Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1820 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 10 lipiec 2022 - 11:04

Uściślijmy z tymi Tohatsu, Tohatsu MFS 30A i Tohatsu MFS 30B mają przełożenie 1.92. Natomiast Tohatsu MFS 30C ma już przełożenie 2.17.


Uuuu to popsuli

#1562 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 lipiec 2022 - 12:01

Mnie się wydaje że nie popsuli. Mam łódź z kadłubem Romany, waga mojego zestawu wraz z załogą i sprzętem to 520 kg. W takiej konfiguracji pływam najczęściej. Śruba zmieniona na 9.9x13, szybkie wyjście w ślizg, silnik kręci się do 6100 obr/min. Prędkość max 47 km/h. Z wagą 630 kg. też się ślizgała, niestety nie pamiętam jakie były obroty silnika i prędkość.

#1563 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 10 lipiec 2022 - 15:42

Mnie się wydaje że nie popsuli. Mam łódź z kadłubem Romany, waga mojego zestawu wraz z załogą i sprzętem to 520 kg. W takiej konfiguracji pływam najczęściej. Śruba zmieniona na 9.9x13, szybkie wyjście w ślizg, silnik kręci się do 6100 obr/min. Prędkość max 47 km/h. Z wagą 630 kg. też się ślizgała, niestety nie pamiętam jakie były obroty silnika i prędkość.


Masz 15% poślizgu na śrubie i inny kadłub, ja mam 5% poślizgu i waga 420kg. Zakładam że przy 1.92 potrzebował byś śruby o skoku 14” i prędkość przekraczała by 50km/h. Ale i tak fajne osiągi.

#1564 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 10 lipiec 2022 - 15:43

.

Użytkownik gumowy edytował ten post 10 lipiec 2022 - 15:45


#1565 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 sierpień 2022 - 07:26

Cały czas szukam odpowiedniej łodzi dla siebie… czy ktoś używa foxa c400bass? Czy na jeziora małe i średnie nada się? Dlaczego nie ma na olx używanych? Dltego że ten kto kupi już nie sprzedaje? Czy mało osób decyduje się na nią?

#1566 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 28 sierpień 2022 - 08:30

Cały czas szukam odpowiedniej łodzi dla siebie… czy ktoś używa foxa c400bass? Czy na jeziora małe i średnie nada się? Dlaczego nie ma na olx używanych? Dltego że ten kto kupi już nie sprzedaje? Czy mało osób decyduje się na nią?


To bardzo droga łódka i do specyficznego łowienia - stoi się wysoko co przy zafalowanym akwenie nie wszystkim odpowiada. Moim zdaniem kupują ja osoby, które dokładnie wiedzą czego chcą i dlatego jest mało ofert używanych.
Druga sprawa, że jest w ofercie od niedawna - Ok 3 lat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1567 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 28 sierpień 2022 - 09:01

Mam Foxsa 400 ale zwykłego , łódka bardzo stabilna ale jak wspomniałem żonie o bass to powiedziała że do łódki nie wsiądzie a jednak łódkę wykorzystujemy rodzinnie i dla dzieci taki pokład jest bardzo niebezpieczny i tak jak kolega napisał taki pokład zamawiają tylko zdecydowani i taką łódkę trzymają dla siebie

#1568 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 sierpień 2022 - 13:31

Wiec co jest takim czymś uniwersalnym?

#1569 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 sierpień 2022 - 13:37

420gpx?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1570 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 28 sierpień 2022 - 14:24

To już jest zacna łódka . Ale wszędzie są plusy i minusy . Miałem mała łódkę nie była tak bezpieczna ale w dwóch zaniosłem nad wodę i pasowało , w tym roku zajechałem nad jezioro i są dwa miejsca dzikie gdzie można zwodować łódkę i traf taki że zjechałem się z ludźmi co stawiali przyczepy i uprosilem żeby postawili tak żeby był dojazd do wody bo inaczej każdy może pojechać do domu bo nie ma gdzie się zwodować . To jest bardzo duży problem

#1571 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 28 sierpień 2022 - 17:37

420gpx?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak, ja pływam na 420-ce, wędkuje, pływam rodzinnie i holuje narciarza. Pewnie pływałbym na niej dalej ale potrzebuje czegoś z silnikiem 50KM bo dzieci dorosły i ważą jak dorośli i przy nartach brakuje mi już mocy
Jest na tyle lekka ze nie ma problemu w jedna osobę na slipach a na tyle duża, że daje pełen komfort dla 2 wędkarzy i dużej ilości sprzętu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1572 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 sierpień 2022 - 07:50

Za tydzień mam urlop i chyba pojade do Grudziądza i osobiście sie przymierze do tej lodzi. Jeszcze myślę na jakim solarsky albo kaboats bo obydwie firmy są z mojego miasta. Może tam zaczne.

#1573 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 29 sierpień 2022 - 07:59

Ja pod koniec września będę sprzedawał swoją 420-tkę - jak się zdecydujesz to możesz się ze mną skontaktować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Piotrek Milupa lubi to

#1574 OFFLINE   DonF

DonF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 29 sierpień 2022 - 08:39

A F320 sprzedana? Myśle aby na przyszły sezon zamienić Mawerica na taka właśnie mała łódeczkę…

#1575 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 sierpień 2022 - 09:11

[quote name="Czechofil" post="3050897" timestamp="1661756362"]Ja pod koniec września będę sprzedawał swoją 420-tkę - jak się zdecydujesz to możesz się ze mną skontaktować


Ok odezwe sie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1576 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 29 sierpień 2022 - 09:26

A F320 sprzedana? Myśle aby na przyszły sezon zamienić Mawerica na taka właśnie mała łódeczkę…

 

Tak

Ja zamieniłem na Krakena 420  ;)



#1577 OFFLINE   DonF

DonF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 29 sierpień 2022 - 09:48

Ja mam Mawerica 330 na przyczepce ale wkurza mnie spinanie pontonu pasami, chowanie linek nie linek, kotwicy itp do bagażnika dlatego myśle nad F320, może Lakefox 320, i jakieś małe jeziorka ze strefa ciszy. Jak Ci się pływało ze Stormem 13,5 bo również posiadam taki silniczek

#1578 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 29 sierpień 2022 - 09:56

Ja mam Mawerica 330 na przyczepce ale wkurza mnie spinanie pontonu pasami, chowanie linek nie linek, kotwicy itp do bagażnika dlatego myśle nad F320, może Lakefox 320, i jakieś małe jeziorka ze strefa ciszy. Jak Ci się pływało ze Stormem 13,5 bo również posiadam taki silniczek

Zaletą F320 jest jego mała waga - 70kg oraz duża ilość miejsca wewnątrz. Mimo wszystko jest to mała łódka a ja na niej pływałem po Wiśle. W rejonie Kozienic było OK ale jak zaczęliśmy pływać po Warszawskiej Wiśle to już się nie czułem komfortowo - o sprzedaży przeważył fakt, że zaczęliśmy pływać na nockę i zabrakło miejsca na szpej dla 2 osób.

 

Dla mnie F320 ma 2 wady:

 

1. łatwo go "przegłębić na dziób" jeśli z przodu usiądzie ciężka osoba + dziobówka, w takim wypadku pasażer w czasie płynięcia w wyporze musi siedzieć na środkowej ławce 

2. to nie jest kadłub ślizgowy i trudno go "wypchnąć" w ślizg, robiłem testy z różnymi silnikami: Yamaha 8KM 2T, Tohatsu 9,8KM 2T i Storm 13,5. Dopiero ze Stormem 2 osoby był komfort pływania, prędkości rzędu 30-33km/h



#1579 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 29 sierpień 2022 - 15:19

Tak, ja pływam na 420-ce, wędkuje, pływam rodzinnie i holuje narciarza. 

Na rumplu nie wolno :)



#1580 ONLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2022 - 19:42

Dla mnie to jest szok z tym narciarzem.. ja mam lekkiego opena 460 z 50km w czyerosuwie.. i nie widzę za nin narciarza.. chyba mam małą wyobraźnie i umiejętności..🤢




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych