Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1837 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 01 luty 2021 - 20:26

Zalew przy 14m/s na 4m łódce? Fala ma 1,5m i nikt nie pływa. Przy metrowej fali nie ma pływania ani łowienia. Potrzebujesz jednostki 5-7m
Konsoli nie można sobie dowolnie przesuwać jak taboretu w kuchni

Pozdrawiam

Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 01 luty 2021 - 20:28

  • PiernikTorunski, Dano. i Kielson1 lubią to

#1362 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 01 luty 2021 - 21:31

Zalew przy 14m/s na 4m łódce? Fala ma 1,5m i nikt nie pływa. Przy metrowej fali nie ma pływania ani łowienia. Potrzebujesz jednostki 5-7m
Konsoli nie można sobie dowolnie przesuwać jak taboretu w kuchni

Pozdrawiam


Sławek źle to tłumaczysz
Trzeba bardziej obrazowo 😁
400 to długość, dwóch przeciętnych wanien 😂, a nie łodzi na większą wodę
  • PiernikTorunski lubi to

#1363 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 01 luty 2021 - 21:38

Sławek źle to tłumaczysz
Trzeba bardziej obrazowo
400 to długość, dwóch przeciętnych wanien , a nie łodzi na większą wodę


Obecna daje radę ja cały na brązowo i 17 kapoków.
  • Dano. lubi to

#1364 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 02 luty 2021 - 07:48

Zalew przy 14m/s na 4m łódce? Fala ma 1,5m i nikt nie pływa. Przy metrowej fali nie ma pływania ani łowienia. Potrzebujesz jednostki 5-7m
Konsoli nie można sobie dowolnie przesuwać jak taboretu w kuchni

Pozdrawiam
 

Czytajcie ze zrozumieniem. Może też mój błąd, bo zamiast kropki postawiłęm przecinek jak szybko pisałem, ale jak ktoś chce się przyczepić to się przyczepi. Jestem ciekaw jak zachowuje się przykładowo na Zalewie Wiślanym. A te 50km/h to pisałem o swoich zbiornikach jak Nogat, małe i średnie jeziora itp . A jaki problem przesunąć konsole ? Wybacz, ale nie mam taboretu w kuchni i nie potrafię sobie tego zobrazować :( Pozdrawiam



#1365 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 luty 2021 - 14:42

 A te 50km/h to pisałem o swoich zbiornikach jak Nogat, małe i średnie jeziora itp . A jaki problem przesunąć konsole ? Wybacz, ale nie mam taboretu w kuchni i nie potrafię sobie tego zobrazować :( Pozdrawiam

 

Ja przy 50km/h nie łowię, ale jak kto lubi. Łódka jest zaprojektowana w taki sposób aby poprzez odpowiedni rozkład masy posiadała optymalne właściwości nautyczne i była bezpieczna nawet w ślizgu przy znacznych prędkościach. Przesunięcie konsoli (na które i tak nie ma miejsca) do przodu spowoduje, że te właściwości zostaną zachwiane, przy małej łódce jest to zwyczajnie niebezpieczne, a szczególnie jeśli myślisz o Zalewie Wiślanym.  :o Zadzwoń do Foxa i opowiedz o swoim pomyśle i daj koniecznie znać co usłyszałeś :)


  • Plastik i golenia lubią to

#1366 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 11 luty 2021 - 21:02

Koledzy wie ktoś jaka jest średnica otworu w podłodze gdzie jest fotel , próbuję połączyć rurę giętą od Sempera    do Foxa  , rura  Sempera  ma 42,5 i nie wiem czy coś mi z tego  wyjdzie 



#1367 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 11 luty 2021 - 21:15

W foxie 420 jest 35mm wiec nie wejdzie wprost bez modyfikacji. To standardowa srednica dla wielu rur.



#1368 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 11 luty 2021 - 21:28

Dzięki , to lipa  jest czas na kombinacje łódka będzie na wiosnę 



#1369 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 15 luty 2021 - 16:32

Dorób sobie redukcję z rury Sempera do gniazda w Foxie z pełnego pręta aluminiowego lub jeszcze lepiej teflonowego,powinno być ok.



#1370 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 15 luty 2021 - 17:40

Dorób sobie redukcję z rury Sempera do gniazda w Foxie z pełnego pręta aluminiowego lub jeszcze lepiej teflonowego,powinno być ok.

Dzięki za pomysły , otwór przy silniku pod fotel jest w osi łódki i moim zdaniem będzie nie wygodnie sterować silnikiem , a z rurą wygiętą  mogę się odsunąć  tak jak mi pasuje  , choć  słyszę że  nie wszystkim to się sprawdza 



#1371 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 17 luty 2021 - 18:53

Dzięki za pomysły , otwór przy silniku pod fotel jest w osi łódki i moim zdaniem będzie nie wygodnie sterować silnikiem , a z rurą wygiętą  mogę się odsunąć  tak jak mi pasuje  , choć  słyszę że  nie wszystkim to się sprawdza 

W wekend zrobie zdjecia i Ci pokażę jak ja w swoim RiverFoxie 420 zamontowałem fotel ,wyjmowany wedle potrzeb



#1372 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 17 luty 2021 - 20:08

W wekend zrobie zdjecia i Ci pokażę jak ja w swoim RiverFoxie 420 zamontowałem fotel ,wyjmowany wedle potrzeb

Wyjmowany musi być   inaczej na drugi dzień nie będzie na czym usiąść   ;)



#1373 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 19 luty 2021 - 11:22

Wyjmowany musi być   inaczej na drugi dzień nie będzie na czym usiąść   ;)

Dlaczego? Wystarczy do fotela dołożyć nieprzemakalny pokrowiec ze ściągaczem na dole :) .

Ale prawda, łatwo demontowalny fotel to prostsze rozwiazanie, pokrowiec to dodatkowa rzecz, którą trzeba gdzieś upchnąć na czas łowienia. Ale też parokrotnie zdarzało mi się w deszczu zjeżdżać na parking przy autostradzie i chować fotel do bagażnika. Gdy po raz pierwszy złapał mnie deszcz na drodze, musiałem pozostawić fotel w bagażniku na czas łowienia :lol:. Do dzisiaj nie mam nawyku chowania fotela na czas jazdy :( , a to zły nawyk.



#1374 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 19 luty 2021 - 15:25

Dlaczego? Wystarczy do fotela dołożyć nieprzemakalny pokrowiec ze ściągaczem na dole :) .

Ale prawda, łatwo demontowalny fotel to prostsze rozwiazanie, pokrowiec to dodatkowa rzecz, którą trzeba gdzieś upchnąć na czas łowienia. Ale też parokrotnie zdarzało mi się w deszczu zjeżdżać na parking przy autostradzie i chować fotel do bagażnika. Gdy po raz pierwszy złapał mnie deszcz na drodze, musiałem pozostawić fotel w bagażniku na czas łowienia :lol:. Do dzisiaj nie mam nawyku chowania fotela na czas jazdy :( , a to zły nawyk.

Nie to miałem na myśli  , na czas przejazdu czy postoju można  nawet worek na śmieci taki 100 litrów i ogarnie temat . Tu gdzie ja byłem nad jeziorkiem są ładne rybki ale to dla tego że straszne zadupie , ale zdarzają się kradzieże i ja musiałem wszystko z łódki zabierać  co było  strasznie upierdliwe , i jak ładny fotel zostawię  to zniknie  :(    , a jezioro ma 525 ha  to gdzie i kogo szukać 



#1375 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 21 luty 2021 - 12:52

Nie to miałem na myśli  , na czas przejazdu czy postoju można  nawet worek na śmieci taki 100 litrów i ogarnie temat . Tu gdzie ja byłem nad jeziorkiem są ładne rybki ale to dla tego że straszne zadupie , ale zdarzają się kradzieże i ja musiałem wszystko z łódki zabierać  co było  strasznie upierdliwe , i jak ładny fotel zostawię  to zniknie  :(    , a jezioro ma 525 ha  to gdzie i kogo szukać 

Witam , próbuję załadować zrobione zdjęcia tego mocowania fotela na mojej łodzi



#1376 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 luty 2021 - 13:24

Witam , próbuję załadować zrobione zdjęcia tego mocowania fotela na mojej łodzi

Musisz odchudzić bo jak za dużo MB to nie wejdą 



#1377 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 21 luty 2021 - 13:48

Muszę wrzucić na dwa razy

Załączone pliki



#1378 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 21 luty 2021 - 13:55

Drugi zestaw zdjęć

Załączone pliki


Użytkownik Slawek Dlugosz edytował ten post 21 luty 2021 - 14:42


#1379 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 21 luty 2021 - 14:00

Trzeci zestaw

Załączone pliki



#1380 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 21 luty 2021 - 14:31

To mocowanie było robione testowo ale jak to powiadają rzeczy robione na chwilę trwaja wiecznie  ;).Planuję wymienić tą nogę fotela na pełny pręt kwadratowy nawiercony pod średnicę nogi Foxa,tak żeby po przełożeniu fotela pasował.Bo teraz mam z kwadratowej rury i wewnętrzna średnica jest zaduża.Wszystko jest z kwadratu a to dlatego żeby się nię nie obracał bo ma to znaczenie podczas pływania na dużej fali,jest stabilnie i bezpiecznie.Całość wykonana z aluminium,można zamontować każdy rodzaj fotela (rozstaw otworów).Przyszłościowo jeszcze montaż takiego amortyzatora bo jak dużo pływania po duzych falach to plecy bolą. A robiąc to mocowanie miałem też na celu odciązenie rufy łodzi poprzez przesunięcie mocowania do przodu ,ponieważ przy szybszym pływaniu na zafalowanej wodzie był efekt myszkowania teraz zanikł.A jeszcze jedno,jakby ktoś chciał rozwiązanie problemu wodowania RiverFox 420 na niskiej wodzie( problem ze zjechaniem łodzi z rolek ze względu na uskok kadłuba) to mogę wrzucić zdjęcia przyczepy jak ja to rozwiązałem bo jest miodzio nawet bez wody hehe B).Poniżej zdjęcie amortyzatora który mi wpadł w oko,myslę ze będzie OK.   

Załączone pliki


  • pawlo29 lubi to