Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

艁odzie aluminiowe


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1283 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3546 post贸w
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 czerwiec 2018 - 18:11

Tutaj tak偶e sporo informacji nt. 艂odzi nitowanych vs. spawanych:
http://jerkbait.pl/t...um#entry2078491
  • thug lubi to

#202 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 post贸w
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:17

Witam, czy zna kto艣 firm臋 kt贸ra naprawia 艂odzie aluminiowe ???
Mo偶e mia艂 styczno艣膰 z tak膮 napraw膮 i podzieli si臋 opini膮.


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

#203 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:19

Ale o jak膮 napraw臋 konkretnie ci chodzi?

Wys艂ane z mojego ONE A2003 przy u偶yciu Tapatalka

#204 OFFLINE   GI臉TY

GI臉TY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 11 pa藕dziernik 2018 - 18:15

Witam. 艁贸dka firmy Inland Boats Shipyard model Hydrowave 400. Mo偶e kto艣 z koleg贸w u偶ytkuje lub widzia艂? Wszelkie informacje mile widziane.



#205 OFFLINE   Tom Bocian

Tom Bocian

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 post贸w

Napisano 18 pa藕dziernik 2018 - 17:54

 Szukam 艂odzi nie kr贸tszej jak  5m  jezioro , zbiorniki zap   jakie  sprawdzone modele  polecacie .?



#206 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Kamil

Napisano 18 pa藕dziernik 2018 - 18:20

Przede wszystkim spawane...

#207 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 post贸w

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 10:28

Posiadam nitowanego Lund-a raczej model z czubka i zadziwia mnie czasem opinia u偶ytkownik贸w, kt贸rzy nitowanego lunda czy innej ameryka艅skiej marki nigdy nie u偶ytkowali. Kolejny model za 3 lata to te偶 b臋dzie nitowany lund.
Promy kosmiczne, samoloty, nie wspominaj膮c o nitowanych mostach w Polsce sprzed II wojny 艣wiatowej....Nie s艂ysza艂em o katastrofach, czy nieszczelno艣ciach z powodu nitowania.
Mi艂ego.
  • gooral i Bielun22 lubi膮 to

#208 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 11:43

Jak zmieniasz 艂贸dk臋 co trzy lata to mo偶e tak jest. Ale kolega mia艂 nitowanego Lunda i niestety ciek艂 na paw臋偶y i nie sz艂o tego zrobi膰, 艂贸dka nie by艂a nowa. W sumie jak wozisz na przyczepce, to nie ma problemu, drobne przecieki nie przeszkadzaj膮. Ale jak 艂贸dka stoi na wodzie, to pompa z臋zowa ma robot臋 i trzeba pilnowa膰 baterii. Nie bez powodu na forach w US jest masa temat贸w "jak uszczelni膰 nity w 艂odzi" i niestrty taka naprawa nie jest trwa艂a - zrobisz jeden, pu艣ci drugi.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka
  • kotwitz lubi to

#209 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 11:56

Ja mam 7rok swoego aluminiaka nitowanego i nic nie cieknie a kupi艂em u偶ywanego.
Mo偶e przecieki na paw臋偶y s膮 spowodowane zbyt du偶ymi silnikami. U mnie dopuszczona 30 ja powiesi艂em 20.

#210 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 post贸w

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 12:14

Lundy zmieniam co 5 lat. Wi臋c puki mnie zawiedzie ta marka zostan臋 przy niej.
Co do wo偶enia na przyczepce to owszem wioz臋 j膮 na przyczepce na pocz膮tku sezonu i na koniec przy przewo偶eniu jej do hangaru na zim臋.
Jak jad臋 na ryby to nie po to 偶eby wyg艂upia膰 si臋 jak u偶ytkownicy skuter贸w, tylko szukam ryb, a przy przelotowej 70 km/h, to wg. mnie ma艂o realne.

#211 OFFLINE   Tom Bocian

Tom Bocian

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 post贸w

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 15:27

Jak zmieniasz 艂贸dk臋 co trzy lata to mo偶e tak jest. Ale kolega mia艂 nitowanego Lunda i niestety ciek艂 na paw臋偶y i nie sz艂o tego zrobi膰, 艂贸dka nie by艂a nowa. W sumie jak wozisz na przyczepce, to nie ma problemu, drobne przecieki nie przeszkadzaj膮. Ale jak 艂贸dka stoi na wodzie, to pompa z臋zowa ma robot臋 i trzeba pilnowa膰 baterii. Nie bez powodu na forach w US jest masa temat贸w "jak uszczelni膰 nity w 艂odzi" i niestrty taka naprawa nie jest trwa艂a - zrobisz jeden, pu艣ci drugi.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka

Co ty opowiadasz ? Wed艂ug for z Us Lund w艣r贸d 艂odzi w臋dkarskich to nr1 , niestety nowy troch臋 za drogi dla mnie . 艁odzie nitowane s膮 produkowane tam bardzo d艂ugo i my艣l臋 偶e takie topowe firmy nie mog膮 sobie pozwoli膰 produkowa膰 lip臋 .



#212 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 16:53

Proponuj臋 ci zrobi膰 prosty test. Wpisz w google dwie frazy:

How to fix lund rivet leaks

Albo

How to fix boat rivet leaks

A dla por贸wnania

How to fix leaking boat weld

Liczba zapyta艅 na forach o ka偶d膮 z fraz da ci dobre por贸wnanie. 呕eby by艂o 艣mieszniej sporo wynik贸w b臋dzie w stylu "Can I weld leaking rivet?". Wnioski o awaryjno艣ci wysu艅 sobie sam.


Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka

U偶ytkownik psulek edytowa艂 ten post 21 pa藕dziernik 2018 - 16:55

  • bassy lubi to

#213 OFFLINE   Tom Bocian

Tom Bocian

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 post贸w

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 17:51

Alumacraft贸w  , G3, Lund贸w produkuj臋 si臋 tysi膮ce rocznie , konstrukcja 艂贸dki pracuje spawana nawet z dw贸ch stron te偶 mo偶e po czasie nabawi膰 si臋 mikrop臋kni臋膰 i ciekn膮膰 .Na fali ,kamieniach rozwali si臋 ka偶de dno nawet z grubej  blachy wszystko zale偶y od sposobu u偶ytkowania . Z opinii w臋dkarzy Us nie s膮 to 艂odzie na trzy lata a trzydzie艣ci , u nas szkoda 偶e takie drogie .Spawany Buster , Yamarin Cross troch臋 lepiej wychodzi , Finval jest spawany i przyst臋pny cenowo w por贸wnaniu do rynku Usa ale troch臋 brakuje im  jeszcze do doskona艂o艣ci lodzi z za oceanu .



#214 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 18:50

Dziwne tylko, 偶e spawane si臋 ich raczej nie nabawiaj膮 i nikt nie dopytuje co zrobi膰 z ciekn膮cymi spawami, a problemy z nitami potrafi膮 si臋 zacz膮膰 ju偶 kilka lat po wyjsciu z fabryki. Nie por贸wnujmy awarii wynikaj膮cych z przczyn losowych od zu偶ycia materia艂u. Dzwon to dzwon i technologia nie ma znaczenia. Nity puszczaja po pewnym czasie i tyle.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka

#215 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 pa藕dziernik 2018 - 19:12

Z 艂odziami nitowanymi i spawanymi jest tak jak z samochodami japo艅skimi  i niemieckimi. Ka偶dy z ich u偶ytkownik贸w chwali swoje.

Ja swoim nitowa艅cem wpad艂em przy 30 km/h na kamienie przy wyspie. I dno troch臋 powygina艂em ale nadal nity nie puszczaj膮.

Nawet jeden z redan贸w si臋 wgi膮艂 .



#216 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d

Napisano 22 pa藕dziernik 2018 - 06:29

U mnie w 20 letniej lodce nitowanej nic nie puszcza pewnie to kwestia producenta.
Chyba 偶e psulek ma racj臋 i trzeba szybko wycofa膰 wszystkie z u偶ytku , tak samo jak samoloty z nitowanym poszyciem i zast膮pi膰 je spawanymi

#217 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 pa藕dziernik 2018 - 07:37

Tak jak napisa艂em wy偶ej - zapyta艅 o napraw臋 ciekn膮cych nit贸w jest du偶o. Nie znaczy to, 偶e ka偶demu b臋dzie ciek艂o, ale trzeba bra膰 ten potencjalny problem pod uwag臋. Ma艂ego przecieku mo偶na nawet nie zauwa偶y膰, jak si臋 wozi na przyczepie i nie zawsze jest to problem.

Wys艂ane z mojego ASUS_Z01RD przy u偶yciu Tapatalka

#218 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Kamil

Napisano 22 pa藕dziernik 2018 - 08:12

Sprowokowa艂em ma艂膮 dyskusj臋 wi臋c uzasadni臋 swoj膮 odpowied藕, a w zasadzie p贸jd臋 za g艂osem Paw艂a.

Nie uwa偶am, 偶e jakakolwiek nitowana 艂贸dka jest z艂a i zagra偶a 偶yciu  :P , natomiast uwa偶am, 偶e w razie problemu przeciekania, na kt贸re dowody jak na d艂oni Pawe艂 przedstawi艂, a nawet szkody w postaci wypadku ZDECYDOWANIE 艂atwiej naprawi膰 艂贸dk臋 spawan膮 i to bardzo ma艂ym kosztem...
Ma艂o istotnym punktem przemawiaj膮cym za spawem jest estetyka, nity wed艂ug mnie wygl膮daj膮 s艂abo na 艂odzi za ponad 100K...

 

P艂ywam obecnie na spawanej 14-letniej 艂贸dce, nic nie przecieka...



#219 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 post贸w

Napisano 22 pa藕dziernik 2018 - 08:26

 Szukam 艂odzi nie kr贸tszej jak  5m  jezioro , zbiorniki zap   jakie  sprawdzone modele  polecacie .?

 

 

Ja mam alumaboat 405, wez sobie 470, pancerne konstrukcje z wysoka burta i niskim zanurzeniem. Swietnie plywa lodka. Mam na 405 storma 18KM i latam sam po 4x km/h. W wiecej osob predkosc oczywiscie spada do 27-3xkm/h. Jesli natomiast musi byc to lodka powyzej 5m to nie wiem z rodzimych stoczni to nie wiem kto robi lodzie powyzej 5 metrow, ale 470 to juz naprawde kawal lodzi

 

To z gotowcow, ale psulek tez ci moze zrobic i doradzic :)


U偶ytkownik horac edytowa艂 ten post 22 pa藕dziernik 2018 - 08:27


#220 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 22 pa藕dziernik 2018 - 10:31

Ja mam alumaboat 405, wez sobie 470, pancerne konstrukcje z wysoka burta i niskim zanurzeniem. Swietnie plywa lodka. Mam na 405 storma 18KM i latam sam po 4x km/h. W wiecej osob predkosc oczywiscie spada do 27-3xkm/h. Jesli natomiast musi byc to lodka powyzej 5m to nie wiem z rodzimych stoczni to nie wiem kto robi lodzie powyzej 5 metrow, ale 470 to juz naprawde kawal lodzi

 

To z gotowcow, ale psulek tez ci moze zrobic i doradzic :)

Ile kosztuje taka alumaboat 405?