Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1837 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 styczeń 2021 - 17:34

Koledzy stoję przed zakupem łódki  River Fox  400  , ale silnik jaki ją będzie pchał to tylko 6  ze względu na wagę większy nie będzie .   Wiem że 10 km /h to będzie max  , ale chodzi mi czy przy takiej prędkości na większej fali woda przez dziób nie leci do środka łodzi  , czy bez sztormiaka w taką pogodę można pływać tą łódką  

 
  • beatbass lubi to

#1342 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 styczeń 2021 - 18:17

 

Koledzy stoję przed zakupem łódki  River Fox  400  , ale silnik jaki ją będzie pchał to tylko 6  ze względu na wagę większy nie będzie .   Wiem że 10 km /h to będzie max  , ale chodzi mi czy przy takiej prędkości na większej fali woda przez dziób nie leci do środka łodzi  , czy bez sztormiaka w taką pogodę można pływać tą łódką  

 

 

Mam od niedawna właśnie 400 ,nie pływałem nią mniejszym silnikiem jak 9,9 km ,na którym sam 33 km/h we dwóch 27 km/h .Szaleństwa nie ma ale bidy też ,dla porównania na Hondzie 20 KM już jest lepiej sam 43 km/h i we dwóch 38 km/h .Hondę pożyczyłem od kolegi tak testowo ,no i teraz ból du... z Moim Suzuki 9,9 KM w porównaniu do Hondy ,jest opcja rozkręcenia Suzuki na 20 KM  :)  ;) .TOHATSU 9,8 KM nie waży dużo i całkiem fajnie płynie .Też bałem się wagi ,problem z kręgosłupem ,po prostu nie odczepiam silnika od łódki 



#1343 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 styczeń 2021 - 18:31

Mam od niedawna właśnie 400 ,nie pływałem nią mniejszym silnikiem jak 9,9 km ,na którym sam 33 km/h we dwóch 27 km/h .Szaleństwa nie ma ale bidy też ,dla porównania na Hondzie 20 KM już jest lepiej sam 43 km/h i we dwóch 38 km/h .Hondę pożyczyłem od kolegi tak testowo ,no i teraz ból du... z Moim Suzuki 9,9 KM w porównaniu do Hondy ,jest opcja rozkręcenia Suzuki na 20 KM  :)  ;) .TOHATSU 9,8 KM nie waży dużo i całkiem fajnie płynie .Też bałem się wagi ,problem z kręgosłupem ,po prostu nie odczepiam silnika od łódki 

Napisz jak  Płynołeś  pod wiatr na większej fali nie chlapie woda przez dziób 



#1344 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 styczeń 2021 - 18:39

Nie chlapie i to względem pontonu na którym wcześniej pływałem jest nie wątpliwie na b.duży plus ,tyko podczas pływania na  dużej fali tak się składało że pływałem za każdym razem sam 



#1345 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:02

To mnie uspokoiłeś z tym chlapaniem bo ona ma dziób prosty nie zadarty do góry jak inne łodzie , zmieniam łódkę na 400 a mam 320  którą sprzedaję , jest mega stabilna do wędkowania , ale na sztormową pogodę trochę chlapie jak płyniesz pod wiatr 



#1346 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:31

Masz 320 łódkę ze stacji river fox ?

#1347 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:36

Masz 320 łódkę ze stacji river fox ?

Tak ale dokładnie lake fox 320 


Użytkownik pawlo29 edytował ten post 14 styczeń 2021 - 19:45


#1348 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 14 styczeń 2021 - 22:31

Prawda jest taka, że czym łódka jest większa tym fala w stosunku do niej jest mniejsza. Można zwiększać łódź i silnik, żeby pływać po większych falach ...i w końcu dojdziemy do 10 metrowej łodzi i silników 2x300koni i na Bałtyk z tym towarem ;).  Trzeba po prostu założyć do jakiej fali chcemy pływać i taka łódkę kupić...i liczyć się z tym, że czasami coś tam zachlapie.  Ale można i tak...w końcu do odważnych świat należy. Jedno jest pewne, że nie ważne jaka jest fala , ile się wody naleje i nawet jak ją przeciąć na pół to obie połówki będą pływać.

I jeszcze ...jak nie da się łowić bo wieje 100km/h .....to po co wypływać :) ...a wrócić się da zawsze.


  • pawlo29 i lukaszkosciukiewicz lubią to

#1349 OFFLINE   JaK666

JaK666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Jarek

Napisano 15 styczeń 2021 - 11:52

 

Koledzy stoję przed zakupem łódki  River Fox  400  , ale silnik jaki ją będzie pchał to tylko 6  ze względu na wagę większy nie będzie .   Wiem że 10 km /h to będzie max  , ale chodzi mi czy przy takiej prędkości na większej fali woda przez dziób nie leci do środka łodzi  , czy bez sztormiaka w taką pogodę można pływać tą łódką  

 

 

 

Kilka dni po zakupie Foxa 390 miałem MP na Sulejowie. Wypłynąłem z silnikiem 6 KM - taki w tym momencie miałem dostępny. Warunki sztormowe, przechodził wtedy orkan i wiatr przekraczał 60 km/h, a do tego polosowałem partnera ważącego 100 +, który oczywiście dociążył dziób. Łódka golas - bez pompy zęzowej. ...i dramatu nie było. Mimo, że RF390 ma dużo gorszy profil i dużo chętniej łapie falę niż obecny RF400, daliśmy radę. 8 godzin na wodzie bez żadnego stresu. Dopiero pod koniec podpłynęliśmy pod zaporę. Tam fale dużo powyżej burt, więc na powrocie złapaliśmy kilka chlapnięć i było trzeba ręcznie usunąć wodę. Warunki były skrajne, gdyby nie zawody, po prostu bym nie wędkował. 

 

I jeszcze jedno. Te łódki naprawdę mają świetną nautykę. Na 6 KM, przy jednej osobie i dobrych warunkach popłyniesz 14 - 16 km/h. To już jest blisko granicy ślizgu, gdzie kilwater zaczyna układać się w ładną długą linię ;) Bez obaw, powodzenia ..



#1350 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 15 styczeń 2021 - 13:04

Kilka dni po zakupie Foxa 390 miałem MP na Sulejowie. Wypłynąłem z silnikiem 6 KM - taki w tym momencie miałem dostępny. Warunki sztormowe, przechodził wtedy orkan i wiatr przekraczał 60 km/h, a do tego polosowałem partnera ważącego 100 +, który oczywiście dociążył dziób. Łódka golas - bez pompy zęzowej. ...i dramatu nie było. Mimo, że RF390 ma dużo gorszy profil i dużo chętniej łapie falę niż obecny RF400, daliśmy radę. 8 godzin na wodzie bez żadnego stresu. Dopiero pod koniec podpłynęliśmy pod zaporę. Tam fale dużo powyżej burt, więc na powrocie złapaliśmy kilka chlapnięć i było trzeba ręcznie usunąć wodę. Warunki były skrajne, gdyby nie zawody, po prostu bym nie wędkował. 

 

I jeszcze jedno. Te łódki naprawdę mają świetną nautykę. Na 6 KM, przy jednej osobie i dobrych warunkach popłyniesz 14 - 16 km/h. To już jest blisko granicy ślizgu, gdzie kilwater zaczyna układać się w ładną długą linię ;) Bez obaw, powodzenia ..

Dzięki wielkie za opinię najlepiej napiszą Ci co na danej łódce pływają , swoją  400 będę miał w połowie kwietnia   :D  :D  :D  



#1351 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 21 styczeń 2021 - 02:00

Jaką długość ma opcjonalna bakista na żywą rybę w RF 400 ?

#1352 OFFLINE   artur.piwo73

artur.piwo73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaTeresin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Piwowarski

Napisano 21 styczeń 2021 - 05:11

Jakoś 75-80 cm.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

#1353 OFFLINE   danek8210

danek8210

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 styczeń 2021 - 20:50

Witam wszystkich.

 

Takie mam pytanie, być może któryś z użytkowników jest w stanie odpowiedzieć?

 

Jestem na etapie zamawiania C470 console, z silnikiem 60KM. Kusi mnie wersja BASS, nawet bardzo, szukam argumentów żeby przekonać żonę (ona nie bardzo ze względu na brak miejsca na niższym pokładzie względem C470, strachliwa jest).

 

Jednak moje pytanie do was jest takie:

 

Jak się ma stateczność wzdłużna w tej łodzi, z silnikiem który swoje waży (104kg) jak i zbiornikiem paliwa z tylu, aku itd, no a w szczegolnosći faktem ze siedzenia sternika i konsola jest przesunięta do tyłu o jakies 20 cm względem zwykłej 470-ki. To znaczy nie sądzę żeby tu "tył" za mocno siedzial w wodzie, nie o to chodzi.Ale w mojej poprzedniej (420C) przy silniku znacznie lżejszym, w czasie rekreacyjnym gdy wchodziłem na łódke z jeziora używają tylnej drabinki to przyznam ze tyl dośc mozno sie zanurzał. Zastanawiam się jak to jest w wersji c470BASS z o wiele wiekszym silnikiem, w praktyce.

 

Sam nie waże jakos bardzo duzo, ale pod 100kg podchodzi....

 

 

Moze glupie pytanie, ale moze ktos znajdzie sie z praktyka w tym temacie?

 

A uzytkuje ktos z was c470 BASS , w polaczeniu ryby+rekreacja z rodziną? Dla mnie to warunek krytyczny, szukam dobrego rozwiązania które polaczy te dwie funkcje?Chętnie podpytalbym kilka rzeczy.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 



#1354 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 31 styczeń 2021 - 21:56

To jest za duża łódka,  żeby się łatwo przechylać pod ciężarem...jest OK.

Załączony plik  4 — kopia.JPG   68,44 KB   34 Ilość pobrań



#1355 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 31 styczeń 2021 - 22:21

Też się zastanawiałem nad  BASS , co prawda mniejszy  bo 405  . BASS bardzo ładny  , ale mam dwie małe wnuczki  które będą pływać  a dzieci jak to dzieci ruchliwe i boję się żeby któraś mi nura nie zrobiła . Kapoczki naszykowane , żona też mówi że bezpieczniej się czuje w normalnej głębokiej łódce , a biorąc rodzinę pod uwagę to pływanie ma być przyjemnością  dla nich a nie przymusem . Swoją odbieram w kwietniu i nie tylko będę pływał na ryby  ale i  z rodziną  im  też  się coś należy , oczywiście to moje zdanie  , jak wypracujesz kompromis z rodziną  to będą wszyscy zadowoleni   :)   



#1356 OFFLINE   danek8210

danek8210

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 luty 2021 - 13:39

Dzieki. Tak, rozum podpowiada C470, serce C470 BASS. No ale musze jakis kompromis wypracowac. Miejsce w bakistach, szczegolnie ten przod w BASS (z tylu nie ma dla mnie wielkiego znaczenia) to jest mega fajna opcja.Ta dluga bakista tam to jest to co spedza mi sen z powiek. Gdyby to mozna bylo przeniesc do zwyklej c470, byloby idealnie. 

 

Też się zastanawiałem nad  BASS , co prawda mniejszy  bo 405  . BASS bardzo ładny  , ale mam dwie małe wnuczki  które będą pływać  a dzieci jak to dzieci ruchliwe i boję się żeby któraś mi nura nie zrobiła . Kapoczki naszykowane , żona też mówi że bezpieczniej się czuje w normalnej głębokiej łódce , a biorąc rodzinę pod uwagę to pływanie ma być przyjemnością  dla nich a nie przymusem . Swoją odbieram w kwietniu i nie tylko będę pływał na ryby  ale i  z rodziną  im  też  się coś należy , oczywiście to moje zdanie  , jak wypracujesz kompromis z rodziną  to będą wszyscy zadowoleni   :)   



#1357 OFFLINE   danek8210

danek8210

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 luty 2021 - 13:44

Dziekuje Panie Krzysztofie. Tak, tez sobie to tak tlumacze. A czy w wersji C470BASS jest mozliwosc "wyjecia" / "wyciecia" bakisty na ryby z tylu, na etapie skladania lodki?Tak zeby jej kosztem powstalo wiecej miejsca za siedzeniami?  Czy to jest forma odlana i nie bardzo?

Glupie pytanie moze, ale rozwiazaloby to wiele moich "rekreacyjnych" problemow i przekonalo zone :)



#1358 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 luty 2021 - 13:56

Dziekuje Panie Krzysztofie. Tak, tez sobie to tak tlumacze. A czy w wersji C470BASS jest mozliwosc "wyjecia" / "wyciecia" bakisty na ryby z tylu, na etapie skladania lodki?Tak zeby jej kosztem powstalo wiecej miejsca za siedzeniami? Czy to jest forma odlana i nie bardzo?
Glupie pytanie moze, ale rozwiazaloby to wiele moich "rekreacyjnych" problemow i przekonalo zone :)


Żonę to się przekonuje w inny sposób, 🍷💃🕺🛌😁
  • Dano. i pawlo29 lubią to

#1359 OFFLINE   danek8210

danek8210

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 luty 2021 - 14:06

Żonę to się przekonuje w inny sposób,

Haha! Tak to ja juz sam zakup lodzi wypracowalem :)

 

Swoja droga moglem do was nie jechac, a tak czlowiek BASS na zywo zobaczyl i sie w glowie pomieszalo......



#1360 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 01 luty 2021 - 18:13

Jestem ciekawy jak C400bass radzi sobie na większej fali np Zalew Wiślany, na zbiornikach, na których najczęściej wędkuje bez problemu sobie da rady, nawet jakby wiało 50km/h :D Obecna łódź daję rady, ale brakuje mi prędkości oraz schowków. Widziałem, że w tym modelu między przednik pokładem, a sterówką jest trochę miejsca, pewnie da się przesunąć ją do przodu i wstawić jakiś fotelik ? :) Zawsze to większa osłona od wiatru i wygodniej się siedzi niż na rufie.