Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Łódź River Fox - opinie.


  • Please log in to reply
1823 replies to this topic

#1301 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,170 posts

Posted 13 November 2020 - 22:55

Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie z producentem wierzę że sprawa zostanie szybko wyjaśniona i doprowadzona do końca w sposób satysfakcjonujący obie strony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1302 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 posts
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Posted 13 November 2020 - 23:35

Aktualnie mam potwierdzonego covida i przez 2-3 tygodnie nie będzie mnie w pracy( i nie tylko mnie)...zrobił się przez to lekki bałagan.  Ale na pewno się tym zajmiemy. Proponuje popływać do końca sezonu...bo tu już niedługo...i zadzwonić jak łódka nieużywana.

A tak dla wyjaśnienia wszystkie nasze łodzi dwupłaszczowe mają korki spustu wody z pomiędzy płaszczy. Są one w tylnej środkowej bakiście z tyłu na prawej i lewej ścianie bakisty (z wyjątkiem Lakefox320 która ma korek na zewnątrz). Praktycznie bardzo często są przez użytkowników wykręcane i tak już pozostaje.  Co do możliwości przebicia poszycia to takie istnieje ( widziałem i naprawiałem cięcia o długości ponad metr) tyle, że taka łódka może dalej pływać bo woda się nie wleje ...bo najczęściej  praktycznie nie ma gdzie. To jest temat rzeka....a z pianą też chodziło o to gdzie ma się podziać rozszerzone powietrze po wystawieniu łodzi na słonce....czyli albo zapianowana piana która nie ma rozszerzalności albo nieszczelna...wybrałem to pierwsze bo celowe rozszczelnianie komór jest chyba mało profesjonalne..

Nie mam siły więcej pisać ...może później jak się wykuruję. ....COVID to straszne gówno i uważajcie na siebie.


  • gooral, Sławek77 and strary like this

#1303 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 14 November 2020 - 09:22

P. Krzysztofie na pewno znajdziemy kompromis , życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam Pana

#1304 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8,447 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Posted 14 November 2020 - 10:25

Aktualnie mam potwierdzonego covida i przez 2-3 tygodnie nie będzie mnie w pracy( i nie tylko mnie)...zrobił się przez to lekki bałagan. Ale na pewno się tym zajmiemy. Proponuje popływać do końca sezonu...bo tu już niedługo...i zadzwonić jak łódka nieużywana.
A tak dla wyjaśnienia wszystkie nasze łodzi dwupłaszczowe mają korki spustu wody z pomiędzy płaszczy. Są one w tylnej środkowej bakiście z tyłu na prawej i lewej ścianie bakisty (z wyjątkiem Lakefox320 która ma korek na zewnątrz). Praktycznie bardzo często są przez użytkowników wykręcane i tak już pozostaje. Co do możliwości przebicia poszycia to takie istnieje ( widziałem i naprawiałem cięcia o długości ponad metr) tyle, że taka łódka może dalej pływać bo woda się nie wleje ...bo najczęściej praktycznie nie ma gdzie. To jest temat rzeka....a z pianą też chodziło o to gdzie ma się podziać rozszerzone powietrze po wystawieniu łodzi na słonce....czyli albo zapianowana piana która nie ma rozszerzalności albo nieszczelna...wybrałem to pierwsze bo celowe rozszczelnianie komór jest chyba mało profesjonalne..
Nie mam siły więcej pisać ...może później jak się wykuruję. ....COVID to straszne gówno i uważajcie na siebie.


Krzysztof życzę dużo zdrowia, obyś szybko pozbył się tego paskudztwa.

#1305 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 14 November 2020 - 10:57

Szybkiego powrotu do zdrowia Krzysztof

#1306 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 posts

Posted 14 November 2020 - 21:38

Krzysztof Kacprzak życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Przeszedłem , nie było lekko . Trzymaj się.

#1307 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,302 posts
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Posted 14 November 2020 - 23:02

Zdrowia życzę Krzysztofie i sił do walki z tym dziadostwem . 



#1308 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 posts

Posted 28 November 2020 - 21:02

Witam
Potrzebuję obejrzeć RF 420 C (z konsolą). Jestem ze świętokrzyskiego , do Grudziądza trochę daleko na oględziny.Znajdzie się ktoś życzliwy?

Edited by sum23, 28 November 2020 - 21:03.


#1309 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 posts
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Posted 02 December 2020 - 19:12

Witam

Czy ktoś z użytkowników posiada foxa 390 z silnikiem 30KM na rumpel ? jak się to sprawuje na wodzie ... czy jest możliwość przelotu pełnym ciągiem w jedną osobę ?



#1310 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Posted 02 December 2020 - 21:04

Sadzać po wynikach na 400 czy 405 nie pamietam dokładnie to będzie zapierałal ostro . 50+

#1311 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Posted 02 December 2020 - 21:16

Tu masz z konsola we 2och. Bez tych zbędnych gratów w pojedynkę musi być ogień 😀


Edited by pmiszk1, 02 December 2020 - 21:18.


#1312 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 02 December 2020 - 22:52

390 ....z silnikiem 30 KM...???
Słabo to widzę z racji wagi 30-stki ,rufa utopiona

#1313 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 posts
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Posted 02 December 2020 - 23:37

Suzuki 30 km to 62-65kg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1314 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 posts
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Posted 03 December 2020 - 00:45

Suzuki DF30 z trymem jest super...ale w wersji rumplowej występuje tylko na długiej kolumnie. Waży to 72 kg i super się pływa ...bo trym bardzo dużo daje. Do 390 silnik o wadze do 80 kg powinien być dobry ...a w Hiszpanii do RF400BASS założyli Mercurego 40 koni o wadze 105 kg ...ale to chyba lekka przesada ( a Hiszpan twierdził że jest OK ...prawie 70 na godzinę aaale... oni tak mają). Przerobiłem kilka Suzuki 30 na krótką kolumnę i to jest super opcja...ale droga. W tej chwili dogadujemy się z Suzuki żeby nam sprowadzili wersję DF30 ATHS...jak się uda to będą na wiosnę.



#1315 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 posts
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Posted 03 December 2020 - 06:14

Tylko czy pływanie w pojedynkę nie bd powodowało kaczkowania na wodzie

#1316 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 posts

Posted 03 December 2020 - 07:28

Dobry hydrostabilizator lub płaty i po problemie z kaczkowaniem.



#1317 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 posts
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Posted 03 December 2020 - 12:30

Suzuki DF30 z trymem jest super...ale w wersji rumplowej występuje tylko na długiej kolumnie. Waży to 72 kg i super się pływa ...bo trym bardzo dużo daje. Do 390 silnik o wadze do 80 kg powinien być dobry ...a w Hiszpanii do RF400BASS założyli Mercurego 40 koni o wadze 105 kg ...ale to chyba lekka przesada ( a Hiszpan twierdził że jest OK ...prawie 70 na godzinę aaale... oni tak mają). Przerobiłem kilka Suzuki 30 na krótką kolumnę i to jest super opcja...ale droga. W tej chwili dogadujemy się z Suzuki żeby nam sprowadzili wersję DF30 ATHS...jak się uda to będą na wiosnę.

 

Krzysztof - a jak wygląda sprawa z certyfikatem dla 390-tki? Pamiętam, że jak zamawiałem 390-tkę w 2014 to miała certyfikat na 15KM a w 2015 zmieniłeś to na 20KM



#1318 OFFLINE   braseine

braseine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 03 December 2020 - 19:54

Krzysztof a można wsadzić 50 km do RF420gpx mala różnica w cenie między 40 a 50, pewnie masz doświadczenie jak to pływa obecnie mam 25 km i więcej mocy by sie przydało.

#1319 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 posts

Posted 03 December 2020 - 21:20

Rozmawialem z P.Krzysztofem na dniach wlasnie o wsadzeniu 50-60hp do 420, obecnie rowniez mam 25km. Z pewnoscia mozna, jesli masz glowe na karku i doswiadczenie to o bezpieczenstwo swoje zadbac umiesz (bylo juz pisane na forum ze ograniczenie do 40hp wynika z bezpieczenstwa i pewnie z wagi silnika/transportu).
50-60hp teraz waza tyle samo co yama 40hp fehds, pytanie jak chcesz ich uzywac.
Ja mysle o 60 ale chce uzywac w zakresie predkosci bliskiej maxa 40hp.

Te silniki nie byly montowane na 420 z tego co wiem ,wiec nie wiadomo czy rumpel nie bedzie haczyl o burte itd ale i takie sprawy da rade rozwiazac...

Moim zdaniem jednak yama 40 fehds jest sporo tansza od calej reszty 40stek 50 i 60hp jak sie wgryzc co obejmuje cena - czy full pakiet czy silnik bez sruby rumpla itd. Pisze akurat o tej yamie bo ona jest montowana do 420 - z krotka stopa i rumplem.

#1320 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Posted 06 December 2020 - 10:41

Witam,

kupiłem POINT-1 GPS Lowance i chce te antenę zamontować na lodzi RF405GPX z zamontowanym dziobowcem Xi3 oraz na rufie HONDA F20.

Czytałem ze  ważne jest aby znaleźć odpowiednie miejsce aby pomiary były jak najdokładniejsze, może ktoś doradzić gdzie znajdę takie miejsce na RF405GPX i jak ją  zamontować czy bezpośrednio na laminacie ?