Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3463 odpowiedzi w tym temacie

#1581 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 wrzesień 2020 - 16:34

Łukasz, wracam ze Szwecji 27-go. Zazwyczaj w drodze powrotnej na prom, zatrzymujemy się w markecie MAX (ostatni kompleks handlowy przed portem w Karlskronie... to o tym piszesz?). Ja kupuję tam wiaderka z borówkami. Jeśli i tym razem będziemy mieli czas na zakupy to mogę poszukać.
Tak z ciekawości, do czego stosujesz te przyprawę?

Dzięki. Stosuję ją do marynowania mięcha, czy to na grill czy do pieczenia. Niespotykany smak. Bardzo ciekawy, zupełnie niepodobny do tych wszystkich naszych miksów do grilla. Wydaje mi się że o tym samym kompleksie handlowym piszemy. Nic innego tam nie kojarzę przed portem.

Użytkownik rower26 edytował ten post 04 wrzesień 2020 - 16:35

  • Sbaig lubi to

#1582 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 wrzesień 2020 - 16:37

To daj mi telefon na priv. Jak znajdę to zadzwonię czy kupować bo może wcześniej zdobędziesz?



#1583 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 wrzesień 2020 - 16:39

Może mod mnie zbanuje, ale Panowie mam prośbę. Czy ktoś z odwiedzających Szwecję byłby tak uczynny i kupił mi w ICA zajebistą przyprawę (marynatę) której zdjęcie zamieszczam poniżej. Kosztuje o ile dobrze pamiętam 89 lub 79 SEK. Kasę przelewam na konto z góry + koszty wysyłki, lub jesli ktoś jest w Wawy to odbieram. Nie to, żeby ktoś specjalnie się fatygował ale często robimy na miejscu zakupy i przy okazji. W zeszłym roku, była dostępna w dużej ICA w Karlskronie po drodze do portu (Maxi ICA). 
 Ja jadé 19 września to mogé ci kupic .reszta na priv
attachicon.gif bourbon.jpg
 
Przyprawa bomba....i nie do dostania w PL.


Dzięki, Robert się zgłosił pierwszy nie będziemy już dublować bo będę tą przyprawą musiał sobie pokój wytapetować.

#1584 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 05 wrzesień 2020 - 14:59

@ radanet

"trafiły się rybki 121, 110, 95 i sporo mniejszych. Największe okonie to 44 i 47 i sporo między 35 a 40 cm. Trafiło sie też kilka jazi. Największe 54,54 i 63 cm"

 

Oj tam Panie, my na Zegrzu, to każdego dnia takie łowimy....

Potrafisz ciśnienie podnieść !

Gratuluje i pozdrawiam serdecznie  ;) 



#1585 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 wrzesień 2020 - 15:02

Może mod mnie zbanuje, ale Panowie mam prośbę. Czy ktoś z odwiedzających Szwecję byłby tak uczynny i kupił mi w ICA zajebistą przyprawę (marynatę) której zdjęcie zamieszczam poniżej. Kosztuje o ile dobrze pamiętam 89 lub 79 SEK. Kasę przelewam na konto z góry + koszty wysyłki, lub jesli ktoś jest w Wawy to odbieram. Nie to, żeby ktoś specjalnie się fatygował ale często robimy na miejscu zakupy i przy okazji. W zeszłym roku, była dostępna w dużej ICA w Karlskronie po drodze do portu (Maxi ICA). 

 

attachicon.gif bourbon.jpg

 

Przyprawa bomba....i nie do dostania w PL. 

 

Chciałem tylko dodać , że są 4 różne rodzaje tej przyprawy  :)



#1586 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2020 - 15:44

Może mod mnie zbanuje, ale Panowie mam prośbę. Czy ktoś z odwiedzających Szwecję byłby tak uczynny i kupił mi w ICA zajebistą przyprawę (marynatę) której zdjęcie zamieszczam poniżej. Kosztuje o ile dobrze pamiętam 89 lub 79 SEK. Kasę przelewam na konto z góry + koszty wysyłki, lub jesli ktoś jest w Wawy to odbieram. Nie to, żeby ktoś specjalnie się fatygował ale często robimy na miejscu zakupy i przy okazji. W zeszłym roku, była dostępna w dużej ICA w Karlskronie po drodze do portu (Maxi ICA).

attachicon.gif bourbon.jpg

Przyprawa bomba....i nie do dostania w PL.

No, to żeś zainspirował. Smak wędzonego chili Jalapeno plus bourbon plus jabłko, trudne nawet do wyobrażenia
Czy w prostych, żołnierskich słowach mógłbyś do czegokolwiek porównać ?
  • szydłoś lubi to

#1587 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 wrzesień 2020 - 19:44

No, to żeś zainspirował. Smak wędzonego chili Jalapeno plus bourbon plus jabłko, trudne nawet do wyobrażenia
Czy w prostych, żołnierskich słowach mógłbyś do czegokolwiek porównać ?

No ciężko to porównać z jakąkolwiek mieszanką przypraw dostępnych w pl.

Na sucho mocno zajeżdża jabłkiem. Idzie z każdym mięsem.

Chciałem tylko dodać , że są 4 różne rodzaje tej przyprawy :)

Wiem, interesujący wydaje się jeszcze habanero, ananas i rum ale nie próbowałem.

W zeszłym roku kupiłem jeszcze mieszankę do grilla "grill gaucho asado" też ciekawa, łagodna.

W Polsce to tylko grill pikantny/grill łagodny.

Użytkownik rower26 edytował ten post 05 wrzesień 2020 - 19:46

  • Byniek lubi to

#1588 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 06 wrzesień 2020 - 09:53

@ radanet

"trafiły się rybki 121, 110, 95 i sporo mniejszych. Największe okonie to 44 i 47 i sporo między 35 a 40 cm. Trafiło sie też kilka jazi. Największe 54,54 i 63 cm"

 

Oj tam Panie, my na Zegrzu, to każdego dnia takie łowimy....

Potrafisz ciśnienie podnieść !

Gratuluje i pozdrawiam serdecznie  ;) 

No popatrz pan ,latem sié trafily a nie zimá .



#1589 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 06 wrzesień 2020 - 10:50

Tak dla uzupełnienia. Pogoda dość stabilna generalnie slonecznie, umiarkowany wiatr. Ryby zdecydowanie bardziej aktywne wieczorem. W dobrym miejscu w dwie godziny można było się wyłowić okoni do bólu......

#1590 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1891 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 wrzesień 2020 - 12:03

To oczywiście zależy od pogody i temperatury wody więc jeżeli trafisz na flautę i ciepłą wodę to wyniki mogą być zbliżone do wiosny. Jeżeli jednak będzie rasowa jesień czyli ochładzająca się woda i konkretny wiaterek to różnica będzie wyraźna na korzyść jesieni. Byłem wiosną w okolicy Karlskrony cztery razy i jeden jesienią (początek października - okolice Jordo) i ten jesienny był najlepszym wyjazdem. Ryby były znacznie bardziej chętne do brania i prawie nie było odprowadzeń co wiosną jest jednak częste. Pogoda jednak wtedy była już jesienna, ok 10sC z silnym wiatrem i przelotnymi opadami.

Hej, (jak możesz to dopisz) a jak te ryby tam stały wtedy jesienią? na płytkim, na głębokim, raczej blisko otwartego morza czy głęboko w szkierze?



#1591 ONLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 07 wrzesień 2020 - 10:11

To oczywiście zależy od pogody i temperatury wody więc jeżeli trafisz na flautę i ciepłą wodę to wyniki mogą być zbliżone do wiosny. Jeżeli jednak będzie rasowa jesień czyli ochładzająca się woda i konkretny wiaterek to różnica będzie wyraźna na korzyść jesieni. Byłem wiosną w okolicy Karlskrony cztery razy i jeden jesienią (początek października - okolice Jordo) i ten jesienny był najlepszym wyjazdem. Ryby były znacznie bardziej chętne do brania i prawie nie było odprowadzeń co wiosną jest jednak częste. Pogoda jednak wtedy była już jesienna, ok 10sC z silnym wiatrem i przelotnymi opadami.

 

Dzięki za informację. Tak jak napisał kolega @analityk - najbardziej nas interesują zmiany w zachowaniu ryb w stosunku do wiosny. Gdybyś znalazł chwilę, żeby coś o tym napisać, byłbym wdzięczny.

 

Na tych wodach łowiliśmy w połowie kwietnia, a to chyba inna bajka. Pamiętam, że najbardziej nam się podobało w dużej ztoce Hallarum (cały obszar na wschód od mostu na Senoren). W tym roku zamknęli ją przed tarłem i otwarta dla wędkarzy ma być chyba od września.



#1592 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 07 wrzesień 2020 - 12:55

Zdecydowanie więcej ryb łowiliśmy wokół wysepek w kierunku otwartego morza (wysepki od południowej strony wyspy Jordo). Podczas jesiennego wyjazdu większość tych wysepek była z rybami, a wiosną (2 połowa maja i bardzo ciepło tj. ok 25-27sC) przy tych wysepkach było różnie, trzeba było znaleźć taką gdzie są (biorą). Jesienią bardzo agresywne brania były podczas silnego i bardzo silnego wiatru, ale niestety często nasza kotwica nie dawała rady i po kilku rzutach przemieszczało łódź. Wiosną więcej ryb było przy brzegach, na płytkiej wodzie, w zatokach, a brania były często delikatne i było dużo odprowadzeń. Jesienią te brzegowe miejsca nie dawały ryb lub brań było mało.

Co do przynęt to wiosną łowiliśmy głównie na przynęty 12-15cm (na większe mało brań i głównie odprowadzenia). Jesienią, przy dobrych, agresywnych braniach stosowaliśmy przynęty 12-21cm. Kolory przynęt i konkretne modele pewnie macie swoje wypracowane więc nie będę Wam tego jakoś szeroko rozpisywał. Ja głównie łowię perłą i motorami. Te kolory sprawdzają się zarówno wiosną jak i jesienią.

Jesienią może się zdarzyć, że przez kilka dni będzie silnie wiało od morza i napłynie więcej słonej wody. W takiej sytuacji poszukajcie spokojniejszych zatok dalej od morza gdzie przy odrobinie szczęścia traficie na kumulację ;)

I jeszcze jedna uwaga odnośnie przynęt...jesienią w kilku zatokach (dość płytkich) woda była bardzo mętna, ale z rybami, które bardzo fajnie reagowały na wszelkiego rodzaju marchewy więc warto mieć kilka sztuk na dnie skrzyni.


Użytkownik Flame edytował ten post 07 wrzesień 2020 - 12:56


#1593 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1891 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2020 - 08:41

Hej - dzięki za info - przepraszam, jeszcze dopytam - jak łowiliście przy tych wysepkach to drapieżnik stał przy brzegach (kamiennych/trzczcinowych) że dało się łowić skutecznie pytko schodzącymi przynętami (lekkie gumy, jerki) czy raczej już głęboko na spadach (ciężkie gumy w opadzie, wahadłówki itp).

 

Pozdrawiam



#1594 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 08 wrzesień 2020 - 08:58

Ryby staly przy samym brzegu w skałach/kamieniach, ale również na spadach. Przy "głębszych" wyspach tj. z bardziej stromymi spadami łowiliśmy gumami 15-20cm z główką 7-10g. Płytsze brzegi (z wodą nawet do pół metra głębokości) obławialiśmy lżejszymi gumami i w przypadku dużej ilości morszczynu również na offsetach. Na jerki łowiliśmy sporadycznie. No i oczywiście wysepki obławialiśmy od strony nawietrznej ;)


  • analityk lubi to

#1595 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 wrzesień 2020 - 13:46

A w południowej Szwecji aktualnie: wietrzyk wieje, deszczyk sieka, sandacz RĄBIE.


  • mario, mercoss i BOB lubią to

#1596 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:26

To dobrze bo my niedługo się wybieramy....😀

#1597 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 08 wrzesień 2020 - 15:16

A w południowej Szwecji aktualnie: wietrzyk wieje, deszczyk sieka, sandacz RĄBIE.

Ja mam zgoła odmienne info :) Przynajmniej co do rąbania...reszta się zgadza...



#1598 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 wrzesień 2020 - 15:54

Ja mam zgoła odmienne info :) Przynajmniej co do rąbania...reszta się zgadza...

Cienkie Bolki

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1599 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 09 wrzesień 2020 - 06:43

Ja mam zgoła odmienne info :) Przynajmniej co do rąbania...reszta się zgadza

Rąbie to może za dużo powiedziane, ale coś tam się dzieje.  Też info z południowej Szwecji. My ruszamy 25-tego, oby nas wcześniej nie pozamykali.


Użytkownik slawito edytował ten post 09 wrzesień 2020 - 06:44


#1600 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 wrzesień 2020 - 06:45

Piékne ryby i widoki .

Zobaczymy co mnie czeka we wrzesniu.Mam  nadziejé ze sié troché ochlodzi i ryby i grzyby dopiszá.

 

Krzysztof , ty jedziesz do Szwecji zaraz we Wrześniu. Podobno masz wolne miejsce , słyszałem od chłopaków że mega warunki , nowa łódż  i koszt za śmieszne pieniądze.

Możesz ze dwa słowa , kiedy, co i jak ...jeśli nie problem. Może udałoby się skorzystać ? Jak nie ja  , to może chociaż ktoś inny by skorzystał z takiej okazji.


Użytkownik Zyga102 edytował ten post 09 wrzesień 2020 - 06:46