Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2083 odpowiedzi w tym temacie

#1861 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2022 - 11:18

500zł, Zaznaczę od razu, że silnik był umyty na błysk. Storm serwisu praktycznie nie ma a jak już bardzo chcesz mieć ten niby rok gwarancji to musisz zabulić za paletę przesyłki w dwie strony. Zważywszy na jakość materiałów użytych do produkcji serwis przydało by się robić dwa razy częściej. 

 

Edit: Powiedz ile klient musi zapłacić u Ciebie za serwis Stroma 25km z częściami? Rozumiem jak ktoś potrafi zrobić to sam.


Użytkownik Dragster edytował ten post 25 wrzesień 2022 - 11:23


#1862 OFFLINE   tomchaf11

tomchaf11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • LokalizacjaSIEDLCE

Napisano 25 wrzesień 2022 - 11:41

Panowie wybiera zawsze klient i na ogół przed kupnem rozgląda się co jest dla niego lepsze.
Wszystko kiedyś się psuje, elementy na ogół kupowane części są zamiennikami jedne lepszego gatunku drugie gorszego. W serwisie też pracują różni ludzie i można wiele mieć do cen i ich zaangażowania.
Ja osobiście serwisuję wszystko co mogę u osób co mam do nich zaufanie.

#1863 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 wrzesień 2022 - 12:12

Jak masz nową musisz robić przegląd w ASO bo stracisz gwarancję. Sprawdź ile kosztuje taki przegląd dla nowej yamy 15kucy. O to mi chodziło.
Obecnie do markowych silników klienci wybierają w 90% przypadków części z Chin. Przykład z wczoraj, dałem klientowi do wyboru gdzie zamawiamy zgadnij co wybrał... :)
.
e060bd405379fdda82bf634099211628.jpg42ca2734b8bf18ba2c2ee061f12e3c5d.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu
Tapatalka


Mądry i biedniejszy by wybrał tą droższą. Bo nie stać go żeby co jakiś czas wysyłać na serwis i płacić za wymianę głupiej uszczelki. Która pewnie padnie jak ryby najlepiej gryzą.

Ale wyszło tak jak piszesz
  • Faja lubi to

#1864 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1579 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 wrzesień 2022 - 12:16

Jak masz nową musisz robić przegląd w ASO bo stracisz gwarancję. Sprawdź ile kosztuje taki przegląd dla nowej yamy 15kucy. O to mi chodziło.
Obecnie do markowych silników klienci wybierają w 90% przypadków części z Chin. Przykład z wczoraj, dałem klientowi do wyboru gdzie zamawiamy zgadnij co wybrał... :)
.
e060bd405379fdda82bf634099211628.jpg42ca2734b8bf18ba2c2ee061f12e3c5d.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu
Tapatalka


Mądry i biedniejszy by wybrał tą droższą. Bo nie stać go żeby co jakiś czas wysyłać na serwis i płacić za wymianę głupiej uszczelki. Która pewnie padnie jak ryby najlepiej gryzą.

A wyszło tak jak piszesz.

#1865 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 13:32

Jak masz nową musisz robić przegląd w ASO bo stracisz gwarancję. Sprawdź ile kosztuje taki przegląd dla nowej yamy 15kucy. O to mi chodziło.
Obecnie do markowych silników klienci wybierają w 90% przypadków części z Chin. Przykład z wczoraj, dałem klientowi do wyboru gdzie zamawiamy zgadnij co wybrał... :)
.
e060bd405379fdda82bf634099211628.jpg42ca2734b8bf18ba2c2ee061f12e3c5d.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Żaden poważny serwis silników zaburtowych nie mówiąc a autoryzowanym nie weżmie storma na wymianę nawet oleju. Skoro tak jest to świadczy że kolega ma 90% bardzo rozsądnych  klijentów :) .



#1866 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 25 wrzesień 2022 - 13:51

Faja głupoty wypisujesz.

#1867 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 15:09

I nie trzeba czekać na pierwszego uszkodzonego bo one nowe wracają jako niesprawne do sprzedawcy :D


Zwracałeś , że masz taką wiedzę ?
  • M a r a s i Tresor lubią to

#1868 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 25 wrzesień 2022 - 18:50

@Tresor dzięki za opinie i innym tez…
Może z innej beczki -Jan Storm ma się do innych Ch…. Parsun ,seaking? Pierwszego miałem ale dł.stopą i poszedł na sprzedaż z tytułu stopu L ale chodził ciszej niż yamaha .Użytkowałem jeden nid intensywny sezon
Wciąż myśle o nowym Stormie 4 km w czrerosuwie.
Waga cena itp .
Firma jest dobrych kiła lat ba rynku ,chyba bezwiosel.pl najwiecej ma do powiedzenia

#1869 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2022 - 18:56

Zwracałeś , że masz taką wiedzę ?

 

Było chyba nawet w tym wątku :) Potem dystrybutor taki wadliwy silnik, który kilkukrotnie był naprawiany wystawił na znanym portalu ogłoszeniowym jako prawie nowy.



#1870 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 20:57

Było chyba nawet w tym wątku :) Potem dystrybutor taki wadliwy silnik, który kilkukrotnie był naprawiany wystawił na znanym portalu ogłoszeniowym jako prawie nowy.


Było jako wypadek jednostkowy.

Ja pytam tych co najbardziej krzyczą , który z nich ma storma ?

Bo potem się okazuje , że tacy storma to widzieli jedynie na youtubie a gadka , typu brat szwagra miał nie jest w żadnym stopniu miarodajna .

O tym tez było w wątku 🤨.

Zatem może o tych silnikach będą się tutaj wypowiadać ich właściciele obecni lub byli .

O tym też było … Rok był spokój ale widzę, że znowu do wątku dorwali się ,,eksperci „ co gdzieś coś widzieli albo słyszeli 😬
  • M a r a s i Przemek_M lubią to

#1871 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 25 wrzesień 2022 - 21:30

Nie musi dożyć. Kupiłem 13,5 za 4000 w tym czasie Yama kosztowała 12800, Koszt przeglądu w serwisie żeby nie stracić gwarancji to średnio 500-1000 trzeba zrobić minimum 2 lub 3 (po 10mth i co roku).

Serwis Storma to 8zł wirnik i 20zł olej. Za miesiąc będzie 4  rok i przekroczone 200mth.

Witam, nie znam storma i nie będę się o nim wypowiadał, każdy pływa tym na co go stać, ja pływam na jadnej markowej marce od 20-stu lat ,zaczynałem od 2kM którego serwisowałem sam  następnie 10kM teraz ma 20kM serwisowane nigdy nie było niespodzianek, dlaczego zmieniałem silniki tylko dla tego że zaczynałem od łodzi 3,60m/1,20m- 70kg a teraz mam 4,40m/175m-155kg  w sezonie  robię 150-200mth ,pływam od maja do końca grudnia i wiem jedno jak kupisz dobrze to raz kupisz .

 

Pozrawiam 


Użytkownik perch22 edytował ten post 25 wrzesień 2022 - 21:38

  • suhhar lubi to

#1872 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 10:54

Witam, nie znam storma i nie będę się o nim wypowiadał, każdy pływa tym na co go stać, ja pływam na jadnej markowej marce od 20-stu lat ,zaczynałem od 2kM którego serwisowałem sam  następnie 10kM teraz ma 20kM serwisowane nigdy nie było niespodzianek, dlaczego zmieniałem silniki tylko dla tego że zaczynałem od łodzi 3,60m/1,20m- 70kg a teraz mam 4,40m/175m-155kg  w sezonie  robię 150-200mth ,pływam od maja do końca grudnia i wiem jedno jak kupisz dobrze to raz kupisz .

 

Pozrawiam 

No to u mnie wygląda tak :

Majówka  7 dni pływania  , dzień długi więc 12 godzin pływania to żaden wyczyn   .12x7 =84 h 

a że lubię trolling to przyjmijmy ,że będzie tu 2/3 czasu czyli 55mth  

 

Lipiec 14 dni na wodzie . Dzień jest dłuższy ale czasami są upały więc 12 czy 14 godzin na wodzie może wydawać się nie realne  ale też nie mamy tylu dni w pełnym słońcu.  Policzymy też 12 godzin  z tym ,że czasu w trolu jest mniej bo za okoniami się uganiam przez co mam większe  przeloty na miejscówki. Policzymy 4mth /dzień  - wychodzi około 55 mth

 

Sierpień tak samo jak lipiec. Zapewne jest  w trolu  więcej czasu po w drugiej połowie już pajki lepiej współpracują.

Niech będzie podobnie czyli kolejne 55 mth

 

Wrzesień ,Październik to są trzy wypady "weekendowe" u mnie od czwartku do wtorku włącznie. W tym okresie to tylko wyłącznie trolling więc 10 mth/dzień nie jest niczym nadzwyczajnym. Tu policzymy 50mth/1 wypad i pomnożymy przez trzy wyjazdy =150 mth.

Czasami się uda wyjechać  cztery razy. 

 

Podsumowując 55+55+55 +150 =315mth . Tak mniej więcej wygląda mój czas na rybach każdego roku. I .... 

 

to wszysto jest nalatane na Stormie 2T 13,5 KM  ,którego kupiłem w 2018 roku ( o czym pisałem wyżej na stronie 5 ,post #96 )

 

Na przeglądzie nie był ( ogarniam sam ) i pewnie teraz obalę Urban Legend o jakości tego motorka :)

Dodam jeszcze ,że olej w spodzinie wymieniam raz w roku i tylko raz wymieniłem uszczelki pod korkami w spodzinie .

Świece i wirnik nie wymieniany są jak to się mówi pierwszego montażu   !!! 

Pali od strzała skorupę pcha i czego chcieć więcej  :rockon:      

A jeszcze mówi się ,że 2T nie nadaje się do trollingu  :doh:



#1873 OFFLINE   woochu

woochu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaInowrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 12:47

[quote name="M a r a s" post="3058154"
A jeszcze mówi się ,że 2T nie nadaje się do trollingu :doh:[/quote]

Kolego a do trola też na mieszance 50:1 ? Jakieś specjalne traktowanie ? Szczerze to obawiałem się całodziennych trolowan właśnie z tych opowieści że 2T się nie nadaje

#1874 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 wrzesień 2022 - 13:55

Bo nie słucha się opowieści z mchu i paproci tylko pływa. :).
Od kiedy popularne są silniki 4T?
A od kiedy troling?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • M a r a s, Przemek_M i AngusCK lubią to

#1875 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 15:03

Tresor nie uogólniaj, 13.5 2t to nie cała oferta Storma. 



#1876 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 wrzesień 2022 - 15:20

Najbardziej udana kopia.
Ale ja mówię o twierdzeniu ludzi że 2T nie nadaje się do trolingu. Tak wielu teoretyków mówi a praktycy czochraja je na potęgę w trolu.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • M a r a s lubi to

#1877 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 15:22

Czaje, zamuliłem lekko :)


Użytkownik Dragster edytował ten post 28 wrzesień 2022 - 15:22


#1878 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 28 wrzesień 2022 - 15:47

Witam nie chodzi mi o licytację kto więcej pływa,czy nadaje się do trolingu ,tyle co pływałem z kolegą na Suzuki 30kM 2t to powiem że nic mu nie było poza tym że 25l paliwa nie starczało na cały dzień wędkowania na 20-ce w 4t, 12,5 litra mam na trzy dni wędkowania ,uganiania się całe lato za okoniem po1000 hektarowym jeziorze .

Pozdrawiam

Użytkownik perch22 edytował ten post 28 wrzesień 2022 - 15:56


#1879 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 16:31

Kolego a do trola też na mieszance 50:1 ? Jakieś specjalne traktowanie ? Szczerze to obawiałem się całodziennych trolowan właśnie z tych opowieści że 2T się nie nadaje

Mieszanka cały czas 50:1 tak jak pisze w instrukcji. IMO - jest to już spora dawka oleju . Trochę to dziwne o czym już wyżej pisałem bo Storm to kopia Yamahy a tam sugerowana mieszanka to 1:100 .  

Olej ,który leję do mieszanki to Castrol Outboard 2T czyli ten 

 

 

img_20220928112747_castrol2t_zmniejszamy

 

 

Jest podobny ,też Castrol 2T czyli ten 

img_20220928112916_castrolczerwony_zmnie

 

tyle tylko ,że ten czerwony jest do skuterów a tam jak wiadomo w większości przypadków silnik jest chłodzony powietrzem. 

A nasze zaburtowe są chłodzone wodą ( są też powietrzem ale o nich teraz nie rozmawiamy ) wiec temperatura silnika jest inna co za tym idzie specyfikacja oleju też jest inna. I jak sprzedawca mówi ,że jest to samo to po prostu bzdury opowiada.

Wracając do trollingu to po dłuższym przepłynięciu prędkością trolingową  gdy damy w palnik manetką to za każdym razem puści dyma z wydechu ale taka to już jest konstrukcja silnika 2T ,że dym za sobą zostawia.

Mam jeszcze Yamahę 2T 6km odblokowaną na 8km i też dużo pływałem w trolu tam mieszankę robiłem ciut większą niż 1: 100  bo zawsze odrobinę więcej lałem wspomnianego oleju . Nie ,że trolinguję ot tak bardziej z rozsądku :) 



#1880 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 28 wrzesień 2022 - 16:37

Witam nie chodzi mi o licytację kto więcej pływa,czy nadaje się do trolingu ,tyle co pływałem z kolegą na Suzuki 30kM 2t to powiem że nic mu nie było poza tym że 25l paliwa nie starczało na cały dzień wędkowania na 20-ce w 4t, 12,5 litra mam na trzy dni wędkowania ,uganiania się całe lato za okoniem po1000 hektarowym jeziorze .

Pozdrawiam

Oczywiście ,że nikt się nie licytuje bo każdy z nas ma inne priorytety w życiu i inne możliwości aby wyjechać na ryby. Pełna zgoda .

Co do spalania to też pełna zgoda 2T pali więcej . Każdy sam może sobie rozpisać plusy i minusy silnika 2T vs 4T .