierzam się do zakupu mojej pierwszej łodzi wędkarskiej. Wybór padł na Riverfox 420 lub 405. Pływam tylko na jeziorze do 45ha. Posiadam również echosondę Garmin striker 7sv. Czy w tych dwóch modelach łodzi (mowa o wersjach GPX+) spokojnie można zamontować przetwornik echosondy GT52HW-TM pod kadłubem? Będę pływał tylko na elektryku 55lbs. Proszę doradzić która łódź będzie dla mnie lepsza. 420 czy 405?



#856 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 październik 2018 - 12:16

Witam.

Przymierzam się do zakupu mojej pierwszej łodzi wędkarskiej. Wybór padł na Riverfox 420 lub 405. Pływam tylko na jeziorze do 45ha. Posiadam również echosondę Garmin striker 7sv. Czy w tych dwóch modelach łodzi (mowa o wersjach GPX+) spokojnie można zamontować przetwornik echosondy GT52HW-TM pod kadłubem? Będę pływał tylko na elektryku 55lbs. Proszę doradzić która łódź będzie dla mnie lepsza. 420 czy 405?

Która będzie dla Ciebie lepsza hmmm.... ciężko to powiedzieć ale... gdybym miał dla siebie wybierać to patrząc tylko przez pryzmat tego że będziesz pływał głównie na elektryku to wybrał bym ciut mniejszą ( od 420 ) ale i sporo lżejszą  model 405 ... mniejsza i lżejsza łódka będzie znacznie sprawniej poruszać się na elektryku.

Komfort użytkowania bardzo podobny ( ilość miejsca wewnątrz łódki , 420 ma wyższe burty co znacznie poprawia komfort pływania na dużych zafalowanych zbiornikach ) 

 

Piszę to z własnego doświadczenia ( posiadam model 405 i poprzednio 390 )  i możliwość pływania również modelem 420 ...

Przetwornik można zamontować w obu modelach w wnęce pod spodem na rufie.



#857 OFFLINE   Maniolo82

Maniolo82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSzamotuły
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2018 - 12:27

Dziękuję Karol za odpowiedź.

W pobliżu mam rzekę Wartę. Zastanawiam się czy może nie zakupić od razu silnika spalinowego Honda BF20 shsu. Najlepiej mieć zamontowane od razu dwa silniki. Łódź będę trzymał na podwórku pod przykryciem,także będę musiał zakupić również przyczepę. Czy jestem w stanie sam zwodować taką łódź Riverfox 420?



#858 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 październik 2018 - 12:38

Dziękuję Karol za odpowiedź.

W pobliżu mam rzekę Wartę. Zastanawiam się czy może nie zakupić od razu silnika spalinowego Honda BF20 shsu. Najlepiej mieć zamontowane od razu dwa silniki. Łódź będę trzymał na podwórku pod przykryciem,także będę musiał zakupić również przyczepę. Czy jestem w stanie sam zwodować taką łódź Riverfox 420?

Co do wyboru to ja mam 405 i taką Tobie również mogę polecić 

Wodowanie obu modeli to kwestia tylko odpowiedniej przyczepy podłodziowej i trwa to kilka minut i jest to wykonalne w pojedynkę 

Silniczek 20 KM do modelu 405 jest optymalnym wyborem ( sam posiadam 20 KM Suzuki ) , do modelu 420 już przemyślał bym wybór silnika bo te 20 koni jest stanowczo za mało ( optimum 30 KM ) 



#859 OFFLINE   Maniolo82

Maniolo82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSzamotuły
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2018 - 12:53

Co do wyboru to ja mam 405 i taką Tobie również mogę polecić 

Wodowanie obu modeli to kwestia tylko odpowiedniej przyczepy podłodziowej i trwa to kilka minut i jest to wykonalne w pojedynkę 

Silniczek 20 KM do modelu 405 jest optymalnym wyborem ( sam posiadam 20 KM Suzuki ) , do modelu 420 już przemyślał bym wybór silnika bo te 20 koni jest stanowczo za mało ( optimum 30 KM ) 

A jak się sprawdza w Twojej 405 bakista do przechowywania ryb? Wszystkie graty udaje Ci się umieścić w bakistach? Nie narzekasz na brak miejsca?Jeśli chodzi o wyposażenie łodzi to z czego można zrezygnować a co lepiej mieć?



#860 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 październik 2018 - 13:20

A jak się sprawdza w Twojej 405 bakista do przechowywania ryb? Wszystkie graty udaje Ci się umieścić w bakistach? Nie narzekasz na brak miejsca?Jeśli chodzi o wyposażenie łodzi to z czego można zrezygnować a co lepiej mieć?

Bakistę na ''żywce''posiadam ale nie korzystam z niej ... wykorzystana jest jako dodatkowy schowek ...

W bakisty można upchnąć naprawdę sporo , łącznie z całym wyposażeniem dodatkowym ( apteczka, gaśnica , odbijacze, pagaj , bosak teleskopowy , rzutka , kapoki  ) 

Napewno warto zainwestować w wyposażenie w instalację elektryczną ( możliwość założenia dużego aku do silnika elektrycznego w przedniej bakiście - u mnie 120 AH ) ,masz wówczas oświetlenie pokładu , gniazda do zasilania np, telefonu i jakiejś elektroniki , lodówki ) , masz oddzielny akumulator ( w tylniej bakiście ) do zasilania elektryki i np. echosondy , pompy zęzowej do odprowadzenia wody z pokładu ...

W bakistach można naprawdę schować sporo rzeczy , ciuchów na zimniejszy okres jesli wybierasz się np.na kilka dni na wodę
Jak założysz silnik z opcją ładowania ( spalina ) to jesteś prawie samowystarczalny w prąd ...
Relingi również przydatna rzecz ( jest do czego przykręcić ewentualnie uchwyty trollingow na przykład ) 

Ogólnie ja brałem model GPX a więc prawie w pełnym wyposażeniu 


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 17 październik 2018 - 13:21

  • puszek7 lubi to