Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1837 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 czerwiec 2022 - 14:44

Tłumacze !!! w necie wpisz Fox łódki Grudziądz to jest producent tych łodzi i wszystko wytłumaczy nikt lepiej tego nie zrobi jak Krzysztof

#1522 OFFLINE   Koleżka

Koleżka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjakrak
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:kolo

Napisano 18 czerwiec 2022 - 15:49

No i po co się unosisz? Jakiś czas temu dzwoniłem do Foxa zaproponowali żeby zawieść im łódkę to zamontują niestety  koszty zawieść i później odebrać łódkę  + usługa są nie na moją kieszeń. Sporo osób tu przerabia łódki to myślałem (nadal myślę) ze ktoś doradzi jak to zrobić. Przeczytałem Twój post nic nie pomógł więc pytam dalej. Nie używaj tylu wykrzykników nikt tu głuchy nie jest. 



#1523 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 czerwiec 2022 - 17:10

Właśnie nie wiem jakiej średnicy ten przepust potrzebuje i jakiej długości, muszę się przebij przez 2 płaszcze, jak to zrobić żeby woda nie dostawała mi się pomiędzy burty

No to za dużo nie pomogę, u mnie w Silverze w tym miejscu jest jest tylko jeden płaszcz.😔 Tak że sprawa jest dużo łatwiejsza.

#1524 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 czerwiec 2022 - 22:45

Sory chciałem po muc , nie napisałeś że taką dostałeś odpowiedz , a producent jak widać ma swoje tajemnice . Są rzeczy które zakłada się przed sklejeniem  dwóch skorup . Nie zakładałem pompy u siebie mam odpływ grawitacyjny inaczej zerknoł bym u siebie jak to wygląda  bo mam podobną łódkę fox 400 



#1525 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 16:07

Cześć,

 

Czy są użytkownicy FOX'a 440? 

Czy w tej łódce jest opcja instalacji dwóch foteli na 'dolnym' pokładzie?

Chodzi mi o komfortowe spławikowanie dwóch osób :).

 

Druga kwestia, czy 2 os. + majdan przy silniku 30KM będzie sprawny ślizg czy na granicy możliwości motoru?

 

Trzecia kwestia, czy dobrze widzę że C440 ma zauważalnie wyższą burtę niż C470?

 

Pozdrawiam.


Użytkownik wook-wlkp edytował ten post 21 czerwiec 2022 - 16:18


#1526 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 17:05

Właśnie nie wiem jakiej średnicy ten przepust potrzebuje i jakiej długości, muszę się przebij przez 2 płaszcze, jak to zrobić żeby woda nie dostawała mi się pomiędzy burty 

 

Przepust dobierasz do grubości węża, prosty temat wiercisz otwór przez dwa płaszcze, zabezpieczasz od wewnatrz i zewnatrz uszczelniaczem, wąz do pompy i zrobione.



#1527 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 20:14

Cześć,

 

Czy są użytkownicy FOX'a 440? 

Czy w tej łódce jest opcja instalacji dwóch foteli na 'dolnym' pokładzie?

Chodzi mi o komfortowe spławikowanie dwóch osób :).

 

Druga kwestia, czy 2 os. + majdan przy silniku 30KM będzie sprawny ślizg czy na granicy możliwości motoru?

 

Trzecia kwestia, czy dobrze widzę że C440 ma zauważalnie wyższą burtę niż C470?

 

Pozdrawiam.

Ja mam tą łódkę z sterówką. Jeśli zamontujesz te fotele tak jak w 470 ( rumpel ) to na spokojnie połowicie, jeśli obok siebie ( wersja z sterówką ) to może być trochę ciasno, to raczej nie jest łódka na spławik :P Najlepiej montować 2 fotele na środku w rzędzie i wtedy będzie komfortowo. Na yt masz filmik jak idzie 440 z 30km suzuki w 2 osoby, sam oceń, ja mam 50km i jestem mega szczęśliwy, że nie zamontowałem 30km. 



#1528 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 20:57

Cześć,

 

Ja mam tą łódkę z sterówką. Jeśli zamontujesz te fotele tak jak w 470 ( rumpel ) to na spokojnie połowicie, jeśli obok siebie ( wersja z sterówką ) to może być trochę ciasno, to raczej nie jest łódka na spławik :P Najlepiej montować 2 fotele na środku w rzędzie i wtedy będzie komfortowo. Na yt masz filmik jak idzie 440 z 30km suzuki w 2 osoby, sam oceń, ja mam 50km i jestem mega szczęśliwy, że nie zamontowałem 30km. 

 

Zdaję sobie sprawę, że to nie łódki na spławik, ale kupując jedna łajbę za tyle kasy wypadałoby móc względnie jakościowo załatwić obie metody ;).

Myślałem o drugim fotelu po przekątnej lub w tej samej linii co sterówka wzdłuż łodzi...ale z fotek nie widzę czy tak się da nawet z mniejszym fotelem.

 

Czy możesz mi napisać jaki wymiar ma część dolnego pokładu między sterówką a frontową linia bakisty?

Może to się da załatwić jakimś rozkładanym krzesełkiem 'spławikowym' ;).

 

Z góry dziękuję.



#1529 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 czerwiec 2022 - 21:43

Wejdź na riverfoxa tam jak wjedziesz w damy model to masz wrzucony rzut wymiarów

#1530 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2022 - 23:38

Wydaje się, że taki sam, albo mniejszy fotel mógłby się zmieścić w przeciwległym narożniku dolnego pokładu.

Wówczas mam opcje łowienia na spławik dla dwóch osób, oraz w przypadku poszerzonego przedniego pokładu, taki fotel złożony byłby 'pod' pokładem i można przejść do spinningowania z górnych pokładów.

 

Pytanie, jakie są Wasze doświadczenia przy dokładaniu niestandardowych opcji? Jest w ogóle taka możliwość?



#1531 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2022 - 13:45

Cześć, jestem po rozmowach f2f z Panem Krzysztofem, i swoją drogą wspaniała osobowość, więc pozdrawiam ;).

 

Wracając do riverfoxow, wydaje się że wersja RF440 jest poza moim budżetem nawet ścinając niektóre opcje, przewiduje wydać nie więcej niż 50.000 zł netto.

 

Powalczyłem z excelem, i pomyślałem że zrobię nastepująco:

- riverfox 420

- bez dziobowego

- bez echosondy

- bez akumulatorów

 

Wówczas powinno się udać.

 

Pytania do Was:

- czy w kolejnych sezonach (zakładając że instalacja elektryczna już będzie) nie będzie problemu z montażem silnika dziobowego?

- czy w kolejnych sezonach nie będzie problemu z montażem echosondy przy łodzi w wersji 420C?

 

Pytając czy nie będzie problemu, mam na myśli brak konieczności 'rycia' łodzi?

Innymi słowy, chcę kupić porządną łódź na lata, z opcją jej rozbudowy.

 

I pytanie z innej beczki, czy 420 jest ulepszoną wersją 405 czy to kompletnie różne konstrukcje?

Pozdrawiam.



#1532 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 03 lipiec 2022 - 14:30

Mam 405 i popatrzyłem na 420 i widać różnicę na plus ale kasa większą . Ważne , żeby w przyszłości coś zakładać musisz powiedzieć przed produkcją . Robią wzmocnienia przeciągają kable przygotowują łódkę do rozbudowy bo jak skleja skorupy będzie problem

#1533 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 03 lipiec 2022 - 19:42

Ja kiedyś też się napaliłem na 420C, akurat na rzece udało mi się na chwilę wsiąść do osoby, która taką łódką przepływała, myśl o 420C od razu uciekła :D Zabiera dużo miejsca i jest tam bez sensu jak dla mnie. 420 na rumpel, 2 fotele w lini prostej na środku łodzi i masz super łódź na spławik, fotele obracasz 360 stopni i w każdą stronę możesz rzucić



#1534 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 lipiec 2022 - 20:56

Różnica w cenie między 420 a 400 minimalna oczywiście jeśli chodzi o łódź. Co innego w napędzie. Ja długo się zastanawiałem, różne opinie, fora......
Pojechałem zobaczyłem i zamówiłem 400 + 20km. Powiedz co byś chciał w przyszłości i nie będzie problemu. Ważne czy chcesz mieć pompę zenzową, potem może być problem.
Ja wędkuje na zbiornikach około 200h i Odrze, jeżeli potrzebujesz wyższej burty z różnych względów to bierz 420 - jest kilka cm wyższa, tak samo bakisty. Pokład kilka cm szerszy ale krótszy niż w 400. Trochę cięższa i do latania potrzebuje więcej km.

Użytkownik Marcipas edytował ten post 03 lipiec 2022 - 21:07


#1535 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2022 - 21:05

Koledzy,

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Teraz do mnie dotarło ze R400 ma homologację na 3 osoby, a ja chcę turystycznie pływać w 2+2 osoby :/.

 

Konfigurator RF420 proponuje silnik 20KM.

Czy w konfiguracji łącznej 2+2 około 200 kg (waga pasażerów) i trochę turystycznego majdanu da rade pewnie wejść w ślizg? Chodzi mi tylko i wyłącznie o sprawne przemieszczanie.



#1536 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 03 lipiec 2022 - 21:14

Koledzy,

Dziękuję za odpowiedzi.
Teraz do mnie dotarło ze R400 ma homologację na 3 osoby, a ja chcę turystycznie pływać w 2+2 osoby :/.

Konfigurator RF420 proponuje silnik 20KM.
Czy w konfiguracji łącznej 2+2 około 200 kg (waga pasażerów) i trochę turystycznego majdanu da rade pewnie wejść w ślizg? Chodzi mi tylko i wyłącznie o sprawne przemieszczanie.



#1537 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 03 lipiec 2022 - 21:17

Moim zdaniem conajmniej 3 cylindry 25-30km.

Użytkownik Marcipas edytował ten post 03 lipiec 2022 - 21:21


#1538 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 03 lipiec 2022 - 21:25

Mam RF 420 bogato i ciężko doposażoną.Napędza to Suzuki 30 ATHS na rumplu,jak chcesz pływać 2+2 to musiałbyś powiesić 40 KM.Bo u mnie jak sam pływam jest ok,we dwóch już muszę śrubę zmieniać a w trójkę to śruba znowu o jeden skok niżej trzeba założyć żeby dała radę w ślizgu płynąć.Na śrubie skok „10” dało się płynąc ok 34-36 km/h przy łącznej wadze ok 850 kg😱

#1539 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 03 lipiec 2022 - 21:27

Właśnie nie wiem jakiej średnicy ten przepust potrzebuje i jakiej długości, muszę się przebij przez 2 płaszcze, jak to zrobić żeby woda nie dostawała mi się pomiędzy burty


Nie ma konieczności wiercenia przez 2 płaszcze. Wcale nie ma konieczności wiercenia. W standardzie masz odpływ grawitacyjny. Montujesz pompę zęzową na tym odpływie a między pompą a odpływem dajesz zawór kierunkowy. Trzeba ładnie poskręcać obejmy i już. Problem rozwiązany.

#1540 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 03 lipiec 2022 - 21:54

Koledzy,

Dziękuję za odpowiedzi.
Teraz do mnie dotarło ze R400 ma homologację na 3 osoby, a ja chcę turystycznie pływać w 2+2 osoby :/.

Konfigurator RF420 proponuje silnik 20KM.
Czy w konfiguracji łącznej 2+2 około 200 kg (waga pasażerów) i trochę turystycznego majdanu da rade pewnie wejść w ślizg? Chodzi mi tylko i wyłącznie o sprawne przemieszczanie.


Na silniku 20 zapomnij o ślizgu w 4 osoby, nawet w 3 będzie ciężko.

U mnie na 420gpx, dziobówka, 2 akumulatory, yamaha 25gwhs + 3 chłopa + wędki i trochę gratów, łącznie ok 650kg wchodzi w ślizg i vmax 35km/h, śruba 11”

Przy gołej łodzi dla 2 dorosłych i 2 dzieciaków + graty turystyczne silnik 25 to moim zdaniem minimum. Jak powieje pływanie w ślizgu w tej konfiguracji będzie mało bezpieczne. Jakbyś chciał dołożyć jakiś dodatkowy sprzęt np. Silnik dziobowy, echosonda, akumulatory, może się okazać że 30 to będzie mało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro