Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#1981 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 18 grudzień 2023 - 15:31

Nowego Storma chyba że Yamahę masz z pewnego źródła .ale porównując nowa Yamahę i nowego stroma lepiej nowa Yamahę .
Warto kupić używkę za granicą bo w Polsce ceny kosmos za jakieś stare padła .

#1982 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2023 - 15:49

Wiem sporo ostatnio mam tych suzuki w domu. 

 

Nie tylko Suzuki. Tohatsu/ Mercury również robią lekkie 20 KM 4 T.


  • Tresor lubi to

#1983 OFFLINE   Bulter

Bulter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 18 grudzień 2023 - 15:50

Trzy lata temu kupiłem Yamahę z 2009 r 20 KM 4T,zapłaciłem ponad 9 tyś.Trzeci sezon pływam pali od strzała,corocznie wymiana olejów,świece,filtr.Teraz jakiś większy serwis zrobię,narazie jest Ok.


Wysłane z mojego SM-A546B przy użyciu Tapatalka

#1984 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 grudzień 2023 - 17:24



. W zeszłym roku kolega uderzył Yamaha 15 4T lw zatopioną główkę i uszkodził spodzinę - zapłacił w ASO Yamahy 6’200zł za naprawę czyli 150% ceny nowego chińczyka

Teraz pytanie naprawa na chińskich częściach u mnie takiej spodziny to średnio 500zl z częściami.
Cała chińska spodzina kompletna do tego silnika to z górką 2700. Myślicie że na orginale pochodzi dłużej lub lepiej? Jakie wasze zdanie. Ciekaw jestem bo spodzin robię duuuuzo. W zeszłym tygodniu Suzi 115. Yamaha F80 i F50.
Dziś została do mnie wysłana F40. Żadna z tych osób nie chce słyszeć o ASO ani o częściach oryginalnych (po za drobnica suzuki tu jest jeszcze znośnie).


Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#1985 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 18 grudzień 2023 - 18:30

To żeś człowieku teraz odleciał...
Ale spoko żyj w swoje bańce. :)
Dobrze ze jestem pseudo mechanikiem i je naprawiam. Nie było lepszej decyzji u mnie niż zakup Storma... :)
Niedługo będzie film podsumowujący moje 5 letnie obcowanie z nim i przepływane 400mth.
.
faa54cd7bddcd0deab6a972a535c1c61.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

A co to ja wykreowałem społeczność Stormiarzy i mechanika na częściach z aliexpress.Jak byś kupił Yamahę czy Hondę to nie miałbyś co robić i o czym nagrywać.


  • Bulter lubi to

#1986 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 18 grudzień 2023 - 18:33

Z tą gwarancją tego chinczyka to bym uważał. Nie raz w tym wątku się przewijała.



#1987 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 grudzień 2023 - 19:06



.Jak byś kupił Yamahę czy Hondę to nie miałbyś co robić i o czym nagrywać.

Żartujesz? STORMY są nudne bo nic się poważnego nie psuje. Nagrywam filmy na siłę. : porównaj to do ilości filmow tych mistycznych Hond i Yamah jak to nie ma co kręcić www.zaburtowe.pl.
A dziś kręcę to:
.
a4272b4fecef893160397a35fe4b34ab.jpg04a5c28b218dac82e9115b4f406343bc.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#1988 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 18 grudzień 2023 - 19:15

Ile tych STORMów jest? Każdy niech kupuje to na co go stać.


  • BOSMAN 76 lubi to

#1989 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 18 grudzień 2023 - 20:49

Z tą gwarancją tego chinczyka to bym uważał. Nie raz w tym wątku się przewijała.

A na co konkretnie mamy uważać? Masz jakieś doświadczenia czy słyszałeś, że kolega kolegi słyszał ?....



#1990 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 18 grudzień 2023 - 22:25

Czytam ten wątek oraz grupę na FB od początku.



#1991 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 19 grudzień 2023 - 00:17

Cała chińska spodzina kompletna do tego silnika to z górką 2700. Myślicie że na orginale pochodzi dłużej lub lepiej? Jakie wasze zdanie. 

Analogicznie. Ponad połowa Polaków jeździ autami powyżej 15 lat. Więc wartość znikoma. Powiedzmy około 10-15kkz. Jak myślisz czy serwisują je na oryginalnych częściach z ASO czy może sięgają po tańsze zamienniki ?. Ale jednak po silnik  na ryby jak tu można przeczytać na 10-20 wyjazdów w roku, należy udać się do serwisu po nowy japoński za równowartości auta którym się większość porusza, i serwisować też go w ASO na oryginałach za 10 x przepłacone do realnej wartości części. Wiec coś tu cały mi czas nie gra. Ale na ryby musi być sprzęcior za walizkę talarów i już.

 

Stormy robią krecią robotę serwisom. Grupa ich użytkowników jest coraz większa. Sprzedaż Japończyków tym samym siada, więc i serwis też siada. Jedno drugie nakręca i jest od niego zależne, więc Storm i chińskie tanie części do nich zawsze będą napiętnowane przez serwisy.

 

I na koniec taki przykład. Padł mi w bolidzie regulator napięcia w ubiegłym tygodniu. Oryginał w ASO 740 zeta. Bdb. zamiennik Valeo 180. Jak myślicie który kupiłem ?. Czy auto się z nim pogryzło, czy może śmiga jak zła ?. Takich przykładów miliony mogę podać. 

 

Oto moje zdanie o które prosiłeś.


  • Sławek Oppeln Bronikowski i Tresor lubią to

#1992 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 grudzień 2023 - 07:46

Kiedyś - powtarzam - kiedyś - nie byliśmy tylko rynkiem zbytu, z absurdalnymi cenami kształtowanymi przez oszałamiająco długie łańcuchy pokarmowe. Nie wzywało się też serwisu do wymiany żarówki, naprawy prostego kontaktu, naostrzenia łańcucha, wymiany świecy albo regulacji obrotów piły -  automatycznie windując koszty pod niebiosa.. 

 

Jest jak w starym dowcipie - masz kłopoty, napisz do nas  :)



#1993 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 19 grudzień 2023 - 08:52

A jak ktoś robi 100-150 wyjazdów w roku? 200-300mth? 



#1994 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 19 grudzień 2023 - 10:04

Rozumiem że to jest pytanie retoryczne ?. No bo jeśli ktoś nic nie musi innego robić tylko 100-150 dni w roku oddawać się przyjemności łowienia, to inny pułap i inna rzeczywistość. Nie widzę przestrzeni do dyskusji nawet, bo o czym mamy gadać tak naprawdę ?. Większość tyra od rana do wieczora żeby całość ogarnąć, a na ryby jeździ okazjonalnie jak ma na to chwilę czasu czyli bliżej 15 razy w roku niż 150. A to jest zasadnicza różnica. Większość Polaków żyje aby pracować, a nie pracuje aby żyć. Niestety tak jest i jeszcze długo się to nie zmieni. A jeśli masz ten komfort to z pewnością kupno nowego Japończyka jest dla Ciebie tym samym co dla normalnego "Kowalskiego" zrobienie zakupów na weekend w Biedronce. Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia w tym konkretnym przypadku.


  • psd27 i S.N. lubią to

#1995 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 19 grudzień 2023 - 10:17

Chciałem Ci Darku zwrócić uwagę, że w takim przypadku cenisz swój czas a nie dłubiesz przy szrotach, nie tylko chińskich. Chyba, że to lubisz, wtedy to co innego. Ja mam inne hobby.



#1996 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2023 - 10:23

Ja jestem 50x w roku.
Co daje ok 60mth oraz ok 50x6-8h moczenia silnika w słonej Odrze.
Co właśnie robię? Moczę Storma w wodzie jeszcze ze 2 razy w tym roku pojadę. Pozdro z wody.
Mam klienta który jeździ 5x w tygodniu czasem więcej, ryby dla niego jak alkochol dla alkoholika. Na jesień 2022 zamienił Hondę 10KM na Storma 13.5...
.

.4ea895a7fe5b70159c4f8a370f0474db.jpg
0f5729b8567e65f46bcd86bf3ec92e9b.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 19 grudzień 2023 - 10:39


#1997 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 19 grudzień 2023 - 11:51

Chciałem Ci Darku zwrócić uwagę, że w takim przypadku cenisz swój czas a nie dłubiesz przy szrotach, nie tylko chińskich. Chyba, że to lubisz, wtedy to co innego. Ja mam inne hobby.

Nie posiadam chińskiego silnika, i raczej nie będę posiadał. Natomiast to co posiadam to ja to nazywam kompromisem pomiędzy wagą, mocą a ceną w 2 cylindrowym silniku. Wybrałem motorek 27kg 8HP który jedną ręką noszę, a kręgosłup przy okazji nie cierpi. Robi robotę i nie jest to żaden szrot jak to określiłeś, ani nie wymaga specjalnej troski. Pływa, nie psuje się, jest bezobsługowy i robi dokładnie to czego oczekuję. Gdyby Strorm 13.5 ważył z 10kg mniej, lub woził bym silnik na pawęży, na niego bym się zdecydował.



#1998 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 19 grudzień 2023 - 12:32

Nadal nie widzę przewagi nad markowymi. Nawet cena silników 4T STORMA nie jest atrakcyjna.  O 2T nie piszę bo ich sprzedawać w Polsce nie można. Nie ma do czego porównać prócz starych markowych silników.


  • godski lubi to

#1999 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2023 - 13:22

Sprzedawać nie można a sprzedają i to z faktra VAT...
Można sobie samemu ściągnąć z Chin i wtedy cena już jest atrakcyjna.
Ostatnio gość zamawiał z Madeinchina z dostawą pod dom wyszło mu 2800 a na bez wioseł 5300 wtedy kosztował. Gorzej z gwarancją. Ale znajoma ściąga sobie agregaty do firmy i ostatnio miała uszkodzony jeden. Odesłała go do jakiegoś centrum logistycznego (300 zł za paletę) I po 2 tygodniach dostała nowy...
Ostatnio miałem nanprzegladzie zerowym Hidea 20KM 4T też import własny.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Tresor edytował ten post 19 grudzień 2023 - 13:26


#2000 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 19 grudzień 2023 - 13:29

Oczywiście. Ale trzeba to sobie ogarnąć włącznie z gwarancją i serwisami. Nie każdy ma na to czas, chęci i umiejętności. Co innego jak lubisz grzebać w silnikach. 


  • godski i Tresor lubią to