Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3611 odpowiedzi w tym temacie

#2081 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 20 maj 2021 - 08:00

pytam bo mogę test zrobić o 13:40 w swoim mieście i na styk jest 48h.


  • grey lubi to

#2082 OFFLINE   Brylu

Brylu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemo

Napisano 22 maj 2021 - 10:31

Koledzy, jak tam wieści znad wody ? Ryby żerują ? Blaty czy bardziej trzciny ? Widzę, że pogoda nie rozpieszcza. Ktoś coś może wrzucić ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2083 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 22 maj 2021 - 12:36

Ciekawe czy testy zniosą po 31.05.
To jednak loteria trochę jest..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2084 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 22 maj 2021 - 22:09

Koledzy, jak tam wieści znad wody ? Ryby żerują ? Blaty czy bardziej trzciny ? Widzę, że pogoda nie rozpieszcza. Ktoś coś może wrzucić ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Jestem nad Boren od wczoraj, zjazd z promu bardzo sprawny, osobówki były wszystkie sprawdzane jeśli chodzi o testy, w pół godziny się wyrobili z odprawa. Pogoda jest dość zmienna i dość ciężko z większym szczupakiem, sporo odprowadzeń. Woda ma 12-13 stopni, jestem pierwszy raz nad Boren wiec jak ktoś ma jakieś wskazówki to z chęcią skorzystam.
  • BOB, Brylu i Krzysiek_Wroclaw lubią to

#2085 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 23 maj 2021 - 05:56

Jestem nad Boren od wczoraj, zjazd z promu bardzo sprawny, osobówki były wszystkie sprawdzane jeśli chodzi o testy, w pół godziny się wyrobili z odprawa. Pogoda jest dość zmienna i dość ciężko z większym szczupakiem, sporo odprowadzeń. Woda ma 12-13 stopni, jestem pierwszy raz nad Boren wiec jak ktoś ma jakieś wskazówki to z chęcią skorzystam.

Byliśmy tam 4 razy, za każdym razem inna pogoda. Nie pamietam skąd mam taką mapkę ale na 1 wyjeździe korzystaliśmy z niej i generalnie w miejscach zaznaczonych były ryby. My większość czasu łowiliśmy z dryfu napływając na zatoki. Zasada była taka, ze jak zaczynało się zielsko na 3,5-4.0 metry to były ryby. Dobrze obłowić cyple na zatokach oraz kanty 3,5-4,0m po przeciwnej stronie. Sławna zatoka z drzewem nie dała nam dużo ryb. Ale w głębi jest płytko, może być tam cieplejsza woda. Przynęty raczej w naturalnych kolorach ale wiadomo nie zawsze.. Na jednym wyjeździe bank rozbiła Daiwa Duckfin Live Shad w kolorze pstrąga z czerwonym ogonem. Odcienie ciemnej zieleni i złota. Wszystkie przynęty z ogonami typu alien savage lub węgorz będą dobrym wyborem. Łowiliśmy tylko na przynęty od 18cm w górę. Na małe można dobrze połowić ale wg mnie ryby 60-70cm nie są celem wyjazdu na Boren.
Jak nie brały to mi się sprawdził np. kolor różowy. Ostatni nasz wyjazd to maj 2018. a31e8193f92e720ef6c390e723eb93e6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy testy sprawdzają przez wejście do systemy po nr pesel czy tylko pokazywaliście zaświadczenia ?

Użytkownik koval75 edytował ten post 23 maj 2021 - 05:59


#2086 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 23 maj 2021 - 07:30

Byliśmy tam 4 razy, za każdym razem inna pogoda. Nie pamietam skąd mam taką mapkę ale na 1 wyjeździe korzystaliśmy z niej i generalnie w miejscach zaznaczonych były ryby. My większość czasu łowiliśmy z dryfu napływając na zatoki. Zasada była taka, ze jak zaczynało się zielsko na 3,5-4.0 metry to były ryby. Dobrze obłowić cyple na zatokach oraz kanty 3,5-4,0m po przeciwnej stronie. Sławna zatoka z drzewem nie dała nam dużo ryb. Ale w głębi jest płytko, może być tam cieplejsza woda. Przynęty raczej w naturalnych kolorach ale wiadomo nie zawsze.. Na jednym wyjeździe bank rozbiła Daiwa Duckfin Live Shad w kolorze pstrąga z czerwonym ogonem. Odcienie ciemnej zieleni i złota. Wszystkie przynęty z ogonami typu alien savage lub węgorz będą dobrym wyborem. Łowiliśmy tylko na przynęty od 18cm w górę. Na małe można dobrze połowić ale wg mnie ryby 60-70cm nie są celem wyjazdu na Boren.
Jak nie brały to mi się sprawdził np. kolor różowy. Ostatni nasz wyjazd to maj 2018. a31e8193f92e720ef6c390e723eb93e6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy testy sprawdzają przez wejście do systemy po nr pesel czy tylko pokazywaliście zaświadczenia ?




Testy sprawdzali tylko porównując pesel z dowodem osobistym, do żadnego systemu nic nie wprowadzali.
Jak na razie biorą nam tylko 70 jakby jeden rocznik, większość na naturalne jerki, z zielem jest trochę lipa bo wiosna jest sporo spóźniona i nowych roślinek brak. Ogólnie to pierwszego dnia poplywalismy sporo z echo i bardzo ciężko namierzyć drobnicę. Gadaliśmy z miejscowym Szwedem i właśnie mówił ze te gumy daiwy mu się sprawdzają. Dzięki za pomoc.
  • Brylu i koval75 lubią to

#2087 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 23 maj 2021 - 08:05

Jaka jest temperatura wody?


Pisałem wyżej koło 12 stopni.
  • Rebel64 lubi to

#2088 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 23 maj 2021 - 14:50

Za niecały tydzień wybieram się na szybki wypad w rejon  południowych  szkierów, a dokładnie w okolice Svalemala. Może ktoś tam łowił i da kilka praktycznych porad ?



#2089 OFFLINE   Krzysiek_Wroclaw

Krzysiek_Wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P

Napisano 23 maj 2021 - 18:50

Za niecały tydzień wybieram się na szybki wypad w rejon  południowych  szkierów, a dokładnie w okolice Svalemala. Może ktoś tam łowił i da kilka praktycznych porad ?

Zawsze łowiłem jakieś 300-400 km na północ. W wielu miejscach i zawsze było podobnie. 1. Nie bój się płytkiej wody, 2. Nie bój się fali, 3. Zielsko pomaga. To najkrócej jak się da, a rozwijać to moglibyśmy w nieskończoność! Powodzenia!
Ps. Ja też ruszam za tydzień.
  • Brylu i bodo m lubią to

#2090 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 23 maj 2021 - 22:44

Krzychu, że tak Ci napiszę, łowiłem prawie pod każdą szerokością geograficzną i nie boję się niczego :).  Co roku  jestem 300, 400, a raczej co najmniej 1000 km powyżej i zawsze sobie radzę :). Tam zawsze odkrywam nowe wody i miejsca i w tym mam największy fun.  Svalemala to ograny temat. Też będzie miło, ale myślałem, że ktoś podzieli się wielkim sukcesem lub ... sromotną porażką, z której wyciągnął wnioski. Przed takimi chylę czoła ! Dam i na południu radę albo będzie miło :).


  • BOB lubi to

#2091 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 24 maj 2021 - 06:35

Może tu znajdziesz coś ciekawego:

http://jerkbait.pl/t...skrona +szkiery


  • Wojtek Krasnopolski lubi to

#2092 OFFLINE   robiciu

robiciu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 maj 2021 - 10:41

Chejka czy ktoś łowi teraz w Szwecji,rybaka się ruszyly

#2093 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 26 maj 2021 - 11:37

Chejka czy ktoś łowi teraz w Szwecji,rybaka się ruszyly

Trzeba rybaka zapytać  B)  :P


  • BOB lubi to

#2094 OFFLINE   TrikWe

TrikWe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWwa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Junior

Napisano 26 maj 2021 - 13:32

Jestem nad Boren od wczoraj, zjazd z promu bardzo sprawny, osobówki były wszystkie sprawdzane jeśli chodzi o testy, w pół godziny się wyrobili z odprawa. Pogoda jest dość zmienna i dość ciężko z większym szczupakiem, sporo odprowadzeń. Woda ma 12-13 stopni, jestem pierwszy raz nad Boren wiec jak ktoś ma jakieś wskazówki to z chęcią skorzystam.

Mi się osobiście sprawdzały przynęty w kolorze okonia oraz marchewki... W której bazie wędkarskiej jesteś na Boren?



#2095 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 26 maj 2021 - 21:57

Faktycznie naturalne kolory wydaje się że działają lepiej, imitacje okonia i szczupaka są najlepsze, nie mieszkam w bazie wynająłem Airbnb.

#2096 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1422 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2021 - 08:11

Dziś ma się odbyć konferencja z udziałem premiera Szwecji nt. obostrzeń. Trzymamy kciuki na zniesienie testów lub chociaż wpuszczanie zaszczepionych bez testów.  



#2097 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 27 maj 2021 - 14:14

Panowie tak naprawdę to nie jest żaden problem jedynie plus 130 do kosztów wyjazdu na łebka.....pozdrowienia ze środkowej Szwecji
  • golsyl lubi to

#2098 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 27 maj 2021 - 14:16

Panowie tak naprawdę to nie jest żaden problem jedynie plus 130 do kosztów wyjazdu na łebka.....pozdrowienia ze środkowej Szwecji


Pod warunkiem negatywnego wyniku testu a te testy wychodzą różnie....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • krzysiek i rower26 lubią to

#2099 OFFLINE   bodo m

bodo m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 maj 2021 - 14:39

Dziś ma się odbyć konferencja z udziałem premiera Szwecji nt. obostrzeń. Trzymamy kciuki na zniesienie testów lub chociaż wpuszczanie zaszczepionych bez testów.  

Daj znać jak będziesz coś wiedział.



#2100 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1422 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2021 - 15:50

Konferencja trwa. Jeśli google dobrze przetłumaczyło stenogram z Aftonbladet to testy na wjeździe do SE zniesione od 1.06.

Zdaje się że nawet szczepienie nie będzie wymagane.

Użytkownik rower26 edytował ten post 27 maj 2021 - 16:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych