Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2080 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 15 listopad 2021 - 16:42

A jak się sprawa ma do śruby 11 do takiego storma? Kupować z bez wiosel czy może ktoś ma coś sprawdzonego już od majfrendow z aliexpress?

#1722 OFFLINE   woochu

woochu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 listopad 2021 - 17:06

A jak się sprawa ma do śruby 11 do takiego storma? Kupować z bez wiosel czy może ktoś ma coś sprawdzonego już od majfrendow z aliexpress?


Ja kupowałem na Ali niestety mój link już wygasł , śmigam cały sezon i jest ok 😁 i nie tak jak piszą że farba odchodzi itp . . . Gdyby nie przycierka o piach była by jak nowa ,👊i skok też daje rade jak ja kupowałem to na bezwiosel cena razy 2 , więc wybór należy do ciebie . . .

#1723 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 15 listopad 2021 - 17:26

Ja kupowałem na Ali niestety mój link już wygasł , śmigam cały sezon i jest ok 😁 i nie tak jak piszą że farba odchodzi itp . . . Gdyby nie przycierka o piach była by jak nowa ,👊i skok też daje rade jak ja kupowałem to na bezwiosel cena razy 2 , więc wybór należy do ciebie . . .


Ja się średnio znam na szukaniu na Ali, z tego co widzę na bezwiosel 200 teraz 11 a jeśli dobrze znalazłem na Ali podobna cena stąd moje pytanie, pewnie coś źle znalazłem.

#1724 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2021 - 17:27

Bierz najtańszą a alika, ostatnie 4 zamawianie przychodziły w przedziale tydzień do max 2... Musisz szukać bo ceny alu szybują w górę i na transport za 2-8zł już ciężko się złapać. Ja ostatnio dostałem jakiś bon na 14% zniżki to wyszła poniżej 120zł.



#1725 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1468 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 listopad 2021 - 08:19

Ja też brałem z Ali jakiś rok temu i płaciłem na pewno poniżej stówki .



#1726 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 listopad 2021 - 09:24

Ja też brałem z Ali jakiś rok temu i płaciłem na pewno poniżej stówki .


Teraz za tę cenę nie kupisz

#1727 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1468 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 listopad 2021 - 09:32

Teraz za tę cenę nie kupisz

Kuź.a jak wszystko :angry: Na szczęście wziąłem 3  :D  :D  :D 



#1728 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 16 listopad 2021 - 11:45

Patrze najtańsza 110pln + 63 przesyłka a czas podany orientacyjnie dostawy na 2-8 grudnia. Oszczędność 50pln w porównaniu do bez wiosel :/ kiedyś to były czasy :(

#1729 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 16 listopad 2021 - 11:49

Ja kupowałem na Ali niestety mój link już wygasł , śmigam cały sezon i jest ok i nie tak jak piszą że farba odchodzi itp . . . Gdyby nie przycierka o piach była by jak nowa ,i skok też daje rade jak ja kupowałem to na bezwiosel cena razy 2 , więc wybór należy do ciebie . . .

 

rok temu kupowałem z bezwioseł za 120zł - nie ma co porównywać cen zeszłorocznych do obecnych dotyczy to PL i Ali



#1730 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 listopad 2021 - 12:52

Patrze najtańsza 110pln + 63 przesyłka a czas podany orientacyjnie dostawy na 2-8 grudnia. Oszczędność 50pln w porównaniu do bez wiosel :/ kiedyś to były czasy :(

Ja na bez wioseł nie widzę. Na Allegro są za 255 najtańsza. Na aliku pokazuje 121,70 + 14,60 przesyłka (pierwsze z brzegu co mi się wyświetla).

Sporo teraz rzeczy kosztuje w PL taniej niż na Aliku z prostej przyczyny podatki które doszły. Ale najważniejsze wydaje mi się we w PL mają jeszcze sprzęt na półkach sprzed galopującej inflacji. Zobaczycie jakie będą ceny z nowych dostaw...


Użytkownik Tresor edytował ten post 16 listopad 2021 - 12:54


#1731 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 16 listopad 2021 - 18:58

http://bezwiosel.pl/...orm-yamaha.html

To taka śruba? podeślij link proszę do tej z Ali jeśli mozesz, jak mówie, nie znam sie wiec mogłem cos niezle pominąć bo nie umiem tam szukac.



#1732 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 listopad 2021 - 19:19

Zerknij no do komunikatora, masz tam jakaś wiadomość.

#1733 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 listopad 2021 - 19:37

Tak to ta. Jakoś z tel nie mogłem jej znaleźć wiec nie ma sensu z allika. Ja zamawiam jak jest minimum 100% ceny i czas nie nagli.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#1734 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 16 listopad 2021 - 21:46

Sporo teraz rzeczy kosztuje w PL taniej niż na Aliku z prostej przyczyny podatki które doszły. Ale najważniejsze wydaje mi się we w PL mają jeszcze sprzęt na półkach sprzed galopującej inflacji. Zobaczycie jakie będą ceny z nowych dostaw...

Kupiłem kabel na projektowaną chałupę, cena 50% wyższa niż złomu miedzianego. Cena świeżej dostawy kabla będzie zaskakująca.

Druga rzecz, to kończy się tanizna z Chin, produkty są lepsze, ale i droższe.

Przewiduję że będziemy w Europie na powrót uruchamiać zamknięte fabryki i remontować upadające elektrownie węglowe.
 


  • Tresor lubi to

#1735 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 16 listopad 2021 - 22:41

Kupiłem kabel na projektowaną chałupę, cena 50% wyższa niż złomu miedzianego. Cena świeżej dostawy kabla będzie zaskakująca.

Druga rzecz, to kończy się tanizna z Chin, produkty są lepsze, ale i droższe.

Przewiduję że będziemy w Europie na powrót uruchamiać zamknięte fabryki i remontować upadające elektrownie węglowe.
 

No zdaje sie, ze na to wychodzi.
Swoją drogą 30pln na bez wioseł za wysylke malej paczki :D 130 za palete rozumiem, ale jakbym u siebie w firmie za 30pln robil wysylke części to nikt by ode mnie nie kupował a na allegro same negatywy za koszty dostawy :P
 



#1736 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 17 listopad 2021 - 02:19

Pyta to nie regola kolumna powinna byc w wodzie co najmniej na poziomie pompy

#1737 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 listopad 2021 - 07:38

Taki temat w czasie przeglądu:

.



#1738 OFFLINE   woochu

woochu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 grudzień 2021 - 16:05

To może i ja pochwale się moim stormem 13.5 😁
Kupiony rok temu w listopadzie z racji tego że na mojej wodzie można łowić do listopada za dużo nie wypływałem ok 8mth tak zwane docieranie. Po tym czasie spuściłem olej i ku mojemu zdziwieniu majonez
77f0a0e4c8afb3c5med.jpg
Po zaczerpnięciu informacji w internecie jak i dzięki pomocy kolegi Tresor za co wielkie dzięki bo za każdym razem służył dobra radą padła decyzja dołożenia podkładki pod cięgno biegów (podobno standard w chińczykach) jak i wymiany klina na oryginalny Yamahy profilaktycznie . Po tym zabiegu po 20mth chciałem skontrolować stan oleju i o dziwo był w dobrym stanie myślałem że rozwiązałem problem ...
c2ee57569bc07692med.jpg
Lecz niestety długo się nie pocieszałem i podczas serwisu zimowego który w mojej głowie był formalnością nasmarować , wymienić olej , wirnik , oczyścić, sprawdzić kompresję itp.. itd... Lecz okazał się taki:
Po spuszczeniu oleju mega budyń
c62059efc8fc6995med.jpg

Przebieg na dzień dzisiejszy niewielki bo 51mth

Po drugiej takiej akcji postanowiłem rozebrać cała przekładnie

6006b3e4edbe3bf0med.jpg

Środek co prawda zero zużycia żadnych opiłków czy niepokojących śladów , postanowiłem że nie będę się rozdrabniał ponieważ na przyszły sezon napewno będzie dużo więcej pływane i wymienię wszystkie oringi i uszczelniacze . . .
917fd96487c12392med.jpg
56003a7668b42bb9med.jpg

Po montażu postanowiłem sprawdzić szczelność i manometrem (własnej produkcji😁) nabiłem ciśnienie 1.5bara i zostawiłem na 30 min i na szczęście trzymała ciśnienie wiec zalałem nowym olejem i do następnego sezonu 😁

Co do użytkowania przez rok mogę się doczepić i również kolega Łukasz o tym wspomniał do zbiornika i samej linii paliwowej u mnie w zbiorniku a raczej korku rozleciała się uszczelka gumowa i opiłki trafiły do paliwa (konieczna płukanka ponieważ jak robiłem serwis w filtrze przy silniku były resztki gumy) a co do linii paliwowej miałem 2 przykre przypadki 1 zagięty wąż (jest zbyt miękki) i podczas pływania w ślizgu zabrakło paliwa 😁a druga sytuacja zawór w gruszce się zablokował i aż gruchę wciągnęło od ciśnienia i również silnik zgasł z braku paliwa.

I tak wyglądał mój pierwszy rok z stormem 13.5 zobaczymy co przyniesie przyszły
  • psulek, M a r a s i Tresor lubią to

#1739 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1468 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 10 grudzień 2021 - 18:26

To może i ja pochwale się moim stormem 13.5 😁
Kupiony rok temu w listopadzie z racji tego że na mojej wodzie można łowić do listopada za dużo nie wypływałem ok 8mth tak zwane docieranie. Po tym czasie spuściłem olej i ku mojemu zdziwieniu majonez
77f0a0e4c8afb3c5med.jpg
Po zaczerpnięciu informacji w internecie jak i dzięki pomocy kolegi Tresor za co wielkie dzięki bo za każdym razem służył dobra radą padła decyzja dołożenia podkładki pod cięgno biegów (podobno standard w chińczykach) jak i wymiany klina na oryginalny Yamahy profilaktycznie . Po tym zabiegu po 20mth chciałem skontrolować stan oleju i o dziwo był w dobrym stanie myślałem że rozwiązałem problem ...
c2ee57569bc07692med.jpg
Lecz niestety długo się nie pocieszałem i podczas serwisu zimowego który w mojej głowie był formalnością nasmarować , wymienić olej , wirnik , oczyścić, sprawdzić kompresję itp.. itd... Lecz okazał się taki:
Po spuszczeniu oleju mega budyń
c62059efc8fc6995med.jpg

Przebieg na dzień dzisiejszy niewielki bo 51mth

Po drugiej takiej akcji postanowiłem rozebrać cała przekładnie

6006b3e4edbe3bf0med.jpg

Środek co prawda zero zużycia żadnych opiłków czy niepokojących śladów , postanowiłem że nie będę się rozdrabniał ponieważ na przyszły sezon napewno będzie dużo więcej pływane i wymienię wszystkie oringi i uszczelniacze . . .
917fd96487c12392med.jpg
56003a7668b42bb9med.jpg

Po montażu postanowiłem sprawdzić szczelność i manometrem (własnej produkcji😁) nabiłem ciśnienie 1.5bara i zostawiłem na 30 min i na szczęście trzymała ciśnienie wiec zalałem nowym olejem i do następnego sezonu 😁

Co do użytkowania przez rok mogę się doczepić i również kolega Łukasz o tym wspomniał do zbiornika i samej linii paliwowej u mnie w zbiorniku a raczej korku rozleciała się uszczelka gumowa i opiłki trafiły do paliwa (konieczna płukanka ponieważ jak robiłem serwis w filtrze przy silniku były resztki gumy) a co do linii paliwowej miałem 2 przykre przypadki 1 zagięty wąż (jest zbyt miękki) i podczas pływania w ślizgu zabrakło paliwa 😁a druga sytuacja zawór w gruszce się zablokował i aż gruchę wciągnęło od ciśnienia i również silnik zgasł z braku paliwa.

I tak wyglądał mój pierwszy rok z stormem 13.5 zobaczymy co przyniesie przyszły


Trzeba powiedzieć otwarcie że Tresor przeciera ślady i chwała mu za to :)

Dzięki jego podpowiedziom po pierwszym sezonie zmieniłem linię na ori yamahy i śpię spokojnie ;)
  • M a r a s i Tresor lubią to

#1740 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4816 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 grudzień 2021 - 00:26

@woochu,corteco kupowałeś w nieci czy masz jakiś sklep stacjonarny do brym wyborem uszczelniaczy uznanych producentów?