Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#2021 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2024 - 08:37

Raczej chodzi o stosunek jakości i mocy do ceny. Plus mniejsza waga silnika

#2022 ONLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 14 luty 2024 - 09:10

Tak sam już chyba doszedłem do wniosku, że lepiej brać 13,5km. Pytanie tylko czy na pewno 2T? Te 4T to jakies niepewne jednostki?

Wszystko ma swoje wady i zalety. Tak samo silniki 2T i 4t. Tak samo chiński czy japoński. Starszy czy nowszy. Specyfika tych silników jest inna. Waga ich jest inna przy tej samej mocy. W serwisowaniu też są inne, w transporcie etc. Mam 4T, a od ubiegłego roku również 2T. 4T ani razu nie odpaliłem w ubiegłym sezonie. Dla mnie osobiście wygodniej 2T wrzucić do auta i się niczym nie przejmować. Lżej, olej nie wyleci, zero stresu. 2T przy podobnej mocy zdecydowanie lepiej podaje od 4T. W trolu 4T lepiej znosi wolne obroty. W 4T nie ma zapachu spalonej mieszanki. W normalnym przemieszczaniu się nie ma to znaczenia. Poczytaj sobie naprawdę, bo pisać to wszystko kolejny raz jest bez sensu. Od strony technicznej pooglądaj sobie ten kanał. Wiele się dowiesz o Stormach. 
 


#2023 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 14 luty 2024 - 09:36

A ja mam 13.5 2T i złego słowa nie powiem. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. A serwisuje sobie sam bo prócz wymiany uszczelniaczy na wałku głównym po dotarciu silnika i pierwszej wymianie oleju w spodzinie zauważyłem lekka ilość wody, 50zl uszczelniacze i 120 olej i jazda, przelatal rok i nie ma problemów. Pali, pływa, pcha łódkę jak na 15km przystało. Jak na 2t jest nawet cichy. Kolegą ma 7km storma, nie narzeka, drugi kolega ma 4t 9.9 parsuna i też nie narzeka a wręcz chwali i dzięki niemu ja sam zdecydowałem się na storma i nie żałuję.
Pół świata produkuje teraz w Chinach bo jest tanio, może zamiast opluwać warto kupić rozebrać i się nauczyć.

Użytkownik Pat92 edytował ten post 14 luty 2024 - 09:38


#2024 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 14 luty 2024 - 10:38

Też miałem przez chwilę 13,5 2T
Szok, jak to kulturalnie, równo i cicho pracowało.
  • szczupak1 lubi to

#2025 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 14 luty 2024 - 22:19

Wrzucę i ja swoje uwagi. To fakt, że lepiej kupić markowy silnik za równowartość storma, ale tylko pod jednym warunkiem, że w 100% jesteśmy pewni jego historii. Co do samych silników to przeszło ich kilka przez moje łapki i żaden z klientów nie narzekał. Mają kilka irytujących wad, wcześniej wymienionych, ale naprawdę nie słyszałem żeby komuś odmówił posłuszeństwa na wodzie. W zachodniej części Szwecji można kupić te silniki troszkę pod inną nazwą. Co do mocy uzyskanej z pojemności, to nie jest to takie proste jak piszą koledzy. Nie posądzam chińczyków o raptowny rozwój tego segmentu, ale kilka zmian w zasilaniu pomoże uzyskać z danej pojemności duże różnice w mocach. Nadmienić jednak muszę, że są różne sposoby pomiaru mocy. Polecam zakup tego silnika jako alternatywy dla mocno wyeksploatowanych używanych markowych. Polecam jednak zakup wersji 2t, bo jeżeli stać kogoś wydać na 4t to dołożył bym te parę złotych i kupił np nowe lub kilkuletnie suzuki.

#2026 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 luty 2024 - 22:57

Przyjęło się, że 2T są głośniejsze od 4T. Kolega @Tresor zrobił filmik porównawczy modeli 13.5 KM. Na wolnych obrotach słychać wyraźnie (i widać na ekranie), że 4T jest duuużo cichszy. Za to po przygazowaniu, oba osiągnęły 87 db, a 4T nie był na pewno piłowany. Czy na wyższych obrotach nowy/sprawny 2T faktycznie nie będzie głośniejszy, niż 4T? W odbiorze na YT, subiektywnie, był. Mimo, że wskazania na ekranie były zbliżone. Czy bulgot i chlapanie w tym zbiorniku testowym mogło zagłuszyć oba silniki do tego samego poziomu?! :blink: Czy może te dwa akurat stanowią wyjątek od reguły? Mi brak doświadczeń, jakie macie spostrzeżenia przy porównywalnych modelach 2T i 4T?

 

Test głośności od 9:07
 



Pozdrawiam

Grzesiek

 



#2027 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1352 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 luty 2024 - 07:14

Wydech jest pod wodą a mauzer rezonuje. Pomiar głośności polega na mierzenia cisnienia akustycznego. Tu ścianki mauzera działają jak głośnik. Żeby to było miarodajne musiał by być lepszy sprzęt i przedewszystkim na wodzie.
Ale na ucho na wolnych obrotach jest ciszej na jałowym w 4T. Powyżej 2500 obrotów w czasie płyniecia różnice są przynajmniej dla mnie pomijalne. Oczywiście mówimy o silnikach w tych samych mocach i oba na gaźniku.
Miałem sytuację na wodzie że podszedł do mnie starszy pan i mówi że patrzył na mnie sceptycznie na silnik. Jak zaczęliśmy śmigać (to woda pod zabawę była) stwierdził że mój silnik jest cichszy niż jego 2 letnia Yamaha 8KM. Gdybym miał lepszy miernik to zrobił bym lepszy test. 2 silniki 15KM 2 i 4T. Test z pokładu na takiej samej łodzi oraz test z przepływającej łodzi.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2028 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2024 - 10:50

Wydech jest pod wodą a mauzer rezonuje. (...) Tu ścianki mauzera działają jak głośnik.

 

Tak wnioskowałem, że to może być przyczyna. Bo na "gołe ucho", ten 2T powinien generować znacznie więcej decybeli. Zainteresowałem się tematem, bo dzięki temu, że przypadkowo znalazłem Twój kanał na YT, dowiedziałem się też z tego wątku, że są oferowane nowe silniki 2T i w dodatku takie pyrkotka 3.5 KM ważą tyle, co elektryk. No to się zacząłem zastanawiać...


  • Tresor lubi to

#2029 ONLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 15 luty 2024 - 12:57

takie pyrkotka 3.5 KM ważą tyle, co elektryk. No to się zacząłem zastanawiać...

Jeśli można pływać spaliną na akwenie gdzie pływasz elektrykiem, to ja osobiście bym się nawet sekundy nie zastanawiał nad spaliną. Tylko nie 3.5 bo to jest silnik mało uniwersalny. Taki powolny pchacz wody i ewentualnie do trola. Tylko do trola 2T tez nie najlepszy pomysł. Więc zastanów się mocno czy nie lepiej jednak coś większego, co już trochę płynie, a nie tylko pcha wodę. 



#2030 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2024 - 21:04

Jeśli można pływać spaliną na akwenie gdzie pływasz elektrykiem, to ja osobiście bym się nawet sekundy nie zastanawiał nad spaliną. Tylko nie 3.5 bo to jest silnik mało uniwersalny. Taki powolny pchacz wody i ewentualnie do trola. Tylko do trola 2T tez nie najlepszy pomysł. Więc zastanów się mocno czy nie lepiej jednak coś większego, co już trochę płynie, a nie tylko pcha wodę. 

 

Darek, dzięki za radę. Wspomniałem wagę 3.5 KM (10 kg),
bo będę za każdym razem wszystko nosił i montował. -_-

https://jerkbait.pl/...u/#entry3182060

https://jerkbait.pl/...ioro/?p=3181387



#2031 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 26 luty 2024 - 17:01

Jak oceniacie awaryjność i moc silnika storm 3.5 ? Jakie mankamenty ma ta jednostka?

#2032 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1352 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 luty 2024 - 17:57

Brak luzu to największy mankament. Dla mnie dyskwalifikuje ten sprzęt. Po za tym prosty oszczędny lekki. Elektryki nie mają do niego podejścia. Do przemieszczania się jak najbardziej ok.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2033 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 26 luty 2024 - 18:02

Brak luzu to największy mankament. Dla mnie dyskwalifikuje ten sprzęt. Po za tym prosty oszczędny lekki. Elektryki nie mają do niego podejścia. Do przemieszczania się jak najbardziej ok.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

To co piszesz Łukasz dotyczy tylko nowych modeli. Ja mam 3,5KM kupiony w listopadzie 2020 i mam wersję z biegiem do przodu i neutralem.



#2034 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 26 luty 2024 - 18:07

Jak oceniacie awaryjność i moc silnika storm 3.5 ? Jakie mankamenty ma ta jednostka?

Pisałem tu wcześniej o tym silniczku, jest bardzo lekki i poręczny, z wygodną manetką gazu a nie z suwakiem jak u starych 2-suwów Yamahy czy Mercury. Moc oceniam na 2-2,5KM - prędkość w 2 osoby + szpej na Texas 360 to 8-8,5 km/h, na Mercury 3,3 KM było 1km szybciej.

Wady: manetka gazu ma odwrotne oznaczenia (do dziś tak produkują), korek paliwa w kapeluszu ma słabej jakości odpowietrznik, łatwo go ukręcić - poza tym żadnych problemów (przynajmniej u mnie) ale ja go używam bardzo sporadycznie.



#2035 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 26 luty 2024 - 18:29

A jaką mieszankę do niego lejecie? Ma dwa lata, więc już po dotarciu :)

#2036 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 26 luty 2024 - 20:39

A jaką mieszankę do niego lejecie? Ma dwa lata, więc już po dotarciu :)

1:50


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2037 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 13 marzec 2024 - 20:43

Testował ktoś może 13.5 2t na śrubie 12?

#2038 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 14 marzec 2024 - 07:29

Na sucho czy przy plywadle?

#2039 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1352 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 marzec 2024 - 08:00

Testował ktoś może 13.5 2t na śrubie 12?

3 lata pływałem na 12 do wczoraj.
.
https://youtu.be/rij..._WDdpyFB-wkTY4r

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#2040 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 14 marzec 2024 - 09:36

Do Łodzi 360 + +/- 220-250kg poleciłbyś 11 czy 12?
  • tribal lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych